Szerző Téma: Filmszemle  (Megtekintve 136633 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ni_lovag

• Vendég
Filmszemle
« Dátum: 2010 Július, 14, 20:07:21 pm »
Megkértek, nyissak egy topicot, ahol a filmekrõl lehet csevegni. :oke:

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H R.I.P. :( Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Re: Filmszemle
« Válasz #1 Dátum: 2010 Július, 14, 20:08:10 pm »
ki volt az a bátor? :???: :csodalkozik:

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2010 Július, 14, 20:17:32 pm »
ki volt az a bátor? :???: :csodalkozik:

Jelen!  :taps:

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2010 Július, 14, 20:18:26 pm »
Rémálom az Elm utcában (2010)

Pár éve megnéztem az eredetit újból, mivel gyerek fejjel láttam, és úgy emlékeztem rá, hogy nagyon durván ijesztõ... hát nem volt az, de úgy gondoltam, hogy a 84-es technika ma már annyira elavultnak számít, hogy ez az oka.

Viszont ez a mai remake még rosszabb... még vígjátéknak, sõt még paródiának is rossz. Egy pillanatig sem voltam feszült, nem hogy megijedtem volna. Nagyon gyenge!

5/10

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2010 Július, 14, 20:18:50 pm »
A boldogság nyomában

Csak a leg-leg-legkivállóbb jelzõkkel lehet minõsíteni ezt a filmet. Nagyon eltalált történet, ügyes rendezés, Will Smith pedig ebben végre nem bohócot alakít, és végre igazán jól játszik. Igazi életbõl merített film! Csodás!

10/10

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2010 Július, 14, 20:19:20 pm »
Mindenki megvan

Leírás alapján olyan Apádra ütök feelingre számítottam. De Niro is szerepel, mi baj lehet, gondoltam.

Aztán csak néztem, néztem a filmet, és valahogy nem tudtam kikapcsolni közben az agyamat. Ami számomra rossz jel, épp azt szeretem, ha el tudok vonatkoztatni többé-kevésbé az életemtõl, és inkább csak élvezni a filmet.

Valószínûleg ezért is nem tetszett nekem annyira ez a film. Pedig olyan kivételes, érdekes alkotás. Olyan amit az ember vagy befogad, és imád, vagy nem és útál. Tartok tõle, hogy ez a két reakció fog majd váltakozni azokban akik megnézik ezt a mozit.

Nagyon erõsen, talán túl erõsen rámutat a film a való világra, még akkor is ha a fináléban javít gyorsan, de az sem üt olyan nagyot, mert a hétköznapi történet alatt már csepegteti belénk a rendezõ az információt.

Talán az idõsebbek jobban értékelik ezt a filmet.

6/10

ni_lovag

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2010 Július, 14, 20:28:15 pm »
Zöld Zóna:

Matt Damon hozza a megszokott minõséget, a Bourne-trilógia után ez is egy remek film.
Elgondolkodtató, hogy az öböl-háború tényleg olyan volt-e amilyennek a média leírta.
A hírek szerint sok politikus/üzletember tiltakozott a film ellen, valószínûleg okkal.
A valósághoz közelítõ módon mutatja be az usa-és az arab világ közti kapcsolatot.
Érdemes megnézni! :oke:

8/10

Nem elérhető apoofis

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
    • Facebook profiloldalam
« Válasz #7 Dátum: 2010 Július, 14, 20:46:50 pm »
Kállai Ferenc emlékére

A tanú

Azt hiszem ez a film a kötelezõ darabok közé tartozik. Nem csak azért mert, hûen bemutatja az akkori rendszer "hatalmát" és fejetlenségét, de azért is mert szerintem a remekül megírt forgatókönyvet, remek színészek viszik vászonra. A kicsit mulya, de annál lelkesebb Pelikán elvtárs karaktere nagyon emberközeli. Hûen tükrözi szerintem az akkori kor emberét, aki erõteljesen hisz a rendszer jóságában, mindadig, míg az el nem árulja õt. Bebörtönözik és halálra ítélik, mint oly sokakat rajta kivûl abban az idõben. Ám a film mégis "humorosan" és sokatmondóan zárul.

