Szerző Téma: Elektromos kérdések  (Megtekintve 287597 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Peti24

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Elektromos kérdések
« Válasz #1200 Dátum: 2020 Március, 27, 17:02:42 pm »
Üdv . Van egy Nubira II 1.6 benzin/LPG . Pár napja nem akar beindulni csak 6-7 próbálokzas után . Egyre gyengében forgassa a motort majd már mikor mintha az aku merülne beviszi aztán rövid időn belül indul pár majd vagy csak beindul meg 2 szer majd egyből le is áll vagy megint csak teker és semmi  .  Illetve ha átválottam gázra akkor egy kisebb gázadás után nem volt alapjárat .
Nincs valamiért szikra az ára elmegy a gyujtás trafőig . A főtengely jeladó müködik 54 Ohm az ellenállása .
AC pumpát hallani hogy dolgozik . Biztosítékok jók .  Annyi előzménye volt hogy neha nem volt alapjárat és ha kinyomtam a kuplungot lefuladt az autó bár én inkább üzemanyag minőségére tippeltem volna .
Valaki tapasztalt már hasonlót ?

Üzemanyagszűrőt mikor cseréltél?
nem a szűrővel van a gond . Üzemanyag van .
 A gyújtás trafó nem ad szikrát a gyertyáknak .
próbáltam már másik kábellal és trafóval is de semmi változás .
A főtengely jeladót egy egyszerű ellenállás méréssel nem lehet megállapítani, hogy jó-e. Ahhoz oszcilloszkóp kell és megnézni a jelalakot, a jel felfutást, zajokat stb. Megnézni, hogy hogyan áll a referencia feszültség stb. Ha nincs szikrád, akkor bizonyos, hogy vagy a computer nem kapja meg a főtengely/vezérműtengely jelet vagy nem vezérli ki a trafót. Nézd meg, hogy az injektorokat kapcsolgatja-e. Ha nem kapcsolgatja azt se akkor a bemenő jel hiány valószínű.
Injektor működik .
A motor vezérlő inmobilizerrel , chippel együtt cserél lett de így is ugyan azt produkálja
  • Nubira II
  • Szabolcs megye

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1201 Dátum: 2020 Április, 02, 08:55:45 am »
Üdv . Van egy Nubira II 1.6 benzin/LPG . Pár napja nem akar beindulni csak 6-7 próbálokzas után . Egyre gyengében forgassa a motort majd már mikor mintha az aku merülne beviszi aztán rövid időn belül indul pár majd vagy csak beindul meg 2 szer majd egyből le is áll vagy megint csak teker és semmi  .  Illetve ha átválottam gázra akkor egy kisebb gázadás után nem volt alapjárat .
Nincs valamiért szikra az ára elmegy a gyujtás trafőig . A főtengely jeladó müködik 54 Ohm az ellenállása .
AC pumpát hallani hogy dolgozik . Biztosítékok jók .  Annyi előzménye volt hogy neha nem volt alapjárat és ha kinyomtam a kuplungot lefuladt az autó bár én inkább üzemanyag minőségére tippeltem volna .
Valaki tapasztalt már hasonlót ?

Üzemanyagszűrőt mikor cseréltél?
nem a szűrővel van a gond . Üzemanyag van .
 A gyújtás trafó nem ad szikrát a gyertyáknak .
próbáltam már másik kábellal és trafóval is de semmi változás .
A főtengely jeladót egy egyszerű ellenállás méréssel nem lehet megállapítani, hogy jó-e. Ahhoz oszcilloszkóp kell és megnézni a jelalakot, a jel felfutást, zajokat stb. Megnézni, hogy hogyan áll a referencia feszültség stb. Ha nincs szikrád, akkor bizonyos, hogy vagy a computer nem kapja meg a főtengely/vezérműtengely jelet vagy nem vezérli ki a trafót. Nézd meg, hogy az injektorokat kapcsolgatja-e. Ha nem kapcsolgatja azt se akkor a bemenő jel hiány valószínű.
Injektor működik .
A motor vezérlő inmobilizerrel , chippel együtt cserél lett de így is ugyan azt produkálja

A trafón a táp és a trigger jel megvan?
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Majika

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1202 Dátum: 2020 Április, 21, 09:01:21 am »
Üdvözlet.
Pár hete nyitáskor és záráskor párszor még kattogott a zár a Lacetti-n, mintha nem érzékelte volna, hogy nyitva (vagy zárva) van-e. Azóta egyre sűrűbben teszi, már menet közben, ill. álló helyzetben is... Szerencsére nyitni vagy zárni magától (még) nem teszi...
Olvasgattam, keresgéltem, de Lacettiben nem találok mikrokapcsolót a zárba, lehet, hogy ebben nincs? Akkor mi lehet a probléma?
  • Chevrolet Lacetti 1.4 benzin, 2007
  • Egom, Párkány

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1203 Dátum: 2020 Április, 21, 19:13:55 pm »
Üdvözlet.
Pár hete nyitáskor és záráskor párszor még kattogott a zár a Lacetti-n, mintha nem érzékelte volna, hogy nyitva (vagy zárva) van-e. Azóta egyre sűrűbben teszi, már menet közben, ill. álló helyzetben is... Szerencsére nyitni vagy zárni magától (még) nem teszi...
Olvasgattam, keresgéltem, de Lacettiben nem találok mikrokapcsolót a zárba, lehet, hogy ebben nincs? Akkor mi lehet a probléma?

zárcsere lesz a megoldás
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #1204 Dátum: 2020 Április, 21, 21:06:08 pm »
Nálam a távirányító nyit, de nem zár. Ott mi lehet a hiba?

