Szerző Téma: Kerti növényekkel kapcsolatos munkák  (Megtekintve 70522 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

josh

• Vendég
Re:Kerti növényekkel kapcsolatos munkák
« Válasz #40 Dátum: 2011 Május, 28, 11:50:35 am »
Én is mint már korábban leirtam április közepén már kiültettem a paradicsompalántákat.Ez volt a baj.Egy hónapig nem fejlödött semmit,bebarnult azt hittem hogy elpusztul.Most másfél hete kezd éledni mostmár megindult nöni és szép egészséges zöld szine van.Számomra a tanulság az hogy jövöre május elején fogom kiültetni mert korábban még hideg gondolom neki a talaj.

Még szerencse, hogy megmaradtak  :oke:

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2011 Május, 30, 14:39:11 pm »
Sziasztok.
Néhány éve ültettem élösövényt,most már majdnem derékig ér,megszeretném nyirni.Az a kérdésem hogy van-e valami titka a nyirásnak hogy az szép egyenes legyen?Láttam sok helyen hogy szinte nyilegyenes a teteje és az oldala is de nem láttam még a technikáját hogy hogyan nyirják.
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2011 Május, 30, 14:55:36 pm »
Sziasztok.
Néhány éve ültettem élösövényt,most már majdnem derékig ér,megszeretném nyirni.Az a kérdésem hogy van-e valami titka a nyirásnak hogy az szép egyenes legyen?Láttam sok helyen hogy szinte nyilegyenes a teteje és az oldala is de nem láttam még a technikáját hogy hogyan nyirják.

Elektronyos sövényvágóval és nagy gyakorlattal :O)
Ha eddig nem nyírtad, akkor nem lesz egyenes. Első nyírás után tele lesz lukakkal, üregekkel. Ezeket a bokrok majd szépen kitöltik, oda fognak nőni az új hajtások. De első alkalommal csúnyán nézhet ki.
Ha először ívesre nyírod, akkor jobban mutat. Cél, fokozatosan és apránként vágni, ne egyszerre sokat, mert akkor biztos, hogy lesznek benne folytonossági hiányok.

Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor csinálsz neki egy sablont. Pl farostlemezből, polikarbonát lemezből, vagy ami akad. Ezt szépen leteszed a végénél a földre. Ráfekteted az ollót a bokor felé álló pengékkel és nyesegetsz. Babra egy meló így nyírni...

Ha nem akarsz annyira precíz lenni, akkor nyírsz egy keveset, hátralépsz, megszemléled, elmész a sor végére, benézed, hogy mennyi az annyi, egyenes-e, és nyesegetsz tovább. Ha elszúrod, akkor a bokrok cca 2-4 hét alatt majd úgyis újra benövik a réseket, lehet újra próbálkozni :O)

Ha csak derékig ér, akkor az oldala könnyen egyenesre vágható mellébiggyesztett deszka mentén. Akár a teteje is.

A sövénybokrok - elméletileg -  vágás után oldalhajtásokat növesztenek. Azaz az elvágott ág végéből 3-5 új hajtás indul neki. Ezért a vastagabb ágakat célszerű a kívánt magasság alatt pár centivel levágni, ekkor jó tömött "felületet" képez a bokor.

• mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2011 Május, 30, 16:49:17 pm »
Köszi az infót holnap próbálkozok.Annyira precizen nem akarom nincs hozzá nagy türelmem,csak mivel a kapu elött van legyen valami pofája.
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

josh

• Vendég
« Válasz #44 Dátum: 2011 Május, 30, 18:59:29 pm »
Köszi az infót holnap próbálkozok.Annyira precizen nem akarom nincs hozzá nagy türelmem,csak mivel a kapu elött van legyen valami pofája.

A növényekhez sok kitartás és türelem kell pedig. Én a fákat szeretem metszegetni, bár bevallom időhiány miatt kiirtottam az őszibarack fákat itthon, így csak apósomék fáit szoktam megnyírni.

Nem elérhető hawer

• Látott már Daewoo-t
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2011 Május, 30, 19:12:01 pm »
Sziasztok.
Én kifeszítenék jó erősen egy zsinórt, vizszintesen a nyírandó rész teljes hosszában akár mind a két oldalon ha elfér és amentén nyírnám.
Chevrolet lacetti 1.6 sedan elite lpg
Budapest.

