Szerző Téma: Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/  (Megtekintve 2516753 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető ToRi

• Már ült Daewoo-ban
  • Nem: Férfi
  • Nagyrécse
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/
« Válasz #12960 Dátum: 2014 Július, 23, 18:13:25 pm »
Sziasztok
Apró de idegesítő elektronikai hiba ügyben szeretnék segítséget kérni. A csomagtér világítás csatijára még régebben rákötöttem egy ledszalagot. Máshoz nem nyúltam. Eddig működött rendesen. most észrevettem, hogy nem kapcsol le ha lecsukom a csomagtér ajtót. A kis 'jeladóra' aminek nekiütközik a csomiajtó zsanérja két kábel megy. Egy fekete és egy világoskék. Ha jól gondolom ez elveszi a testet a lámpától ha lecsukom az ajtót és kialszik. Most meg folyamatosan kapja azért világít gondolom. A kék kábel a gyanús nekem. Másnak is van ott olyan vagy nektek hogyan van bekötve? Amúgy előre megy teljesen külön, nem a kábelkötegben fut. Ezért gondolom, hogy esetleg nem gyári kábel, plusz toldva is van.

Nem elérhető ToRi

• Már ült Daewoo-ban
  • Nagyrécse
    • Profil megtekintése
« Válasz #12961 Dátum: 2014 Július, 23, 19:10:46 pm »
Sziasztok
Apró de idegesítő elektronikai hiba ügyben szeretnék segítséget kérni. A csomagtér világítás csatijára még régebben rákötöttem egy ledszalagot. Máshoz nem nyúltam. Eddig működött rendesen. most észrevettem, hogy nem kapcsol le ha lecsukom a csomagtér ajtót. A kis 'jeladóra' aminek nekiütközik a csomiajtó zsanérja két kábel megy. Egy fekete és egy világoskék. Ha jól gondolom ez elveszi a testet a lámpától ha lecsukom az ajtót és kialszik. Most meg folyamatosan kapja azért világít gondolom. A kék kábel a gyanús nekem. Másnak is van ott olyan vagy nektek hogyan van bekötve? Amúgy előre megy teljesen külön, nem a kábelkötegben fut. Ezért gondolom, hogy esetleg nem gyári kábel, plusz toldva is van.
közben megoldódott. Le kell csukni a motorháztetőt akkor jó minden. 6 éve van nálam a gép de ezt csak most vettem észre.

Nem elérhető SektorFlop

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12962 Dátum: 2014 Július, 26, 09:32:22 am »
Nekem sem szólt télen, amint jobb idő lett megkerestem a hibát. Mivel két duda van, a kábelkötegben szétosztják a vezetékeket. Egy réz hüvelyt préselnek rá a vezetékvégekre, ez idővel szétrohad. A lökhárító alatt, a hűtő előtt mennek egy gégecsőben a vezetékek. A képek remélem segítenek. A zöld bogyó volt valamikor a kötés.

Nekem ott nincs megosztva, egy duda van az autóban. Am nem fogom tudni megcsinálni, muszáj vagyok valami autóelektronikust hívni.
  • Daewoo Nexia
  • Miskolc

Nem elérhető gyozo.hu

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12963 Dátum: 2014 Július, 26, 18:13:43 pm »
A válaszodból nem tudom meg, hogy megnézted-e, vagy nem, mivel csak egy dudád van. Ezért részletezem.
A pozitív ág kétfelé, a negatív (test) ág háromfelé volt szétosztva. A plusz testvezetéket nem kerestem meg, hova ment. Tehát egy szétosztás lehet a gyárilag egy dudával szerelt nexiáknál is.
  • Daewoo Nexia GLX KAT. 1.5 16V
  • Budapest

Pedrogonsales

• Vendég
« Válasz #12964 Dátum: 2014 Július, 26, 18:32:21 pm »
Sziasztok , jobb oldalt az első sárvédő íven felül van egy rögzítő fül amit oda csavarozunk a kasztnihoz . Na most az a helyzet hogy belülről ki esett az anya összeszerelésnél, hogy férek oda belülre? Műszerfalat kell bontanom ? Kesztyűtartót bontsak? vagy a motortérből érem el ?
remélem érthetően irtam le   :sunyi:

Johnny

• Vendég
« Válasz #12965 Dátum: 2014 Július, 27, 06:04:41 am »
Nekem sem szólt télen, amint jobb idő lett megkerestem a hibát. Mivel két duda van, a kábelkötegben szétosztják a vezetékeket. Egy réz hüvelyt préselnek rá a vezetékvégekre, ez idővel szétrohad. A lökhárító alatt, a hűtő előtt mennek egy gégecsőben a vezetékek. A képek remélem segítenek. A zöld bogyó volt valamikor a kötés.