Üdvözlet.

zárcsere lesz a megoldás
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1205 Dátum: 2020 Április, 22, 06:56:45 am »

Üdvözlet.

zárcsere lesz a megoldás

95%,hogy vezetékhiba a központizár vezérlőnél el van rohadva a csatlakozónál a vezeték,mivel saru nincs hozzá át szoktam hidalni a panelról a csatit.
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Majika

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1206 Dátum: 2020 Április, 22, 08:31:03 am »

Hali.
Ha külön gomb van a záráshoz a kulcson, akkor a kulcsban lévő mikrokapcsoló is lehet ludas. Ez rögtön kiderülhet, ha - a kocsi belső gombjával zár-e.?.
  • Egom, Párkány

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1207 Dátum: 2020 Április, 22, 09:18:06 am »

Hali.
Ha külön gomb van a záráshoz a kulcson, akkor a kulcsban lévő mikrokapcsoló is lehet ludas. Ez rögtön kiderülhet, ha - a kocsi belső gombjával zár-e.?.

látom nem vagy tisztában a rendszer működésével egymástól független a vezérlő és a távirányító,amit te mondasz azzal semmi nem derül ki,a vezérlő fogja a jelet az index villog mikrokapcsoló nem szokott tönkremenni!
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Majika

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1208 Dátum: 2020 Április, 22, 09:28:05 am »

látom nem vagy tisztában a rendszer működésével egymástól független a vezérlő és a távirányító,amit te mondasz azzal semmi nem derül ki,a vezérlő fogja a jelet az index villog mikrokapcsoló nem szokott tönkremenni!

Szia.
Nem egészen, már kapunyitókat is csináltam autós központi zárakból ;)
A kulcsokban a mikro nyomógombok igenis tönkre szoktak menni, csak a családunkban 3 eset volt már... És ha a kulcs nem tud jelet adni, nem zárhat.
Persze nem írta Sznuni, hogy csak kulcsra nem zár neki, vagy egyáltalán (de én úgy értettem a mondatát) - utóbbi esetben Neked lesz igazad!  :szemcso:
« Utoljára szerkesztve: 2020 Április, 22, 09:30:40 am írta Majika »
  • Egom, Párkány

Nem elérhető Majika

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1209 Dátum: 2020 Április, 22, 09:33:32 am »
Sebike, ha már itt vagy, úgy tudom, hogy jó áron tudsz alkatrészeket; mennyibe fájna az a zár?
  • Egom, Párkány

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1210 Dátum: 2020 Április, 22, 13:00:44 pm »
Sebike, ha már itt vagy, úgy tudom, hogy jó áron tudsz alkatrészeket; mennyibe fájna az a zár?

bontott zár 10.000ft
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető estom

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1211 Dátum: 2020 Május, 05, 07:51:54 am »
Idézetet írta: Viper
Idézetet írta: kuk
Igen, ha bekapcsolom kint van, ha kikapcsolom bent van, de a vezérl? szál nincs sehová bekötve.   :vigyazz:
Akkor ott valami varázs kötés lehet! :??:
Semmilyen oda nem ill? vezeték nincs bekötve véletlenül???

Nincs, de közben rájöttem.   :oops:
Két vezérl? szál jön ki a fejb?l.   :roll:
Az egyik be van kötve.   :lol:
  • Nubira 1.6 SX
  • Budapest, Pilisszentiván

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #1212 Dátum: 2020 Május, 10, 21:09:41 pm »
üdv estom.
szerettél volna valamit írni? jobbra menj a Válaszra, a szövegdobozba írd bele mit szeretnél, majd a szövegdoboz alatt jobb oldalon, a Hozzászólásra :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető Space Ace

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1213 Dátum: 2020 Október, 09, 12:47:31 pm »
Szervusztok szervízesek!

Tudtok e nekem olyan szervízest ajánlani Vác-Dunakeszi-Budapest vonalon, aki ki tudná olvasni a Lanosom komputerét és lehetőség szerint orvosolni a problémát? Ez még valószinűleg régi csatis. 2002 es 1.4 es Lanos. Legalább öt szervízben voltam, de mindenkinek csak az újabb rendszerű kiolvasója van. :(  Kb egy hónapja gyújtotta meg valami a controll lámpámat. Hibát nem produkál, jól működik. Akkor generátor töltés javításon volt egy szervízben. A lámpa azóta világít. Gyorsításnál elalszik, de hamar újra kivillan. :(  Küldök képet a csatlakozásáról.

Köszi a segítséget. Üdv.
  • Daewoo Lanos 1.4 S
  • Budapest, Dunakeszi, Vác