Szerző Téma: Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/  (Megtekintve 2446116 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/
« Válasz #13260 Dátum: 2015 Február, 18, 22:51:15 pm »
Az az előző tömítés volt egyébként amiről vitatkoztok.  :oke:
Most máshol szivárog
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető gyozo.hu

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #13261 Dátum: 2015 Február, 19, 05:55:34 am »
Mindenesetre most rendeltem kínából egy endoscope kamerát. Ilyen esetekben jól jön majd.
Nem régen volt Aldiban is 12e ft körül. Te mennyiért rendelted? Megéri?

Tegnap megrendeltem az e-bayről, 3 ezer alatt van USB-s VGA felbontású, 5 méter kábellel.
  • Daewoo Nexia GLX KAT. 1.5 16V
  • Budapest

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13262 Dátum: 2015 Február, 19, 22:22:07 pm »
Van rá
Hátul a vízhőfokmérő alatt folyik, nagyon rosszul látni, csak telefonnal tudtam befényképezni. Talán ma már lesz időm foglalkozni vele, majd megírom.
A blokkot néztük az előző tömítéscserénél, jó volt. Az előzőnél a négyes hengernél deformálódott el a tömítés, most az egyes-kettes mögött folyik.

Az egyik képen a mostani folyás látható, a másikon az előző tömítés eldeformálódása.
Ez bizony szakszerűtlen szerelés  :igaz:

Az a tömítés a hengernél se néz ki túl jól. Biztos rá való volt a tömítés?
Két igen gyenge fénykép alapján én nem jelenteném ki ilyen határozottan, hogy szakszerűtlen szerelés. Számos dolgot kellene "élőben" megvizsgálni korrekt hibamegállapításhoz.
Mitől lesz ovális a tömítés???
Van rá magyarázat, minden bizonnyal. Ötletelni és ideológiát gyártani nem fogok. Arra vannak itt mások. Egy a lényeg, hogy meg kell javítani a motort. Két igen gyenge kép kevés ahhoz, hogy kétségbe vonjuk egy autószerelő munkájának minőségét. Hiába is sorolnám a lehetőségeket, mi itt nem fogjuk megoldani a problémát.
Egy szó sincs arról, hogy autószerelő dolgozott volna rajta! Annyi van, hogy "szakszerűen, de nem tudja mi okozza". Mármint a tulajdonos nem tudja. Gondolom, ha egy autószerelő csinálta, akkor nem itt kérdezgetné, hogy mitől lehet, meg hogy az előző tömítés cserénél a blokk jó volt.
Ok. Az autószerelő szó törölve. Akkor nézzük más szempontból. Én magam már találkoztam gyári hibás tömítéssel. Láttam szállítási sérültet is. Gyártótól függetlenül.Láttam  repedt hengerfejet, motorblokkot. A szakszerűséggel kapcsolatban annyit, hogy vannak gyári előírások. Ezeket sajnos a "szakemberek" jelentős része nem, vagy csak részben tart be. Jelesül: henger blokk felülete, "síklapúsága" (gyári érték van hozzá, mérési technológiával), hengerfej csavarfuratok mélysége, tisztasága, menetek állapota. Hengerfej "síklapúsága", felület állapota, hengerfej magassága!!!!, hengerfej csavarok hossza (gyári érték van). Vajon ezek ellenőrzése megtörtént? Ki tudja. De tudjátok mit? Mégis csak ötletelek egyet. Feltűnt a képen valakinek, hogy a sérült hengerfej tömítésnél levő henger dugattyúján hamuvá égett az olajkoksz? Szegény keverék tud ilyet okozni. Kiégeti a tűzkarikát. A motort leállítva fagyálló folyik a hengerbe, az későbbi indításkor már "ki is tolja " a tömítést.Mert hogy a tudomány mai állása szerint a folyadék nem összenyomható. Ettől "fura" az alakja. Ez csak egy lehetőség. Azért csak nyugodtan "lövöldözzetek ágyúval verébre". Lehet osztani az észt, de csak megfelelő tudás és szakmai ismeret birtokában. Íróasztal mellől, több száz km távolságból igen felelőtlen dolog. Ez nem segítség sajnos. Egy elérhető távolságban fellelhető szakember az igazi segítség.
Vagyis összegezzük: a sok okoskodásunkból az derült ki, hogy
ad. 1 távolról ötletelünk
ad. 2 nem veszünk észre dolgokat (pl. dugattyú teteje)
ad. 3 nem helyes a megállapítás, miszerint pl. lehetséges, hogy a a hengerblokk síklapúsága nem megfelelő.
ad. 4 kifogásolod, hogy a szakszerűséget megkérdőjeleztem.
De, Te pont ugyan ezeket írod le, csak közben elmondod, hogy 1000 éve, meg spéci ismeret, hatalmas tapasztalat, stb.
Végezetül: ha visszaolvasol, akkor mondjuk én személy szerint ennyit írtam alles zusammen:
"Hengerfej síkolása az jó, de kérdés: a blokk milyen?"
Majd fénykép alapján:
"Ez bizony szakszerűtlen szerelés  :igaz:"
"Mitől lesz ovális a tömítés???"
"Na, a megnyúlás miatt gondolom, hogy valami nem volt "kerek" "

De a szokásos kioktatás megvolt  :igaz: :kacsint:
Az igazi "kioktatás" most jön.  Lehet kukacoskodni, csak minek? Rólad semmi referencia nincs, hogy valójában honnan is meríted az autószerelői tudásodat. Én csak 35 éve gyakorlom (nem szoktam ezzel kérkedni, de most szükségét érzem) és nem 1000 éve. Nekem nem szokásom a pékhez bemenni, hogy megtanítsam kenyeret sütni. Ha nem ízlik, megyek másikhoz. Nyugodtan kiforgathatod a szavaimat, csak olyan "diplomás" fazonja van. Bocsánat, de ebből nem kérek. Amint írtam, én is csak ötleteltem. Úgy látom, hogy van aki megteheti és van aki nem. Az újabb szivárgással kapcsolatban pedig annyit, hogy nem kamerát kell venni, hanem egy megbízható szakit kéne meglátogatni. Ő kamera nélkül is tudni fogja a hiba forrását. De miért is csodálkozom, ebben az országban mindenki ért a focihoz, politikához, számítógéphez és nem utolsó sorban az autóhoz.
Most legalább adtam okot arra, hogy végleg kirúgjatok a klubból. Emlékeztetek arra, hogy a barátok megmaradnak és számíthatnak a segítségemre. A többiek meg "főjenek a levükben".

Nem elérhető zuhi_

• Klubtag
  • Daewoo-ja van
  • klubtag
    • Profil megtekintése
    • http://zuhika.uw.hu
« Válasz #13263 Dátum: 2015 Február, 19, 22:35:21 pm »
Van rá
Hátul a vízhőfokmérő alatt folyik, nagyon rosszul látni, csak telefonnal tudtam befényképezni. Talán ma már lesz időm foglalkozni vele, majd megírom.
A blokkot néztük az előző tömítéscserénél, jó volt. Az előzőnél a négyes hengernél deformálódott el a tömítés, most az egyes-kettes mögött folyik.

Az egyik képen a mostani folyás látható, a másikon az előző tömítés eldeformálódása.
Ez bizony szakszerűtlen szerelés  :igaz:

Az a tömítés a hengernél se néz ki túl jól. Biztos rá való volt a tömítés?
Két igen gyenge fénykép alapján én nem jelenteném ki ilyen határozottan, hogy szakszerűtlen szerelés. Számos dolgot kellene "élőben" megvizsgálni korrekt hibamegállapításhoz.
Mitől lesz ovális a tömítés???
Van rá magyarázat, minden bizonnyal. Ötletelni és ideológiát gyártani nem fogok. Arra vannak itt mások. Egy a lényeg, hogy meg kell javítani a motort. Két igen gyenge kép kevés ahhoz, hogy kétségbe vonjuk egy autószerelő munkájának minőségét. Hiába is sorolnám a lehetőségeket, mi itt nem fogjuk megoldani a problémát.
Egy szó sincs arról, hogy autószerelő dolgozott volna rajta! Annyi van, hogy "szakszerűen, de nem tudja mi okozza". Mármint a tulajdonos nem tudja. Gondolom, ha egy autószerelő csinálta, akkor nem itt kérdezgetné, hogy mitől lehet, meg hogy az előző tömítés cserénél a blokk jó volt.
Ok. Az autószerelő szó törölve. Akkor nézzük más szempontból. Én magam már találkoztam gyári hibás tömítéssel. Láttam szállítási sérültet is. Gyártótól függetlenül.Láttam  repedt hengerfejet, motorblokkot. A szakszerűséggel kapcsolatban annyit, hogy vannak gyári előírások. Ezeket sajnos a "szakemberek" jelentős része nem, vagy csak részben tart be. Jelesül: henger blokk felülete, "síklapúsága" (gyári érték van hozzá, mérési technológiával), hengerfej csavarfuratok mélysége, tisztasága, menetek állapota. Hengerfej "síklapúsága", felület állapota, hengerfej magassága!!!!, hengerfej csavarok hossza (gyári érték van). Vajon ezek ellenőrzése megtörtént? Ki tudja. De tudjátok mit? Mégis csak ötletelek egyet. Feltűnt a képen valakinek, hogy a sérült hengerfej tömítésnél levő henger dugattyúján hamuvá égett az olajkoksz? Szegény keverék tud ilyet okozni. Kiégeti a tűzkarikát. A motort leállítva fagyálló folyik a hengerbe, az későbbi indításkor már "ki is tolja " a tömítést.Mert hogy a tudomány mai állása szerint a folyadék nem összenyomható. Ettől "fura" az alakja. Ez csak egy lehetőség. Azért csak nyugodtan "lövöldözzetek ágyúval verébre". Lehet osztani az észt, de csak megfelelő tudás és szakmai ismeret birtokában. Íróasztal mellől, több száz km távolságból igen felelőtlen dolog. Ez nem segítség sajnos. Egy elérhető távolságban fellelhető szakember az igazi segítség.
Vagyis összegezzük: a sok okoskodásunkból az derült ki, hogy
ad. 1 távolról ötletelünk
ad. 2 nem veszünk észre dolgokat (pl. dugattyú teteje)
ad. 3 nem helyes a megállapítás, miszerint pl. lehetséges, hogy a a hengerblokk síklapúsága nem megfelelő.
ad. 4 kifogásolod, hogy a szakszerűséget megkérdőjeleztem.
De, Te pont ugyan ezeket írod le, csak közben elmondod, hogy 1000 éve, meg spéci ismeret, hatalmas tapasztalat, stb.
Végezetül: ha visszaolvasol, akkor mondjuk én személy szerint ennyit írtam alles zusammen:
"Hengerfej síkolása az jó, de kérdés: a blokk milyen?"
Majd fénykép alapján:
"Ez bizony szakszerűtlen szerelés  :igaz:"
"Mitől lesz ovális a tömítés???"
"Na, a megnyúlás miatt gondolom, hogy valami nem volt "kerek" "

De a szokásos kioktatás megvolt  :igaz: :kacsint:
Az igazi "kioktatás" most jön.  Lehet kukacoskodni, csak minek? Rólad semmi referencia nincs, hogy valójában honnan is meríted az autószerelői tudásodat. Én csak 35 éve gyakorlom (nem szoktam ezzel kérkedni, de most szükségét érzem) és nem 1000 éve. Nekem nem szokásom a pékhez bemenni, hogy megtanítsam kenyeret sütni. Ha nem ízlik, megyek másikhoz. Nyugodtan kiforgathatod a szavaimat, csak olyan "diplomás" fazonja van. Bocsánat, de ebből nem kérek. Amint írtam, én is csak ötleteltem. Úgy látom, hogy van aki megteheti és van aki nem. Az újabb szivárgással kapcsolatban pedig annyit, hogy nem kamerát kell venni, hanem egy megbízható szakit kéne meglátogatni. Ő kamera nélkül is tudni fogja a hiba forrását. De miért is csodálkozom, ebben az országban mindenki ért a focihoz, politikához, számítógéphez és nem utolsó sorban az autóhoz.
Most legalább adtam okot arra, hogy végleg kirúgjatok a klubból. Emlékeztetek arra, hogy a barátok megmaradnak és számíthatnak a segítségemre. A többiek meg "főjenek a levükben".

