Szerző Téma: Filmszemle  (Megtekintve 168674 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Filmszemle
« Válasz #800 Dátum: 2020 Február, 09, 10:22:56 am »
A TC ajánlására megnéztem ezt a filmet:
American Factory

Sajnos előtte végigolvastam a kritikát, így nyilván befolyásolt.
Nem száraz dokumentumfilm, nincs narrátor, mindent  szereplők mondank el, inkább rendes játékfilm hangulata van. A Wikipedia szerint 2 éven át forgattak, a szereplők valódi munkások.
 ( https://totalcar.hu/belsoseg/2020/02/01/filmajanlo_az_amerikai_gyaregyseg_american_factory/ )

Ha megnézné esetleg valaki szívesen hallanám a véleményét.

Megnéztem, kritikát nem olvastam. :) Nekem tetszett a film. Vélemény? Hát szerintem több aspektusa van a filmnek. Amúgy a kínai munkaidőről már tudtam előtte, egy kínai származású kollégám meg is erősítette, hogy még a szoftver iparban is él a 996-os szabály. 9-től 9-ig heti hat nap. SZámomra ami furcsa volt inkább, hogy jobban megérte kínai cégnek USA-ban felhúzni egy gyáregységet és ott gyártatni amerikaiakkal, mint egy hazai cégnek. (Valószínű a szakszervezet miatt)

Nekem a film üzenete az volt, hogy nem versenyképes egy nyugati gyár termelése a kínaihoz képest - legalábbis ami a munkaerőt érinti.
A helyben gyártott üveg amerikai termék, a válallat tulajdonosa lényegtelen. Talán mert a vevőik amerikai autógyárak. Gondolom helyben lehet a nyersanyag, nincs vám, szállítás, vagy ki tudja... Esetleg adókedvezmény, kormányzati támogatás, vagy ebben az első 4 évben a növekedés a cél, majd az 5-ikben a kialakult vevőkör biztos tudatában elviszik máshova a gyártást, stb, stb...
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #801 Dátum: 2020 Február, 09, 12:20:51 pm »
American Factory

Nem száraz dokumentumfilm, nincs narrátor, mindent  szereplők mondank el, inkább rendes játékfilm hangulata van. A Wikipedia szerint 2 éven át forgattak, a szereplők valódi munkások.
 ( https://totalcar.hu/belsoseg/2020/02/01/filmajanlo_az_amerikai_gyaregyseg_american_factory/ )

Megnéztem, kritikát nem olvastam. :) Nekem tetszett a film. Vélemény? Hát szerintem több aspektusa van a filmnek. Amúgy a kínai munkaidőről már tudtam előtte, egy kínai származású kollégám meg is erősítette, hogy még a szoftver iparban is él a 996-os szabály. 9-től 9-ig heti hat nap. SZámomra ami furcsa volt inkább, hogy jobban megérte kínai cégnek USA-ban felhúzni egy gyáregységet és ott gyártatni amerikaiakkal, mint egy hazai cégnek. (Valószínű a szakszervezet miatt)

Nekem a film üzenete az volt, hogy nem versenyképes egy nyugati gyár termelése a kínaihoz képest - legalábbis ami a munkaerőt érinti.
A helyben gyártott üveg amerikai termék, a válallat tulajdonosa lényegtelen. Talán mert a vevőik amerikai autógyárak. Gondolom helyben lehet a nyersanyag, nincs vám, szállítás, vagy ki tudja... Esetleg adókedvezmény, kormányzati támogatás, vagy ebben az első 4 évben a növekedés a cél, majd az 5-ikben a kialakult vevőkör biztos tudatában elviszik máshova a gyártást, stb, stb...

Szerintem nem lényegtelen, hogy ki a tulajdonos. Hisz épp amerikában is van sok autó gyártó, és mint írod én is ugyanazokat az előnyöket látmám, hogy nyersanyag, vám stb. Ráadásul többségében helyi erőforrással gyártattak, ugye amerikai állampolgárokkal. Az meg a hazai és külföldi befeketetőnek is kb. ugyanannyiba kerül. Nekem ebből inkább az jön le, hogy amerikai tőke is megvalósíthatta volna ugyanezt, valószínű egyszerűbben és olcsóbban, mint egy kínai befektető, de jövedelmezőbb helyre tolják a pénzeket. Mint elhangzott, az amerikai cég egycsapásra veszteséges lehetett volna, ha megalakul a szakszervezet, azaz nem nagy haszonkulcs lehetett a terméken.
A végső megoldás meg az automatizáció, és akkor meg aztán szinte tök mindegy, hogy melyik országban történik a gyártás. Na, itt lehet majd a nyugatnak előnye.
De azzal nyilván egytértek, hogy a nyugati gyártás nem versenyképes a kínaival, de ez így van kb. 20 éve. Másik oldalról amit csinálnak, azt csak olyan elnyomó gazdaságban megvalósítható, mint kína. havi 4 nap szabadnapjuk van és a pályakezdőknek talán nem is jár fizetett szabadság, vagy max 1-2 nap.
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #802 Dátum: 2020 Február, 09, 15:30:00 pm »
American Factory