Nekem ott nincs megosztva, egy duda van az autóban. Am nem fogom tudni megcsinálni, muszáj vagyok valami autóelektronikust hívni.
Szia! Nekem is egy duda van. Legalább azt próbáld megnézni amit írtam, hogy a dudáról lehúzod a kábeleket és megnézed, hogy a pozitívon van e állandó 12V, a negatívon meg a kormányon lévő gomb megnyomásakor test, így megtudod a pozitív, vagy a negatív feszültség hiányzik e (esetleg mind kettő).
« Utoljára szerkesztve: 2014 Július, 27, 08:13:08 am írta Johnny »

Nem elérhető SektorFlop

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12966 Dátum: 2014 Július, 27, 11:31:53 am »
egy zöld és piros kábel van, kilámpáztam, a zöld felvillant duda lenyomására, a pirossal lesz a baj csak az nem tudom honnan jöna zöld az aksi irányából végig a kormánytól. a piros pedig az ellenkezö irányból a blok alol
  • Daewoo Nexia
  • Miskolc

Johnny

• Vendég
« Válasz #12967 Dátum: 2014 Július, 27, 16:20:56 pm »
egy zöld és piros kábel van, kilámpáztam, a zöld felvillant duda lenyomására, a pirossal lesz a baj csak az nem tudom honnan jöna zöld az aksi irányából végig a kormánytól. a piros pedig az ellenkezö irányból a blok alol
A pirosra kötöttél izzót és az akksi negatívjára? Akkor nézdd meg pl. a biztit, vagy amit írtam az akksi mellett találsz egy nagyobb fekete csatlakozót, azt mozgasd meg, fújd be.

Nem elérhető SektorFlop

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12968 Dátum: 2014 Július, 27, 17:50:20 pm »
A pirosra kötöttél izzót és az akksi negatívjára? Akkor nézdd meg pl. a biztit, vagy amit írtam az akksi mellett találsz egy nagyobb fekete csatlakozót, azt mozgasd meg, fújd be.

igen-igen, am a csatlakozot hiába nézem, a zöld megy arra, a piros a blok alól jön valahonnan
  • Daewoo Nexia
  • Miskolc

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #12969 Dátum: 2014 Július, 27, 18:08:19 pm »

igen-igen, am a csatlakozot hiába nézem, a zöld megy arra, a piros a blok alól jön valahonnan
Kürtrelé?  :gondolkodik:
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Johnny

• Vendég
« Válasz #12970 Dátum: 2014 Július, 27, 21:02:19 pm »

Azt írta az kattog neki, és a test meg is jelenik a kürtnél...pozitív nincs neki.
Biztosíték tábla alsó sor, balról 2. biztosíték, nézd meg azért hátha.

Nem elérhető SektorFlop

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12971 Dátum: 2014 Július, 27, 21:31:38 pm »

Azt írta az kattog neki, és a test meg is jelenik a kürtnél...pozitív nincs neki.
Biztosíték tábla alsó sor, balról 2. biztosíték, nézd meg azért hátha.

közben sikerült megtalálni a hibaforrást, nálam is meg volt osztva az állandó pozitív és ahogy többen is írtátok a megosztás volt szét. viszont annyi, hogy nálam nem rögtön a duda alatt volt megosztva hanem majnem a baloldali lampa alatt, azert nem vettem eszre eddig mert odaig nem bontottam ki a kábelrengeteget.
  • Daewoo Nexia
  • Miskolc

Nem elérhető zuhi_

• Klubtag
  • Daewoo-ja van
  • klubtag
    • Profil megtekintése
    • http://zuhika.uw.hu
« Válasz #12972 Dátum: 2014 Július, 29, 06:26:43 am »
Elektromos gyújtásmodul megadhatja magát? Nem lehet azt kimérni valahogy, hogy jó-e?  :gondolkodik:
  • Daewoo Nexia 1.5i GLE
  • Tolna megye

Johnny

• Vendég
« Válasz #12973 Dátum: 2014 Július, 29, 08:38:57 am »
Elektromos gyújtásmodul megadhatja magát? Nem lehet azt kimérni valahogy, hogy jó-e?  :gondolkodik:
Megadhatja magát, nálam már pusztult el egyszer. A rajzon vannak írva feszültség értékek a 4 pólusú csatlakozóhoz, ez csatlakozik az ECU-hoz, a 2 pólusú pedig a gyújtástrafóhoz.
A feszültségeket megmérheted multiméterrel, valamint gondolom oszcilloszkóppal lehetne mérni, hogy a trafóra adja e az impulzusokat. (Ha valaki tud valami egyszerű módszert a gyújtásmodul egyértelmű hibájának megállapításához az ne tartsa magába, engem is érdekel.)
« Utoljára szerkesztve: 2014 Július, 29, 08:55:54 am írta Johnny »

