Szerző Téma: CSEVEGŐ  (Megtekintve 1248747 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:CSEVEGŐ
« Válasz #12700 Dátum: 2018 Július, 27, 12:03:18 pm »
Végre rávettem magam, hogy regisztráljak a Facebookra. Ment, mint a karikacsapás, bejelöltem a klubbot és még 3-4 ismerőst. Kilépés nélkül ott hagytam a gépet, majd negyed óra múlva visszamentem és látom, hogy kidobott a rendszer. Bejelentkezés után egy szöveg fogadott, hogy gyanús tevékenységet észleltek, töltsek fel magamról fotót. Megtettem, majd kiírta, hogy a fotó ellenőrzése folyamatban van. Azt ugyan nem tudom, hogy mivel veti össze (arra ugyanis még előtte nem volt időm, hogy legalább egy profilképet feltöltsek), de sebaj, ha eddig kibírtam FB nélkül, akkor elleszek még pár óráig-napig nélküle.
Ma belépéskor már az fogadott, hogy a fiókom le van tiltva  :???: :???: :censored: :fejelfalnak: :wow:
A Help Centeren keresztül felvettem velük a kapcsolatot és azért kultúráltan rákérdeztem, hogy vajon ez miért történt, főképp ennyi idővel (maximum 2 óra) a regisztráció után.

Értem én, hogy biztonság meg egyebek.....
Illetve nem értem.
 :censored: :censored:

Megerősítették eddigi álláspontodat, hogy nem kell ez neked  :sunyi:
Mesterséges intelligencia, naugye  :sunyi:
Valami ilyesmi érzésem van most. Egy barát mondta, hogy esetleg túl gyorsan túl sok ismerőst jelöltem meg. Mondjuk 4 ember nem hiszem, hogy sok, ráadásul elvileg ugye arra lett kitalálva az eredeti rendszer, hogy ismerősöket találjunk meg. Persze választ nem kaptam az ellenvetésemre, új fiókot meg csak azért sem fogok létrehozni. :kemeny: :fetreng:
Marad a fórum meg a telefon.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető Jani

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Én vagyok itt a Jani! :D
    • Profil megtekintése
« Válasz #12701 Dátum: 2018 Augusztus, 22, 08:08:05 am »
Vettem egy ilyen Rubik kockát. Végre nem kell szétszedni, hogy ki tudjam rakni. Kb. 30 tekerésből meg is van. Én meg napokig tekergetem és a felét sem tudom kirakni.

https://youtu.be/tMFhXEsxGZU

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről

• 2005 Lacetti SW Elite+ 1.6 LPG
  • Budapest

LPG

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #12702 Dátum: 2018 Szeptember, 06, 18:50:17 pm »
http://www.autoszektor.hu/hu/content/jonnek-az-inkognito-traffipaxok

Hát akkor vigyázzatok, akik eddig titokban száguldoztatok!  :yoyo:
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető kalos975

• Ismer olyat akinek Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #12703 Dátum: 2018 Szeptember, 06, 21:20:25 pm »
Hát majd kiderül,hogy van e visszatartó ereje de én még mindig azt tartanám jónak ha vásárolna a rendőrség vegyesen mindenféle civil autót amiket bekameráznának és szétosztanának az egész országba és azzal mászkálnának a forgalomba és akkor nem lehetne tudni hogy a melletted álló autó civil vagy rendőr sőt nem is kellene kivenni a szabálytalankodókat hanem csak küldeni a csekket de sajnos ez csak egy szép álom.
  • Daewoo Kalos 1.4 sedan
  • Vác

Nem elérhető WERES

• PR Manager
    • Profil megtekintése
« Válasz #12704 Dátum: 2018 Szeptember, 07, 10:10:33 am »
Tapasztalatom szerint, van:
-aki a fix traffik közelében attól fél, hogy gépfegyver van beleépítve és pl 70-es táblánál 45-50-nel halad. Gondolom ők szoktak szép nagyot satuzni, ha rendőrt látnak, annak ellenére, hogy esetlegesen a max megengedett alatt haladnak amúgy is;
-aki nyomul, agresszív, furakodik siet. Majd a fix trafik intervallumában beáll példásan a külső sávba gondosan betartva a megengedettet, majd fojtatja ámokfutását;
-aki amúgy csak éppen lépi túl a megengedettet, de még a tűréshatáron belül van, viszont azt hiszi, hogy a fix traffi csak saját maga alatt lát és közvetlen előtte lassít le, majd elhagyva már gyorsít is;
-aki a max megengedett és  tűréshatár intervallumában közlekedik, tisztában van vele, hogy max megengedett +10 km/h-nál nem fog bírságot kapni, ezért továbbra is kiszámíthatóan halad az úton;
-aki sávot váltani vagy elhaladni sem mer a másik sávban haladók mellett a véda miatt, mert fél és bizonytalan.

