Szerző Téma: Leganza, Evanda, Epica  (Megtekintve 346674 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Nem: Férfi
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
Re:Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2620 Dátum: 2018 Április, 05, 09:28:12 am »
A kormánnyal (a Leganzán! :) ) még nem volt bajom. Bár az egyik végén hallok vmi halk roppanásokat, még nem foglalkoztam vele.
Klímával úgy öt-hat éve szórakoztam. Enyém kompresszor meghalt. Valahol húsz alattiért vettem egy bontottat, és azt talán olyan negyven körüliért felújították beszerelték, elindították. Azóta megy. Egy éve fűtés szereléskor leengedték, újratöltötték a gázt. A hűtője a második, 2007-ben került bele.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető sztom94

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2621 Dátum: 2018 Április, 05, 10:51:15 am »
Először is köszönöm. Örülök hogy végre van egy Daewoo fórum ahol tudnak segíteni, sajnos ezt is nehezen találtam meg.

Tehát a klíma kompresszor nekem benne van az autóban, azt elég felújítani. A kompresszor, a hűtő és a csöveken kívül más nem nagyon lehet gond?

A szervo kérdésre nincs ötleted,? Illetve a klímát hol érdemes javítani?

Illetve ha más autóval volt problémád a kormánnyal, azt el tudod mesélni hogyan zajlott?
  • Daewoo leganza
  • Budapest 6. Kerület, 3. Kerület, Vác

Nem elérhető sztom94

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2622 Dátum: 2018 Április, 05, 11:11:40 am »
Mégegy kérdésem van, a fűtéssel kapcsolatban..
Nem fúj 32 fokot, közel sem. Pedig maximumon van. Illetve valamikor melegebbet fúj valamikor hűvösebbet.
Mit kéne megnézni? Lyukas vízcső okozhatja ezt? Arra gondoltam hogy levegős lehet a rendszer. Más ötlet?
  • Daewoo leganza

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #2623 Dátum: 2018 Április, 05, 14:58:31 pm »
Itt nálunk van egy klímás emberke, illetve úgy rémlik nagyon nincs más, így én hozzá vittem. Kérdeztem akkoriban, de se jót se rosszat nem mondtak róla. Nekem jóra megbütykölte.

Semmi kormányos tapasztalatom. Várj egy kicsit, hátha a Sebi tud mondani valamit ennyi alapján is, illetve Josh is végigküzdött anno minden létező dolgot szinte a Lanosán, hátha…

Klímánál van még egy, dryer-nek hívja az alkatrész katalógusban, szárítószűrő, meg kell legyen egy szelep is valahol a párologtatónál. Nem tudom ezek mennyire hajlamosak elromlani. Az enyémek húsz éve mennek.
http://daewoo.prokee.hu/Leganza/8310.htm

Fűtésem most sincs normális. Talán nem is volt sose.  ???? Vittem már szerelőkhöz is, mintha jobb lett volna utána, de…
Levegős papíron nem lehet, ki kell dolgozza magából. Koszos az lehet maga a radiátor, de az enyémet akkor cserélték mikor legutóbb szerelgették, talán két éve. Lyukas volt. Vizet is cserélem többé-kevésbé rendesen két-három évente. Itt valami más lesz. Majd most már tényleg leállítom egy hétre a nyáron, és szétszedem magam, amit tudok és kiderítem.

Lyukas vízcső? A nem lyukas okozhatja!  :yoyo:  :hahota: Nem hiszem. Ha úgy amúgy lyukas vízcsöved lenne, nem a két végén, az más bajokat (is) okozna. Főleg ha elfogy a víz.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Április, 05, 15:51:52 pm írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető sztom94

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2624 Dátum: 2018 Április, 05, 16:37:50 pm »
 Köszi a választ.
Azóta sikerült konzultálnom a felújítást végző céggel es a saját szerelő ismerőssel is.
A kardán kereszteket es a kormány gömbfejet kell megnézni.
  • Daewoo leganza

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2625 Dátum: 2018 Április, 06, 07:14:00 am »
Itt nálunk van egy klímás emberke, illetve úgy rémlik nagyon nincs más, így én hozzá vittem. Kérdeztem akkoriban, de se jót se rosszat nem mondtak róla. Nekem jóra megbütykölte.

