Szerző Téma: Ezermester  (Megtekintve 181507 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:matracszállítás
« Válasz #580 Dátum: 2020 Július, 18, 17:42:46 pm »
Ágymatrac, az nem egy jól rögzíthető dolog, nyeklik nayklik.
Fogtam egy tekercs fóliát, betekertem vele, ne legyen tele döglött bogárral.
Jobb híján a két kereszttartóra felraktam hosszában két bramac lécet, két spaniferrel lágyan meghúztam az egészet, majd a matrac elejét és a végét plusszban odafogattam még egy-egy hevederrel  a lécekhez. Ha csak 30-40 cm nyúli is ki lefogatlanul, már fel tudja hajtani a 70-80 km/h szél.
Zenélt, csattogott. Beálltam egy Cargobull seggébe a pályán, szépen lehetett haladni 90 körül.
Ahogy lehajtottam, vissza max 70-es tempóra.

Ja, százon 3,2 litert evett így a verda :)

Tegnap kanapeagyat szallitottam, a csomagtartoban... :)  Neztek a Jyskben, na. :) A merete 190x120 es egyben van. Na, ez is vicces, mert rendeltem tobb dolgot a nyaraloba, es azt kiszallittattam, mert tizenparezer HUF volt. De ez a kanapeagy nem volt Keszthelyen, igy Egerszegrol huszonparezer HUF lett volna a szallitas dija, a kanape meg nyolcvanparezer volt. Aztan megneztuk az autokat, az enyembe fert be leginkabb, de neccesnek mertem, mert a csomater szelessege kb. pont a meret, viszont bent szelesedik. A masik autonknal meg pont forditva volt, az a kerekjaratnal szukult rendesen, igy ott csak elforditva lehetett volna betenni, de akkor meg ugye az elen fekszik, kerdes, hogy hogyan csukodik az ajto az atlo miatt.
Vegulis mentem az uzletbe, mondtak, hogy szerintuk nincs esely bepakolni. Mondom szerintem necces, de van eselye, nezzuk meg. Az elado segitett bepakolni, de csak nezett, hogy befer :) Na azert eleg passzos volt :)
Fogyasztast nem neztem, mert tobbszor tulleptem a megengedett sebesseget.  :pirul: Ja, ez egy masik topik lenne, de azt tapasztalom, hogy mintha itthon csak ajanlott sebessegi korlatozasok lennenek es mindenki 20-30-40-el vagy tobbel lazan tobbel hajt mindenhol. Es ez a viselkedes atragad ram is, kulonosen, ha tolnanak le az utrol. Pl. tegnap is foutvonal 95 tempomat szerint fouton, zarovonalon atlepve siman eloztek. De jocskan fel tudok idezni hasonlo eseteket az emlekezetemben, amik ehhez hasonloak. Csak en erzem azt, hogy az elmult idoszakban agresszivebbek lettek az utakon, vagy csak rossz helyen kozlekedtem es jobb a moral? :)

Nnnna, vettünk rodabútort is, ezúttal Mömax. A székkel tulajdonképp nem volt gond, csak várnom kelelt rá 2 hetet. A polc, na az valami szívás. Az összes alkatrész egy db zacskóba behegesztve. Szortírozással kezdtem, hogy az 16x1,5-ös és a 15x1-es csavarokat megkülönböztessem  :fejelfalnak:

Szerelésben nálam a  sorrend:
Ikea,
Jysk (már az is szopás, de legalább minden elem címkézve van, megadva melyik dobozból vegyed elő)
Mömax (mire rájössz, hogy melyik elem micsoda, pedig benne vagyok a gyakorlatban)
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:matracszállítás
« Válasz #581 Dátum: 2020 Július, 18, 17:50:46 pm »

Tegnap kanapeagyat szallitottam, a csomagtartoban... :) 

S ha már szállítás: nmegjött a gyereknek rendelt babzsák fotel. MPL, postán marad. Benfoglaló mérete: 90x120 cm síkban. Átgondolatlan tervezés folytán a kisautóval mentem érte. Kaptam egy akkora nájlonzsákot kb mint én, csak széltében mintha 310 kilós lennék. Nem ment át a csomagtér ajtónyílásán, formára kellett dögönyözni. Lehajtott hátsó ülésekkel épphogy befért (plafonig).
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Ezermester
« Válasz #582 Dátum: 2020 Július, 25, 16:02:25 pm »
Kerítést csinálok. Az alap kiásása közben a még egyel korábbi betontuskóiba is beleütköztem. Látni nem lehetett, már föld is belepte őket.
Félig körbeástam, de nem moccant. Átjött a szomszédból samu. Leromboltam vele. Az ütlegtől ki is lazult, ki tudtam húzni.
Samu nagyon ki tudja venni a lendületet az emberből. Hosszúnyelű 10 kilós.

Tonképp azért építek oda egy tömör falat, mert egy idióta a szomszéd, olyan feljelentgetős fajta, mellette kellemetlenkedik és zajong.
Másik szomszéd (akit szintén feljelentgetett) kérdezte, mit szólt hozzá az idióta. Elmondtam neki, hogy jött volna reklamálni de faszra vettem és pár keresetlen szóval elküldtem a büdös p---ba. Kiderült, hogy jól tettem, mert meséli a normális szomszédom, hogy ő megmondta neki, esze ágában sincs bíróságra járni, inkább rágyújtja a házát. Azóta csitu van. Tehát ez a hülye ebből ért. Mindenkivel értelme és érdemei szerint  :oke:
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #583 Dátum: 2020 Július, 31, 21:16:30 pm »
Kiderült, hogy jól tettem, mert meséli a normális szomszédom, hogy ő megmondta neki, esze ágában sincs bíróságra járni, inkább rágyújtja a házát. Azóta csitu van. Tehát ez a hülye ebből ért. Mindenkivel értelme és érdemei szerint  :oke:
akkor ő meg ás egy tűzivíz tározót  :szetvert: :sunyi: felkészül a legrosszabbra  :szetvert: :fetreng: :yoyo:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #584 Dátum: 2020 Augusztus, 11, 08:47:15 am »
Kalibráltam az időjárás állomásom csapadékmérőjét.
Fogtam egy műanyag cserepet és tegnap kitettem eső előtt. Lemértem alját, tetejét, vízoszlom magasságát, kiszámoltam a csonkakúp térfogatát, visszaszámoltan az adatokkal a felső átmérő területére vetítve és kijött 5-6% eltérés. Ami könnyen lehet az én mérési pontatlanságom is.
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #585 Dátum: 2020 Augusztus, 11, 12:19:58 pm »
Ezek szerint jó voltál matekból! :rohog: :fetreng:
Vagy  :rasta:!
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #586 Dátum: 2020 Augusztus, 11, 23:35:44 pm »
Ezek szerint jó voltál matekból! :rohog: :fetreng:
Vagy  :rasta:!

alap szor magasság per három.

r * r * pi * M/3
Aztán ki kell vonni a nagyobb kúpból a kicsit és kész  :oke:
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #587 Dátum: 2020 Augusztus, 12, 08:35:02 am »
vegulis teljesen jo. en meg veszek egy ilyet  :szetvert: :sunyi: :yoyo:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #588 Dátum: 2020 Augusztus, 12, 16:33:38 pm »
vegulis teljesen jo. en meg veszek egy ilyet  :szetvert: :sunyi: :yoyo:

Jó, de ezt üríteni kell. Meg kimenni hozzá. A kiskínai meg olyat gyártott amit nem és beküldi RF-en a mért értékeket. Mindig érdekelt, hogyan mér csapadékot, hát most már tudom.
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #589 Dátum: 2020 Augusztus, 13, 09:48:50 am »
jaaa ertem.. addig ok, hogy bekuldi az adatokat, de akkor hogy urit? ha megtelik vizzel, egy csappantyu kinyitja az aljat?  :gondolkodik: :yoyo:

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #590 Dátum: 2020 Augusztus, 14, 11:17:54 am »
jaaa ertem.. addig ok, hogy bekuldi az adatokat, de akkor hogy urit? ha megtelik vizzel, egy csappantyu kinyitja az aljat?  :gondolkodik: :yoyo:

Mai hogyankészült sorozatunk epizódjában a csapadékmérőt vizsgáljuk  :taps:

Nnnnna én is valahogy így gondoltam, meg hogy UH-os szintmérés. De a kifolyó előbb-utóbb eldugulna.

Van benne egy csúcsára állított, oldalnézetben 3szög alakú tartály, középen kettéosztva. Játszótéri mérleghinta. Elbillen egyik irányba, akkor a feljebb levőt kezdi el tölteni. Egszercsak átbillen a víz súlyától és kiüríti magát, onnantól a másikat tölti és így tovább. Maga alá pisil két nyíláson is  :zsir: A mérleghinta egy jeladó elött billeg, az meg számolja, ezek szerint egész pontosan.

Fontos, hogy vízszintesen álljon. Ha valami homok kerülne az egyik oldalra az sem baj, mert az egyik oldalra nagyobb súlyt a másik oldalra kevesebb billentő erő majd kompenzálná. Ha szimmetrikus a kosz, akkor megint nincs baj. Ha rázogatod, akkor sok eső esett  :sunyi: Egy betonlaphoz rögzítettem és a kukatároló tetejére tettem.

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #591 Dátum: 2020 Augusztus, 26, 10:02:31 am »
Nem tudtam máshogy megoldani (fuvarossal: nemérekrá, majdholnap, ja csak annyi nemérimegneki, túlnagykocsi nemjönbeaházig, stb) nekem kellett elmennem építőanyagért. Béreltem a "legnagyobb" utánfutót és többször fordultam.
Jó vacak volt, kb egy tonnás vontatmány hullámzott és kóválygott. Annyira rángatta az autót egyenes menetben is, hogy inkább felgyorsítottam 55-re, kigurult 45-ig, majd megint felgyorsít, stb haladtam. Idegörlő volt, gondolom a mögöttem jövőnek is. Letudtam, jó sok lapátolással, zsákpakolással.
Ez tulajdonképp akkor a fitness topicba való.

attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #592 Dátum: 2020 Augusztus, 26, 15:48:22 pm »
Így folytatod egy kigyúrt, leszálkásodott, csupaizom informatikás lesz belőled.
Há' ki látott már olyat!

:kemeny: :yoyo:  :zsir:

(Vagy eddig is az voltál?)
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #593 Dátum: 2020 Augusztus, 26, 16:19:14 pm »
akkor informatikus has
kocka(has)  :fetreng: :yoyo: :szetvert:

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #594 Dátum: 2020 Augusztus, 26, 21:20:21 pm »
Há' ki látott már olyat!

Meszze vagyok tőle, de egy hónap alatt fogytam 1,5 kilót a mérleg szerint. Néha kihagyom a reggelit, mint pl tegnap, helyette lapátoltam.  Ja, du betonoztam is az anyagból. Meg ma is. Ősszel elvileg indul a sport szezon, ha nyitva lesznek az iskolák.
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #595 Dátum: 2020 Augusztus, 29, 23:02:02 pm »
Há' ki látott már olyat!

Meszze vagyok tőle, de egy hónap alatt fogytam 1,5 kilót a mérleg szerint. Néha kihagyom a reggelit, mint pl tegnap, helyette lapátoltam.  Ja, du betonoztam is az anyagból. Meg ma is. Ősszel elvileg indul a sport szezon, ha nyitva lesznek az iskolák.

Ma addig szarakodtam, míg 10kor kezdtem el zsaluzni , délben betonozni. 2 m magasan.
Szar volt, be kell látnom nem fiatalodom, a francba...
Még négy modul és csinálok egy hatékonyabb 2x akkor a zsalut. Amihez kell a fiam is, egyedül nem fogom elbírni.

Mellesleg elfelejtetetm, hogy munkanap volt ma és nem mentem melózni. A jelek szerint nem hiányoztam senkinek...
« Utoljára szerkesztve: 2020 Augusztus, 29, 23:04:17 pm írta attis »
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #596 Dátum: 2020 Szeptember, 01, 14:27:11 pm »
Már csak 3  :oke:
Naszóval hosszűban elvágott OSB tábla a zsalu, körben merevítve, beöntés előtt olajozva. De így a 30-ik modul után kezd használttá válni.
És eléggé lassan haladok vele. Akarok egész táblányit csinálni, azzal dupla mafasságot lehet önteni. Sőt, nem csak akarok, fogok is.
Az idő haaldtával egyre jobban issza az olajat, ennek ellenére a vizet is felveszi, széleinél nagyon látszik.
Azon tűnődöm, bevonom egy réteg  üvegszállal és gyantával. Akkor alig kell rá formaleválasztó és tartósabb is, merevebb is. Szendvicspanel.. Ha csak lefestem, azt a vizes, olajos és erősen lúgos közeg váltakozása előbb-utóbb megmarja, ledobja.
DE akármilyen ötlet jöhet.

Ma addig szarakodtam, míg 10kor kezdtem el zsaluzni , délben betonozni. 2 m magasan.
Szar volt, be kell látnom nem fiatalodom, a francba...
Még négy modul és csinálok egy hatékonyabb 2x akkor a zsalut. Amihez kell a fiam is, egyedül nem fogom elbírni.

Mellesleg elfelejtetetm, hogy munkanap volt ma és nem mentem melózni. A jelek szerint nem hiányoztam senkinek...
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #597 Dátum: 2020 Október, 05, 18:35:35 pm »
Megkértek, hogy nézezk meg egy kazánt, aminek nem működött a vezérlése.
Széntüzelésű, felhordószalagos, ventillátoros levegőztetéssel. Fingom nem volt hogy kéne működni, nehezítésként egy másik  típusú kazán hőmérséklet jeladó és biztonsági  hőpatron van hozzá. Az összes vezeték gyorskötővel összehúzva és mind fekete. Legalább értenék hozzá, de most láttam ilyet először. Két délután ment rá, mire kigógyiztam, hogy kéne működnie - szerintem. A neten talált bekötéshez képest semmi nem úgy van rajta.
Mondtam, ideiglenesen megcsinálom, de újra építettem a vezérlést, majd átteszem egy új dobozba ha ki is próbálták. Most hívtak, hogy megy a a próbaüzem és működik  :oke: Épp veregetem a saját vállam  :oke:

Ja, vagy 40x átkötöttem mindent mire kimértem és rájöttem minek mit kéne csinálnia, közben egyszer sem vertem le kismegszakítót, nem füstölt el nyák vagy alkatrész, nem b----ott meg áram   :sunyi:

Ez ugye nem olyan mint a gáz, amit elzársz oszt jóvan. A tűz nem alszik ki azonnal, a CO2 és a CO képződik, a kazán szét tud égni, a fűtőkör fel tudd forrni keringetés nélkül.

« Utoljára szerkesztve: 2020 Október, 05, 18:37:50 pm írta attis »
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #598 Dátum: 2020 Október, 30, 20:24:36 pm »
Elrettentő példa.

Nem tudom, szoktatok-e üvegszállal dolgozni? Az alap, hogy hosszú ujjúban, kesztyűben. Lehetőleg használat után kidobva a ruhát, célszerűen egyszer használatos papír overall. Namost szabadban lamináltam, gyanta+üvegszál  egy hete. Napsütés, nyilván majd én jobban tudom, nem is volt vele gond, azt még tudtam kezelni. Hanem amikor összeillesztettem az elemeket pár napja, az egyikhez be kellett nyúlnom közéjük. Hiszen csak egy mozdulat, jó lesz pólóban is. Ez volt 3 napja. Ma reggel kicsit még mindig viszketett az alkarom most estére kezd csitulni...

Hát ugye vannak az ilyen alapmondások, mint:
- a feszültség alatt lévő vezeték pont úgy néz ki mint ami nem, csak más a fogása....
- A 300 fokos vas pont úgy néz ki, mint a szobahőmérsékletű
és így tovább...

attis