Szerző Téma: Filmszemle  (Megtekintve 136637 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Re: Filmszemle
« Válasz #40 Dátum: 2010 Július, 17, 21:50:18 pm »
Actually love = Igazából szerelem
Nemrégiben (értsd, még tavaly) láttam egy filmet, tetszett: Any given sunday - amerika focizós. = Minden héten háború!
Mind két film tényleg nagyon jó! :oke:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2010 Július, 17, 22:10:50 pm »
Nem is emlékszem mikor volt utoljára megnézni egy jó filmet. Moziba meg... még a környékére sem jutottam el jó ideje. De ha már film, az legyen vígjáték, ponyva, akció sci- fi. A horrort nem szeretem, jó thriller lehet.

Actually love (a magyar címét nem tudom).

Ha már romantikus film: Édes november. Nálam 10/10
ja és az 50 első randi :)
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető captainb

• Klubtag
  • Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Lacetti 1.6 SW Elite júzer Pilisvörösváron
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2010 Július, 17, 23:10:11 pm »
Nem is emlékszem mikor volt utoljára megnézni egy jó filmet. Moziba meg... még a környékére sem jutottam el jó ideje. De ha már film, az legyen vígjáték, ponyva, akció sci- fi. A horrort nem szeretem, jó thriller lehet.

Actually love (a magyar címét nem tudom).

Ha már romantikus film: Édes november. Nálam 10/10
ja és az 50 elsõ randi :)
Ja, az 50 randi is jó.

Na, itten a banditos minden este néznek valamit, majd jól beülök közéjük.  :hahota:
cq cq cq...

Nem elérhető hencike

• Daewoo Maister!
  • Nem: Nő
  • NYUSZI-Anyoofis
    • Profil megtekintése
    • NYUSZIWEBLAPJA
« Válasz #43 Dátum: 2010 Július, 19, 07:51:37 am »
Nekem az Alien filmek a kedvenceim, fõleg az Alien 4- Feltámad a halál! Mikor a királynõ életrehozza a kicsinyét, az a legjobb jelenet :D
Hétvégén megnéztük  a Shrek 4et- nagyon jó volt, 10/6 a történet mert kiszámítható volt, 10/9 a poénos részek nevetési átlaga :D 10/10 a sírós jelenet :D Apoofis nem sírt :D:D:D
  • Daewoo Tico SX 1998
  • Debrecen-Tuzsér utvonal

josh

• Vendég
« Válasz #44 Dátum: 2010 Július, 19, 08:40:21 am »
Nagyon régen láttam, de nálam vígjátékba verhetetlen: Golfõrültek
Már a története is egy nagy baromság, a poénok meg igazi hasfogósak.
Sajnos a VHS már nincs meg, dvd-n meg csak valami idióta nyelven tudtam megszerezni (esetleg, ha valaki meg tudja szerezni... pl július 28-án 21 órakor lesz a TCM-en, ha valaki fel tudná venni).
Állítólag a 2. része gyenge lett, de azt sajnos nem láttam.

A másik igazi kedvenc a horror-vígjáték kategóriába tartozik : Hullajó
Érdemes nem bekajázás után megnézni, mert elsõre felkavarodik a gyomrod.

Nem elérhető Bubu

• Hallott már a Daewoo-ról
  • Daewoo Nubira III 1.8 CDX /Esztergom/
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2010 Július, 19, 10:58:34 am »
Nagyon régen láttam, de nálam vígjátékba verhetetlen: Golfõrültek
Már a története is egy nagy baromság, a poénok meg igazi hasfogósak.
Sajnos a VHS már nincs meg, dvd-n meg csak valami idióta nyelven tudtam megszerezni (esetleg, ha valaki meg tudja szerezni... pl július 28-án 21 órakor lesz a TCM-en, ha valaki fel tudná venni).
Állítólag a 2. része gyenge lett, de azt sajnos nem láttam.

A másik igazi kedvenc a horror-vígjáték kategóriába tartozik : Hullajó
Érdemes nem bekajázás után megnézni, mert elsõre felkavarodik a gyomrod.
Pü ment!
  • Daewoo Nubira III 1.8 CDX
  • Esztergom
Úgy éld az életed,hogy amikor lepörög az életed filmje büszkén megtudd nézni. 70-3657348

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2010 Július, 24, 12:21:46 pm »
Eredet (Inception, 2010)
Mûfaj: sci-fi, akció
Rendezõ: Christopher Nolan
Színészek: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe,  Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Tom Hardy, Cillian Murphy

Bemutató alapján egészen másra számítottam, több lehetõség is eszembe jutott, de egyik sem jött be.

