Szerző Téma: Hitelek  (Megtekintve 127624 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Nem: Férfi
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Re:nem hitel, bankszámla
« Válasz #640 Dátum: 2016 Október, 19, 13:46:52 pm »
Sziasztok!

Pont erről akartam írni.
Ugyanis a klub számlája is ott van ahol nem írjuk ki és már meg is kaptam mindent, ahhoz hogy a másikhoz átkerüljünk.
Erről akartam írni, hogy tudjátok, de megelőzött attis kolléga.
Szóval október 31-el megszűnik a kék 3 betűs és átteszik a zöld 3 betűsbe.
Hogy ez jó e nekünk vagy sem nem tudom, de nem tudok és nem is akarok változtatni ezen, mert nekünk most ez a legjobb és legegyszerűbb megoldás. A kék 3 betűs sem volt olcsó, sőt eléggé drága volt. Ezután a zöld 3 betűs sem lesz olcsóbb.
Tehát még sok dolgom van ezzel kapcsolatban, mert a változást be kell jelentenem majd a bíróság felé is meg egyéb más dolog.
Szóval jövőre már a zöld 3 betűs számlaszámára kell utalni majd a tagsági díjakat, amiket a honlapon is ki fogunk javítani, ha aktuális lesz.

Üdv:
sznuni

AXA-t megvette az OTP, én meg nem akarok ügyfele lenni.
Jobb híján A CIB-et találtam meg, egy darabig jó lesz.

Nem nagyon merem kiírni, de az A/ X/ A   ü/ g/ y/ f/ e/ l/ e/ i/ nem lesznek OTP-sek, mert minden csomagot meg fognak szüntetni és OTP csomagba szerződhetsz újra.
Kéretik nem terjeszteni, direkt írtam így, hátha a keresőmotorok nem fejtik vissza :)

Érdemes a CIB-et és a KH-t megszondázni, mikro vállalkozásnak egész jó, talán egyesületnek is megfelelő lehet...
Ui: ha autótípusról írunk pozitív és negatív tapasztalatot - nem félve az importőr/forgalmazó "bosszújától", akkor banki tapasztalatokat miért is nem oszthatunk meg nyíltan?

Attis, talán j. azért óvatos, mert banki alkalmazott, és érintett, tehát PÜ tedd fel neki a kérdéseidet!

Amit írsz még: K&H valóban jó a nonprofit szervezetek, egyesületek számlavezetésében, szerintem is érdemes megkérdezni.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #641 Dátum: 2016 Október, 19, 20:55:08 pm »

Nem nagyon merem kiírni, de az A/ X/ A   ü/ g/ y/ f/ e/ l/ e/ i/ nem lesznek OTP-sek, mert minden csomagot meg fognak szüntetni és OTP csomagba szerződhetsz újra.
Kéretik nem terjeszteni, direkt írtam így, hátha a keresőmotorok nem fejtik vissza :)

Ugyan miért nem?
Rendes levelet kaptam, miszerint OKÉ4 helyett új OKÉ6 lesz, már OTP-s színekben, új kondíciókkal, 117-el kezdődő számlaszámmal, stb. Már a PIN-t és a kártyát is megkaptam, szép, mutatós OTP kártya. Jó lesz jégkaparónak :)
Szóval hirdetményben megjelent már 60 nappal előtte, semmi titok nincs benne...

A feleségemnek az osztályvezetők nem ezt mondták. Én is meg voltam lepődve. De lehet csak egy fióki trükk, hogy rádumálják a régi kék 3 betűs ügyfeleket, hogy inkább zárják és utána nyissanak másikat, hogy számlanyitásból meglegyen a szám...
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #642 Dátum: 2016 Október, 20, 13:23:07 pm »

Ugyan miért nem?
Rendes levelet kaptam, miszerint OKÉ4 helyett új OKÉ6 lesz, már OTP-s színekben, új kondíciókkal, 117-el kezdődő számlaszámmal, stb. Már a PIN-t és a kártyát is megkaptam, szép, mutatós OTP kártya. Jó lesz jégkaparónak :)
Szóval hirdetményben megjelent már 60 nappal előtte, semmi titok nincs benne...

A feleségemnek az osztályvezetők nem ezt mondták. Én is meg voltam lepődve. De lehet csak egy fióki trükk, hogy rádumálják a régi kék 3 betűs ügyfeleket, hogy inkább zárják és utána nyissanak másikat, hogy számlanyitásból meglegyen a szám...

- Tavasszal kaptam egy levelt az AXA-tól, hogy megvette őket az OTP.
- Nyáron egy másikat, hogy megszűnik a számlacsomag, helyette OTP lesz, illetve tájékoztatást, mi van, ha nem akarom
- Két másik levelet az OTP-től, számlacsomag leírással
- Augusztusban megint az AXA-tól, jelezve az okt31-i határidőt, illetve hogy ha nem teszek semmit, átkerülök automatice az OTP-hez
- OTP PIN borítékot
- OTP bankkártyát

Fentiek hiánya amúgy 50-100 millás bírságot jelentene a felügyelettől...

Ügyintézés a Margit körúton 1,5 perc volt, leadtam a kártyákat, elköszöntem.
25e Ft-ot tartanak vissza esetleges kártyás vásárlásokra 30 napig.
Szeptember folyamán a két ingyenes kp-t csop beszedéseket már áttoltam másik bankhoz.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #643 Dátum: 2016 Október, 20, 15:15:55 pm »
Érdekes kérdés:
Augusztusban rendeltem és fizettem egy hitelkártyával a neten.
Az áru elveszett a szállító visszatérítené az árát.
A hitelkártya szerződést és a bankszámla szerződést is felmondtam azóta.
Ilyenkor mi a rák van?
Ha megtapasztaltam, megírom!

attis

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #644 Dátum: 2016 Október, 20, 16:30:31 pm »
Érdekes kérdés:
Ilyenkor mi a rák van?

a szállítónak megírod, hogy hová kéred a visszautalandó pénzt?
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #645 Dátum: 2016 Október, 20, 18:44:31 pm »
Érdekes kérdés:
Ilyenkor mi a rák van?

a szállítónak megírod, hogy hová kéred a visszautalandó pénzt?

Aliexpress. Esélye mennyi, hogy megértse ?
Amúgy várom, hogy válaszoljon, aztán megbeszélem a mostani bankkal, hogy a virtuális (CNP vásárláshoz) kártya számát, vagy a hozzá tartozó számlaszámot adjam-e meg...
« Utoljára szerkesztve: 2016 Október, 20, 18:46:37 pm írta attis »
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
számlanyitás
« Válasz #646 Dátum: 2017 Október, 26, 12:29:01 pm »
Van egy számlám a CIB-nél.
Nyitottam cégeseket is ma.
Mikor jönnék el, mondja az ügyintéző, hogy kattintgassam végig az ajánló programot, oszt kapok érte pénct', mert mint magánszemély ajánlottam a saját cégeimet és lám létre is jött a szerződés  :oke:
20+20e fT, az egyik fele ráadásul adómentes :)
 :isteni: :sunyi: Nagyon szívesen ajánlanék mást is, hamar-hamar lehet jelentkezni!!!  :sunyi: :isteni:
attis

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
Re:Hitelek
« Válasz #647 Dátum: 2017 Október, 26, 12:37:52 pm »
háát én ugyanezért a ráfázol banknál csak 5000 ft-ot kaptam, mert beajánlottam kolleginám (volt egy lumia telefon is, csak az elfogyott mire beajánlottam)  :szetvert: :yoyo:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #648 Dátum: 2017 Október, 26, 13:49:47 pm »
háát én ugyanezért a ráfázol banknál csak 5000 ft-ot kaptam, mert beajánlottam kolleginám (volt egy lumia telefon is, csak az elfogyott mire beajánlottam)  :szetvert: :yoyo:

lakossági az 5ezer, céges meg 10 :)
saját magam ajánlottam saját magam által tulajdonolt és ügyvezetett cégeket, de hát én és a cég az ugye külön-külön entitás :)
és kap az ajánló, meg az ajánlott is :)
A céges oldalon kapott pénz mondjuk nem adómentes, de egye fene, majd sírok egy kicsit  :sir:
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
BankSzámla
« Válasz #649 Dátum: 2018 December, 21, 08:11:27 am »
Pár napja megyek dolgozóba, jön egy emil, hogy aktáválja a bankkártyáját.
No, mondom mit aktiváljak rajta, aktív az!
Beballagok fiókba - tudja a tököm mi a telekódom fejből - erre kiderül, hogy küldtek nekem egy tök ugyanolyan bankkártyát, csak ez PayPass-os. Kártyaszám, PIN marad.
Mondom, jó, de ki kérte?
Ja, azt nem lehet nem kérni, ők cserélik.
És akkor hol a kártya?
Hát a posta elkeverte valószínűleg. Gyártanak és küldenek másikat. Jó mondom, de hogyan? Hát postán.
Fasza, mondom, de nem lehetne fiókba kérni? Dehogynem, 1.500 Ft-ért.
Na, mondom, akkor foglaljuk össze:
- Maguk kicserélik a  kártyámat, úgy hogy nem kértem
- Elhagyják - hozzám nem érkezett meg
- És még én fizessek?!?!