Thumbs Up!  :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5i GLE
  • Tolna megye

Nem elérhető gyozo.hu

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13264 Dátum: 2015 Február, 20, 15:45:54 pm »
Ma sikerült szétszedni. Nyomaték-kulcscsal mérve, 7 kg.m nyomaték körül indultak meg a csavarok. Szerintem ez elég kevés. A tömítés el volt repedve a képen középen látszó helyen. Az okát továbbra sem tudom, de most más típusú csavart fogok használni.

• Budapest

Nem elérhető Tomy61

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13265 Dátum: 2015 Február, 20, 19:41:52 pm »
Ma sikerült szétszedni. Nyomaték-kulcscsal mérve, 7 kg.m nyomaték körül indultak meg a csavarok. Szerintem ez elég kevés. A tömítés el volt repedve a képen középen látszó helyen. Az okát továbbra sem tudom, de most más típusú csavart fogok használni.
Simán gyártási hiba. Te nem hibáztál, peched volt.

Nem elérhető gyozo.hu

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13266 Dátum: 2015 Február, 20, 22:02:40 pm »
Köszönöm!
  • Budapest

Nem elérhető zsolt974

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13267 Dátum: 2015 Február, 24, 20:56:39 pm »
Kérdés.

Sziasztok.   Valaki gondolt már olyan modernizációra, hogy F astra hátsó agy csere?

Elméletileg kompatibilis ugye?  Tudok most két f astra kombi hátsó agyat. Ráadásul az astra agy gondozásmentes
 nekem meg döglődik a balos csapágy.

• nexia 95 8v
  • Tolna megye

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13268 Dátum: 2015 Február, 25, 09:26:11 am »
Kérdés.

Sziasztok.   Valaki gondolt már olyan modernizációra, hogy F astra hátsó agy csere?

Elméletileg kompatibilis ugye?  Tudok most két f astra kombi hátsó agyat. Ráadásul az astra agy gondozásmentes
 nekem meg döglődik a balos csapágy.

Nem éri meg befektetni, mert új fékdob is kell hozzá, ráadásul, ha mégis csapágyas lesz, nem 5e egy csapágy, hanem 50e...
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Reiner70

• Nexia 1.5 GL
  • Klubtag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13269 Dátum: 2015 Február, 25, 19:20:20 pm »
Üdv mindenkinek!
Gondoltam megoszom veletek,hogy 2015 02 28-ig volt műszakija a 2013 novemberében vásárolt nexiámnak!
Tegnap elvittem a szerelőmhöz és kiderült,hogy két hátsó fékmunkahenger csere és egy kis alvázvédőzés után kitűnőre vizsgázott az autó!
Minimális költség de maximális öröm a részemről!
  • Daewoo Nexia 1,5 GL
  • Fejér és Veszprém megye területén
Városban 8,5l 90-100km/h 7,5l

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #13270 Dátum: 2015 Február, 25, 19:29:22 pm »
Üdv mindenkinek!
Gondoltam megoszom veletek,hogy 2015 02 28-ig volt műszakija a 2013 novemberében vásárolt nexiámnak!
Tegnap elvittem a szerelőmhöz és kiderült,hogy két hátsó fékmunkahenger csere és egy kis alvázvédőzés után kitűnőre vizsgázott az autó!
Gratulálok :)  :oke:
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető Reiner70

• Nexia 1.5 GL
  • Klubtag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13271 Dátum: 2015 Február, 26, 18:38:28 pm »
Üdv mindenkinek!

Köszönöm de ez inkább az autóm érdeme!
  • Daewoo Nexia 1,5 GL

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13272 Dátum: 2015 Február, 26, 18:47:24 pm »
Üdv mindenkinek!

Azt hittem a karbantartásnak  :kacsint: De, ezek szerint az autód önellátó  :rohog:
  • Budapest

Nem elérhető Reiner70

• Nexia 1.5 GL
  • Klubtag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13273 Dátum: 2015 Február, 26, 21:54:23 pm »
Üdv mindenkinek!