Lacetti R+

Nem elérhető WERES

• PR Manager
    • Profil megtekintése
« Válasz #12705 Dátum: 2018 Szeptember, 07, 10:36:48 am »
Sok szemszögből sok problémát lehet felhozni.
Pl azt sosem tudom mi a szándéka annak, aki a max megengedett alatt halad a 2x2 sávos úton úgy a belső sávban, hogy vagy a külsőben haladó mellett vagy pont fedésben ugyanannyival, ezáltal elzárja a forgalmat. Esetleg észreveszi magát, ha valaki rávillant és jobbra tart, amíg elhaladnak mellett, majd megy egyből vissza a belső sávba, de továbbra sem gyorsabban. Hasonló autópályán is előfordul számtalanszor, hogy a közelben nincs senki, de ő a belsőben halad aztán, ha ki is megy jobbra majd egyből vissza a belsőbe. Nekik azt tanítják, hogy a külső sávban csak kamionok haladhatnak? Persze elhiszem, hogy aki telefonál vagy beszélget, simán csak figyelmetlen, hiszen akár az agy 70%-át is lefoglalhatja némely kérdezz-felelek szituáció.

Lehet meg is válaszolom magamnak, ha abból kell kiindulni, hogy van akinek nincs érzéke vagy nincs rutinja a vezetéshez, esetleg mindkettő. Nincs is tisztában pontosan vagy kb sem a szabályokkal és örül, ha eljut A-ból B-be. Évtizedekig működött így is a dolog, tehát elhiszi, hogy jól csinálja. Lehet azt sem veszi észre, ha balesetet okoz. Volt nekem is olyan szitum országúton, hogy mellékútról kikanyarodva volt felgyorsító sáv (vagy hogy nevezik). Én haladtam a főúton, de a nénike egyből rám váltott sávot, ahelyett hogy esetleg felgyorsult volna és belenéz a tükörbe. Hogy ne ökleljem fel rénszarvas tesztet abszolváltam az út széli murván és árokparton. Meg is kellett állnom, hogy kifújjam magam, persze a nénike semmit nem vett észre a szituból, ment tovább a dolgára.
Az biztos, hogy azt megtanultam és sokszor ráérzek dolgokra, hogy jobb nem valaki közvetlen közelében haladni, mert sokan figyelmetlenek vagy fingtalanok. Vagy le kell maradni vagy megelőzni. Pl sokszor azért is tartok megfelelő követési távolságot lakott területen, hogy legyen helye valakinek besorolni. Szívesen beengedek bárkit magam elé, ha jelzi a szándékát előre, nem derogál előzékenynek lennem. Lehet mivel magamból és empatikusságomból indulok ki, ezért nagyok az elvárásaim az emberek felé.
Tudom azt is Attisnak hála, hogy nem feltétlenül rosszindulatból nem tart jobbra autópályán két egymástól távol eső kamion között 120 tempomattal, hanem fáradt, esetleg nem nézegeti fél percenként a tükröt és így tartja biztonságosnak és kiszámíthatónak a haladást.  Persze ez a szitu is válthat ki beidegződött reakciókat egy gyorsabban érkezőtől, aki hirtelen felbukkan. Hiszen vagy kivárja a sorát és esetleg el is lesz engedve hamarabb, amint észlelve van és még bőven biztonságosan belefér a manőver, vagy pedig lehet félig alszik a belső sávban.