Kaptunk egy mérhetetlenül izgalmas, feltáratlan, érdekes történetet az álmokról és a tudatalattiról. Amit aztán olyan nagyon nem is használ ki a film. Az elsõ fél-egy órában érdekes információkat tudunk meg, aztán jön egy elég kusza, akció jelenetekkel teletûzdelt kevés valódi történéssel eltöltött óra.  Ebben a részben már nincsenek számunkra érdekes információk a tudatalati mûködésérõl, sem az álmokról. Néhol pedig a különbözõ szinteken kiigazodni is nagyon nehéz. Tudjuk ugyan, hogy ki hol, mikor, miért van, de nehéz valóban megérteni. Bennem több kétely is maradt, amit aztán nem is magyaráznak meg.

Rendezési szempontból Nolan kb. az utolsó 20 percig szép munkát végzett, de ott túl kuszává tette a jeleneteket, és néhány fontos (vagy annak látszó) dolgot nem magyarázott meg, csak végetvetett az álomnak. Kár, mert addig arra gondoltam, hogy milyen jó kis filmet rendezett ez a pali.

A képi világ fergeteges! Különbözõ városok látványképe elképesztõ, én kifejezetten szeretem az ilyen városképeket. A trükkök is nagyon tetszettek, na nem a mátrixosokra gondolok, hanem az álombéli építkezések trükkjeire. Elképesztõ néhány jelenet!

Végül, de egyáltalán nem utolsó sorban a színészek. Újra egy film amiben, nem kifejezetten "A" kategóriás sztárok -kivétel persze DiCaprio-t- kaptak lehetõséget. Az építészt alakító Ellen Page (Juno) ugyan olyan mintha 15 éves lenne, de nagyon jó színésznõ. Sokkal-sokkal több lehetõséget kéne kapnia! Nem is emlékszem, hogy Tom Hardy-t láttam volna már játszani ez elõtt, pedig ügyes fickó, és szerintem akár vígjátékban is megállná a helyét.  Leonardo DiCaprio pedig végérvényesen felnõtt, és ami ennél is fontosabb, olyan színész lett, aki miatt már mi férfiak is bemegyünk a moziba! Az utóbbi filmjei mind-mind kiemelkedõek, színészi teljesítménye a legjobbakéval vetekszik, és ténylegesen a legjobb forgatókönyveket sikerül kiválasztania.

Összességében kiemelkedõ akció film, viszont a történetbõl többet is ki lehetett volna hozni, és ha nincs az utolsó 20 perc kuszasága, akkor még 1-1 csillaggal többet is kaphatott volna!

8/10

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #47 Dátum: 2010 Július, 24, 14:12:06 pm »
Azért nincs magyarázat, mert akár folytatható is a film!
Nálam is 8/10! :oke:
  • Kaposvár

Nem elérhető G.I.D.L

• Daewoo guru
  • 1999 1,6 16v e-tec sedan Tahitótfalu
    • Profil megtekintése
    • Carstyling
« Válasz #48 Dátum: 2010 Július, 24, 14:18:25 pm »
Ez se lesz olyan rossz film, emlékszem a tv sorozatra és nekem tetszett. :igaz: :yoyo:
A-TEAM

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2010 Július, 24, 15:33:48 pm »
Ez se lesz olyan rossz film, emlékszem a tv sorozatra és nekem tetszett. :igaz: :yoyo:
A-TEAM
Már láttam. Régen én is mindig néztem a német RTL-en a sorozatot, szórakoztató volt. A film sem rossz, bár tipikus akciófilm, néhány jó poénnal, de egyszer elég volt megnézni. Mondjuk én nem rajongok az ilyen filmekért.

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #50 Dátum: 2010 Július, 24, 17:43:12 pm »
Elõzetes alapján elõre megadom a 8 pontot! Nekem gyerekkorom kedvence volt! IMDB-n 7.4 kapott ami nagyon jónak számít! :oke:
  • Kaposvár

Nem elérhető apoofis

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
    • Facebook profiloldalam
« Válasz #51 Dátum: 2010 Július, 24, 20:42:15 pm »
Szerintem jó lesz....várom már  :taps:

Igaz eddig nem is tudtam, hogy van ilyen film....mire nem jó ez a fórum  :ima:
  • Chevrolet Nubira SW 1.6 /2006/
  • Debrecen, Balkány, Biri, Nagykálló, Nyíregyháza, Hajdúszoboszló

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2010 Július, 24, 21:38:46 pm »
Elõzetes alapján elõre megadom a 8 pontot! Nekem gyerekkorom kedvence volt! IMDB-n 7.4 kapott ami nagyon jónak számít! :oke:
Szerintem jó lesz....várom már  :taps:

Igaz eddig nem is tudtam, hogy van ilyen film....mire nem jó ez a fórum  :ima:
Akciófilm kategóriában nem rossz, de 8 pontot azért nem adnék rá. Igaz a történet fordulatos, vannak benne meglepõ dolgok, nem csak lövöldözésbõl áll az egész. Persze mások a szereplõk, amit szokni kell (legalábbis annak, aki az eredeti sorozatot is nézte). :oke:

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #53 Dátum: 2010 Július, 25, 11:18:01 am »
Kínzó hõség

Okos történet, tûrhetõ b-c szereplõkkel, de a kivitelezés...

Valahogy nem lehet kiverni a gagyi horror-thriller készítõk fejébõl a fekete, zöld, sárga színvilággal való operálást. Itt is az egész film színtelen. Végig halál idegesítõ, nem beszélve a mosódott képekrõl. Pedig a történet tényleg elég jó lehetne.

3/10

Nem elérhető G.I.D.L

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
    • Carstyling
« Válasz #54 Dátum: 2010 Július, 25, 14:43:00 pm »
Ez se lesz semmi film! :yoyo:

Legion
Amikor Isten elveszti az emberiségbe vetett hitét, egy arkangyalokból álló sereget küld a földre, hogy beteljesítse az Apokalipszist. A túlélés kulcsa egy étkezõkocsiban összeverõdött idegenekbõl álló társaság, és Mihály arkangyal (Paul Bettany) kezében van?

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #55 Dátum: 2010 Július, 25, 15:46:29 pm »

Legion
Amikor Isten elveszti az emberiségbe vetett hitét, egy arkangyalokból álló sereget küld a földre, hogy beteljesítse az Apokalipszist. A túlélés kulcsa egy étkezõkocsiban összeverõdött idegenekbõl álló társaság, és Mihály arkangyal (Paul Bettany) kezében van?

Szerintem oltári gyenge film. Rövid írásom a filmkatalóguson:

Már megint... borzalmas film! Egy apokalipszist bemutatni akaró, horror-fantasy-akció akarna lenni. De ezek közül szinte semmit nem lehet fellelni. Ugyan van lövöldözés, meg 1 ember 100 ellen stb. De ez már a 80-as években is kevés volt az akció film mûfajban! Van még csoda(!!!), és természetesen az elmaradhatatlan Isten jóságos (ez elég irónikusan hat az apokalipszis alatt), hisz megadja az embereknek a reményt még a világ pusztulásakor is. Röhejes! Már már szánalmas film!

1/10

Nem elérhető G.I.D.L

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
    • Carstyling
« Válasz #56 Dátum: 2010 Július, 25, 15:55:54 pm »

Legion

Már megint... borzalmas film! Egy apokalipszist bemutatni akaró, horror-fantasy-akció akarna lenni. De ezek közül szinte semmit nem lehet fellelni. Ugyan van lövöldözés, meg 1 ember 100 ellen stb. De ez már a 80-as években is kevés volt az akció film mûfajban! Van még csoda(!!!), és természetesen az elmaradhatatlan Isten jóságos (ez elég irónikusan hat az apokalipszis alatt), hisz megadja az embereknek a reményt még a világ pusztulásakor is. Röhejes! Már már szánalmas film!

1/10
Akkor viszont lehet hogy meg se nézem, pedig a bemutató alapján jónak ígérkezett. :csodalkozik:

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #57 Dátum: 2010 Július, 25, 16:06:13 pm »

Legion

1/10
Akkor viszont lehet hogy meg se nézem, pedig a bemutató alapján jónak ígérkezett. :csodalkozik:

A trailer készítés manapság már szinte nagyobb mûvészet, mint filmet csinálni. Ha sok trailert nézel, akkor észre lehet venni, hogy milyen profi munka mind, és sok-sok film van ami utána hatalmas csalódás.

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #58 Dátum: 2010 Július, 25, 16:07:33 pm »
Persze az én véleményemtõl függetlenül még érdemes megnézni, hátha másnak más a véleménye!  :oke: De mondjuk egy mozi jegy árát már nem fizetném ki érte!

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #59 Dátum: 2010 Július, 25, 16:54:07 pm »
Hozzáteszem a film nem mai, se a megvásárlását, se a letöltését nem ajánlom, tényleg nem jó a film!
  • Kaposvár