Azt hittem a karbantartásnak  :kacsint: De, ezek szerint az autód önellátó  :rohog:

Jaaa elfelejtettem mondani,hogy a knight rider-t vettem meg!!!  :car: :duck:
  • Daewoo Nexia 1,5 GL

Nem elérhető htamas

• **
    • Profil megtekintése
    • Android Fórum
« Válasz #13274 Dátum: 2015 Március, 08, 14:52:23 pm »
Sziasztok,

vajon a biztonsági öv visszahívásos móka még játszhat most is? A vezetőoldalim nem túl stabil már.
Nemtudom mennyire néznének hülyének jövőhéten az Opelnél hogy a 20 éves nexiámat szeretném benevezni egy ilyenre :)
  • Nexia GLE KAT 1.5 AC
  • Szombathely, Nagykanizsa

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13275 Dátum: 2015 Március, 08, 15:17:37 pm »
Sziasztok,

vajon a biztonsági öv visszahívásos móka még játszhat most is? A vezetőoldalim nem túl stabil már.
Nemtudom mennyire néznének hülyének jövőhéten az Opelnél hogy a 20 éves nexiámat szeretném benevezni egy ilyenre :)
Mikori a visszahívás és miért? Szerintem esélytelen  :igaz:
  • Budapest

Nem elérhető zuhi_

• Klubtag
  • Daewoo-ja van
  • klubtag
    • Profil megtekintése
« Válasz #13276 Dátum: 2015 Március, 08, 16:10:24 pm »
Sziasztok,

Hát, ha játszik akkor beviszem én is. Amúgy állítólag csak át kell mosni szappanos vízzel és megint jó.  :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5i GLE
  • Tolna megye

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #13277 Dátum: 2015 Március, 08, 20:43:28 pm »
nálam 8 évvel ezelőtt játszott, és ki is cserélték a csatlakozókat :oke:
« Utoljára szerkesztve: 2015 Március, 08, 20:53:09 pm írta Szassza »
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #13278 Dátum: 2015 Március, 08, 20:48:01 pm »
találtam ilyet is:
Idézetet írta: Szassza
Üdv all!

én is biztonsági öv csatlakozó problémával küzdök, de elolvastam hogy itt a fórumban volt szó hogy díjmentesen kicserélik a szakszervízben, így ma bementem a szervízbe ahol egy-két fura nézés  és telefon után 5perc után id?pontot egyeztettünk és szerdán díjmentesen ki lesz cserélve az els? kett? biztonsági öv csatoló. a tavalyi két balesetem után belátom hogy az öv sokat segít. mindenkinek balesetmentes autózást kívánok!

köszönöm mindenkinek a segítséget.  :integet:

Üdv.

Örülök neki, hogy sikeresen jártál, a szervizek kaptak egy visszahívási körlevelet amelyben a Nexia csatlakozóit- mint ahogy írtad, az els? 2 db ki kell cserélni, csak szeretik elhalgatni, vagy a munkafelvev?ig el sem jut az információ ezért néztek rád mint tyúk a piros kukoricára. :oke:  :integet:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető zuhi_

• Klubtag
  • Daewoo-ja van
  • klubtag
    • Profil megtekintése
« Válasz #13279 Dátum: 2015 Március, 08, 22:07:08 pm »
találtam ilyet is:
Idézetet írta: Szassza
Üdv all!

én is biztonsági öv csatlakozó problémával küzdök, de elolvastam hogy itt a fórumban volt szó hogy díjmentesen kicserélik a szakszervízben, így ma bementem a szervízbe ahol egy-két fura nézés  és telefon után 5perc után id?pontot egyeztettünk és szerdán díjmentesen ki lesz cserélve az els? kett? biztonsági öv csatoló. a tavalyi két balesetem után belátom hogy az öv sokat segít. mindenkinek balesetmentes autózást kívánok!

köszönöm mindenkinek a segítséget.  :integet:

Üdv.

Örülök neki, hogy sikeresen jártál, a szervizek kaptak egy visszahívási körlevelet amelyben a Nexia csatlakozóit- mint ahogy írtad, az els? 2 db ki kell cserélni, csak szeretik elhalgatni, vagy a munkafelvev?ig el sem jut az információ ezért néztek rád mint tyúk a piros kukoricára. :oke:  :integet:

Ilyen szakszerviz merre van az én környékemen (Gyönk)?  ???? Megpróbálnám én is, hátha.
  • Daewoo Nexia 1.5i GLE
  • Tolna megye