Szerző Téma: CSEVEGŐ  (Megtekintve 2001346 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
Re:Drón
« Válasz #13160 Dátum: 2020 Október, 09, 14:12:34 pm »
http://www.atv.hu/belfold/20201008-ujfajta-modszerrel-figyelhetik-a-szabalytalankodo-autosokat-a-rendorok

Na, kiváncsi lennék, hogy a rendőröknek is 1 hónappel előbb le kell-e adni a repülési tervet :) ha jól tudom még nincs egyszerűsített dróntörvény. :)

Igen. Konkrétan tudom, hogy így van. Ugyanúgy igénylik az eseti légtérhasználati engedélyt, ami 30 napig érvényes.
A határzárnál szintúgy, csak ott folymatosan.
Bőven milla feletti értékű drónokat használnak, senkinek nem hiányzik, hogy mondjuk egy műveletben levő mentőhelikopter földhöz csapja ezeket az eszközöket. Egy oldalas, nem bonyolult. 3ezer Ft az ára. Jó közelítéssel 36e Ft-ért egész évben repülhet az ember szinte teljesen legálisan.
Elvben a műveletben lévő légijármű jelezheti, ha mégis arra kell mennie, a hatóság pedig értesíti az igénylőt szerintem.
https://legter.hu/wp-content/uploads/2019/01/K%C3%89RELEM-2018-3_minta0.pdf

Egész hónapra adott légtérre és időpontra 3 ezerért megkapnád az engedélyt egy hónapra? Hát azért ezt furcsálnám. :) Jobban el tudom képzelni, hogy ilyen esetben úgy dobják vissza a kérelmeket, mint a huzat. :)

Legutolsó információim szerint a repülés megkezdése előtt és után is fel kell hívni a központot, hogy megkezdted a repülést, ill. befejezted. Az biztos, hogy 2 éve ez volt a hivatalos rend, azóta lehet változtattak ezen.
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Drón
« Válasz #13161 Dátum: 2020 Október, 09, 14:38:58 pm »
http://www.atv.hu/belfold/20201008-ujfajta-modszerrel-figyelhetik-a-szabalytalankodo-autosokat-a-rendorok

Na, kiváncsi lennék, hogy a rendőröknek is 1 hónappel előbb le kell-e adni a repülési tervet :) ha jól tudom még nincs egyszerűsített dróntörvény. :)

Igen. Konkrétan tudom, hogy így van. Ugyanúgy igénylik az eseti légtérhasználati engedélyt, ami 30 napig érvényes.
A határzárnál szintúgy, csak ott folymatosan.
Bőven milla feletti értékű drónokat használnak, senkinek nem hiányzik, hogy mondjuk egy műveletben levő mentőhelikopter földhöz csapja ezeket az eszközöket. Egy oldalas, nem bonyolult. 3ezer Ft az ára. Jó közelítéssel 36e Ft-ért egész évben repülhet az ember szinte teljesen legálisan.
Elvben a műveletben lévő légijármű jelezheti, ha mégis arra kell mennie, a hatóság pedig értesíti az igénylőt szerintem.
https://legter.hu/wp-content/uploads/2019/01/K%C3%89RELEM-2018-3_minta0.pdf

Egész hónapra adott légtérre és időpontra 3 ezerért megkapnád az engedélyt egy hónapra? Hát azért ezt furcsálnám. :) Jobban el tudom képzelni, hogy ilyen esetben úgy dobják vissza a kérelmeket, mint a huzat. :)

Legutolsó információim szerint a repülés megkezdése előtt és után is fel kell hívni a központot, hogy megkezdted a repülést, ill. befejezted. Az biztos, hogy 2 éve ez volt a hivatalos rend, azóta lehet változtattak ezen.

Én úgy láttam, hogy max 30 napra kérheted.

Telefonáltam: és tényleg, így szokták kérni adott területre filmezéshez. Mert nem tudják, hogy aznap milyen idő lesz, milyen fényviszonyokkal, tehát megkérik 30 napra.
Én személyesen még nem töltöttem ki, illegalitás rulez :)
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
műszaki vizsga
« Válasz #13162 Dátum: 2020 Október, 29, 18:14:07 pm »
Háttérben TV, ismeretterjesztő csatorna, Andok.