Ja: mivel a PayPass-os plasztikot letiltották, ami megegyezik az eredetivel, így a nálam levő, eddig hibátlan kártyát sem tudom használni. Pont karácsony előtt. Gratulálok.
Majd máshél héten belül kapok másikat, szintén nem könyvelt küldeményként, mellé PIN borítékot szintén csak úgy. Biztos határidőn belül kihozzák a karácsonyi alacsony postai forgalomban...

Mindez a CIB.
Rafi behajigált a postaládába egy ajánlatott, jónak néz ki. Mik a tapasztalatok vele?
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #650 Dátum: 2018 December, 21, 17:06:45 pm »
Nem tudom, meg nem is hitel, hanem a kódtalanságról jut eszembe: minap fölhívott egy vodás csajszi, valami flottás ajánlattal. Mondjam az ügyfélazonosító vagy milyen kódomat és ő majd akkor mond vmit. Anélkül semmit. Fogalmam sincs mi az a kód. Jó, mondja, akkor mikor hívhatna vissza, mikorra nézem, keresem meg a kódot.
– Én nem fogom keresgetni, végül is most én akarok önnel vagy ön velem beszélni? Én nem igazán akarok.
Kicsit hallgatott, megköszönte a türelmemet, elköszönt, letette.

Lehet jó lenne tudni ezt a kódot? Mondjuk meglepődnék, ha valami egyszeri, kihagyhatatlan dologról maradtam volna le.

• Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #651 Dátum: 2018 December, 21, 17:53:36 pm »
Alapból nem adunk meg semmilyen ismeretlen számról hívó akárkinek semmilyen személyes adatot, kódot.
Honnan tudod, ki hívott?!?!?
Majd én visszahívom a központi számon, ha akarom...

b.) ilyenkor azt szoktam mondani, diktálnám a számalszámomat. Mert? Mert ön elutal nekem x+ÁFA óradíjat és szavesen foglalkozom a kérdéssel. Hát ő nem, csak a munkáját végzi. És?!? Miből gondolja, hogy az én időm kevésbé értékes a magáénál?

Nem tudom, meg nem is hitel, hanem a kódtalanságról jut eszembe: minap fölhívott egy vodás csajszi, valami flottás ajánlattal. Mondjam az ügyfélazonosító vagy milyen kódomat és ő majd akkor mond vmit. Anélkül semmit. Fogalmam sincs mi az a kód. Jó, mondja, akkor mikor hívhatna vissza, mikorra nézem, keresem meg a kódot.
– Én nem fogom keresgetni, végül is most én akarok önnel vagy ön velem beszélni? Én nem igazán akarok.

Lehet jó lenne tudni ezt a kódot? Mondjuk meglepődnék, ha valami egyszeri, kihagyhatatlan dologról maradtam volna le.
attis

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #652 Dátum: 2018 December, 21, 19:55:29 pm »
5000ft/hóért akarnak korlátlan beszélgetést adni. Én sem mondtam semmi adatomat nekik, de a pasi mondta, hogy lenne egy sokkal jobb csomagja. Nekem van egy céges telóm is, ha nagyon kell akkor arról is tudok ingyen beszélni, úgyhogy megköszöntem a hívást.

Alapból nem adunk meg semmilyen ismeretlen számról hívó akárkinek semmilyen személyes adatot, kódot.

b.) ilyenkor azt szoktam mondani, diktálnám a számalszámomat. Mert? Mert ön elutal nekem x+ÁFA óradíjat és szavesen foglalkozom a kérdéssel. Hát ő nem, csak a munkáját végzi. És?!? Miből gondolja, hogy az én időm kevésbé értékes a magáénál?

• Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #653 Dátum: 2018 December, 21, 21:38:58 pm »
Akkor mindegy, kösz!
A gyerkőce használja. Beszélgetésbe bőven belefér, adatra adhatnának többet. Az néha kevés. De elég nem tetsző pénzeket kérnek.
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #654 Dátum: 2018 December, 22, 09:11:16 am »
Honlapjukon fent van, vagy ez egy direkt ajánlat?
Mikor felmondtama szerződést, akkor nem engedték, havi 1546 Ft-ért adtak egy lebeszélhető céges cuccot, csak maradjak :)
Csak most, csak önöknek, csak itt...
Azóta rám találnak időnként, hogy kicsit többért, sokkal több perc, több adat. Ilyenkor megkérdezem, látja-e a forgalmamat, illetve az előfizetéshez használt IMEI számot?
Igen látja.
Akkor maga szerint a havi 1546 Ft-nál akarok többet fizetni, ha még ezt sem beszélem le? Vagy szerinte egy Nokia6310-es készülékhez akarok adatforgalmat?
Aztán megkérdeztem, hogy a rögzített beszélgetést át tudja-e lökni a főnökének, mert ötletelném, hogy ugyanmár gyűjtsék le a telesales-nek ezeket az adatokat, mert így csak hülyét csinálnak magukból.
Naugye...

5000ft/hóért akarnak korlátlan beszélgetést adni. Én sem mondtam semmi adatomat nekik, de a pasi mondta, hogy lenne egy sokkal jobb csomagja. Nekem van egy céges telóm is, ha nagyon kell akkor arról is tudok ingyen beszélni, úgyhogy megköszöntem a hívást.

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
CIB
« Válasz #655 Dátum: 2019 Január, 04, 11:47:23 am »
Történt, hogy karácsony előtt kaptam egy üzenetet, miszerint aktiváljama  kártyámat. Mondom, aktív az, sportos, sokat van levegőn, stb...
Persze nem emlékeztem a telepinre, beballagtam a fiókba.
- Mondom milyen kártyára gondolnak?
- Ők küldtek nekem egy tök ugyanilyet, csak paypass-ost, száma, pin-je mardt a régi.
- Mondom, de ki kérte?
- Azt nem kell kérni, csak küldik.
- De nekem az nem kell, jó ami van.
- Azt nem lehet, cserélik.
- Jó, mondom, hol a plasztik?
- Nem kapta meg?
- Maga szerint miért vagyok itt?
- Jó, akkor gyártunk újat az elveszettet letiltjuk.
...
- Hoppá, mivel ugyanaz a száma, letiltottuk a most magánál lévőt is.
- Remek, mondom, soha jobbkor, mint karácsony előtt...
- 10 nap múlva megkapja postán.
- Az fasza mondom, maga szerint karácsonykor a posta mikor fogja azt nekem kihozni? Nem lehetne ide kérnia fiókba?
- De lehet, 1500 pénc.
- No mondom, akkor összefoglalom: küldtek egy kártyát, amit én nem kértem, elhagyták és még én fizessek?!?!?

Kb újévre jött meg az új kártya. Addig csak netbankom volt, meg e-kártyám.
Folytatás:

No, mondom, ha ilyen hülyék, keressünk másik bankot, nemárt ha van még a tarsolyban. Felületes keresgélés után 10 perc alatt szerződtem a Gránittal, irodámban ülve, két bökés után videobank mobilappal. Nem kellett bemennem sehovasem. Nem küldenek postán semmitsem. Eddig tetszik, majd meglátjuk hogy muzsikálnak...

« Utoljára szerkesztve: 2019 Január, 04, 11:59:58 am írta attis »
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
Re:CIB
« Válasz #656 Dátum: 2019 Január, 04, 13:42:04 pm »
Történt, hogy karácsony előtt kaptam egy üzenetet, miszerint aktiváljama  kártyámat. Mondom, aktív az, sportos, sokat van levegőn, stb...

Az aktívról jutott eszembe mikor a bíró kérdi a tanút:
 – Ön szexuálisan aktív?
 – Nem kérem, én általában csak ott fekszem.
 :)
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:CIB
« Válasz #657 Dátum: 2019 Január, 04, 13:54:03 pm »

Az aktívról jutott eszembe mikor a bíró kérdi a tanút:
 – Ön szexuálisan aktív?
 – Nem kérem, én általában csak ott fekszem.
 :)

:fetreng:
attis