Szerző Téma: A családi egyterű!  (Megtekintve 663663 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tacumás

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:A családi egyterű!
« Válasz #2760 Dátum: 2016 December, 08, 22:00:53 pm »
Mi a gond azzal dobfékkel? Nekem szépen tette a dolgát, lassította az autót.
  • Ex Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS, most SX4 4*4,
  • Zala megye

Nem elérhető lzleo

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2761 Dátum: 2017 Január, 08, 14:06:05 pm »
Sziasztok!
Mivel 2009 óta használom a Tacumat, gondolom kicsit meglepő lesz a kérdésem:
Pótkereket hogy kell kiszedni?    :???:
Kicsavartam a rögzítőcsavart, de akkor se mozdul.
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy otthon, reggelre eresztett le a gumi, úgyhogy fel tudtam tenni egy nyárit, nem volt feltétlen szükség a pótkerékre.
Zoltán

Nem elérhető daewoozoli

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2762 Dátum: 2017 Január, 09, 08:43:13 am »
Beleragadt a szigetelésbe, húzd ki erősen!!!

Zoli
« Utoljára szerkesztve: 2017 Január, 09, 15:53:37 pm írta daewoozoli »
  • tacuma
  • budapest-agárd

Nem elérhető lzleo

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2763 Dátum: 2017 Január, 10, 04:33:30 am »
Megpróbálom. Azt hittem biztos van még valami kampó is alul és azért nem mozdítható, csak általam nem ismert mozdulattal. :)

Nem elérhető daewoozoli

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2764 Dátum: 2017 Január, 10, 16:19:25 pm »
Sziasztok!

Bejött ez a mínusz és már megint nem emel ki a kuplungom. Lecserélném benne az olajat- szerintem még sosem volt a 8 év alatt. Milyen olaj kell bele és ? liter?

Zoli 
  • tacuma
  • budapest-agárd

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2765 Dátum: 2017 Január, 10, 16:32:47 pm »
Sziasztok!

Bejött ez a mínusz és már megint nem emel ki a kuplungom. Lecserélném benne az olajat- szerintem még sosem volt a 8 év alatt. Milyen olaj kell bele és ? liter?

Zoli

Biztos, hogy nem a villa tengely van eltörve a hegesztésnél fent? Sűrű betegség.
http://mullerautowebshop.hu/kuplung/376-daewoo-lanos-aveo-kalos-leganza-tacuma-nubira-kinyomo-villa-tengely.html
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető daewoozoli

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2766 Dátum: 2017 Január, 11, 08:57:09 am »
Tegnap este mentem vele. Már nem volt olyan rossz, sőt amikor felpumpáltam jó volt. Olyan mintha a folyadék jobban összenyomódna, levegős lenne, de nem látok sehol folyadék folyást.

Zoli
  • tacuma
  • budapest-agárd

Nem elérhető daewoozoli

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2767 Dátum: 2017 Január, 11, 11:15:19 am »
Tegnap este mentem vele. Már nem volt olyan rossz, sőt amikor felpumpáltam jó volt. Olyan mintha a folyadék jobban összenyomódna, levegős lenne, de nem látok sehol folyadék folyást.

Zoli
A folyadékok általában összenyomhatatlanok. Sokkal inkább levegő kerülhet a rendszerbe és jelen esetben a felső hengernél-amit a pedállal közvetlenül működtetsz-szokása bejutni. Egy felső-kuplung főhenger- javítás vagy csere segíteni fog.

Köszönöm!
Amint egy kicsit melegebb lesz megcsinálom.
A csángó utcai "daewoo boltos" ismerősöm, veszek tőle egy felső munkahengert és kicserélem.

Zoli
  • tacuma
  • budapest-agárd

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2768 Dátum: 2017 Január, 11, 18:52:10 pm »

Zoli
A folyadékok általában összenyomhatatlanok. Sokkal inkább levegő kerülhet a rendszerbe és jelen esetben a felső hengernél-amit a pedállal közvetlenül működtetsz-szokása bejutni. Egy felső-kuplung főhenger- javítás vagy csere segíteni fog.

Köszönöm!
Amint egy kicsit melegebb lesz megcsinálom.
A csángó utcai "daewoo boltos" ismerősöm, veszek tőle egy felső munkahengert és kicserélem.

Zoli

Nekem egyszer az alsó hengernél a gumi harmónikába pumpálta az olajat. Kintről nem látszódott, csak mikor levettem a harmónikáját.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető daewoozoli

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2769 Dátum: 2017 Január, 13, 11:30:19 am »
Sziasztok!

Zoli

Biztos, hogy nem a villa tengely van eltörve a hegesztésnél fent? Sűrű betegség.
http://mullerautowebshop.hu/kuplung/376-daewoo-lanos-aveo-kalos-leganza-tacuma-nubira-kinyomo-villa-tengely.html

Nem hiszem, hogy ez lenne a baj, mert most, hogy bejött a "jobb idő" kezd javulgatni. Minél többet megyek, nyomogatom a pedált annál jobb.
  • tacuma
  • budapest-agárd

Nem elérhető daewoozoli

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2770 Dátum: 2017 Január, 13, 11:34:06 am »
Megpróbálom. Azt hittem biztos van még valami kampó is alul és azért nem mozdítható, csak általam nem ismert mozdulattal. :)

Sikerült kiszedni a kereket?
  • tacuma
  • budapest-agárd

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2771 Dátum: 2017 Január, 13, 12:49:48 pm »
Sziasztok!