Aszongya' a narrátor: Bolíviában nincs műszaki vizsga, így a halálos balesetek aránya 20x akkora mint másutt. Következő kép, jön a szerzetes aki napi 4x áldja meg az autókat, az jó minden ellen. A motort is megszórja szenteltvízzel, az jó defekt ellen.
Gyerekemmel itt vonyítunk  :szetvert:
Ha minden ellen jó az áldás akkor értelmezhetetlen nekem mire a külön motortéri ?!?!
Valamihez lámazsír is kell, de azt már nem tudnám idézni.

Hát nem túltolja nálunk az NKH?  :yoyo:

Kieg:
Utánaolvastunk, miért van haditengerészete Bolíviának, miközben nincs tengere? Mert Peru+Bolívia háborút vesztett Chile ellen, és odalett a part. Innen is  idézek:

...mindhárom résztvevő professzionális hadsereggel rendelkezett ugyan (vagyis sorozás nem volt egyik országban sem), ezek békeidőbeli létszáma azonban csak pár ezer fő volt (a perui hadsereg békelétszáma 1879-ben például 5500 fő volt, és a déli határvidék több száz kilométeres körzetében egyetlen perui katona sem tartózkodott; Chile a harcok kezdetén 2400 katonát tudott harcba küldeni, Bolívia körülbelül kétezret).

"...a főszerep a chilei és a perui haditengerészetnek jutott, amely a kisebb csatározásokat követően 1879. október 8-án megütközött egymással az angamosi csatában, amelyben a hat hajóból álló chilei armada tönkreverte a kéthajós (!) perui flottát ..."

Armada bazz, armada....  :fetreng: :fetreng: :fetreng:
« Utoljára szerkesztve: 2020 Október, 29, 18:37:32 pm írta attis »
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:CSEVEGŐ
« Válasz #13163 Dátum: 2020 Október, 29, 18:44:03 pm »
Óra tekergetés: nekem megint jetlegem volt hétfőn.
Utálom, hogy 4 után már sötét van.
Szerintem maradjon egész évben a nyári + csatlakozzunk at athéni-bukaresti-helsinki időzónához, inkább legyen mág világosabb. Reggel nem nagyon izgat, ha sötétben megy melózni az ember, de a délutánjaimat így elb...ni.
Mondjuk ez a  mostani az igazi csillagászati valós idő.
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #13164 Dátum: 2020 Október, 29, 19:12:44 pm »
mondjuk ez engem is zavar.. hogy meló után hazaér az ember és sötét van... fejlámpával meg nem olyan igzi futkosni, meg mindenhova lámpát szerelni.... reggel engem sem érdekel.. de délután ..  :fejelfalnak: :megfejel:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #13165 Dátum: 2020 Október, 30, 07:20:19 am »
Való igaz lerövidíti a napokat. Hazaérek és nem tudok mást csinálni mint ülni a monitor előtt, gyepálni ezeket a dögöket (Doom Eternal van soron) vagy olvasgatva heverni a sarokban. Nehezen, de azért még bírom.  :yoyo: :hahota:
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13166 Dátum: 2020 Október, 31, 14:12:58 pm »
Való igaz lerövidíti a napokat. Hazaérek és nem tudok mást csinálni mint ülni a monitor előtt, gyepálni ezeket a dögöket (Doom Eternal van soron) vagy olvasgatva heverni a sarokban. Nehezen, de azért még bírom.  :yoyo: :hahota:
Az oroszok 4 évig áttértek a nyári időszámításra még Medvegyev idejében, aztán annyira sok lett a reggeli baleset, hogy inkább visszatértek a télire. Orvosilag (genetikailag, mert több mint 10000 évig a téli szerint éltünk) bizonyított, hogy a szervezetnek sokkal nehezebb sötétben elindulni, felkelni, felpörögni. Amúgy én is a nyári mellett lennék mert fontosabbak nekem a délutánok mint a reggelek. Kérdés, hogy a környező országok, főleg tőlünk északra és nyugatra mit választanak. Kíváncsi leszek.
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13167 Dátum: 2020 Október, 31, 16:16:27 pm »
Az oroszok 4 évig áttértek a nyári időszámításra még Medvegyev idejében, aztán annyira sok lett a reggeli baleset, hogy inkább visszatértek a télire. Orvosilag (genetikailag, mert több mint 10000 évig a téli szerint éltünk) bizonyított, hogy a szervezetnek sokkal nehezebb sötétben elindulni, felkelni, felpörögni. Amúgy én is a nyári mellett lennék mert fontosabbak nekem a délutánok mint a reggelek. Kérdés, hogy a környező országok, főleg tőlünk északra és nyugatra mit választanak. Kíváncsi leszek.