Szerintem nem lényegtelen, hogy ki a tulajdonos. Hisz épp amerikában is van sok autó gyártó, és mint írod én is ugyanazokat az előnyöket látmám, hogy nyersanyag, vám stb. Ráadásul többségében helyi erőforrással gyártattak, ugye amerikai állampolgárokkal. Az meg a hazai és külföldi befeketetőnek is kb. ugyanannyiba kerül. Nekem ebből inkább az jön le, hogy amerikai tőke is megvalósíthatta volna ugyanezt, valószínű egyszerűbben és olcsóbban, mint egy kínai befektető, de jövedelmezőbb helyre tolják a pénzeket. Mint elhangzott, az amerikai cég egycsapásra veszteséges lehetett volna, ha megalakul a szakszervezet, azaz nem nagy haszonkulcs lehetett a terméken.
A végső megoldás meg az automatizáció, és akkor meg aztán szinte tök mindegy, hogy melyik országban történik a gyártás. Na, itt lehet majd a nyugatnak előnye.
De azzal nyilván egytértek, hogy a nyugati gyártás nem versenyképes a kínaival, de ez így van kb. 20 éve. Másik oldalról amit csinálnak, azt csak olyan elnyomó gazdaságban megvalósítható, mint kína. havi 4 nap szabadnapjuk van és a pályakezdőknek talán nem is jár fizetett szabadság, vagy max 1-2 nap.

Ja, és természetesnek veszik, hogy évente 2x látjáka vidéken élő gyerekeiket...
Álszent ez a nyugati társadalom, amikor szörnyülködik ezen, de aztán csak megrendeli az aliexpressről a filléres cuccot. Az olcsó kínai cuccnak ára van, amit az ottani gyári munkás fizet meg.
A történet szerint Henry Kissinger mondta az elnökének (talán Nixonnak): az nem túl jó nekünk ha demokráciát exportálunk Kínába és az egymilliárd ember majd azt csinál, amit akar ...
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #803 Dátum: 2020 Február, 09, 19:54:31 pm »
Álszent ez a nyugati társadalom, amikor szörnyülködik ezen, de aztán csak megrendeli az aliexpressről a filléres cuccot. Az olcsó kínai cuccnak ára van, amit az ottani gyári munkás fizet meg.
A történet szerint Henry Kissinger mondta az elnökének (talán Nixonnak): az nem túl jó nekünk ha demokráciát exportálunk Kínába és az egymilliárd ember majd azt csinál, amit akar ...

Szerintem nem sokan vannak azzal tisztában, hogy mi az elvárt munkamennyiség ott kint. Persze, azt gondolják, h olcsó. Én pl. kb. egy éve ismerem csak ezt a 996-os szabályt. Lehet korábban még rosszabb volt...

Szerintem a filmben még egy érdekes momentum, amikor a kínai gyár tulajdonos azon elmélkedik, hogy ő sem tudja, h jótevő, vagy épp kihasználja az erőforrásokat.
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #804 Dátum: 2020 Február, 10, 08:18:09 am »

Szerintem nem sokan vannak azzal tisztában, hogy mi az elvárt munkamennyiség ott kint. Persze, azt gondolják, h olcsó. Én pl. kb. egy éve ismerem csak ezt a 996-os szabályt. Lehet korábban még rosszabb volt...

Szerintem a filmben még egy érdekes momentum, amikor a kínai gyár tulajdonos azon elmélkedik, hogy ő sem tudja, h jótevő, vagy épp kihasználja az erőforrásokat.

Így van, vagy jótevő, vagy bűnöző - nézőpont kérdése.
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #805 Dátum: 2020 Február, 10, 12:54:13 pm »
Megnyerte a kategóriája Oscarját hajnalban. Vagyis már előbb, de hajnalban jelentették be. :)
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #806 Dátum: 2020 Február, 11, 09:12:27 am »
Megnyerte a kategóriája Oscarját hajnalban. Vagyis már előbb, de hajnalban jelentették be. :)

Ráéreztem :)
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #807 Dátum: 2020 Február, 22, 09:02:12 am »

Ráéreztem :)

Megnéztem az Élősködőket. Nem találtam benne a 6 db Oscart.
A Joker pl sokakl jobb film, így leülepedve még a Hollywoodi történet is.
Fogalmam sincs milyen trend mentén szavasztak rá.