Semmi kormányos tapasztalatom. Várj egy kicsit, hátha a Sebi tud mondani valamit ennyi alapján is, illetve Josh is végigküzdött anno minden létező dolgot szinte a Lanosán, hátha…

Klímánál van még egy, dryer-nek hívja az alkatrész katalógusban, szárítószűrő, meg kell legyen egy szelep is valahol a párologtatónál. Nem tudom ezek mennyire hajlamosak elromlani. Az enyémek húsz éve mennek.
http://daewoo.prokee.hu/Leganza/8310.htm

Fűtésem most sincs normális. Talán nem is volt sose.  ???? Vittem már szerelőkhöz is, mintha jobb lett volna utána, de…
Levegős papíron nem lehet, ki kell dolgozza magából. Koszos az lehet maga a radiátor, de az enyémet akkor cserélték mikor legutóbb szerelgették, talán két éve. Lyukas volt. Vizet is cserélem többé-kevésbé rendesen két-három évente. Itt valami más lesz. Majd most már tényleg leállítom egy hétre a nyáron, és szétszedem magam, amit tudok és kiderítem.

Lyukas vízcső? A nem lyukas okozhatja!  :yoyo:  :hahota: Nem hiszem. Ha úgy amúgy lyukas vízcsöved lenne, nem a két végén, az más bajokat (is) okozna. Főleg ha elfogy a víz.

A lanoson a kormányművel sohasem volt gondom. Ellenben mindkét Epicán fel kellett újítani 160-180.000km környékén.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Robi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2626 Dátum: 2018 Május, 01, 16:37:25 pm »
Sziasztok!
Szeretett leganzámhoz keresek motort megbízható forrásból.
Előre is köszönöm.
  • Lanos leganza
  • Budapest

Nem elérhető Sztahi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2627 Dátum: 2018 Május, 02, 19:51:56 pm »
Sziasztok!

2004-es Evandám van, a bal első fékem sokszor befog és úgy marad. Érezhetően fog, kisebb lejtőn/emelkedőn nem gurul el, baromira felforrósodik a felni. Szaga van, picit füstöl is.
Totál értetlenül állok a dologhoz, ugyanis cserélve lett az összes tárcsa, a betétek, javkészlettel a munkahenger új, tömítések új, fékolaj csere, légtelenítve. Természetesen kipucolva, féktisztítóval lemosva került összeszerelésre. Az úszónyereg stiftek is kicserélve, bezsírozva, szépen járnak. Olyan, mintha a bal első fékemből időnként nem foly(hat)na vissza a fékolaj, tehát a munkahenger sem enged vissza. Aztán valamikor kienged, még nem jöttem rá, hogy mikor és mitől.
Ezt mi okozhatja? Van, aki már tapasztalt hasonlót?
« Utoljára szerkesztve: 2018 Május, 02, 19:54:08 pm írta Sztahi »
  • Daewoo Evanda 2.0 CDX
  • Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2628 Dátum: 2018 Május, 02, 20:10:14 pm »
Sziasztok!

2004-es Evandám van, a bal első fékem sokszor befog és úgy marad. Érezhetően fog, kisebb lejtőn/emelkedőn nem gurul el, baromira felforrósodik a felni. Szaga van, picit füstöl is.
Totál értetlenül állok a dologhoz, ugyanis cserélve lett az összes tárcsa, a betétek, javkészlettel a munkahenger új, tömítések új, fékolaj csere, légtelenítve. Természetesen kipucolva, féktisztítóval lemosva került összeszerelésre. Az úszónyereg stiftek is kicserélve, bezsírozva, szépen járnak. Olyan, mintha a bal első fékemből időnként nem foly(hat)na vissza a fékolaj, tehát a munkahenger sem enged vissza. Aztán valamikor kienged, még nem jöttem rá, hogy mikor és mitől.

fékcső???
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Sztahi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2629 Dátum: 2018 Május, 02, 20:22:19 pm »
Sziasztok!

fékcső???

Lecsavartam az ABS blokkról és átfújtam féktisztítóval. Mondjuk csak folyásirányból... Lehetséges, hogy valami szennyeződés visszacsapó-szelepként "működik" és nem engedi vissza?!?!?!
  • Daewoo Evanda 2.0 CDX
  • Budapest

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2630 Dátum: 2018 Május, 02, 22:23:49 pm »
Sziasztok!

fékcső???

Lecsavartam az ABS blokkról és átfújtam féktisztítóval. Mondjuk csak folyásirányból... Lehetséges, hogy valami szennyeződés visszacsapó-szelepként "működik" és nem engedi vissza?!?!?!

Gumi fékcső a nyeregnél. Levált a belseje
  • BP

Nem elérhető Sztahi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2631 Dátum: 2018 Május, 03, 22:57:08 pm »
Sziasztok!

fékcső???

Gumi fékcső a nyeregnél. Levált a belseje

Köszönöm sebike, köszönöm josh!