Úgy gondolom, aki állatot, tart földet művel, annak úgyis a nap és za időjárás mondja meg mikor mit.
Ha 6-ra megy valaki műszakba télen, tök mindeg hogy az valójában már 7, vagy csak 5, akkor is sötét van.

attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13168 Dátum: 2020 November, 01, 06:56:02 am »
December, január a napfelkelte 7:15-7:30. A derengés talán úgy fél órával korábban kezdődik. A hatórásoknak mindegy az igaz, de a félnyolc, nyolcórás seregnek nem. Itt jöhet a Vacsek által említett probléma a közlekedéssel.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13169 Dátum: 2020 November, 01, 09:28:16 am »
December, január a napfelkelte 7:15-7:30. A derengés talán úgy fél órával korábban kezdődik. A hatórásoknak mindegy az igaz, de a félnyolc, nyolcórás seregnek nem. Itt jöhet a Vacsek által említett probléma a közlekedéssel.
Igen, de ez a napkelte a téli időszámításra vonatkozik. December 21-én 7:29-kor fog kelni a nap. Ha ehhez még hozzáadunk 1 órát akkor már 8:29-lesz. És 8-kor kezdődik a suli. A gyerekek szerintem képtelenek lesznek bármi értelmes dologra az első órában. Szerintem kell az agynak a napfény a világosság ahhoz, hogy beinduljon.
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13170 Dátum: 2020 November, 01, 11:12:38 am »
Ja, hát nem volt kedvem a részletekkel foglalkozni a telón, de igen, a téli időszámítás szerint. Azaz a valódi, csillagászati szerint. Most is vannak nulladik órák, hét-negyed nyolckor kezdődők. Nejem iskolájában is. Ő nem panaszkodik figyelem, koncentráció problémákra, bár ez életkorfüggő is lehet. Kisebbeknél lehet, hogy ez okozhat problémát.
Inkább az a félsötétben, sötétben autózás! Sokan nem látnak eleget. Farkasvakok!  :yoyo:
« Utoljára szerkesztve: 2020 November, 01, 11:14:41 am írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13171 Dátum: 2020 November, 06, 10:33:07 am »
Rendeltem pár cuccot kamionos boltból, spaniferek, klímatisztító, ápolószerek, ilyesmik
Most jön a reklám, nézzem meg a legnépszerűbb termékeket:
sorrendben:
- fertőtlenítő szerek
- inverter
- kézfertőtlenítő
- maszkok
- óvszer  :yoyo:
« Utoljára szerkesztve: 2020 November, 06, 10:36:00 am írta attis »
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13172 Dátum: 2020 November, 17, 14:59:06 pm »
Nem nagyon szeretek vásárolni, ruházati boltokat meg kifejezetten utálom.
Az általános recept az, hogy feleségem elmegy, kiválogatja, rámcsörög, odamegyek, felpróbálom, 90%-ára azt mondom nem, további 5%-ára ő mondja hogy nem, majd a maradékot megveszem.
Na, még ezen is egyszerűsítettem:
Van egy kedvenc nike cipőm, annó futócipőnek árulták, de szerintem nem az. Én utcára hordom, Kihajtogatva a nyelvét, van rajta egy cikkszám, annak alapján rendeltem is egyet, pont ugyanolyan típus, ugyanúgy full fekete, bevált dolgon nem változtatunk ugyebár. Egy éve ugyanezt ugyanezzel a cipővel már eljátszottam  :sunyi: Remélem van belőle jó nagy raktárkészlet.... Vagy utánrendeljek egyből többet? :yoyo:
attis

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13173 Dátum: 2020 November, 17, 17:00:25 pm »
Nem nagyon szeretek vásárolni, ruházati boltokat meg kifejezetten utálom.
Az általános recept az, hogy feleségem elmegy, kiválogatja, rámcsörög, odamegyek, felpróbálom, 90%-ára azt mondom nem, további 5%-ára ő mondja hogy nem, majd a maradékot megveszem.
Na, még ezen is egyszerűsítettem:
Van egy kedvenc nike cipőm, annó futócipőnek árulták, de szerintem nem az. Én utcára hordom, Kihajtogatva a nyelvét, van rajta egy cikkszám, annak alapján rendeltem is egyet, pont ugyanolyan típus, ugyanúgy full fekete, bevált dolgon nem változtatunk ugyebár. Egy éve ugyanezt ugyanezzel a cipővel már eljátszottam  :sunyi: Remélem van belőle jó nagy raktárkészlet.... Vagy utánrendeljek egyből többet? :yoyo:
Szerintem rendelj utána mert a raktárkészletek végesek. és pár év után gondolom bezúzzák a maradékot. ;)
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #13174 Dátum: 2020 November, 17, 17:08:46 pm »
Cipők.
Nekem mikor eltörött a bokám (80-as évek torna órai futballozás) utána találtam egy jó Dassler-t, magasszárú, jól tartotta a bokámat. Sajnos már nem kapni, képet sem találtam róla, bár két garnitúrát elhasználtam, és igen sokat bírtak, pedig minden percben a lábamon volt. Ezek a mostaniak nem az igaziak. Utána vettem a Torsion-t Jugóból, ennek viszont a talpában lévő műanyag akármi talán fél év se volt és a talpon keresztül ki jött. Kerestem a neten képeket, de az sincs már ezekről, Torsion-ból a ZX 8000 a hasonló, főleg a talpából kiváló kütyü miatt.
Most ami igen bevált az a Fila, még mindig hordom és két és féléves, kicsit kopott de jó.
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13175 Dátum: 2020 November, 17, 20:10:16 pm »
Cipők.
Nekem mikor eltörött a bokám (80-as évek torna órai futballozás) utána találtam egy jó Dassler-t, magasszárú, jól tartotta a bokámat. Sajnos már nem kapni, képet sem találtam róla, bár két garnitúrát elhasználtam, és igen sokat bírtak, pedig minden percben a lábamon volt. Ezek a mostaniak nem az igaziak. Utána vettem a Torsion-t Jugóból, ennek viszont a talpában lévő műanyag akármi talán fél év se volt és a talpon keresztül ki jött. Kerestem a neten képeket, de az sincs már ezekről, Torsion-ból a ZX 8000 a hasonló, főleg a talpából kiváló kütyü miatt.
Most ami igen bevált az a Fila, még mindig hordom és két és féléves, kicsit kopott de jó.

Faca. Nálam ezekkel a csiricsáré színek van a baj, nekem full fekete kell. Régebben jó sok ilyen volt, mára kivesztek. Van adidas adiprene-em is, szintén fekete, de nem bírták ki, tettek bele neonzöld csíkot, a talp meg fehér (egy hétig).

Oké, akkor rendlek mág, bár szerintem  dobozban is megévődik a gumi, várható élettartamomra nem tervezek.

Hamár itt tartunk, gyártanak vajon márkajelzés nélküli  sport cipőt? Kéne olyan....
(Az elv: majd akkor reklámozom jártomban-keltemben a nike-t, ha fizet érte...)

attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #13176 Dátum: 2020 November, 18, 07:27:45 am »
Cipők.

Faca. Nálam ezekkel a csiricsáré színek van a baj, nekem full fekete kell. Régebben jó sok ilyen volt, mára kivesztek. Van adidas adiprene-em is, szintén fekete, de nem bírták ki, tettek bele neonzöld csíkot, a talp meg fehér (egy hétig).

Oké, akkor rendlek mág, bár szerintem  dobozban is megévődik a gumi, várható élettartamomra nem tervezek.

Hamár itt tartunk, gyártanak vajon márkajelzés nélküli  sport cipőt? Kéne olyan....
(Az elv: majd akkor reklámozom jártomban-keltemben a nike-t, ha fizet érte...)

Lehet, h azert kerul annyiba, mert rajta van a markajel. Lehet,ha nem lenne márkajel, akkor csak dupla aron kapnad. Szoval gyakorlatilag az is lehet  h mar most is "fizet" a reklamert, de ha nem, akkor kb. ugyanezt a valaszt kapnad toluk. :)
« Utoljára szerkesztve: 2020 November, 19, 08:57:07 am írta Rammstein »
Epica 2.0 D

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
dróntörvény
« Válasz #13177 Dátum: 2020 November, 19, 09:14:55 am »
a törvényjavaslatról elemzés, vélemény:

https://www.youtube.com/watch?v=5KTJcZouVi0
Epica 2.0 D

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #13178 Dátum: 2020 November, 19, 11:10:05 am »
éppen most akartam venni egy dji mini 2-t...... lehet nem lesz  :sir: :fejelfalnak: :megfejel:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13179 Dátum: 2020 November, 19, 11:55:35 am »
éppen most akartam venni egy dji mini 2-t...... lehet nem lesz  :sir: :fejelfalnak: :megfejel:

Igen, megszívtuk.
attis