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #808 Dátum: 2020 Február, 22, 09:06:42 am »
Előszedtünk pár régi klasszikust, mert az ember gyerekeinek ugye mindne új:

- Oliver Stone: A szakasz
- Stanley Kubrick: Fully Metal Jacket
- Illetve a Tom Berenger-es Lopakodókat.

attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #809 Dátum: 2020 Július, 08, 20:17:48 pm »

Tegnap megnéztem ennek a Fedor Bondarchuknak egy közelebbi filmjét (a 9 Rota az 2005) az

Attractiont. (Prityazhenie) 2017

Amazban is éreztem túlzásokat, ebben is. De egyszer nézhető – már akit érdekel egy kicsit a scifi (magyarul tufa).

Ráadásul kapott pénzt a második részre és jön az is nemsokára valamikor.

Most néztem meg a 9 Rota (POTA) - 9. század című eposzt.
Orosz film, Afganisztánról.
Jó. Ajánlom.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #810 Dátum: 2020 Július, 27, 11:27:15 am »
Elém ugrott a minap (na melyik filmből?)  :yoyo:
- Bizony, Mr. Simms, a legfontosabb szó a világon, amire érdemes odafigyelni, nos az a pina.
....
- Aztán a második helyen talán a Ferrari áll.
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #811 Dátum: 2020 Július, 27, 15:06:05 pm »
- Bizony, Mr. Simms, a legfontosabb szó a világon, amire érdemes odafigyelni, nos az a pina.
....

Nem tudom, de itt maskepp oktatjak:

https://www.facebook.com/AJEMDIBI/videos/853227158110527/

:hahota:
Epica 2.0 D

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #812 Dátum: 2020 Július, 27, 15:29:51 pm »
....

Ja, pont mint a Cobit, az ITIL meg a 27001. Más a fókusz, meg a tartalomjegyzék, de a lényege ugyanaz.

Terápián képeket mutogat a pszichológus a betegnek. Először rajzol neki egy kört.
- Erről mi jut eszébe?
- Pina.
A pszichológus rajzol egy négyzetet.
- Erről mi jut eszébe?
- Pina.
A pszichológus rajzol egy háromszöget.
- Na és erről mi jut eszébe?
- Pina.
- Hát azt hiszem a probléma egyértelmű. Maga pinafixált!
- Én bazmeg?!? Hát te rajzolsz folyton pinát!
attis

Nem elérhető vacsek

• Klubtag
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #813 Dátum: 2020 Július, 27, 15:47:00 pm »
....

Ja, pont mint a Cobit, az ITIL meg a 27001. Más a fókusz, meg a tartalomjegyzék, de a lényege ugyanaz.

Terápián képeket mutogat a pszichológus a betegnek. Először rajzol neki egy kört.
- Erről mi jut eszébe?
- Pina.
- Erről mi jut eszébe?
- Pina.
- Pina.
Volt egy csajom aki megkérdezte, hogy mire gondolok. Válaszom: Pina
Ezek után csak egyszer kérdezte meg, hogy mire gondolok... pina Utána csak rám nézett és nevetett.  :hahota: :hahota: :hahota:
  • Lanos 1,5 8V 2000.03
  • Budapest, Sárbogárd

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #814 Dátum: 2020 Július, 27, 16:02:17 pm »
....

- Erről mi jut eszébe?
- Pina.
- Erről mi jut eszébe?
- Pina.
- Pina.
Volt egy csajom aki megkérdezte, hogy mire gondolok. Válaszom: Pina
Ezek után csak egyszer kérdezte meg, hogy mire gondolok... pina Utána csak rám nézett és nevetett.  :hahota: :hahota: :hahota:

És akkor még egy:
Fickó bemegy a boltba, odalép egy eladó csajhoz.
- Tudna nekem  segíten, inget szeretnék vásárolni magamnak.
- Konkrétan mire gondol?
- Konkrétan a pinára, de most inget akarok venni.
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #815 Dátum: 2020 Augusztus, 07, 17:52:15 pm »
Időnként szembesülök azzal, hpgy a fiam még mennyi filmet nem látott.

Most épp a Csapd le csacsit nézzük  :oke:
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #816 Dátum: 2020 Augusztus, 08, 14:23:03 pm »
Nálunk pont fordítva! Én vagyok lemaradva filmtörténeti eseményekről.
Ma pl. Alsógatyás kapitányt kell néznem az onokákkal!

https://videa.hu/videok/film-animacio/hihetetlen-alsogatyas-kapitany-teljes-film-animacio-vigjatek-kcmUcFYzT4y78eqJ
  • Leganza 2.0 CDX 1999