Szerző Téma: Leganza, Evanda, Epica  (Megtekintve 413661 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
    • sn-car
Re:Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2700 Dátum: 2019 Március, 18, 11:18:43 am »
nincs

Az olcsóság csak bizonyos határokon túl érdekel.
A bilics cseréknek se örültem, amiket a szerelők kicseréltek.
Ekkora erővel lecserélhetném az akkusarukat is erre a mindenhol kaphatókra, az izéket bigyókra, a Leganza feliratot Mixed-re. :)

Amikor nem muszáj, nem akarok ilyen „buhera” megoldásokat mégha egyébként jó lehetne is.
Nem égető most, csak nem tetszik. Tegnap levettem a jobbost, megnéztem jobban. A hátsó, szabadon futó darabja, az beteg. Többi még oké. Na de ugye milyen erős egy lánc…

Sebi!

Két dolgot szeretnék kérdezni.
1. Lehet-e benzintank tartó pántokat venni külön? Látom van jobbos, balos. Az egyiket nagyon megette már a rozsda. Nyugodtabb lennék, ha lecserélődnének.

Biztos szentségtörés, de: hiltiszalag?

Csak mert az olcsóbb is lehet és akár tartósabb is, ha passzol... Azt gondolom, ha egy bilincs nem gyári, hanem awab, az még nem buhera...
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2701 Dátum: 2019 Március, 18, 11:54:43 am »
Ok, segíteni akartam csak.

Az olcsóság csak bizonyos határokon túl érdekel.
A bilics cseréknek se örültem, amiket a szerelők kicseréltek.
Ekkora erővel lecserélhetném az akkusarukat is erre a mindenhol kaphatókra, az izéket bigyókra, a Leganza feliratot Mixed-re. :)

Amikor nem muszáj, nem akarok ilyen „buhera” megoldásokat mégha egyébként jó lehetne is.
Nem égető most, csak nem tetszik. Tegnap levettem a jobbost, megnéztem jobban. A hátsó, szabadon futó darabja, az beteg. Többi még oké. Na de ugye milyen erős egy lánc…

Sebi!

1. Lehet-e benzintank tartó pántokat venni külön? Látom van jobbos, balos. Az egyiket nagyon megette már a rozsda. Nyugodtabb lennék, ha lecserélődnének.

Biztos szentségtörés, de: hiltiszalag?

Csak mert az olcsóbb is lehet és akár tartósabb is, ha passzol... Azt gondolom, ha egy bilincs nem gyári, hanem awab, az még nem buhera...
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #2702 Dátum: 2019 Március, 18, 13:57:04 pm »
Igen gondoltam, köszönöm is, mert látod ki kell találni vmit.
Lévén nem egy nagyon nagy bonyolultságú dolog, azért majd megoldódik valahogyan.

Sebi! A mási kérdésre is ez a válasz? Az lemaradt itt az idézetekben.

2. A hátsó kerékjárat ívek  elől, alul, kívülről jól láthatóan szépen elrohadtak. Ahhoz lehet venni vmi kimondott Leganzához való javító darabokat, vagy bízzam a karosszériásokra, majd találnak vmit?

Bár azt gyanítom erre is.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2703 Dátum: 2019 Március, 18, 16:38:36 pm »
az sincs

Lévén nem egy nagyon nagy bonyolultságú dolog, azért majd megoldódik valahogyan.

2. A hátsó kerékjárat ívek  elől, alul, kívülről jól láthatóan szépen elrohadtak. Ahhoz lehet venni vmi kimondott Leganzához való javító darabokat, vagy bízzam a karosszériásokra, majd találnak vmit?

• Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2704 Dátum: 2019 Március, 19, 08:14:11 am »
az sincs

Összefoglalva tömör sebikenyelven a válaszok:

Nem, igen, sajnáljuk, mi is, korral jár, nem, igen, biztosan.

:sunyi:
Segítségképp az eredeti szöveg:
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2705 Dátum: 2019 Március, 19, 14:10:03 pm »
Látom írkál sokat, főleg az fb-n. Elég ez nekem, nem kell regény, csak értsem. :-)
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2706 Dátum: 2019 Március, 19, 20:00:17 pm »
Látom írkál sokat, főleg az fb-n. Elég ez nekem, nem kell regény, csak értsem. :-)

a nincs az nincs  pánt megszűnt javtó sose volt
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2707 Dátum: 2019 Március, 20, 05:18:33 am »

Jöhet a hilti szalag. A lakatos meg lakatoljon, elemet le- és visszacsavarozni mindenki tud  :sunyi:

attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2708 Dátum: 2019 Március, 21, 06:49:10 am »
Na hát nem egy nagy bonyolultságú pánt ám, én is tudok akár csinálni egyet. Illetve kettőt. :)
De nem én fogok, hanem a  szomszéd Pityu. Csak még nem tudja. Majd szólok neki. :)
Hilti szalag ronda, meg látszik, hogy hilti szalag, azért se az lesz!  :yoyo:  :szetvert:

Jöhet a hilti szalag. A lakatos meg lakatoljon, elemet le- és visszacsavarozni mindenki tud  :sunyi:
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető s_szecsko

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2709 Dátum: 2019 Március, 21, 09:13:58 am »
Sziasztok,

Olyasmit tapasztaltatok már, hogy az Epica részecskeszűrő tisztítás ciklus elején füstöl?

Ma reggel volt 2 rövid utacska (gyerekeket talicskáztam az oviba, majd ezt az utat mégegszer megjártam, mert otthon maradt ez-az. (összesen kb 1300m )
Szóval megyek tovább és arra leszek figyelmes, hogy részterhelésen indulásnál mintha füstölne a kipufogó láthatóan, talán kicsit fehéres színnel. Ezt csinálta kb 2-3alkalommal 0-ról gyorsításnál, majd utána semmi. Időközben vettem észre, hogy emelkedett az alapjárat a szokásos 800rpm-ről 900-950rpm-re, szóval regenerálunk.

Én eddig ezt a füstölés dolgot még sosem tapasztaltam, normális ez regeneráció elején? Lehet akkor sikerült elégni a felgyülemlett üzemanyagnak, mert megszakadt regeneráció a 2 rövid út alatt? (lehet nem vettem észre, hogy elkezdte, nem szoktam megszakítani a regenerációt)

Sárga töklámpás nem villant fel (check engine)
  • Chevrolet Epica 2.0 DSL
  • BP

Nem elérhető Szimi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2710 Dátum: 2019 Március, 26, 09:44:01 am »
Sziasztok!
Hazahoztuk az autót! :) Chevrolet Epica 2,0 VCDi LT.  Szuper, hamar megszerettük, párom a 2000Km után még ment volna :) Papírok kicsit lassan rendeződnek, bürokrácia.... 2009. 05. havi, 103000Km. Sárvédő íveken (hátsók) kis rozsdásodás van, ezen kívül kívül-belül mint az új! Tényleg tip-top, tiszta motortér, belül a gyári szőnyegek mint az újak. Egy tulaja volt, 2 kulcsot, szervízkönyvet, mindent megkaptunk hozzá.
Első kérdéseim: kormány jobbra fordításakor (pl. parkolóban való be vagy kiálláskor) koppanó hang minek a cseréjére utal? Vagy esetleg normális?
Van esetleg köztetek Baranyai / pécsi? Hol érdemes a vezérlést cseréltetni? Ismertek esetleg valakit? Az az igazság előző autóval a szakszervízt megszívtuk, nem általánosítanék de a bizalmam elszállt feléjük. Szivesebben vinném egy megbízható, hozzáértő szerelőhöz.
Köszönöm ha segítetek! :)
  • Chevrolet Epica 2,0 VCDi LT
  • Pécs, de az országban, Európában bárhol, bármikor.

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2711 Dátum: 2019 Március, 26, 10:02:39 am »
Sziasztok!
Hazahoztuk az autót! :) Chevrolet Epica 2,0 VCDi LT.  Szuper, hamar megszerettük, párom a 2000Km után még ment volna :) Papírok kicsit lassan rendeződnek, bürokrácia.... 2009. 05. havi, 103000Km. Sárvédő íveken (hátsók) kis rozsdásodás van, ezen kívül kívül-belül mint az új! Tényleg tip-top, tiszta motortér, belül a gyári szőnyegek mint az újak. Egy tulaja volt, 2 kulcsot, szervízkönyvet, mindent megkaptunk hozzá.
Első kérdéseim: kormány jobbra fordításakor (pl. parkolóban való be vagy kiálláskor) koppanó hang minek a cseréjére utal? Vagy esetleg normális?
Van esetleg köztetek Baranyai / pécsi? Hol érdemes a vezérlést cseréltetni? Ismertek esetleg valakit? Az az igazság előző autóval a szakszervízt megszívtuk, nem általánosítanék de a bizalmam elszállt feléjük. Szivesebben vinném egy megbízható, hozzáértő szerelőhöz.
Köszönöm ha segítetek! :)

Sok örömet hozzá!

Koppanésra majd a hozzáértők mondanak valamit.
attis

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #2712 Dátum: 2019 Március, 26, 10:55:42 am »
gratula a kocsihoz
sok balesetmentes km-t
nem pécs, de Kaposváron keresd SN-Car-t, de itt van sebike is, ő szerintem tud neked segíteni :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető Szimi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2713 Dátum: 2019 Március, 26, 11:13:25 am »
Köszönöm szépen Szassza és Attis!

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2714 Dátum: 2019 Március, 26, 13:04:32 pm »
Gratulálok a kocsihoz! Jó választás! Vezérlés cseréjénél mindenképp érdemes a szerelőre bízni az alkatrészek beszerzését, így később - ha gond lenne - nem tud hivatkozni a rossz hozott alkatrészre. :kacsint:
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető Szimi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2715 Dátum: 2019 Április, 10, 23:01:38 pm »
Tegnapi nappal lerendeződött minden, hivatalosan is "honos" lett az autó! :) Végül is 1 nap volt az ügyintézés, csak egy nyamvadt fordításra vártunk 10 munkanapot :( Tegnap ki sem szálltunk belőle, ma egy hosszabb (Budapest) túra ahol egy Evanda tagtárs ment előttünk :) Szombaton is lesz egy pesti kiruccanás. Szóval imádás van, főleg párom részéről. Jövő héten megejtjük az olajcserét is. Egyelőre csak élvezzük, ismerkedünk, fedezzük fel a kapcsolók, gombok funkcióit :) (exautóhoz képest mint egy űrhajó)
Annyi mindent olvasok, ezért tőletek tapasztaltaktól kérdezem: milyen olajat ajánlotok a dieselbe?  Könyve szerint 0W-40 vagy 10W-40 de olvastam már 10W-30-at  is valahol....szóval nem lettem sokkal okosabb. Másik: gázolajba valami adagolás? Ajánlott vagy felejtős?
Biztos lesznek még kérdéseim, ha nem baj felteszem majd sorban őket.

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #2716 Dátum: 2019 Április, 11, 08:44:39 am »
Tegnapi nappal lerendeződött minden, hivatalosan is "honos" lett az autó! :) Végül is 1 nap volt az ügyintézés, csak egy nyamvadt fordításra vártunk 10 munkanapot :( Tegnap ki sem szálltunk belőle, ma egy hosszabb (Budapest) túra ahol egy Evanda tagtárs ment előttünk :) Szombaton is lesz egy pesti kiruccanás. Szóval imádás van, főleg párom részéről. Jövő héten megejtjük az olajcserét is. Egyelőre csak élvezzük, ismerkedünk, fedezzük fel a kapcsolók, gombok funkcióit :) (exautóhoz képest mint egy űrhajó)
Annyi mindent olvasok, ezért tőletek tapasztaltaktól kérdezem: milyen olajat ajánlotok a dieselbe?  Könyve szerint 0W-40 vagy 10W-40 de olvastam már 10W-30-at  is valahol....szóval nem lettem sokkal okosabb. Másik: gázolajba valami adagolás? Ajánlott vagy felejtős?
Szia.

Most, ha mondok neked egy 10W-30-at megsértődsz?
Elméletileg a 2.0 VCDI-hez ezt írja a olajkatalógus.
De volt már rá példa, hogy írtak ezt azt és más kellett bele.
Egy másik olaj katalógusban meg 5W-40 et ír, de azt tudom, hogy nem jó.
Adalék nem kell a dízelbe, mert felesleges. Ha baja van a motornak, akkor a szervizt meg kell kérdezni, hogy mit ajánl. De szerintem nem kell.
Sok balesetmentes KM-t kívánok a kocsihoz.
Josh kollega fog tudni segíteni neked EPICÁval kapcsolatban, mert neki 2 is van. Fordulj hozzá bizalommal.

Üdv:
sznuni
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

[url=http://forum-lines.ru][/url]

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2717 Dátum: 2019 Április, 11, 09:41:37 am »
Szia.

Most, ha mondok neked egy 10W-30-at megsértődsz?
Elméletileg a 2.0 VCDI-hez ezt írja a olajkatalógus.
De volt már rá példa, hogy írtak ezt azt és más kellett bele.
Egy másik olaj katalógusban meg 5W-40 et ír, de azt tudom, hogy nem jó.
Adalék nem kell a dízelbe, mert felesleges. Ha baja van a motornak, akkor a szervizt meg kell kérdezni, hogy mit ajánl. De szerintem nem kell.
Sok balesetmentes KM-t kívánok a kocsihoz.
Josh kollega fog tudni segíteni neked EPICÁval kapcsolatban, mert neki 2 is van. Fordulj hozzá bizalommal.

Üdv:
sznuni

Csak kizárólag 5W40 C3 soha semmi más nem volt belevaló!
Nemtudom mit néztetek de semmi köze nincs a kocsihoz
A magyar gázolajba sajnos nem árt az adalék
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2718 Dátum: 2019 Április, 11, 12:06:52 pm »
Annyi kiegészítés, hogy a viszkozitás mellett ha előírja a gépkönyv a C3-at, akkor az "ACEA C3" -as minősítés  rajta legyen az olajon! (Kicsit beleástam magam megint a kenőanyag témába.  Foszfor, szulfát, hamu tartalom, stb mind fontos paraméter).

« Utoljára szerkesztve: 2019 Április, 11, 12:09:07 pm írta attis »
attis

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #2719 Dátum: 2019 Április, 11, 16:55:03 pm »

En anno ontottem bele 20-30 ezrenkent adalekot, de hogy hasznalt-e valamit, azt meg nem mondom. :)
Rosszabb nem lett tole, de jobb sem. Hogy sikerult-e vele barmit megelozni, azt nem tudom.
Epica 2.0 D