Nem elérhető zuhi_

• Klubtag
  • Daewoo-ja van
  • klubtag
    • Profil megtekintése
« Válasz #12974 Dátum: 2014 Július, 29, 11:50:51 am »
Megadhatja magát, nálam már pusztult el egyszer. A rajzon vannak írva feszültség értékek a 4 pólusú csatlakozóhoz, ez csatlakozik az ECU-hoz, a 2 pólusú pedig a gyújtástrafóhoz.
A feszültségeket megmérheted multiméterrel, valamint gondolom oszcilloszkóppal lehetne mérni, hogy a trafóra adja e az impulzusokat. (Ha valaki tud valami egyszerű módszert a gyújtásmodul egyértelmű hibájának megállapításához az ne tartsa magába, engem is érdekel.)

Engem is...bár már megrendeltem az újat hozzá.  :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5i GLE
  • Tolna megye

Johnny

• Vendég
« Válasz #12975 Dátum: 2014 Július, 29, 20:20:22 pm »

Az jó, csak tényleg az legyen a hibás...

Nem elérhető zuhi_

• Klubtag
  • Daewoo-ja van
  • klubtag
    • Profil megtekintése
« Válasz #12976 Dátum: 2014 Július, 29, 21:53:42 pm »

Az jó, csak tényleg az legyen a hibás...

Vettem bele új modult + 1db új hőmérséklet jeladót is egyben. Most már csak megoldódik a gondom ezekkel...  :pirul:
  • Daewoo Nexia 1.5i GLE
  • Tolna megye

Nem elérhető htamas

• **
    • Profil megtekintése
    • Android Fórum
« Válasz #12977 Dátum: 2014 Július, 30, 18:30:33 pm »
Sziasztok

felhőszakadás, min 10cm-es viz az úton okozhatja ezeket?:
- kb 3-400-as alapjárat
- 0 erő, alig gyorsul, azt is apró rángásokkal
- néha néha jó.

Eddig semmi baja nem volt, most esőbe hazafele jövet már beérek városba és elment a kraft..

szerk.: Most állt ~40 percet a gép, mentem egyet vele, 10 perc alatt a a végén 1-2x berángatott de semmi extra, bármit csináltam volt kraft, semmi rendellenesség..
« Utoljára szerkesztve: 2014 Július, 30, 19:33:11 pm írta htamas »
  • Nexia GLE KAT 1.5 AC
  • Szombathely, Nagykanizsa

Nem elérhető gyozo.hu

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12978 Dátum: 2014 Július, 31, 06:30:36 am »
Sziasztok. Mi okozhatta a képen látható hibát?
Egy évet, 15 ezer kilométert ment az alábbi hengerfej tömítés. Tiszta felületekre, nem zsírozva, nyomatékkulccsal és nyomatékszögmérő kulccsal, előírás szerinti nyomatékokkal és szögekkel lehúzva lett szerelve. A tömítés Reinz gyártmányú, a csavarok szintén cserélve, nem emlékszem, de valami spanyol gyártmány, talán Ajusa. A tömítés mintha kikúszott volna. Amikor lazítottam a hengerfej csavarokat, érzésre mintha túl könnyen indultak volna meg.
« Utoljára szerkesztve: 2014 Július, 31, 06:34:29 am írta gyozo.hu »
  • Daewoo Nexia GLX KAT. 1.5 16V
  • Budapest

Nem elérhető htamas

• **
    • Profil megtekintése
    • Android Fórum
« Válasz #12979 Dátum: 2014 Július, 31, 07:33:01 am »
Sziasztok

felhőszakadás, min 10cm-es viz az úton okozhatja ezeket?:
- kb 3-400-as alapjárat
- 0 erő, alig gyorsul, azt is apró rángásokkal
- néha néha jó.

Eddig semmi baja nem volt, most esőbe hazafele jövet már beérek városba és elment a kraft..

szerk.: Most állt ~40 percet a gép, mentem egyet vele, 10 perc alatt a a végén 1-2x berángatott de semmi extra, bármit csináltam volt kraft, semmi rendellenesség..

Úgy néz ki megvan a hiba oka.

Ma reggel is megvolt a rángatás, kraft már volt...
Járó motornál a képen jelölt piros vonalnál szikraparádé van...

ezek közül melyiket szabad megvenni?:
  • MOBILETRON
    MEAT&DORIA
    MAGNETI
    BREMI

szerk.: BRemi lett, kicserélve, most fasza  :oke:

Kiváncsi leszek a hidegen dadogás az első párszáz métere, random leállások gurulásnál mikor üresbe rakom stb az most változik-e...
A mostani rángatás dadogás tisztára olyan volt mint hidegen.

« Utoljára szerkesztve: 2014 Július, 31, 15:51:18 pm írta htamas »
  • Nexia GLE KAT 1.5 AC
  • Szombathely, Nagykanizsa