Szerző Téma: CRUZE tapasztalatok  (Megtekintve 263499 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Dombi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:CRUZE tapasztalatok
« Válasz #1280 Dátum: 2019 Május, 05, 14:23:50 pm »
Sziasztok!

Nemrég lettem egy 2011-es 1.6 b. Cruze tulajdonosa. A következő problémám lenne vele: A fűtés bekapcsolásakor, az egész bal oldalt csak hideg levegőt fúj, míg a jobb oldalt teljesen jól működik. Mivel lehet a probléma?  Válaszokat előre is köszönöm!
Sziasztok, hello Tom Cruze,
új vagyok a fórumon, nemrég vettem egy 2014 es 1,6 benzin 91kW Cruze-t. sajnos máris godom akadt a fűtésse. Egész bal oldala hideget fúj, míg a jobb oldal szépen dolgozik.
Tudna nekem valkai tippet addni mi lehet a gon?
előre is köszönöm.
Dombi, felvidék
Üdv itt minálunk.

Hát ez egy kicsit bonyolult. Szét kellene szedni a fűtésnél mindent és valószínű, hogy a műszerfalat is le kell szedni.
Én inkább valami szakemberre bíznám, de lehet hogy lesz itt valaki aki segíteni tud.
Sok sikert.

Üdv:
sznuni
  • Chevi cruze 1.6 benzin 91kW
  • Felvidék

Nem elérhető Dombi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1281 Dátum: 2019 Május, 05, 14:27:29 pm »
Sziasztok,
köszönöm az infót a fűtéssel kapcsolatban. Az volt a problema, műszerfal lebont, fűtés komplett csere.
Srácok az észak komaromi Hoffer servizben, valamikori Chevi márkaserviz es eladó, profisan megoldották.
  • Chevi cruze 1.6 benzin 91kW
  • Felvidék

Nem elérhető Maximus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1282 Dátum: 2019 Május, 13, 18:56:06 pm »
Helló!

Nagyságrendileg leírnád mennyibe került ez a fűtés csere?

Nekem hasonló a problémám.....egyrészt a klíma gombjai nem mindig működnek...a csere kb 70ezer lenne, megnézettem szervizben de még arra sincs garancia, hogy a csere megoldaná a problémát. a klíma gombjai villognak, néha nem reagálnak....ha bekapcsol a klíma akkor megy, kivéve az egyik rostélyt mert ott meleget fúj továbbra is.... légyszi segítsetek...hátha van itt vkinek tapasztalata ebben.

Köszönöm!
  • Cruze 1,6 Lt plus
  • Budapest, Zala

Nem elérhető busmanx

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1283 Dátum: 2019 Június, 05, 21:29:25 pm »
Sziasztok.

Adott egy 2012.06. havi 2.0 diesel Cruze. 160 ezer km van benne. A napokban az olaj és levegő, olaj, üzemagyag szűrők cseréje után elkezdett rángatni az autó. Ha állandó sebességgel megyek vele és tényleg csak épp leheletnyit tartom a gázon a lában akkor finoman rángatni kezd.

Valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet? Ilyet akkor produkált általában mielőtt éppen elkezdett volna részecskeszűrőt tisztítani.
Én a szűrőre gyanakszom, mert nagy gázadásnál kormol és eddig nem nagyon csinálta, de a dpf hiba jel még nem gyulladt ki.

A télen nagy hidegben darabosan indult be első indításnál valamelyik henger kimaradt, de a szerelő rendben találta az izzító gyertyákat és  0 fok felett nem jelentkezett a probléma.

Ki mikor cserélt már kettős tömegűt?

:ima: 

• Chevrolet Cruze 2.D
  • Budapest

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #1284 Dátum: 2019 Június, 06, 11:12:42 am »
Szia,

Nem tudom pontosan a választ. Kérdések: leömlő nem repedt véletlen? Katalizátor hibát nem jelez?
Ezeket csak azért tettem fel, mert ugyan az enyém nem dizel, de ilyen rángatások vannak nálam is.

Üdv:
sznuni

Sziasztok.

Adott egy 2012.06. havi 2.0 diesel Cruze. 160 ezer km van benne. A napokban az olaj és levegő, olaj, üzemagyag szűrők cseréje után elkezdett rángatni az autó. Ha állandó sebességgel megyek vele és tényleg csak épp leheletnyit tartom a gázon a lában akkor finoman rángatni kezd.

Valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet? Ilyet akkor produkált általában mielőtt éppen elkezdett volna részecskeszűrőt tisztítani.
Én a szűrőre gyanakszom, mert nagy gázadásnál kormol és eddig nem nagyon csinálta, de a dpf hiba jel még nem gyulladt ki.

A télen nagy hidegben darabosan indult be első indításnál valamelyik henger kimaradt, de a szerelő rendben találta az izzító gyertyákat és  0 fok felett nem jelentkezett a probléma.

Ki mikor cserélt már kettős tömegűt?

:ima:
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

Nem elérhető kzoli

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1285 Dátum: 2019 Június, 09, 10:50:02 am »
Sziasztok,

A klíma megadta magát, vagyis egyáltalán nem hűt (2010. 2.0D 150 LE, 200eKm). A héten elmentem egy klímaszerelő műhelybe, ahol elvégezték az ellenőrzést. A gázrendszerben a nyomás rendben van, nincs szivárgás, klímakompresszor a bekapcsoláskor elindul. Viszont a mérés szerint nem tömörít, ezért itt a hiba.
3 hét múlva kaptam a szervizben szerelési időpontot.
Az elmondásuk szerint a javítás azzal kezdődik, hogy kiszerelik a klíma kompresszort és leengedik belőle az olajat. Ha ez szennyezett, át kell mosni az egész rendszert. Valószínűleg ki kell cserélni a kompresszort és a hűtőt is.
A problémám, hogy Ők csak Gyári kompresszort és gyári hűtőt szerelnek be, amely vélhetően aranyárban van.

Kérdés, cserélt már valaki (nem szervizben) klímakompresszort és hűtőt?

Mivel az autóimat sok éve magam javítom, vélhetően ezek munkák sem állítanának meg, de a rendszer átmosására nem biztos, hogy vállalkoznék.     

Üdv: KZ
  • Cruze 2.0D LT aut. 150 LE
  • Vác-Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1286 Dátum: 2019 Június, 09, 12:13:30 pm »
Sziasztok,

A klíma megadta magát, vagyis egyáltalán nem hűt (2010. 2.0D 150 LE, 200eKm). A héten elmentem egy klímaszerelő műhelybe, ahol elvégezték az ellenőrzést. A gázrendszerben a nyomás rendben van, nincs szivárgás, klímakompresszor a bekapcsoláskor elindul. Viszont a mérés szerint nem tömörít, ezért itt a hiba.
Az elmondásuk szerint a javítás azzal kezdődik, hogy kiszerelik a klíma kompresszort és leengedik belőle az olajat. Ha ez szennyezett, át kell mosni az egész rendszert. Valószínűleg ki kell cserélni a kompresszort és a hűtőt is.
A problémám, hogy Ők csak Gyári kompresszort és gyári hűtőt szerelnek be, amely vélhetően aranyárban van.

Mivel az autóimat sok éve magam javítom, vélhetően ezek munkák sem állítanának meg, de a rendszer átmosására nem biztos, hogy vállalkoznék.     

kompresszorból van utángyártott cirka 70.000ér a gyári 250-300
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető kzoli

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1287 Dátum: 2019 Június, 27, 06:42:05 am »
Sziasztok,

Szia,

Köszönöm az ajánlatot, de most más módon oldom meg a problémát. Egyébként is a szereléshez kértem / vártam volna némi támogatást a fórumozóktól.

üdv: Kz
  • Vác-Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1288 Dátum: 2019 Június, 27, 08:10:59 am »
Sziasztok,

Szia,

Köszönöm az ajánlatot, de most más módon oldom meg a problémát. Egyébként is a szereléshez kértem / vártam volna némi támogatást a fórumozóktól.

csere a megoldás ,és mindenképp kell hozzá klimás..
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #1289 Dátum: 2019 Június, 27, 08:59:03 am »
Szia,

Nos ez nem egy gyertya csere ami házilag megoldható.
A klíma a kocsiban ugyan olyan mint a hűtő otthon. A kompresszor egy speciális motor ami nem javítható otthon, bármennyire is szeretnéd. Sőt, felújítani sem lehet mindig. Ráadásul ott a gáz, ha megbontod a rendszert az elszökik, amit pótolni kell, ami megint speciális anyag, speciális eszköz kell hozzá.
Nem hiába figyelmeztetnek autó vásárlásakor, ha a klíma rossz, drága mulatság lesz a javítása hiába az eladó "csak fel kell tölteni" szlogennel ámít. Hisz a gáz el tűnt valahogy a rendszerből, tehát valamit cserélni kell. Lehet ilyenkor, hogy csak a tömítés ment tönkre, mert nem volt használva a klíma, de erre figyelmeztet a gépkönyv is, kéthetente még télen is kell legalább 5 percig használni, hogy a tömítést kenje a gázban a speciális kenőanyag, de lehet más is, ami megint nem olcsó dolog.
Nekem mikor eldurrant egy cső, csere, nyomáspróba, gáz, 34000 forint volt egy éve.
Tehát össze foglalva, drága mulatság, speciális eszközök anyagok kellenek a javításhoz ami miatt a javítás otthon nem lehetséges.
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Athi77

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1290 Dátum: 2019 Június, 28, 07:14:39 am »
Sziasztok
Tud valaki ajánlani egy jó hibakód olvasót, ami nem túl drága, de nem is gagyi?
Kb 2 hete kigyuladt menet közben a szerviz szükséges lámpa, de kódot nem ír hozzá, majd 10-15 km után kialudt. Most megint világít, de ködöt szintén nem ír ki.
2011-es 1.8 Benzines Ferdehátú. 58123Km van benne.
Segítséget előre is köszönöm
Athi
  • Chevrolet Cruze 1.8 LTZ hatchback
  • Budapest

Nem elérhető kzoli

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1291 Dátum: 2019 Június, 28, 11:50:58 am »
Köszönöm a segítséget, az alábbi módon megjavítottam az autóm klímáját, így újra jéghideg lehet az utastér.

* leengedtük a gázt a rendszerből.
* szétszedtem az autó elejét (borító lemezek, lökhárító, lámpa, légszűrőház, stb).
* levettem a hosszbordás szíjat,
* kiszereltem a hibás klíma kompresszort és a régi klímahűtőt.
* megrendeltem egy új kompresszort (60 eFt) és egy új klímahűtőt (25 eFt).
* amíg vártam az alkatrészekre leengedtem a hűtővizet és kicseréltem az autó vezérlését és a vízpumpát.
* beszereltem az új klíma kompresszort és a klímahűtőt, persze az új o gyűrűkkel.
* elmentem egy klíma szervizbe és kértem egy rendszer gázfeltöltést (17 eFt).
* 5 perc múlva már működött a klíma.

• Vác-Budapest

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1292 Dátum: 2019 Június, 28, 12:02:37 pm »
Köszönöm a segítséget, az alábbi módon megjavítottam az autóm klímáját, így újra jéghideg lehet az utastér.

* szétszedtem az autó elejét (borító lemezek, lökhárító, lámpa, légszűrőház, stb).
* amíg vártam az alkatrészekre leengedtem a hűtővizet és kicseréltem az autó vezérlését és a vízpumpát.
* beszereltem az új klíma kompresszort és a klímahűtőt, persze az új o gyűrűkkel.

