Szerző Téma: CRUZE tapasztalatok  (Megtekintve 307608 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Athi77

• Újonc
  • *
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:CRUZE tapasztalatok
« Válasz #1340 Dátum: 2020 Május, 03, 06:43:03 am »
Bárdi-nál lett véve Bosh szonda csatlakozóval. nem én vettem, de elméletileg úgy lett kérve hogy 2-es szonda (diagnosztikai).
  • Chevrolet Cruze 1.8 LTZ hatchback
  • Budapest

Nem elérhető Schutze_hun

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:CRUZE tapasztalatok
« Válasz #1341 Dátum: 2020 Május, 21, 07:55:27 am »
Sziasztok!

Új vagyok az oldalon és rögtön a segítségeteket kérném. Van egy 2013-as 2.0 d 163 Le Cruze SW autóm. Eddig nagyon boldogok voltunk egymással, de egy idő után egyre többször villant fel a részecskeszűrő regenerálás visszajelző, majd check enginge. Elvittem szerelőhöz Budapesten, végrehajtottak egy kényszer regenerálást, plusz olaj cserét. Gondoltam, hogy továbbra is boldogan élünk, míg meg nem halunk, javasolták, hogy autópályáztassam többet, adott fordulaton és minden rendben lesz. Az autópályán az érdi emelkedőn 140-es óra szerinti tempónál egyszer csak közli a fedélzeti számítógép, hogy motorteljesítmény lecsökkent, a tetőre már alig kaptatott fel, örültem, hogy a 80-as tempót nyögve-nyelősen vitte. Korábban vettem egy OBD-s hiba kiolvasó kütyüt (aliexpress 3000 HUF), ami a P0101 hibakódot, MAF szenzor hibát dobott. MAF szenzort kicseréltem, a légcsövet ellenőriztem nincs elrepedve, ennek ellenére a hibát és a kódot újra és újra produkálja, a teljesítmény csökken. Van-e esetleg valami ötlet, találkoztatok-e már ilyen hibával? Budapesten tudnátok-e egy megbízható szerelőt ajánlani, akik az Cruze-okkal jól tud bánni?

Problem solved... Akik hasonló helyzetben vannak, azoknak tanácsolom (most már nyilván okosabb vagyok), hogy nézzék át a teljes körön a vákum gumi csöveket, nincs-e rajta repedés, mert a fenti szimptómák alapján, szökik a levegő (MAF szenzor hiba üzenet) és a turbóban nincs meg a nyomás, hogy a nagyobb teljesítményt leadja.
« Utoljára szerkesztve: 2020 Május, 25, 09:12:24 am írta Schutze_hun »
  • Chevrolet Cruze 2.0d SW
  • Budapest