Szerző Téma: Kalos Aveo alkatrészek  (Megtekintve 119610 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető csani

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kalos Aveo alkatrészek
« Válasz #580 Dátum: 2018 Április, 29, 22:17:50 pm »
Sziasztok!

Egy 2003-as 1.4 8V szedánban van PCV szelep? *Vagy fogalmatlan vagyok (ez több, mint valószínű amúgy is :)) és csak nem találom... Vagy valahogyan integrálva van a kartergáz csőbe netán úgy, hogy külön nem észlelhető?

NINCS

Köszönöm szépen! :isteni:

Akkor egyedül a kartergázcső átjárhatóságát kell ellenőrizni ennél a modellnél eszerint gondolom... Ugye?
  • Kalos 1.4 8V sedan
  • Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #581 Dátum: 2018 Április, 30, 08:41:49 am »
Sziasztok!

Egy 2003-as 1.4 8V szedánban van PCV szelep? *Vagy fogalmatlan vagyok (ez több, mint valószínű amúgy is :)) és csak nem találom... Vagy valahogyan integrálva van a kartergáz csőbe netán úgy, hogy külön nem észlelhető?

NINCS

Akkor egyedül a kartergázcső átjárhatóságát kell ellenőrizni ennél a modellnél eszerint gondolom... Ugye?

eleve nem értem ezt a kérdést mert értelmetlen, mi a gond?
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető csani

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #582 Dátum: 2018 Április, 30, 12:35:25 pm »
Sziasztok!

NINCS

Még mindig az alapjárat hidegen lefulladás közelébe kerül, - a kocsi majdnem leáll - problémakör sajnos. Szóval most tartok ott, hogy ha lett volna PCV, akkor azt cserélem, mert az 1000 Forint ebayről :) De egy alapos takarítás a pillangószelepnél lesz most még. Meg megnézem, hogy ez a szelepfedél tetejétől jövő cső (kartergázcső gondolom, ami megy a gumi szívócsőhöz) ez tiszta-e, átjárható-e.

-Néhány Opelnek ugyanaz az EGR szelepe, mint a Kalosnak nem? Mert azokhoz olcsó a ledugózó ebayről és akkor azt is ki tudnám próbálni :-)

Arra értettem, hogy így max ott lehet a probléma, ha az a cső el van tömődve.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Április, 30, 18:32:05 pm írta csani »
  • Kalos 1.4 8V sedan
  • Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #583 Dátum: 2018 Április, 30, 19:16:31 pm »
Sziasztok!

NINCS

Még mindig az alapjárat hidegen lefulladás közelébe kerül, - a kocsi majdnem leáll - problémakör sajnos. Szóval most tartok ott, hogy ha lett volna PCV, akkor azt cserélem, mert az 1000 Forint ebayről :) De egy alapos takarítás a pillangószelepnél lesz most még. Meg megnézem, hogy ez a szelepfedél tetejétől jövő cső (kartergázcső gondolom, ami megy a gumi szívócsőhöz) ez tiszta-e, átjárható-e.

-Néhány Opelnek ugyanaz az EGR szelepe, mint a Kalosnak nem? Mert azokhoz olcsó a ledugózó ebayről és akkor azt is ki tudnám próbálni :-)

nem lenne egyszerűbb elvinni szerelőhöz mit ötletelgetni alkatrészt cserélgetni és feleslegesen pénzt kidobálni?????
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető csani

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #584 Dátum: 2018 Április, 30, 19:33:12 pm »
Sziasztok!

NINCS

nem lenne egyszerűbb elvinni szerelőhöz mit ötletelgetni alkatrészt cserélgetni és feleslegesen pénzt kidobálni?????

Jogos megjegyzés  :hahota:

Ám immár kíváncsiságból és szamár konokságból meg kell próbálnom magam valamit alkotni vele.

* A teljes EGR-t amúgy nem akarom cserélni csak egy ledugozót akarok rá. Ilyen ezer Forintos dolgokkal játszok csak csere-bere mesét, ott még jobban megéri az. :yoyo:
  • Kalos 1.4 8V sedan
  • Budapest

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #585 Dátum: 2018 Április, 30, 20:47:21 pm »
Én inkább megkeresném a hibás működés okát! Ez a "kendácsolás" (by Josh), nem vezet sehová. A valódi ok elfedése további-akár igen komoly költséggel járó- hibát fog generálni. Ez nem egy tojásrántotta, amit nyilván nem étteremben eszünk. A rántotta esetében lehet kreatív az emberfia, legfeljebb kidobja. Az autó más! Értem én, hogy a pénz nagy úr. Mi kell ahhoz, hogy megértsétek, az autószerelés egy SZAKMA! Hosszú időn át és folyamatosan tanulni kell. Lehet időnként részmegoldásokkal sikert elérni, de ez csak a "jéghegy csúcsa"! Ismerni kell a különféle rendszerek működését, egymáshoz való viszonyukat. Ergo részleteiben és összességében "képben" kell lenni. Laikusoknak meg kéne állni az üléshuzatnál (bár ebben is lehet csapda), egyszerűbb izzócserénél, esztétikai karbantartásnál és főleg a kezelési és szervizelési kézi könyvnél- csak, hogy a tervszerű karbantartás ne merüljön feledésbe. Lezártok, lefalaztok, kiiktattok, szétszedtek, átvariáltok, stb., stb,. stb. Ne legyen félreértés, sok mindent megalkotok én is, Sebike is és még páran. Van azonban egy különbség! Mi tudjuk, hogy mit csinálunk! Mert ez a SZAKMÁNK!
Ne írjon privát üzenetet senki, mert NEM olvasom el!
06 20 981 1100 számon, munkaidőben elérhető vagyok.

Nem elérhető csani

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #586 Dátum: 2018 Május, 01, 21:03:17 pm »
Én inkább megkeresném a hibás működés okát! Ez a "kendácsolás" (by Josh), nem vezet sehová. A valódi ok elfedése további-akár igen komoly költséggel járó- hibát fog generálni. Ez nem egy tojásrántotta, amit nyilván nem étteremben eszünk. A rántotta esetében lehet kreatív az emberfia, legfeljebb kidobja. Az autó más! Értem én, hogy a pénz nagy úr. Mi kell ahhoz, hogy megértsétek, az autószerelés egy SZAKMA! Hosszú időn át és folyamatosan tanulni kell. Lehet időnként részmegoldásokkal sikert elérni, de ez csak a "jéghegy csúcsa"! Ismerni kell a különféle rendszerek működését, egymáshoz való viszonyukat. Ergo részleteiben és összességében "képben" kell lenni. Laikusoknak meg kéne állni az üléshuzatnál (bár ebben is lehet csapda), egyszerűbb izzócserénél, esztétikai karbantartásnál és főleg a kezelési és szervizelési kézi könyvnél- csak, hogy a tervszerű karbantartás ne merüljön feledésbe. Lezártok, lefalaztok, kiiktattok, szétszedtek, átvariáltok, stb., stb,. stb. Ne legyen félreértés, sok mindent megalkotok én is, Sebike is és még páran. Van azonban egy különbség! Mi tudjuk, hogy mit csinálunk! Mert ez a SZAKMÁNK!

Valamelyest jogos amit írsz temrészetesen, komoly tudás és tapasztalat kellene a normális megoldáshoz. Ugyanakkor ez jelenleg inkább egy ilyen tét nélküli, kíváncsiskodó hobbi-buhera, illetve szamár-szintű elhatározás a részemről.

Ez a kocsi gyakorlatilag már nem ér túl sokat, szóval pont jókor lehet rajta mókolni, kísérletezni komolyabb fejfájás nélkül. Sajnos meggyőztem a szüleimet, hogy jópár keményebb szervízszámla után már úgyis kifizették azokat a javításokat egyben az utolsó félévben, ami esedékes is lett volna hamar - kipufogó meg a fékek felújítása, amit halogattak - és így ne most cseréljenek kocsit. Ők most akartak. Én meg tévedtem. Mert ez a csodás szerkezet újabb kellemetlen viselkedést produkál, és ez sajnos totál tervezetlen, gondolom a korából jön. 

Szóval nem teljesen csak a pénz a lényeg, bár amúgy nem sok értelme ezt a kocsit tovább szervízelni, mire ezt valaki kibogarássza, addig az is lesz 50k+ minimum, mert az a belépő, annyit nem ér már, hogy épp hidegen is stabil alapjárat legyen. Kellemetlen helyzet, de nem kifelyezetten életbevágó. Fékhez, hasonlókhoz sosem nyúlnék a kellő tapasztalat hiányában, de ezzel még elpiszmogok akár.

Valamint főképp elég kellemetlen lenne beismerni, hogy tévesen tessékeltem őket a kocsi megtartásának irányába, mert csak szervízben volna folyamatosan. :hahota:
  • Kalos 1.4 8V sedan
  • Budapest

Nem elérhető csani

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #587 Dátum: 2018 Június, 09, 19:47:02 pm »
Sziasztok!

Honnan ajánlanátok és melyik hátsó kipufogódobot a szétrozsdált gyári lecserélésére? Milyen összeg lesz a vége?

Bosal 30 ezer körül jó lesz?

Üdv és köszi!  :isteni:
« Utoljára szerkesztve: 2018 Június, 10, 12:43:03 pm írta csani »
  • Kalos 1.4 8V sedan
  • Budapest