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2011 Június, 01, 14:24:28 pm »
Levágtam ollóval egész jó lett nem nyilegyenes de elfogadható.Majd késöbb gondolom ahogy sürüsödik ugy lesz szebb tömörebb minden nyirásnál.
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2011 Június, 01, 18:35:22 pm »
Múltkor láttam egy képen, hogy szándékosan hepe-hupásra nyírták. Az egy kert belső oldala volt és vagy két méter magas sövény. Egészen jól mutatott. Persze ezt is el kell találni gondolom.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2011 Június, 01, 19:24:37 pm »
Láttam már én is trapéz alakut forditott trapéz alakút,lehet variálni de ehhez nagy szakértelem meg türelem kell.Mint általában a szép dolgok kivitelezéséhez.
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #49 Dátum: 2011 Június, 01, 19:27:49 pm »
Láttam már én is trapéz alakut forditott trapéz alakút,lehet variálni de ehhez nagy szakértelem meg türelem kell.Mint általában a szép dolgok kivitelezéséhez.
Ilyet kell vágni!  :szetvert: :sunyi: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng:

• Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG
  • Tatabánya - Esztergom - Csolnok - Gyõr
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető john

• Daewoo rajongó
    • Profil megtekintése
« Válasz #50 Dátum: 2011 Június, 01, 19:34:10 pm »
Hát ez sem rossz.
  • Daewoo Lanos 1.6 SX

Nem elérhető G.I.D.L

• Daewoo guru
  • 1999 1,6 16v e-tec sedan Tahitótfalu
    • Profil megtekintése
    • Carstyling
« Válasz #51 Dátum: 2011 Június, 02, 22:35:10 pm »
Egy kis help kellene nekem. Ki milyen gyorsan növő cserjét tud ajánlani, ami akár egy év alatt is megnő legalább 1-1,5m magasra és sövényként is lehet alkalmazni. Gugliba kerestem, de kép alapján nem lehet dönteni.
Esetleg ha valakinek van valami jó növénye ne tartsa magában...  :szetvert:
Hát azért nem nő annyira gyorsan és magasra de szép a "Kecske rágó-nak" nevezet növény ami ráadásul a zöld különböző árnyalataiba kapható. Én a nagymamámnak vettem 2db sárgászöldet 2db fehéres-zöldet 2db sima zöldet.
Szerintem szép. :igaz:

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2011 Június, 03, 14:37:49 pm »
Egy kis help kellene nekem. Ki milyen gyorsan növő cserjét tud ajánlani, ami akár egy év alatt is megnő legalább 1-1,5m magasra és sövényként is lehet alkalmazni. Gugliba kerestem, de kép alapján nem lehet dönteni.
Esetleg ha valakinek van valami jó növénye ne tartsa magában...  :szetvert:
Hát azért nem nő annyira gyorsan és magasra de szép a "Kecske rágó-nak" nevezet növény ami ráadásul a zöld különböző árnyalataiba kapható. Én a nagymamámnak vettem 2db sárgászöldet 2db fehéres-zöldet 2db sima zöldet.
Szerintem szép. :igaz:

Vadszőlő. Ha teszel neki vmi rácsot, kerítéshálót, akkor több méteresre is megnő egy év alatt.
Futóbab (karósbab) ugyanezt tudja, de az nem évelő...
attis

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #53 Dátum: 2011 Június, 03, 19:47:43 pm »
Olvastam a turkesztáni szilről, hogy van egy nemesített változata, ami akár 2 év alatt 3m magasra is megnő és besűrűsödik.
Ez így is van.
Teljesen igénytelen növény, növekedését az öntözéssel lehet szabályozni.
Ha sűrűn öntözöd, nő mint a bolondgomba, és bokrosodik.
Elvetemült példa:
  • Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG
  • Tatabánya - Esztergom - Csolnok - Gyõr
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #54 Dátum: 2011 Június, 04, 08:13:01 am »
Elvetemült példa:
...

ez nagyon tetszik!
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Drevi

• Vendég
« Válasz #55 Dátum: 2011 Június, 19, 22:24:03 pm »
Szépen növekvö tujáimat valami betegség támadta meg. Ágak kezdenek rajtuk elszáradni. Nagyon sok helyen láttam ugyan ezt.
Esetleg valakinek sikerült már orvosolni ilyen problémát?