Wikipédia:
"Pelikán már kint áll az akasztófa alatt, de a hóhér csak nem érkezik meg. Az álmából felriasztott börtönigazgatóval együtt hívogatják az ítéletvégrehajtót: - ?Dr. Kotász! Dr. Kotász!? - végül az igazgató rájön, hogy valami itt sem stimmel. Végül utánanéz az iratoknak, és közli a jó hírt: ?? Hát gratulálok, magát rehabilitálni fogják.? ?? Inkább tessék akasztani.? - válaszolja Pelikán, de ezek után hazajut.

A film végén pár év múlva a tömött 6-os villamoson újra találkozik az azóta mellõzött Virág elvtárssal, aki morcoson kijelenti: "Nem baj! Nem baj. Visszasírnak még maguk engem!"
Pelikán válasza: "Hát erre azért nem mernék megesküdni."

A film záró idézete:
?    ?Miért halad így a történelem?
Hogy az emberiség derûsen
váljék meg a múltjától.?    ?
? Marx"

9/10

• Chevrolet Nubira SW 1.6 /2006/
  • Debrecen, Balkány, Biri, Nagykálló, Nyíregyháza, Hajdúszoboszló

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2010 Július, 14, 22:20:32 pm »
Én a Hattyúdalt(1963) néztem meg újra a minap a Filmmúzeumon. Nagyon rég láttam már, sok újdonság volt benne. Kállai ebben is megjelent egy rövid jelenet erejéig. Szeretem ezeket az ötvenes évek - hatvanasévek eleje filmeket. Az én elsõ használható emlékeim a hetvenes évek közepétõl vannak kb. A korábbi - ezen filmek mutatta - élet rejtelmeirõl csak azt tudom, amit mások meséltek vagy olvastam. Ezek a filmek érdekesen egészítik ki, magyarázzák a hallottakat.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #9 Dátum: 2010 Július, 14, 22:49:43 pm »
Ha jó filmet akarsz nézni, és tudod az eredeti címet, ne hallgass az elõzetesre, meg kell nézni az IMDb-n hány csillagot kapott az adott film. Ha 5 felett van az már jónak mondható! A Zöld zóna 7.1-et kapott és a kritikusok szerint is jó film.
Shrek itt a vége 6.7-t kapott, és szerintem is megnézhetõ, de a beharangozáshoz képest sokat nem nyújt. Kezd kissé felnõttekhez szólni.
Toy Story 3., 9.1-t kapott, jó a film, és szerintem is jobb a Shreknél.
A Kéjjel nappal csak 6.7-t kapott, de holnaptól megy a mozikba, és kíváncsi vagyok, mert az elõzetesek szerint igen jó akció vígjátéknak ígérkezik, nem is beszélve a jó szereposztásról, Tom Cruise (akit mint színész szeretek, mint ember nem annyira, ilyen a mi kis Bucink is), és a kedvencem Cameron Diaz! :virag:
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Megemlékezés!
« Válasz #10 Dátum: 2010 Július, 14, 23:07:19 pm »
Éppen ma néztük meg a Kútfejek címû magyar vígjátékot. Nézve a szereposztást, két személy is van akik már azóta fenn játszanak, és milyen fiatalon: Selmeczi Roland és Kaszás Attila!

Selmeczi Roland szinkron szerepei sem kicsik, hisz õ volt Brad Pitt, Antonio Banderas szinkronhangja, sorozatokban pedig A szökés-ben Lincoln, a Doktor House-ban Wilson volt, a 24 Jack Bauerje is az õ hangján szólalt meg magyarul, a Született feleségek Mike Delfinója szintúgy, de a Smallville-ben is dolgozott. Mellette tévésorozatban is játszott, sokat narrált, színészként pedig az Angyalbõrben stábját erõsítette.
Doktor House-ban a címszereplõ szinkronja sincs köztünk, Szakácsi Sándor.
Sorozatbeli szinkronszerepek:

A nagy titok: Samuel Frend - Claude Rich
A tóparti ház: Michel Camus - Pierre Brice
Babylon 5: Cmdr. Jeffrey Sinclair - Michael O'Hare
Büszkeség és balítélet: Mr. Fitzwilliam Darcy - Colin Firth
Chicago Hope: Dr. Jeffrey Geiger - Mandy Patinkin
Doktor House: Dr. Gregory House - Hugh Laurie
Három a doktor: Dr. Bernd Rogge - Gunter Berger
Jó szomszédi csiki-csuki: Friedhelm - Horst Janson
Miami Vice: Det. James 'Sonny' Crockett - Don Johnson (régi verzió)
San Francisco utcáin: Inspector Steve Keller - Michael Douglas (elsõ hang)
Tövismadarak: Ralph de Bricassart - Richard Chamberlain
Twin Peaks: Special Agent Dale Cooper - Kyle MacLachlan
Viszontlátásra!: Paul de Lancel - Michael York