Érdeklődöm, hogy a töltést hova engedtétek le?
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1293 Dátum: 2019 Június, 28, 13:40:53 pm »

Szerinted?
 Néha beleolvasok a fórumba. Sok minden nem változott, megy a barkácsolás, otthon. Baj az, hogy sokan összefüggéseiben nem fogják fel, hogy mivel jár az esetleges hibázás. De hát erről volt már szó, bár lehet, nem elégszer. Hetente keresnek telefonon emberek, hogy ez meg az a baja az autónak. Fórumról kapták az elérhetőséget és mi lehet a megoldás. Mondom nekik, hogy ha munkaidőben felhív, kap időpontot a műhelybe és átnézem az autót. Ingyen! Utána tudok nyilatkozni a várható javításról és a költségekről. Na, ezek a figurák soha többet nem keresnek. Még azzal sem tisztelnek meg, hogy egy telefont megeresszenek, hogy köszi, de nem élnének a lehetőséggel. Ennyit a tiszteletről, persze telefonon jó lenne a hibamegállapítás. Ennek fényében nem csodálkozom már semmin, ezért is nem fórumozok jó ideje.
A "klímás" történthez még annyit, lehet, hogy hasznos lett volna a rendszert kitisztítani, hogy az új kompresszor túlélje ezt a nyarat. De nem gond, végül is a megspórolt munkadíjból futja majd még egy új kompresszorra.
Ne írjon privát üzenetet senki, mert NEM olvasom el!
06 20 981 1100 számon, munkaidőben elérhető vagyok.

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1294 Dátum: 2019 Június, 28, 23:07:31 pm »

elég egyértelmű a légkörbe...
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1295 Dátum: 2019 Június, 28, 23:09:46 pm »

gondolom minden szakszerű volt a klimagáz le lett fejtve a fagyálló felfogva és külön gyűjtve a vezérlés pedig előírás szerint fixálva,ja ezekközül egyik sem teljesült azaz majomra volt pénz banánra már nem maradt..
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #1296 Dátum: 2019 Június, 29, 08:46:26 am »
A leírás túl szűkszavú ahhoz, hogy tudjuk mi történt a klímagázzal.
A szóhasználat – leengedtük – valóban arra utal, hogy elszállt a széllel.
Ha így volt, csúnya dolog!

http://www.autoszektor.hu/hu/content/klimagazvaltas-valoban-okozhat-kocsituzet

A cikk '15 végi, másra koncentrál, de az is benne van mi a baj ezzel.

A hűtőfolyadék sorsa sem egyértelmű, de tegyük fel, hogy egy kannában várja az őszi veszélyes hulladék gyűjtést.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1297 Dátum: 2019 Június, 29, 09:22:53 am »
Ez nem derült ki, tételezzük fel a helyes eljárást.

gondolom minden szakszerű volt a klimagáz le lett fejtve a fagyálló felfogva és külön gyűjtve a vezérlés pedig előírás szerint fixálva,ja ezekközül egyik sem teljesült azaz majomra volt pénz banánra már nem maradt..
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1298 Dátum: 2019 Június, 29, 09:31:01 am »
Köszi a linkelt cikket!

A leírás túl szűkszavú ahhoz, hogy tudjuk mi történt a klímagázzal.
A szóhasználat – leengedtük – valóban arra utal, hogy elszállt a széllel.
Ha így volt, csúnya dolog!

http://www.autoszektor.hu/hu/content/klimagazvaltas-valoban-okozhat-kocsituzet

A cikk '15 végi, másra koncentrál, de az is benne van mi a baj ezzel.

A hűtőfolyadék sorsa sem egyértelmű, de tegyük fel, hogy egy kannában várja az őszi veszélyes hulladék gyűjtést.
attis

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1299 Dátum: 2019 Június, 29, 10:58:36 am »
Na látjátok?! Mindenhol csak a feltételezések sora. Az autószerelés pedig eléggé "egzakt".
Ne írjon privát üzenetet senki, mert NEM olvasom el!
06 20 981 1100 számon, munkaidőben elérhető vagyok.