És tényleg!!! Szétkapom, leszedem a fékcsövet. 0 szelelés egyik irányból sem. Mondom, majd egy megblankolt 1,5-es réz vezetékkel megkínálom, hát semmi. A fékcső középső sajtolásáig mindkét oldalról simán betolom a vezót, de ott nem tudom áttolni. Bárdi, 3e, kedvezménnyel 2 ropi/db, vettem előre-hátra. Most csak a tűzoltás volt, de a többit is lecserélem, gondolom azok sem sokkal "szebbek".
Összerak, légtelenít, hibátlan!!! Köszönöm!  :isteni:
  • Daewoo Evanda 2.0 CDX
  • Budapest

Nem elérhető sztom94

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2632 Dátum: 2018 Május, 18, 08:01:52 am »
Sziasztok.
Daewoo leganza 2.0 benzin 2001 évjárat

Van valami féle immo hibám, azóta hogy másolt kulccsal használom az autót.

Amikor bele tört a gyári a gyújtáskapcsolóba akkor a kormányzárat ki kellett iktatnia a szakembernek, aztán beinditotta a gyújtáskapcsoló betéten keresztül csavarhúzóval.
Viszont amikor kiiktatta a kormányzárat akkor véső és kalapács kombóval dolgozott.

Nos tehát, a másolt kulccsal használom par hónapja es azóta az a probléma hogy hol indul az autó, hol nem. Van hogy fél órát állok es vagy 20* indítózok aztán elindul.
Viszont mára már odáig fajult a dolog hogy egyáltalán nem hajlandó indulni az autó.
Kulcs rendben van, elvittem egy másik kulcs másolóba és megnézték, jó benne a chip. (és onnan a kulcs másolótól kellett autómentővel haza jönnöm mert onnan már egyáltalán nem indult el.)
Neha csinál olyat hogy 1mp-re elkapja es jár a motor, aztán le is áll.

Volt itt nálam egy autóvillamossági szerelő és azt mondta hogy immo doboz lesz a baj, ígérte hogy vissza jön másnap, de azóta kétszer mondta le mert mindig valami dolga van.

Tud valaki segíteni ebben?

Illetve a másik kérdés, a központi zártam nem működik távirányítóval, csak akkor ha közvetlenül a kis doboz mellett tartom a kulcsot és ott nyomom a gombot bent az utasterben. Kívülről semmi képpen nem működik.
Hova vigyem ahol csinálnak bele teljesen új centrál zárat?
  • Daewoo leganza

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2633 Dátum: 2018 Május, 18, 08:10:53 am »
Sziasztok.

Amikor bele tört a gyári a gyújtáskapcsolóba akkor a kormányzárat ki kellett iktatnia a szakembernek, aztán beinditotta a gyújtáskapcsoló betéten keresztül csavarhúzóval.
Viszont amikor kiiktatta a kormányzárat akkor véső és kalapács kombóval dolgozott.

Nos tehát, a másolt kulccsal használom par hónapja es azóta az a probléma hogy hol indul az autó, hol nem. Van hogy fél órát állok es vagy 20* indítózok aztán elindul.
Viszont mára már odáig fajult a dolog hogy egyáltalán nem hajlandó indulni az autó.
Kulcs rendben van, elvittem egy másik kulcs másolóba és megnézték, jó benne a chip. (és onnan a kulcs másolótól kellett autómentővel haza jönnöm mert onnan már egyáltalán nem indult el.)

Volt itt nálam egy autóvillamossági szerelő és azt mondta hogy immo doboz lesz a baj, ígérte hogy vissza jön másnap, de azóta kétszer mondta le mert mindig valami dolga van.

Illetve a másik kérdés, a központi zártam nem működik távirányítóval, csak akkor ha közvetlenül a kis doboz mellett tartom a kulcsot és ott nyomom a gombot bent az utasterben. Kívülről semmi képpen nem működik.

Kérdezd meg a 17 kerben a Gőzös utcában. Szerintem ők ki tudják iktatni az immot is.

1172 Budapest, Gőzös u. 30.
Mobil: +36/70 361-2052
Telefon: +36/1 257-7004
  • BP

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2634 Dátum: 2018 Május, 18, 13:26:35 pm »
Sziasztok.

Ha szétbarmolták, utána helyre is rakták? vajon érzékeli rendesen a kulcsba a chippet?

Távirányítóban elemet cseréltél?
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető sztom94

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2635 Dátum: 2018 Május, 18, 14:57:32 pm »
Tehát ahogy írtam, a kulcs jó, megnézték.
Es természetesen ahogy minden embernek, nekem is. Az első ötletem az elem volt de nyilvánvalóan nem azzal van a baj
  • Daewoo leganza

Nem elérhető fil

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2636 Dátum: 2018 Június, 13, 19:48:52 pm »
Sziasztok!
Chevy Epicánál hol tudnék rácsatlakozni a tolatólámpa áramkörére valahol elöl, nem arra gondolok, hogy hátulról végigkábelezem a kocsit...
Egy tolatókamera monitort szeretnék vezérelni róla...
  • CHEVROLET EPICA 2.0 Diesel