Szerző Téma: Szobanövények ápolása, gondozása, szaporítása  (Megtekintve 25247 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Balage81

• Vendég
Szobanövények ápolása, gondozása, szaporítása
« Dátum: 2010 Július, 26, 12:15:39 pm »
Ha már nyílt kertészeti rész is, gondoltam egy kis szobanövényes dolog is jól jön. Itt meg vitathatjuk a kedvenc vagy újonnan beszerzett növényünk milyen gondozást igényel, hogy szépen növekedjen. Nem csak a hölgyek szeretik a növényeket  :szetvert:

Nem elérhető KAMIKAZE

• Daewoo-ja van
  • Nem: Férfi
  • Lacetti sedan 1.4 16v LPG ( GÁRDONY)
    • Profil megtekintése
Re:Szobanövények ápolása, gondozása, szaporítása
« Válasz #1 Dátum: 2011 Január, 15, 22:46:03 pm »
Druszám!!!(Balage81)
Olyan kérdésem lenne hogy a tõled kapót citrus fával történik valami különös.Az egyik oldala elszárad lepotyogót a termés le hullanak a levelek :sir: a másik oldala egészséges,illetve a földje felül száraz az alja tocsog a víztõl.Mi lehet a baj vele? Napfényes helyen van rendszeresen locsolva.
Elõre is köszi a helpet :ima:
  • Chevrolet Lacetti 1,4 16v benzin-gáz.
  • Gárdony,Székesfehérvár,Budapest,Várpalota,Üllö.
06-20-545-63-82
"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.
Oscar Wilde"

Balage81

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2011 Január, 16, 08:39:16 am »
Druszám!!!(Balage81)
Olyan kérdésem lenne hogy a tõled kapót citrus fával történik valami különös.Az egyik oldala elszárad lepotyogót a termés le hullanak a levelek :sir: a másik oldala egészséges,illetve a földje felül száraz az alja tocsog a víztõl.Mi lehet a baj vele? Napfényes helyen van rendszeresen locsolva.

Miként hullott le a levél? Még zölden? Egyébként miként tocsog a vízben? Igaz hogy szereti, ha bõségesen van locsolva, de pangó víz ne legyen alatta. Meg télen kevesebb vizet igényel. Volt táp-oldatozva?
Küldj egy képet, az lesz a legegyszerûbb...

Mandarinfa teleltetése:
5-15 fokos helyiségben, fényviszonyoktól függõen: ha több a fény melegebben (10-15), ha kevesebb hidegebben (5-10), és csak nagyon keveset legyen öntözve..

Nem elérhető KAMIKAZE

• Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2011 Január, 16, 17:28:51 pm »
Druszám!!!(Balage81)

Miként hullott le a levél? Még zölden? Egyébként miként tocsog a vízben? Igaz hogy szereti, ha bõségesen van locsolva, de pangó víz ne legyen alatta. Meg télen kevesebb vizet igényel. Volt táp-oldatozva?
Küldj egy képet, az lesz a legegyszerûbb...

Mandarinfa teleltetése:
5-15 fokos helyiségben, fényviszonyoktól függõen: ha több a fény melegebben (10-15), ha kevesebb hidegebben (5-10), és csak nagyon keveset legyen öntözve..
A levelek zölden hullanak le,a földje felül por száraz (a száránál) míg az edény aljánál áll a vize.Táp-oldatott is kapót meg kimondottan citrusokhoz való földbe lett ültetve.Föld cserén gondolkozók hátha az segít.
06-20-545-63-82
Oscar Wilde"

Balage81

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2011 Január, 16, 20:44:03 pm »
A levelek zölden hullanak le,a földje felül por száraz (a száránál) míg az edény aljánál áll a vize.Táp-oldatott is kapót meg kimondottan citrusokhoz való földbe lett ültetve.Föld cserén gondolkozók hátha az segít.

Akkor a túl öntözés és a sok tápoldat lehet az oka. Télen általában pihennek a növények. A pangó víz az biztos nem tesz jót neki. Mindenképpen a felesleges vizet, amit nem szív fel a locsolás után azt el kell távolítani. Táp oldatozni is havonta 1x elég télen. Ha melegbe van az sem olyan jó párosítás.

Elsõ körben azt tudnám mondani, hogy a fácska alól a felesleges víz ki, had szikkadjon a föld. Majd egy világos helyre tenni, ahol kb 10-15fok van. Ha továbbra is hullik a levele, akkor lehet egy föld cserét is végre hajtani.

A tünetek alapján, akár lehet fény hiány, túl öntözés (bár ekkor sárgulni is szoktak a levelek), kevés páratartalom. Egy könyvben olvastam, hogy a száraz talajra locsolt tápoldat sem túl jó dolog.

Nem elérhető KAMIKAZE

• Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2011 Január, 18, 15:36:07 pm »

Akkor a túl öntözés és a sok tápoldat lehet az oka. Télen általában pihennek a növények. A pangó víz az biztos nem tesz jót neki. Mindenképpen a felesleges vizet, amit nem szív fel a locsolás után azt el kell távolítani. Táp oldatozni is havonta 1x elég télen. Ha melegbe van az sem olyan jó párosítás.

Elsõ körben azt tudnám mondani, hogy a fácska alól a felesleges víz ki, had szikkadjon a föld. Majd egy világos helyre tenni, ahol kb 10-15fok van. Ha továbbra is hullik a levele, akkor lehet egy föld cserét is végre hajtani.

A tünetek alapján, akár lehet fény hiány, túl öntözés (bár ekkor sárgulni is szoktak a levelek), kevés páratartalom. Egy könyvben olvastam, hogy a száraz talajra locsolt tápoldat sem túl jó dolog.
Köszi a tanácsokat,a kertészem(nejem)már a földet kicserélte (citrusokhoz valóra)meg át is helyezte az ablak közelébe,remélem meg marad a drága(már mint a fa :szetvert:).
06-20-545-63-82
Oscar Wilde"

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
  • Nem: Nő
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2011 Március, 23, 18:46:52 pm »
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek köztetek orchideája?
Várom a válaszokat!
  • Chevrolet Spark (2005-ós évjárat)

cimbi05

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2011 Március, 24, 11:14:42 am »
Sziasztok! ha vkit érdekel Kaktusz az szoljon!!! :D aki esetleg fan :D annak jopénzért eladók!!

3om fajta van ....és mind elég testesek...10 év körüliek.. már nem nagyon férnek el a kertben vagy is elfér csak k...nehéz cipelni 3emberes és már meguntam télen be nyáron ki cipelni!
 :medium-smiley-032:

Üdv...

Dóri nekem van egy darab orhideám...mi lenne kapcsolatos kérdés? annyira nem értek hozzá ..mert baj még nem volt vele...és kb 100fajta van belöle :medium-smiley-032: nekem még gondolm nem volt vele...6éves kb és virágzik mint a rozsabimbó../ lehet rózsabimbó/ :medium-smiley-032: :fetreng:

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2011 Március, 24, 13:14:52 pm »
Hogy kell átültetni? Ha nem vagy nagyon messze, megmutathatnád. Én Komáromban lakom.

cimbi05

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2011 Március, 24, 13:55:29 pm »
Hogy kell átültetni? Ha nem vagy nagyon messze, megmutathatnád. Én Komáromban lakom.

:yoyo: akkor tényleg nem vagyunk messze egymástol :D Én Bp....cirka pár 100 km.  :fetreng:
-na ez jo kérdés mert még Én sem ültettem át...de szerintem nem nagyon kell tulkombinálni!!! :kacsint:

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2011 Március, 24, 14:13:57 pm »
Hát én olvastam egy oldalon, hogy 2-3 évente át kell ültetni. Nem régiek, de azért majd lehet, át kell ültetni a föld meg stb. miatt.

cimbi05

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2011 Március, 24, 14:40:40 pm »
Hát én olvastam egy oldalon, hogy 2-3 évente át kell ültetni. Nem régiek, de azért majd lehet, át kell ültetni a föld meg stb. miatt.
Értem...hát akkor lehet ,de szerintem nem vonz magaután vmi preciz átültetést  :fetreng: igaz az tuti hogy kényesebb mint egy normál virág!!! De szerintem meg fogod oldani  :medium-smiley-032:
« Utoljára szerkesztve: 2011 Március, 24, 18:43:44 pm írta Yeti »

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2011 Március, 24, 16:42:12 pm »
Az biztos.

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #13 Dátum: 2011 Március, 24, 18:45:34 pm »
Én közel vagyok, de nem megyek, mert nekem minden virág csak virág, nehezen különböztetem meg őket.  :szetvert:  :fetreng: :fetreng:

De a gugli haverom megint a segítségemre sietett.  :szemcso:
http://kertitanacsado.hu/virag/az-orchidea-atultetese  :oke:
  • Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG
  • Tatabánya - Esztergom - Csolnok - Gyõr
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2011 Március, 24, 19:23:17 pm »
Én közel vagyok, de nem megyek, mert nekem minden virág csak virág, nehezen különböztetem meg őket.  :szetvert:  :fetreng: :fetreng:

De a gugli haverom megint a segítségemre sietett.  :szemcso:
http://kertitanacsado.hu/virag/az-orchidea-atultetese  :oke:

Az orchidea emlékeim szerint a fákon él, nem a földben. Ágvillákban fennakadó korhadékok, elhalt levelek, fakéreg darabok alkotják neki a  "talajt". Szóval ne földbe...
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2011 Március, 24, 20:05:17 pm »
Hát ez érdekes, mert nekem van 3 is, de most eljutottam arra a szintre, hogy szerintem nemsokára újabb virágokat hoz, remélem.
Lehet, hogy van orchideafa, de én még nem láttam.

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #16 Dátum: 2011 Március, 24, 20:34:59 pm »
Hát ez érdekes, mert nekem van 3 is, de most eljutottam arra a szintre, hogy szerintem nemsokára újabb virágokat hoz, remélem.
Lehet, hogy van orchideafa, de én még nem láttam.

:fetreng:

Attis nem írt olyant, hogy van orchideafa, csak azt írta, hogy az orchidea fákon él. Az nem ugyanaz.

:fetreng:
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2011 Március, 24, 21:43:46 pm »
Én még úgy sem láttam orchideát, hogy fákon van. Virágban már láttam, de úgy még nem, hogy fákon van. Na mindegy.

josh

• Vendég
« Válasz #18 Dátum: 2011 Március, 24, 22:11:40 pm »
Orchidea.hu

Egyébként nekünk is van, és attis szerintem tökéletesen írta! Laza talaj kell neki, mert a gyökereinek kell szellőzés. Nekünk is van egy és az fenyőkéregbe van, föld szerintem az egész cserépbe nincs is! A fenti oldalt ajánlom, gyorsan átnéztem eléggé átfogóan ír dolgokról!
« Utoljára szerkesztve: 2011 Március, 24, 22:14:10 pm írta josh »

Balage81

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2011 Március, 26, 07:18:32 am »
Orchidea.hu

Egyébként nekünk is van, és attis szerintem tökéletesen írta! Laza talaj kell neki, mert a gyökereinek kell szellőzés. Nekünk is van egy és az fenyőkéregbe van, föld szerintem az egész cserépbe nincs is! A fenti oldalt ajánlom, gyorsan átnéztem eléggé átfogóan ír dolgokról!

Én már ültettem át orchidea-t. Egyébként nem olyan nagy dolog. Egy dologra viszont figyelni kell. Ha átlátszó cserepes, akkor azt mindenképpen átlátszó cserépbe kell ültetni.  Viszont ha nem átlátszó cserépben van, akkor bármilyen másba át lehet ültetni.

Lehet kapni virágboltokban orchidea földet, de ha a kertben össze szedsz fenyő kérget, apróra töröd, minimális virágföldet adsz hozzá és ez is jó. Vettem pár olyan orchidea-t is amiben a talajt csak egy marék fűrészpor helyettesítette.