Zoli

Nem hiszem, hogy ez lenne a baj, mert most, hogy bejött a "jobb idő" kezd javulgatni. Minél többet megyek, nyomogatom a pedált annál jobb.

Laikus kérdés:
Van olyan, hogy az elégtelen tömítés miatt hidegben bejut a levegő, majd melegben megint nem és szépen kipumpálódik a kiegyenlítőbe a sok buborék?
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #2772 Dátum: 2017 Január, 14, 08:40:48 am »
Persze, de az ember kíváncsi. Attis meg pláne. Meg én is.  :)
Csak úgy gondolkodósan, mert tapasztalatilag nem tudom: azt mondanám nincs nagy valószínűsége. A kuplungot rugóerő ellenében emeljük ki, és ha jól gondolom a munkahengert nem csak a főhenger pedálelengedéskor történő visszamozgása „húzza” vissza az alaphelyzetébe, hanem ez a rugó is nyomja a karon keresztül, amit birizgál. Így szerintem itt nem keletkezik komoly szívó hatás ami a hidegben esetleg megkeményedett, összébb ment, nemtudommitcsinált tömítés mellett levegőt hozhatna be. De tegyük fel mégis bejut valahogyan, nem tudom vándorolna-e a kiegyenlítő felé. A féknél nem szokott. Szerintem itt is a légtelenítőnél várná, hogy kiengedjék.
Maga a jelenség, mármint hogy a tömítés másképp viselkedik hidegben és melegben, nálam ismert. A kormányszervó olaja valamelyik csőcsatlakozásnál rendszeresen enged télen, 1 dl/tél kb. Nyáron semmit nem fogy. (Szinte. Lehet fogy, de nem kell után tölteni. Mondjuk azt nem is tudom mi módon csatlakozik az a két cső! Lehet ott nincs is tömítés? Mindegy, a jelenség van.)

Sziasztok!

Zoli

Laikus kérdés:
Van olyan, hogy az elégtelen tömítés miatt hidegben bejut a levegő, majd melegben megint nem és szépen kipumpálódik a kiegyenlítőbe a sok buborék?
Nem ideológiát kell gyártani, meg kell javítani. Ennyi.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető lzleo

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2773 Dátum: 2017 Január, 14, 19:48:37 pm »
Köszi! Tényleg csak egy határozott erőfeszítésre volt szükség. Komolyan leragadt.

Nem elérhető lzleo

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2774 Dátum: 2017 Január, 14, 20:02:18 pm »
Sziasztok! Múltkor gondoltam megnézem, hogy egy hasonló korú Tacuma mennyibe kerül a piacon.
Meglepett, hogy például ez milyen jó állapotban van:
https://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/tacuma/chevrolet_tacuma_1.6_16v_comfort-10914810
Felmerült bennem, hogy a hasonló korú, nem garázsban tartott, nem hetente lemosott, itt-ott kicsit karcos járgányunknak vajon mennyiből lehetne hasonlóan újszerű külsőt csináltatni.
Esetleg valakinek vannak tapasztalatai?

Nem elérhető bristoli

• Ismer olyat akinek Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #2775 Dátum: 2017 Január, 15, 09:07:47 am »
Sziasztok! Múltkor gondoltam megnézem, hogy egy hasonló korú Tacuma mennyibe kerül a piacon.
Meglepett, hogy például ez milyen jó állapotban van:
https://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/tacuma/chevrolet_tacuma_1.6_16v_comfort-10914810
Felmerült bennem, hogy a hasonló korú, nem garázsban tartott, nem hetente lemosott, itt-ott kicsit karcos járgányunknak vajon mennyiből lehetne hasonlóan újszerű külsőt csináltatni.
Esetleg valakinek vannak tapasztalatai?
Felpolirozod, a motort pedig lemosod brigeciollal. Az autokereskedok is ezt teszik, es maris tip top, olaj pedig sehol.
Chevrolet Lacetti 1.8 sport, Chevrolet Tacuma 1.6 (magyar). Olyat is ismerek akinek Chevroletje van :).

Nem elérhető lzleo

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2776 Dátum: 2017 Február, 03, 18:44:15 pm »
"Felpolirozod, a motort pedig lemosod brigeciollal." - Hát mi nem tudjuk olyan tiptop állapotban tartani a kocsit, hogy elég legyen egy polírozás. Kisebb karcolások, horzsolások, fényezési sérülések több helyen, és a kilincsek is gyalázatosan néznek ki. A fényszórók is bemattulva, és a szélvédőn is már látszik az ablaktörlő nyoma...

Nem elérhető lzleo

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2777 Dátum: 2017 Február, 03, 18:51:34 pm »
Az akkumulátor még a gyári. 2009 óta. Szerintetek ideje lecserélni lassan vagy várjam meg míg problémám lesz vele?

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2778 Dátum: 2017 Február, 03, 19:00:17 pm »
Szerintem várjál vele, de hamarosan azért csereérett lesz. Nekem 2008-as Lacettim van, 2016 őszén kellet cserélni. Nagy gondot még nem okozott, de alacsony hőmérsékleten (de még 0 fok felett) már nem indult elsőre, így inkább lecseréltem.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető lzleo

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2779 Dátum: 2017 Február, 05, 16:06:22 pm »
És ha inkább nem várnám meg, míg valahol cserben hagy, akkor ez a Bosch jó a Tacumaba:
https://www.arukereso.hu/akkumulator-c3660/bosch/s4-12v-70ah-630a-bal-0092s40270-p44313943/#
Vagy van más ötlet?