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #56 Dátum: 2011 Június, 21, 14:36:35 pm »
Szépen növekvö tujáimat valami betegség támadta meg. Ágak kezdenek rajtuk elszáradni. Nagyon sok helyen láttam ugyan ezt.

Nem olyan mintha megégett volna a tuja külső része?? Nálunk is ilyen és fajtától független. Nálunk van több fajta is a kertben, ami konkrétan tönkre ment most az árnyékos helyen van, fajtáját most nem tudom megmondani. Pároméknál meg az oszlopos tuja ilyen. Nem tudtam Én sem rájönni mi okozza.
Itt viszont olvastam arról, hogy milyen kártevői lehetnek a tujáknak... Tuják növényvédelme

Nekem is volt, fenyő(?)atka elleni szert vettem, azzal permeteztem rendszeresen és helyrejöttek. Gondosan, a levélzet köz bedugva a permetezőt és bentről kifele is megfújva. Pepecselős meló...
Az elhalt levélzet eltávolítása nem volt megoldható - több mint 5 m magasak és sűrű sorban vannak. Egy bazi nagy rúddal csapdostam amíg ki nem hullott a nagyja.

Javaslat: tépj le egy barnuló levelet és ballagj el vele a gazdaboltba, mutatsd meg, hogy na erre adjon szert.
attis

josh

• Vendég
« Válasz #57 Dátum: 2011 Június, 21, 15:30:42 pm »

Nem olyan mintha megégett volna a tuja külső része?? Nálunk is ilyen és fajtától független. Nálunk van több fajta is a kertben, ami konkrétan tönkre ment most az árnyékos helyen van, fajtáját most nem tudom megmondani. Pároméknál meg az oszlopos tuja ilyen. Nem tudtam Én sem rájönni mi okozza.
Itt viszont olvastam arról, hogy milyen kártevői lehetnek a tujáknak... Tuják növényvédelme

Nekem is volt, fenyő(?)atka elleni szert vettem, azzal permeteztem rendszeresen és helyrejöttek. Gondosan, a levélzet köz bedugva a permetezőt és bentről kifele is megfújva. Pepecselős meló...
Az elhalt levélzet eltávolítása nem volt megoldható - több mint 5 m magasak és sűrű sorban vannak. Egy bazi nagy rúddal csapdostam amíg ki nem hullott a nagyja.

Javaslat: tépj le egy barnuló levelet és ballagj el vele a gazdaboltba, mutatsd meg, hogy na erre adjon szert.

Kollégám valami lombseprűnek nevezett valamivel kapirgálta ki (olyasminek írt le mint egy fűgereblye) az ilyen elszáradt maradványokat és rendbe is jöttek a tujái.

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #58 Dátum: 2011 Június, 22, 10:50:00 am »

Kollégám valami lombseprűnek nevezett valamivel kapirgálta ki (olyasminek írt le mint egy fűgereblye) az ilyen elszáradt maradványokat és rendbe is jöttek a tujái.

Ma megmértem, 6 és 7 m között vannak, egyszerűen nem értem el lombseprűvel. kb 15 m hosszan vannak, sűrűn, max nagylétra és sűrű mászkálás fel-le. Helyette dióverő rúddal hadonászás volt, ahogy Toldi Miklóstól tanultam. :zsir:
attis

josh

• Vendég
« Válasz #59 Dátum: 2011 Június, 22, 11:39:38 am »

Ma megmértem, 6 és 7 m között vannak, egyszerűen nem értem el lombseprűvel. kb 15 m hosszan vannak, sűrűn, max nagylétra és sűrű mászkálás fel-le. Helyette dióverő rúddal hadonászás volt, ahogy Toldi Miklóstól tanultam. :zsir:

Nem a módszered miatt idéztem a hozzászólásod, hanem a beszélgetés egésze miatt. Tehát egy kisebb tuja esetén lehet elég csak lombseprűzni.