Szerző Téma: Klíma  (Megtekintve 97936 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
Re:Klíma
« Válasz #400 Dátum: 2016 Július, 02, 11:32:27 am »
Szevasztok. Nem hagy nyugodni ez a klíma dolog, és nem nem szeretném lecserélni a kocsit klímasra mert meg vagyok vele elégedve, hanem belerakok egyet :) igen le tudom vakuumozni, igen fel tudom tölteni, ilyesmi hozzászólásokat kérem mellőzni. A kérdés mivel most kezdem el beszerezni a dolgokat- főleg bontó - ha valamelyikőtök szánna rá időt, és felsorolás szerűen leírná az alkatrészeket azt megköszönném, sőt még egy sörre is jó nálam az illető :)

klímás fűtésbox a beltérbe, klímás fűtéskapcsoló konzol, kábelkötegek (amibe ki vannak húzva a tápok beltérben és a motortérben is, legegyszerűbben az egész köteg a biztosítéktáblától, mert van benne külön relés vezérlés is és nem biztos, hogy oda kötögetni szeretnél), belső hőcserélő, klímacsövek, kompresszor tartókonzolostól, szárítószűrő, klímahűtő, a nagyobb fajta vízhűtő, kisebbik hűtőventi a vízhűtőre, ékszíj. Aztán lehet belül kivenni a műszerfalat, hogy a fűtésboxot berakd... Nem egyszerű mutatvány, arról nem is beszélve, hogy a gyári klímahűtő konstrukció hibás mert az alu hűtőt vas keretbe csavarozták, így galvánelem miatt szitává lyukad az alu, a klímakompresszor belső szimeringje meg szereti engedni a gázt..

Jobban jársz, ha veszel egy klímás donorautót és abból rakod át a klímát és ha kell új utángyártott klímahűtőt veszel és felújíttatod a kompresszort. Szárítószűrőt mindenképpen újat tegyél fel.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Laci86

• Klubtag
  • Hallott már a Daewoo-ról
    • Profil megtekintése
« Válasz #401 Dátum: 2016 Július, 02, 12:15:08 pm »
Köszi a leírást, és a tippeket is!
  • Lanos 1.5 8V 2000.11.
  • Putnok

Nem elérhető Renjii

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #402 Dátum: 2016 Október, 17, 11:22:50 am »
Üdv mindenkinek !
Klima hűtöt cserélek (lanos 1.6 sx 99 évjárat)
Sajnos az új hűtöhöz nem kaptam tömitéséket.
ha jól mértem: 13.9x2.62 mm O gyürü (eggik felén mintha kis lapolás letöres lenne ezt nem tudom gyárilag ilyen vagy évek alat deformálodott ilyenre.)
a masik tőmités az speckos 2db a klima kompreszora megy ra egy csavar szorítja dátmérő 28 belül furaton gumi perem található.
Hol tudnák ilyen tömitéseket venni? Speciális anyagból kell  e legyen, hütőgáz nem eszi meg a tömitéseket ?
Azert cserélem én ki mert erre feénk sajna trehány munkát végeznek a szerelök és nem akarok utanuk dolgozni.
Segitséget elöre is köszönöm :)
  • lanos 1.6 sx 99
  • Tolna megye

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #403 Dátum: 2016 Október, 17, 18:59:42 pm »
Üdv mindenkinek !
Klima hűtöt cserélek (lanos 1.6 sx 99 évjárat)
Sajnos az új hűtöhöz nem kaptam tömitéséket.
ha jól mértem: 13.9x2.62 mm O gyürü (eggik felén mintha kis lapolás letöres lenne ezt nem tudom gyárilag ilyen vagy évek alat deformálodott ilyenre.)
a masik tőmités az speckos 2db a klima kompreszora megy ra egy csavar szorítja dátmérő 28 belül furaton gumi perem található.
Hol tudnák ilyen tömitéseket venni? Speciális anyagból kell  e legyen, hütőgáz nem eszi meg a tömitéseket ?
Azert cserélem én ki mert erre feénk sajna trehány munkát végeznek a szerelök és nem akarok utanuk dolgozni.
Segitséget elöre is köszönöm :)

Szárítószűrőt is cserélj. Én az oring.hu-nál vettem benzinállót.
  • BP

Nem elérhető Laci86

• Klubtag
    • Profil megtekintése
« Válasz #404 Dátum: 2017 Április, 17, 20:07:09 pm »
Hali skacok. Csak belevágok a klíma berakásába. Megvan elvileg minden hozzá, de kellene egy kis segítség, mit hova, illetve tömítéseket honnan érdemes rendelni stb. Meg jól jönne pár fotó, hol futnak a csövek hova kell bekötni elektromosan....
  • Lanos 1.5 8V 2000.11.
  • Putnok

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #405 Dátum: 2017 Április, 18, 13:57:12 pm »
Hali skacok. Csak belevágok a klíma berakásába. Megvan elvileg minden hozzá, de kellene egy kis segítség, mit hova, illetve tömítéseket honnan érdemes rendelni stb. Meg jól jönne pár fotó, hol futnak a csövek hova kell bekötni elektromosan....

Hát ehhez választ nem fogsz kapni, de megpróbálom összefoglalni.
Kapásból a motortéri kábelköteget biztosítésdobozostól (szerintem még utastérit az ecu-ig is) úgy ahogy van cserélni kell, fűtésbox, kapcsoló rész, ecu, ventik, nagy vízhűtő stb.
A fizikai elrendezés (szemben állsz) bal kéz felöl a motor előtt a kompresszor+tartója a feszítővel, a klímahűtő a vízhűtő előtt a szárító szűrővel.
A klíma cső egyik fele a légszűrőház és az oldallemez között megy el a másik a másik felén a generátorszíj felett. A tűzfalon csatlakoznak a belső hőcserélőre. A motor felöli fele egyik megy a kompresszorra (azt hiszem a generátor felöli) a másik a szárító szűrőre, a szárító szűrőről meg a kompresszorra.

Amikor bekapcsolod a klíma gombját, az ecu kapja a jelet ami meghúzza a mágneskuplungját a kompresszornak egy relén keresztül és bekapcsolja a hűtőn lévő ventiket.
Ha jól rémlik a klímás ecunek van nyomás kapcsoló bemenete is (a klíma csövön van a szenzora).

Szóval nem olyan egyszerű, hogy csak felrakom azt megy.
  • BP

Nem elérhető Laci86

• Klubtag
    • Profil megtekintése
« Válasz #406 Dátum: 2017 Április, 20, 20:02:33 pm »
Köszi. Hát az ECU-t szerintem kihagyom, egy saját egyedi Digitális vezérlő  fogja behúzni a relét, így fog indulni, a kompresszort meg a hozzá tartozó dolgokat szeretném úgy berakni ahogy azt gyárilag kitalálták.
  • Lanos 1.5 8V 2000.11.
  • Putnok

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #407 Dátum: 2017 Április, 20, 22:24:06 pm »
Köszi. Hát az ECU-t szerintem kihagyom, egy saját egyedi Digitális vezérlő  fogja behúzni a relét, így fog indulni, a kompresszort meg a hozzá tartozó dolgokat szeretném úgy berakni ahogy azt gyárilag kitalálták.

És pl hogy oldja meg a padlógáznál a kuplung kioldását a vezérlőd vagy hogyan emeli meg a fordulatot illetve hogyan kapcsolja a ventiket?
  • BP

Nem elérhető Vén Dávid

• Újonc
  • *
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Klíma
« Válasz #408 Dátum: 2017 Május, 30, 21:28:57 pm »
Szervusztok. Most szerelem be a klímát a Lanosomba (1999, 1.5) és azt szeretném kérdezni hoggy milyen fajtú/méretű csavar kell a kompresszor tartójához 4db csavar. Ha valaki tudná akkor leírhatná nekem :D 
  • Daewoo Lanos 1.4
  • Szlovákia

Nem elérhető jagermaister

• Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #409 Dátum: 2018 Június, 09, 21:46:56 pm »
Sziasztok! Ha klímahütőt cserèltem, fel lett töltve, szuperált is rendesen. Ez tavaly volt. Most viszont megint nincs klímám. Olvastam hogy szárító szűrőt is kell cserèli, viszont ezt nem tudtam. Ezt ilyenkor mièrt kell cserèlni? Jah a hütő csere elött 2-3èvig nem volt foglalkozva a klímával. Lehetsèges hogy akkor mèg az összes tömítès cserèlni kellene?
  • Daewoo lanos II 1.3
  • Szabolcs-szatmár-bereg-megye,Nyíregyháza,Nyírbogdány(meg ahova visz a kocsim) :)

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #410 Dátum: 2018 Június, 09, 22:40:33 pm »
Nyomáspróba volt?
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető jagermaister

• Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #411 Dátum: 2018 Június, 10, 20:13:33 pm »
Nyomáspróba volt?
Èrdekes modon volt minden, ès kèrdeztem is hogy nem enged sehol jo a hűtő erre azt mondta hogy jo nem enged a rendszer. Viszont sokat szenvedett egy be eresztő szeleppel mert amikor le csatlakozott akkor ott eresztett, de azt nagy nehezen cserèlte. Lehet hogy mègis az nem lenne jó....
  • Daewoo lanos II 1.3
  • Szabolcs-szatmár-bereg-megye,Nyíregyháza,Nyírbogdány(meg ahova visz a kocsim) :)