Filmbeli szinkronszerepek:

Álmomban már láttalak: Christopher Marshall - Ralph Fiennes
Batman: kezdõdik!: Henri Ducard - Liam Neeson
Die Hard 2 - Még drágább az életed!: John McClane - Bruce Willis
Die Hard 3 - Az élet mindig drága!: Simon Gruber - Jeremy Irons
Ponyvaregény: Zed - Peter Greene
Szellemirtók 2.: Dr. Peter Venkman - Bill Murray
Vad orchideák: James Wheeler - Mickey Rourke

• Kaposvár

Drevi

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2010 Július, 14, 23:12:28 pm »
Sorozatok terén öröm számomra, hogy levetitésre kerül egyik kedvenc sorozatom a Rejtély második évadja. Szerintem jobban bele gondolva valami valóság alapja van a benne látott dolgoknak még ha misztikusnak is tünik.

Zsozso09

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2010 Július, 15, 18:34:59 pm »
Éli könyve

Unalmas, vontatott, színtelen (a szó szoros értelmében is) film. Néhány elvakult vallási fanatikus talán talál benne érdekeset, de mindenki másnak ez egy semmit mondó alkotás. Béna történettel, gyenge kivitelezéssel.

Az egyetlen ami kiemelendõ az a fényképezés, itt-ott nagyon érdekes képeket lehet látni.

3/10

Nem elérhető apoofis

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
    • Facebook profiloldalam
« Válasz #13 Dátum: 2010 Július, 15, 21:13:25 pm »
Éli könyve

Unalmas, vontatott, színtelen (a szó szoros értelmében is) film. Néhány elvakult vallási fanatikus talán talál benne érdekeset, de mindenki másnak ez egy semmit mondó alkotás. Béna történettel, gyenge kivitelezéssel.

Az egyetlen ami kiemelendõ az a fényképezés, itt-ott nagyon érdekes képeket lehet látni.

3/10
Valóban kicsit lapos sztori, de a csattanós vége miatt én megkockáztatnék egy 5-öst.
  • Chevrolet Nubira SW 1.6 /2006/
  • Debrecen, Balkány, Biri, Nagykálló, Nyíregyháza, Hajdúszoboszló

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2010 Július, 15, 21:43:12 pm »
Éli könyve

3/10
Valóban kicsit lapos sztori, de a csattanós vége miatt én megkockáztatnék egy 5-öst.
Nekem pl tetszett. Mondjuk az ilyen stílusú filmek bejönnek (Mad Max, Waterworld, Legenda vagyok, stb)
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

meszi65

• Vendég
« Válasz #15 Dátum: 2010 Július, 15, 21:48:32 pm »
Éli könyve

3/10
nekem is tetszett, olyan volt mint a Legenda vagyok  :hahota:
szeretem az ilyen filmeket  :oke:

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #16 Dátum: 2010 Július, 15, 22:10:12 pm »
Most lett vége a Zöld zónának. Aki a Bourn trilógiát szereti, ebben sem fog csalódni. Pörgõs, fordulatos a film. Negatívuma a sok kézi kamerás felvétel, sokszor követhetetlen mi történik. Viszont attól függetlenül egy jó film, ajánlom aki szereti a háborús filmeket.
8/10 a kamera miatt!
  • Kaposvár

meszi65

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2010 Július, 15, 22:11:48 pm »
Zsolt neked melyik a 10/10 es?  :hahota:

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2010 Július, 15, 22:24:22 pm »

szerintem:

Remény rabjai
A hét szamuráj
12 dühös ember
Ponyvaregény
A jó a rossz és a csúf

Most így hirtelen ezek, jutnak eszembe. :) mondjuk ezek az én értékelésem szerint 10-ek. :)
Epica 2.0 D

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2010 Július, 15, 22:47:46 pm »

szerintem:

Remény rabjai
A hét szamuráj
12 dühös ember
Ponyvaregény
A jó a rossz és a csúf

Most így hirtelen ezek, jutnak eszembe. :) mondjuk ezek az én értékelésem szerint 10-ek. :)
Én még idevenném a Halálsoron és a Schindler listája filmeket is.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy