Szerző Téma: CRUZE tapasztalatok  (Megtekintve 219870 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Maximus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:CRUZE tapasztalatok
« Válasz #1200 Dátum: 2017 December, 10, 21:44:32 pm »
Szia!

Középkonzol az a rész ahol a kmeket írja..arra értettem. Minden más működik. Biztos nem kontakt hiba mert szszervizben kivizsgálták, szóval vagy meg tudja egy ügyes villamosságis csinálni akár bontottból, vagy marad a méregdrága gyári. Képet mellékeltem. Köszönöm a segítséget!
  • Cruze 1,6 Lt plus
  • Budapest, Zala

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #1201 Dátum: 2017 December, 10, 22:04:13 pm »
Középkonzol ahol a rádió, klíma kezelő egység van. Amit te mondasz az a műszerfal, műszer csoport.
Ezt találtam neked eby-en 50-60000.- között találhatsz, pontosítva a gyártási év, szállítás,  stb.:

https://www.ebay.com/b/Instrument-Clusters-for-Chevrolet-Cruze/33675/bn_1348548
« Utoljára szerkesztve: 2017 December, 10, 22:07:19 pm írta zsolt160 »
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #1202 Dátum: 2017 December, 10, 22:19:38 pm »
De én még mindig azt mondom át kell nézetni az egészet, lehet a paneleken van valami kontakt hiba. Műszerész kellene...
  • Kaposvár

Nem elérhető Maximus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1203 Dátum: 2017 December, 11, 12:37:04 pm »
Kedves Zsolt!

Bocs az elírásért, nem tudtam hogy ez a neve.

Mindenképp megnézetem, ez evidens, már van is időpontom.
A link amit küldtél, jó csak én nem találok semmit cruzehoz, de majd külön rákeresek.
Egyébként mennyire megbízhatóak ezek az ebayes alkatrészek? Ilyen értékű dolgot még sosem rendeltem onnan.

Más: az autót vinném
Olajcserére de kézikönyvet nem kaptam hozzá, sem a neten nem találtam, hogy pontosan milyen olajat írnak bele gyárilag? Csak azt találtam, hogy 5w30as kell. De milyen márka?

Köszönöm a segítséget!
  • Cruze 1,6 Lt plus
  • Budapest, Zala

Nem elérhető Jani

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Én vagyok itt a Jani! :D
    • Profil megtekintése
« Válasz #1204 Dátum: 2017 December, 11, 17:49:49 pm »
Itt találsz kezelési könyvet.
http://www.chevrolet.hu/owners/manuals.html

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről

• 2005 Lacetti SW Elite+ 1.6 LPG
  • Budapest

LPG

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #1205 Dátum: 2017 December, 11, 17:50:25 pm »
Nem értem, tegnap még hozta, talán most jó lesz:

https://www.ebay.com/sch/Instrument-Clusters/33675/i.html?_fsrp=1&_from=R40&_nkw=chevrolet+cruze+speedometer+panel&_blrs=spell_check

Ezzel kerestem: Speedometer Instrument Cluster Cruze
« Utoljára szerkesztve: 2017 December, 11, 17:52:12 pm írta zsolt160 »
  • Kaposvár

Nem elérhető Maximus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1206 Dátum: 2017 December, 12, 07:32:12 am »
Köszönöm!

Írok ha van fejlemény.
  • Cruze 1,6 Lt plus
  • Budapest, Zala

Nem elérhető Ernesto

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1207 Dátum: 2017 December, 26, 22:04:55 pm »
Sziasztok!

Lehetőségem van egy ismert előéletű Cruze megvásárlására. A kérdésem az lenne, hogy az alkatrész ellátottsága milyen, illetve, összehasonlítva más típusokkal, általánosságban drágább e hozzá az alkatrész.

Köszi,
E
  • Ford Focus
  • Budapest

Nem elérhető Maximus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1208 Dátum: 2017 December, 27, 17:37:46 pm »
Szia!

Én is pár hete vettem egy hasonló Cruzet. Előzetesen tájékozódtam, nagyon jó áron van bele alkatrész. Van utángyártott is ill. sokminden jó bele bizonyos opelekből. Kalappal.
  • Cruze 1,6 Lt plus
  • Budapest, Zala

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #1209 Dátum: 2017 December, 27, 18:16:04 pm »
Szia!

Én is pár hete vettem egy hasonló Cruzet. Előzetesen tájékozódtam, nagyon jó áron van bele alkatrész. Van utángyártott is ill. sokminden jó bele bizonyos opelekből. Kalappal.

Szerintem az egyeduli problema az, ha karosszeria elemre lenne szukseg. Vegulis talan ezzel sincs igazi gond, de feltetelezem,h hosszabb a varakozasi ido es talan dragabb is.
Epica 2.0 D

Nem elérhető kapi

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1210 Dátum: 2017 December, 28, 11:46:14 am »
Sziasztok 2-éve akartam egy kisebb javítás helyet cserélni a jobb első sárvédőt akkor nekem 26000 körül említették az árát.Már bánom,hogy inkább rábeszéltek a javításra,nem tökéletes.Ráadásul holland gyártmány lett volna.Iharos-Gollner azt hiszem.Hengermalom út XI.ker.
  • chevrolet cruze 1.8lt+
  • Budapest és Érd könyéke

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #1211 Dátum: 2017 December, 28, 19:23:31 pm »
Sziasztok 2-éve akartam egy kisebb javítás helyet cserélni a jobb első sárvédőt akkor nekem 26000 körül említették az árát.Már bánom,hogy inkább rábeszéltek a javításra,nem tökéletes.Ráadásul holland gyártmány lett volna.Iharos-Gollner azt hiszem.Hengermalom út XI.ker.

jó lesz az taiwaninak is iharos-goller az egy magyar forgalmazó, mind a klokkerholm mind a van verzel  taiwanon gyártat sokszor ugyanaz a termék más cimkével
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Maximus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1212 Dátum: 2018 Január, 08, 21:44:58 pm »
Sziasztok!

Két kérdés....
-ha jól tudom az enyémben már 60ezrenként kell gyertyát cserélni... mivel azt pár ezerrel meghaladta az autó és nem tudom, hogy az előző tulaj cserélte e őket...sztetek érdemes kicserélni őket? Vagy csak ha rángat? És ha igen, akkor melyik márkát ajánljátok? A szerelő ahova vittem nem mondta hogy kellene gyertyát is cserélni az olaj mellett, de nem szakszerviz.

-Az enyémbe is a fantasztikus defektjavító szett van.....milyen mankókereket lehet venni az autóhoz? Ha pl. jófogáson meg itt-ott keresek mire kell figyelni? J astra mankókereke jó rá pl? Azt olvastam valahol, hogy a gyári elég frága hozzá.

KÖSZÖNÖM!!!
  • Cruze 1,6 Lt plus
  • Budapest, Zala

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #1213 Dátum: 2018 Február, 03, 11:43:07 am »
Sziasztok!

Tudta valaki, hogy Chip Foose foglalkozott Cruze-al?
Itt a válasz: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.302920833077318.66016.192487664120636&type=1&l=dd60f742ca

Üdv:
sznuni
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető Maximus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1214 Dátum: 2018 Március, 05, 20:58:05 pm »
Sziasztok!

Bocs , hogy megint de sajnos nem jutottam előrébb:

-van ötletetek pótkerékre Cruzehoz? J astra 16-os pótkerék jó lehet?

-nem jók sajnos az oldallégzsákos autókhoz az univerzális huzatok... Érdemes márkaszervizben rákérdezni? Esetleg csináltatni jobban megéri?
Univerzális huzatok tényleg kizártak a légzsák miatt?

Köszönöm előre is!!!
  • Cruze 1,6 Lt plus
  • Budapest, Zala

Nem elérhető Maximus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1215 Dátum: 2018 Március, 12, 21:27:17 pm »
Sziasztok!

Gondoltam leírom, hol tart most a 2 hónapja felvetett műszerfalcsoport probléma...

Sok telefonálgatás meg nézelődés után elmentem a PIXELFIXesekhet akik ilyen még nem láttak és kiserelni se tudják. Kértem időpontot szszervizben...reggel kiveszik...átgurulok pixelfixékhez...megnézik tudnak e vmit kezdeni vele..aztán délután vissza a szszervizbe visszatetetni..

Ebayes és hasonló bontott megoldások lesz a következő kör...de már attól is ódzkodik néhány szerelő. Ebayen csak bontott van amúgy? Gondolom ennél nincs utángyártott.

Szóval kicsit macerás, de pont a kocsi ritkasága most egy kicsit visszaütött. AMúgy külföldi oldalakon is inkább csak mindenféle elektronikai problémákról hallani, de ilyenről nem....pedig a vidéki szervizbe ahova hordták a kocsit, azt mondták ez típőushiba...kb mint a kopó visszapillantó tok.

Eddig ennyi. Remélem meg tudják csinálni, mert a gyári 188000Ft listaáron...
  • Cruze 1,6 Lt plus
  • Budapest, Zala

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #1216 Dátum: 2018 Március, 13, 15:44:55 pm »
Sziasztok!

Gondoltam leírom, hol tart most a 2 hónapja felvetett műszerfalcsoport probléma...

Sok telefonálgatás meg nézelődés után elmentem a PIXELFIXesekhet akik ilyen még nem láttak és kiserelni se tudják. Kértem időpontot szszervizben...reggel kiveszik...átgurulok pixelfixékhez...megnézik tudnak e vmit kezdeni vele..aztán délután vissza a szszervizbe visszatetetni..

Ebayes és hasonló bontott megoldások lesz a következő kör...de már attól is ódzkodik néhány szerelő. Ebayen csak bontott van amúgy? Gondolom ennél nincs utángyártott.

Szóval kicsit macerás, de pont a kocsi ritkasága most egy kicsit visszaütött. AMúgy külföldi oldalakon is inkább csak mindenféle elektronikai problémákról hallani, de ilyenről nem....pedig a vidéki szervizbe ahova hordták a kocsit, azt mondták ez típőushiba...kb mint a kopó visszapillantó tok.

Eddig ennyi. Remélem meg tudják csinálni, mert a gyári 188000Ft listaáron...

Itthon ezt nem hiszem, hogy tudják javítani. Szerintem az LCD háttérvilágítása ment ki. Haudeck Józsefet kérdezd meg a kiszerelt órával. BP XIII Alig utca. https://automuszer.eu/
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Maximus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1217 Dátum: 2018 Március, 22, 22:46:01 pm »
Sziasztok!

Jó hírek! Működik a kijelző!

Első körben a Pixelfixesekhez vittem, ők azt mondták sosem láttak ilyet, de ha kiszereltetem, megnézik...ellenben a HAUDEK József, illetve az Alig utcai boltban azt mondták havonta csinálnak ilyeneket, csak vigyem kiszerelve.
1 nap alatt meg is volt a dolog....35000Ftot fizettem. Eddig tökéletesen működik...1 év gari is van rá. Annyi a változás, hogy kicsit sötétebb kék tónusúak lettek a számok...de tökéletesen működik. Szóval bátran menjetek hozzájuk hasonlóval... mindenesetre jobban hangzik mint a 200ezres csere...

És még vmi pluszban: az OPEL GOMBOS-t is ajánlom, ők vették ki a műszert..én nem mertem a sok törékeny műanyag miatt...ill. minden mások által ajánlott helyről elhajtottak vagy azzal , hogy nem értenek hozzá vagy azzal, hogy túl kis munka ez nekik..... Gombosék azért se kértek pénzt, hogy az autó 2 napig állt a garázsukban, mivel nem tudtam egyből visszamenni a kész km órával. Pár ezer forintért megcsinálták... nekem ennyit megért.

Plusz: ők azt mondták ehhez a típushoz teljes értékű kereket tudnak csak adni, mert mankókerék nem kapható... de legalább már ezt is tudom.

Köszi a tippeket mindenkinek... (Szakszervizben mondta a szaki, hogy 2havonta cserélnek Cruzeokon kmórát.... lehet, hogy ez után ők is inkább elküldik az Alig utcába... :-)

Ha változik vmi szólok, de eddig nagyon tetszik, a színárnyalat különbség meg nem érdekel... :-)
  • Cruze 1,6 Lt plus
  • Budapest, Zala

Nem elérhető Szaby

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1218 Dátum: 2018 Április, 03, 12:56:47 pm »
Sziasztok.
Én mostanában szeretnék Cruze tulaj lenni. Ha valaki tud segítséget nyujtani örömmel veszem.
Tudja e valaki milyen licensz alapján keszült a 2012-es évjáratu LTZ 2.0 163le motorja....van e köze az insignia sokat szidott konstrukciójához.
Köszönöm válaszaitokat.
  • Chevrolet Cruze 2012 Ltz
  • Salgótarján

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #1219 Dátum: 2018 Április, 21, 21:09:23 pm »
Sziasztok.
Én mostanában szeretnék Cruze tulaj lenni. Ha valaki tud segítséget nyujtani örömmel veszem.
Tudja e valaki milyen licensz alapján keszült a 2012-es évjáratu LTZ 2.0 163le motorja....van e köze az insignia sokat szidott konstrukciójához.
Köszönöm válaszaitokat.

A GM Korea 2.0 dízele VM Motori eredetű, nem ugyanaz, mint amit az Opel használ. A 150 le-s alap motor fejlesztése lett a 163 le-s verzió.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT