Szerző Téma: Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/  (Megtekintve 2446094 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/
« Válasz #13400 Dátum: 2015 Június, 27, 08:46:38 am »
Illetve E kadett ,és Racer toronyszilent jó a nexiába?

Nem lehet külön cserélni és nem is érdemes, mert a gumi rész is elöregszik, megnyúlik.
Tudtommal mind egy licensz, tehát szerintem egy való hozzájuk. De simán lehet kapni.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető gyozo.hu

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #13401 Dátum: 2015 Június, 27, 11:29:34 am »
Sziasztok.

Valaki szedett már szét toronyszilentet?
A csapágy külön is cserélhető vagy csak egyben az egész?

Két napja cseréltem. Egyben van a csapággyal. Kicseréltem a baloldalit, a másikat későbbre akartam hagyni, de annyi volt a különbség a kettő között, hogy inkább kicseréltem a jobboldalit is. Így szerencsére észrevettem, hogy lóg a jobb támaszgömbfejem.

Más: Ha hátul is ülnek, akkor valami nyiszorog. A hang hátulról jön. Amikor megemelem az autót akkor is hallom, de még nem találtam meg az okát. Tán lengéscsillapító vagy lengéscsillapitó szilent lehet?
  • Daewoo Nexia GLX KAT. 1.5 16V
  • Budapest

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13402 Dátum: 2015 Június, 27, 12:44:26 pm »
Sziasztok.

Valaki szedett már szét toronyszilentet?
A csapágy külön is cserélhető vagy csak egyben az egész?

Két napja cseréltem. Egyben van a csapággyal. Kicseréltem a baloldalit, a másikat későbbre akartam hagyni, de annyi volt a különbség a kettő között, hogy inkább kicseréltem a jobboldalit is. Így szerencsére észrevettem, hogy lóg a jobb támaszgömbfejem.

Más: Ha hátul is ülnek, akkor valami nyiszorog. A hang hátulról jön. Amikor megemelem az autót akkor is hallom, de még nem találtam meg az okát. Tán lengéscsillapító vagy lengéscsillapitó szilent lehet?

Lehet eltört a rugód és az karistolja a hidat. De ezt látatlanba megmondani lehetetlen.
  • BP

Nem elérhető zsolt974

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13403 Dátum: 2015 Június, 27, 20:56:46 pm »
Gyozo.hu  Szia.  Mi volt a tünet miért cserélted ki?
Nekem valami koppan fékezéskor,és induláskor. Olyan mintha az ajtóból jönne a hang. Már az ajtót is szétkaptam,de nem találtam semmit. Féknyereg,gömbcsuklók ellenőrizve. Ma megnéztem a toronycsapágyat is.
Tehermentesítve minimálisan lóg.(tudom hogy nem lóghatna) golyók megvannak mind szépen forog nem akad.
Ha az elejét lökdösöm ringatom feszegetem nem adja a hangot. Csak menet közben enyhe fékezéskor,motor fék is,és gyorsításkor. Simán induláskor nem. Rossz úton nem ,sem lassan sem gyorsan. Kormány mozdulatokra semmi hang. Tök idegesítő!!! Főleg hogy nem tudom mi koppan.  Merthogy nem kopog folyamatosan csak koppan egyet.
  • nexia 95 8v
  • Tolna megye

Nem elérhető hcs

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13404 Dátum: 2015 Június, 27, 22:26:37 pm »
Nekem valami koppan fékezéskor,és induláskor. Olyan mintha az ajtóból jönne a hang. Már az ajtót is szétkaptam,de nem találtam semmit. Féknyereg,gömbcsuklók ellenőrizve. Ma megnéztem a toronycsapágyat is.
Tehermentesítve minimálisan lóg.(tudom hogy nem lóghatna) golyók megvannak mind szépen forog nem akad.
Ha az elejét lökdösöm ringatom feszegetem nem adja a hangot. Csak menet közben enyhe fékezéskor,motor fék is,és gyorsításkor. Simán induláskor nem. Rossz úton nem ,sem lassan sem gyorsan. Kormány mozdulatokra semmi hang. Tök idegesítő!!! Főleg hogy nem tudom mi koppan.  Merthogy nem kopog folyamatosan csak koppan egyet.
Nem lehet hogy az ajtócsapszeg van kikopva és picit lóg az ajtó?
  • Nexia 8v
  • Budapest

Nem elérhető zsolt974

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13405 Dátum: 2015 Június, 28, 00:09:26 am »
Biztos nem csapszeg. Jobbos ajtó megkimélt nem lóg :oke:
  • nexia 95 8v
  • Tolna megye

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13406 Dátum: 2015 Június, 28, 18:53:52 pm »
Biztos nem csapszeg. Jobbos ajtó megkimélt nem lóg :oke:

két dolog néznék meg, mindkettő előfordult már nálam/családomban:
1. a kereket nem húzta meg jól a gumis, ezért véletlenszerűen jelentkezett a koppanás.
2. féknyereg kikopott, vagy a csavarja meglazult és ez adta a hangot.
  • BP

Nem elérhető zsolt974

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13407 Dátum: 2015 Június, 28, 20:40:53 pm »
Ezek a klasszikus hibák. Nálam is volt már kerék lötyögés,féknyereg kopás. A nyergeket tavasszal cseréltem le
ATE rendszerűre  Tök stabil nem kotyog nem lötyög. új tárcsákkal a fékhatás klasszisokkal jobb mint a gyári kocka betétes nyergekkel. Első körben vizsgáltam át a nyerget,és a felfogatását. Nekem idáig amikor nyereg problémám volt mindig hátramenetben az első kis fékezéskor koppant egyet.
  • nexia 95 8v
  • Tolna megye

Nem elérhető gyozo.hu

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13408 Dátum: 2015 Június, 29, 14:15:34 pm »

Kormánygömbfejet cseréltem és ha már úgyis kivettem a gólyalábat, akkor gondoltam kicserélem a toronyszilenteket is csapágyastól. Szárazak voltak a toronycsapágyak és nagyon repedezett volt és nyúlt a gumi.
Nekem is ki van kopva az ajtózsanér, most vettem meg a stifteket bele. A bal oldali ajtót szétkaptam mert zörgött benne valami. Az enyémben elektromos ablakemelő van, a motor tartó lemez három alumínium popszegeccsel volt felszegecselve. Ezek közül kettő már kiesett, a harmadik még éppen tartott. Az ablakemelő motor dőlt össze-vissza és kopogott. Kicseréltem csavarokra, de a jobb oldali ajtóból is ugyan ez a hang jön, ez lesz a következő.

A hátsó rugókat tavaly cseréltem.
  • Budapest

Nem elérhető gyozo.hu

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13409 Dátum: 2015 Június, 29, 14:20:32 pm »
Ezek a klasszikus hibák. Nálam is volt már kerék lötyögés,féknyereg kopás. A nyergeket tavasszal cseréltem le
ATE rendszerűre  Tök stabil nem kotyog nem lötyög. új tárcsákkal a fékhatás klasszisokkal jobb mint a gyári kocka betétes nyergekkel. Első körben vizsgáltam át a nyerget,és a felfogatását. Nekem idáig amikor nyereg problémám volt mindig hátramenetben az első kis fékezéskor koppant egyet.

Újat vettél, vagy bontottat? Mennyibe került? Melyik típusú féknyereg megy rá? Cserélni kell a tárcsákat is?
Bocs a sok kérdésért.
  • Budapest

Nem elérhető sebijoe

• Örökös Klubtag!
  • Látott már Daewoo-t
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13410 Dátum: 2015 Június, 29, 16:49:19 pm »

Újat vettél, vagy bontottat? Mennyibe került? Melyik típusú féknyereg megy rá? Cserélni kell a tárcsákat is?
Bocs a sok kérdésért.

Bontottat érdemes venni mert vannak jó állapotúak megfizethető áron, az újnak horror az ára.
  • LACETTI, SPArK 1,0
  • ORSZÁGJÁRÓ VÁSÁRTÉRI AUTÓSBOLT
Több Daewoot használtam Racer, Nexia, Lacetti, Spark, sajnos nem tartozom az ifjú titánok közé....
+36204651057

Nem elérhető zsolt974

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13411 Dátum: 2015 Június, 29, 20:41:55 pm »
Szia.
Én egy 97es 1.6 F ASTRA első nyergeit raktam fel. Minden stimmel,az ASTRA-n is ilyen hütött tárcsák vannak.
Tárcsákból vettem újat. Fékhatás azóta VAN!  A kockabetétes gyárival mindig csak baj volt. (200ezret azért elfékezett) Az astra totálkáros volt. Még 100ezer se volt benne. 4db vörösréz alátétet veszel a fékcsővekhez,
más nem is kell. (Tárcsa+betét)
  • nexia 95 8v
  • Tolna megye

Nem elérhető zsolt974

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13412 Dátum: 2015 Június, 29, 20:45:18 pm »
Ja nekem 8 volt a pár nyereg. Nygyon szépek nem rozsdásak porvédők épek szépek.
Ja és persz egy lityó DOT3 folyADÉK!!! hA MÁR megbontottam csere az egész rendszerben.
  • nexia 95 8v
  • Tolna megye

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13413 Dátum: 2015 Június, 29, 22:04:10 pm »
Szia.
Én egy 97es 1.6 F ASTRA első nyergeit raktam fel. Minden stimmel,az ASTRA-n is ilyen hütött tárcsák vannak.
Tárcsákból vettem újat. Fékhatás azóta VAN!  A kockabetétes gyárival mindig csak baj volt. (200ezret azért elfékezett) Az astra totálkáros volt. Még 100ezer se volt benne. 4db vörösréz alátétet veszel a fékcsővekhez,
más nem is kell. (Tárcsa+betét)

Ha nem hűtött a tárcsa akkor nem hűtött nyereg kell, mert más a tárcsa vastagsága. Tudom, hogy a nyergen ez csak egy bemarás, de a fékbetéttel lehet gond, ha kopni kezd.
Egyébként, ha nem is olyan jó a gumi csúszka betét, meg a porvédő, kb 1500ft egy felújító szett hozzá.
  • BP

Nem elérhető gyozo.hu

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13414 Dátum: 2015 Június, 30, 05:58:05 am »
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Beszerzek én is ilyen féknyergeket.
  • Budapest

Nem elérhető zsolt974

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13415 Dátum: 2015 Június, 30, 20:56:00 pm »
Győzőnek 16 szelepes a gép. 16 szelepesek tudtommal már nem kocka betétesek. A tárcsa pedig minden nexián    hűtött.(remélem nem tévedek)
  • nexia 95 8v
  • Tolna megye

Nem elérhető zuhi_

• Klubtag
  • Daewoo-ja van
  • klubtag
    • Profil megtekintése
    • http://zuhika.uw.hu
« Válasz #13416 Dátum: 2015 Július, 01, 07:14:22 am »
Győzőnek 16 szelepes a gép. 16 szelepesek tudtommal már nem kocka betétesek. A tárcsa pedig minden nexián    hűtött.(remélem nem tévedek)

Nem mindegyiken. Az én 1995-ös 8 szelepesem pl. gyárilag a beragadós opel fékekkel jött ki és nem hűtött tárcsákkal ( http://img.carstyling.hu/usercars/00/06/66/73/66673_1314770984.jpg ).

1.6-os Lanos Ate fékrendszerre cseréltem, aminek már hűtött tárcsái vannak ( http://img.carstyling.hu/usercars/00/06/66/73/66673_1317359148.jpg ).
« Utoljára szerkesztve: 2015 Július, 01, 07:18:43 am írta zuhi_ »
  • Daewoo Nexia 1.5i GLE
  • Tolna megye

Nem elérhető gyozo.hu

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13417 Dátum: 2015 Július, 01, 08:48:58 am »
Az enyém teljesen más. Amikor betétet cseréltem, csak a harmadik katalógusban talált az autóboltos hozzá. Lehet hogy már cserélték?
Az interneten találtam az alábbi képet, ami a Lanos féknyerge. Pont így néz ki az enyém is.
Ezt is érdemes lecserélni az F Astráéra?
« Utoljára szerkesztve: 2015 Július, 01, 08:54:15 am írta gyozo.hu »
  • Budapest

Nem elérhető Reiner70

• Nexia 1.5 GL
  • Klubtag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13418 Dátum: 2015 Július, 01, 19:15:44 pm »
Üdv mindenkinek!
Mivel eddig nem volt problémám az autómmal így csináltam magamnak!  :fejelfalnak:
Szétszedtem a kilométerórámat némi takarítás céljából majd a szétszerelési sorrendel ellentétessen összeraktam!
Eddig nincs is semmi különös az egészben de másnap mentem vele dolgozni na ez már érdekesebb volt!
Mentem 1500-as fordulaton ahol 50km/h-t szokott mutatni az óra de most 70km/h-t mutat!
Mit szúrhattam el vajon?
  • Daewoo Nexia 1,5 GL
  • Fejér és Veszprém megye területén
Városban 8,5l 90-100km/h 7,5l

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #13419 Dátum: 2015 Július, 01, 20:24:11 pm »
a mutatót is lehúztad?
mert valószínű azt nem sikerült jól visszatenni akkor
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)