Hangsúlyozom, csak tapasztalatokat szeretnék cserélni, hogy megértsek dolgokat. Biztos nekem is van sok más szemében kihágó viselkedésem. Az biztos, hogy kell türelem az emberekhez.
Lacetti R+

Nem elérhető kalos975

• Profil megtekintése
« Válasz #12706 Dátum: 2018 Szeptember, 07, 22:13:51 pm »
Pont az általad leírt nénike miatt kellenének a civil rendőrautók meg úgy összeségébe a kreszt be nem tartók miatt én hétköznapokon naponta járok munkába Vác és Dunakeszi között sok pénzt be lehetne gyűjteni reggel és este a sok szabálytalanul közlekedő miatt mert ők sietnek munkába vagy haza a legjobb az volt amikor egy idióta úgy előzött meg,hogy szembe jöttek rám húzta a kormányt,hogy elférjen nekem fékezni kellet és elrántani a kormányt de aki mögöttem jött az is csikorogva fékezett rádudáltam erre kidugta a kezét az ablakon és elkezdett mutogatni,hogy vigyázzak magamra és ez csak egy durvább eset a sima szabálytalan közlekedés az mindennapos.
  • Daewoo Kalos 1.4 sedan
  • Vác

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12707 Dátum: 2018 Szeptember, 08, 11:30:21 am »
Legyünk toleránsak. Jó hogy mi látjuk, tudjuk és emiatt számítunk is rá.
Balra nagy ívben kanyarodáskor 2x2 sávos útra a sofőrök 90%-a egyből a külső sávba érkezik. Pedig nem,  a belsőbe kellene kanyarodnia, majd onnan kisorolni a külsőbe. 

Sok szemszögből sok problémát lehet felhozni.
Pl azt sosem tudom mi a szándéka annak, aki a max megengedett alatt halad a 2x2 sávos úton úgy a belső sávban, hogy vagy a külsőben haladó mellett vagy pont fedésben ugyanannyival, ezáltal elzárja a forgalmat. Esetleg észreveszi magát, ha valaki rávillant és jobbra tart, amíg elhaladnak mellett, majd megy egyből vissza a belső sávba, de továbbra sem gyorsabban. Hasonló autópályán is előfordul számtalanszor, hogy a közelben nincs senki, de ő a belsőben halad aztán, ha ki is megy jobbra majd egyből vissza a belsőbe. Nekik azt tanítják, hogy a külső sávban csak kamionok haladhatnak? Persze elhiszem, hogy aki telefonál vagy beszélget, simán csak figyelmetlen, hiszen akár az agy 70%-át is lefoglalhatja némely kérdezz-felelek szituáció.

Lehet meg is válaszolom magamnak, ha abból kell kiindulni, hogy van akinek nincs érzéke vagy nincs rutinja a vezetéshez, esetleg mindkettő. Nincs is tisztában pontosan vagy kb sem a szabályokkal és örül, ha eljut A-ból B-be. Évtizedekig működött így is a dolog, tehát elhiszi, hogy jól csinálja. Lehet azt sem veszi észre, ha balesetet okoz. Volt nekem is olyan szitum országúton, hogy mellékútról kikanyarodva volt felgyorsító sáv (vagy hogy nevezik). Én haladtam a főúton, de a nénike egyből rám váltott sávot, ahelyett hogy esetleg felgyorsult volna és belenéz a tükörbe. Hogy ne ökleljem fel rénszarvas tesztet abszolváltam az út széli murván és árokparton. Meg is kellett állnom, hogy kifújjam magam, persze a nénike semmit nem vett észre a szituból, ment tovább a dolgára.
Az biztos, hogy azt megtanultam és sokszor ráérzek dolgokra, hogy jobb nem valaki közvetlen közelében haladni, mert sokan figyelmetlenek vagy fingtalanok. Vagy le kell maradni vagy megelőzni. Pl sokszor azért is tartok megfelelő követési távolságot lakott területen, hogy legyen helye valakinek besorolni. Szívesen beengedek bárkit magam elé, ha jelzi a szándékát előre, nem derogál előzékenynek lennem. Lehet mivel magamból és empatikusságomból indulok ki, ezért nagyok az elvárásaim az emberek felé.
Tudom azt is Attisnak hála, hogy nem feltétlenül rosszindulatból nem tart jobbra autópályán két egymástól távol eső kamion között 120 tempomattal, hanem fáradt, esetleg nem nézegeti fél percenként a tükröt és így tartja biztonságosnak és kiszámíthatónak a haladást.  Persze ez a szitu is válthat ki beidegződött reakciókat egy gyorsabban érkezőtől, aki hirtelen felbukkan. Hiszen vagy kivárja a sorát és esetleg el is lesz engedve hamarabb, amint észlelve van és még bőven biztonságosan belefér a manőver, vagy pedig lehet félig alszik a belső sávban.

Hangsúlyozom, csak tapasztalatokat szeretnék cserélni, hogy megértsek dolgokat. Biztos nekem is van sok más szemében kihágó viselkedésem. Az biztos, hogy kell türelem az emberekhez.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető kalos975

• Profil megtekintése
« Válasz #12708 Dátum: 2018 Szeptember, 08, 12:00:07 pm »
Hát én tolerálnák minden szabálytalanságot egyenként egy 50e csekkel aztán az ilyen barmok gyorsan megtanulnák a szabályos közlekedést .
  • Daewoo Kalos 1.4 sedan
  • Vác

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12709 Dátum: 2018 Szeptember, 08, 17:21:34 pm »
az a vicc, hogy akor is így megy, ott áll a rendőr, mert nem tudja :)
Egyébként ha szemből ilyenkor kis ívben jobbra kanyarodik valaki - szintén a külsőbe - na, akkor van a csatt...

Hát én tolerálnák minden szabálytalanságot egyenként egy 50e csekkel aztán az ilyen barmok gyorsan megtanulnák a szabályos közlekedést .
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12710 Dátum: 2018 Szeptember, 25, 09:44:02 am »
attis

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #12711 Dátum: 2018 Szeptember, 26, 14:57:34 pm »
Sziasztok,
Kinek van közülünk OnePlus 3T telefonja? Lenne pár kérdésem privátban,
Köszi
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12712 Dátum: 2018 Október, 03, 15:13:09 pm »
Én lepődtem mega  legjobban. Kíváncsian várom a végeredményt.
Ezt írtam a  Mávnak hétfőn:

2018. október 1. hétfő, 09.41 időpontban

Észrevétel témája: Visszatérítési igény

Tisztelt Cím!

2018.09.17-2018.10.16 közötti időszakra vásároltam pénztárukban 30 napos BKK bérletet és Máv csatlakozó bérletet Székesfehérvár - Budapest Déli között.
Ezt követően a sajtóból értesültem, hogy október 04-től két hétig a Déli Pu. Zárva lesz.

A reggeli csúcsforgalomban a bejutás Kelenföldről - a korábbi tapasztalatok birtokában - oly mértékben nő meg, hogy inkább autóval fogok közlekedni.
A bérlet vásárláskor erről nem tájékoztattak, ha tudok róla akkor csak 15 napos bérletet vettem volna.

Kérem a 30 napos MÁV bérletem és BKK bérletem cseréjét 15 naposra, illetve a különbözet visszafizetését, valamint új számla kiállítását.

Ezt válaszolták kedden:

2018. okt. 2. 13:02

Tisztelt Utasunk!

Köszönjük megkeresését, amellyel kapcsolatosan sajnálatunkat fejezzük ki a kellemetlenségekért, illetve az utazási nehézségekért.

A bérletek visszamenőleges cseréjére nincs lehetőségünk, ellenben amennyiben az Ön által jelzett indokokra hivatkozva, mielőbb benyújtja a bérlet eredeti példányát, bármely személypénztárunknál, vagy személyes ügyfélszolgálatunknál, a leadás dátumának időpontjától a bérlet árát részarányosan visszatérítjük.

A kellemetlenségekért szíves elnézését kérve, együttműködését köszönjük.

Üdvözlettel:

X.Y.
ügyfélszolgálati szakelőadó

MÁV-START Vasúti Személyszállító Zrt.
Ügyfélszolgálat
Postacím:             H - 1426 Budapest, Pf.: 56.
Székhely:              H - 1087 Budapest, Könyves Kálmán krt. 54-60.
MÁVDIREKT:    +36 (1) 3 49 49 49;  +36 (20/30/70) 499 49 99
Fax:                     +36 1 511 2093
E-mail:                 eszrevetel@mav-start.hu
Web:                    www.mavcsoport.hu

Ma odaballagtam a pénztárhoz, de nem ott hanem az ügyfélszolgálaton és nem a helyszínen, hanem utalva/postán/utalványban tudják visszafizetni egy A4-as formanyomtatvány kitöltését követően. Bérleteimet meg otthagytam náluk.

attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #12713 Dátum: 2018 Október, 03, 15:18:46 pm »
Ez a méreg, nem a cián! :censored: :fejelfalnak:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12714 Dátum: 2018 Október, 04, 11:24:14 am »
A leadástól, részarányos logikus, amúgy meg egész gyorsak és normálisak ebben.

Tény a Déli lezárást kiplakátolhatták volna a pénztáraknál szemetszúróbban. Mondjuk én olvastam a hírekben már egy vagy két hete, csak hát engem nem érdekel.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12715 Dátum: 2018 Október, 04, 13:44:20 pm »
Pont egy héttel a vásárlás után jelent mega hírekben és csak a múlt 7en plakátolták ki a vágányzárt az állomáson. Na onnantól hivatalos a dolog, várom a fejleményt.

A leadástól, részarányos logikus, amúgy meg egész gyorsak és normálisak ebben.

Tény a Déli lezárást kiplakátolhatták volna a pénztáraknál szemetszúróbban. Mondjuk én olvastam a hírekben már egy vagy két hete, csak hát engem nem érdekel.
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12716 Dátum: 2018 Október, 20, 08:22:14 am »
Hűha! Mostmárakkoraztán tényleg komolyan kéne venni ezt a felmelegedés ügyet!  :hahota:  :igaz:

„…az extrém szárazság és a hőhullámok a jövőben komolyan meg fogják tizedelni az árpatermést, ezzel 16 százalékkal is csökkenhet a sörtermelés, ami az ital árának megduplázását hozhatja, de ha sikerül valamelyest megzabolázni a klímaváltozást, akkor is 4 százalékos termeléscsökkenés és 16 százalékos drágulás a valószínű.”

https://privatbankar.hu/makro/a-fold-egy-semmiben-sodrodo-urhajo-es-nincs-isten-de-nelkule-jovo-sincs-322298
« Utoljára szerkesztve: 2018 Október, 20, 08:23:53 am írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12717 Dátum: 2018 Október, 20, 08:42:36 am »
Mert a klímaváltozás az olyan, hogy kiválogatja az árpát és majd az nem terem...  :yoyo: Kizárólag  :yoyo:
Azt írja: a jövőben. 50 év alatt 50% infláció mellett 16%-os drágulás az nem rossz, ugye...

Hűha! Mostmárakkoraztán tényleg komolyan kéne venni ezt a felmelegedés ügyet!  :hahota:  :igaz:

„…az extrém szárazság és a hőhullámok a jövőben komolyan meg fogják tizedelni az árpatermést, ezzel 16 százalékkal is csökkenhet a sörtermelés, ami az ital árának megduplázását hozhatja, de ha sikerül valamelyest megzabolázni a klímaváltozást, akkor is 4 százalékos termeléscsökkenés és 16 százalékos drágulás a valószínű.”

https://privatbankar.hu/makro/a-fold-egy-semmiben-sodrodo-urhajo-es-nincs-isten-de-nelkule-jovo-sincs-322298
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12718 Dátum: 2018 Október, 20, 20:00:55 pm »
Nem válogatja az ki, csak  lényeget emelte ki a szerző. Merhát, kit érdekel a többi!  :yoyo:
(Az ötven év múlvai sörhelyzet talán már a legkisebb, 19 éves fiamat sem érdekli, nemhogy engem.)
Csakúgy belegondolni rossz.  :hahota:

Mert a klímaváltozás az olyan, hogy kiválogatja az árpát és majd az nem terem...  :yoyo: Kizárólag  :yoyo:
Azt írja: a jövőben. 50 év alatt 50% infláció mellett 16%-os drágulás az nem rossz, ugye...

• Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #12719 Dátum: 2018 Október, 20, 20:43:19 pm »
Megoldás: most álljunk rá árpa és komló termesztésre. Mondjuk ez klímaváltozás nélkül is hasznos :)

Nem válogatja az ki, csak  lényeget emelte ki a szerző. Merhát, kit érdekel a többi!  :yoyo:
(Az ötven év múlvai sörhelyzet talán már a legkisebb, 19 éves fiamat sem érdekli, nemhogy engem.)
Csakúgy belegondolni rossz.  :hahota:

attis