Szerző Téma: A családi egyterű!  (Megtekintve 685105 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lufi

• Vendég
A családi egyterű!
« Dátum: 2004 Március, 22, 17:01:59 pm »
Úgy tûnik, hogy a Daewoo elõtt sem titok már: a Tacuma nevû kompakt buszlimuzinjuk kezd kiöregedni. A dizájn felett eljárt az idõ, s az autó szolgáltatásai is legfeljebb csak átlagosnak  mondhatók, így a koreaiak most némi ráncfelvarrással próbálják vonzóbbá tenni a kocsit. Valószínû azonban, hogy a Tacuma esetében ez kevés lesz, és csak a teljes modellváltás hozhat látható változást az egyterû eladásaiban.

A kompakt buszlimuzinok piacán hatalmas a tülekedés: amikor a Renault piacra dobta a Scenicet, minden gyártó követte a példáját, és hamarosan praktikusabbnál praktikusabb egyterûek közül választhatott a vevõ. A Daewoo sem akart kimaradni a bizniszbõl, így – némi késéssel ugyan – õk is építettek egy ilyen autót, ami nem is lett rossz, hiszen számtalan hasznos tapasztalatot átvehettek a többi gyártótól, és õk nem is voltak szemérmesek ezen a téren. Így a Tacuma szinte mindent tud, ami ebben a kategóriában elvárható: felszereltsége gazdag, üléssorai jól variálhatók, rengeteg benne a kisebb-nagyobb rakodóhely, csomagtartója átlagos méretû, de jól használható, rugózása kényelmes, szóval az autó kifejezetten jó társ egy hosszú családi utazáshoz, vagy a mindennapok során.
A baj csak az, hogy a Tacuma fölött picit eljárt már az idõ, és a konkurencia eközben nem pihent.

A Daewoo 3,7 milliós alapáron kínálja meglehetõsen átlagos megjelenésû és használati értékû autóját, vagyis alig olcsóbban, mint a magyar piacon kifejezetten népszerû Citroen Xsara Picasso, vagy éppen a divatdiktátor Renault Mégane Scénic, amibõl ráadásul már a hipermodern második generációt árusítják a szalonokban. A tesztelõ tehát ezért van bajban: önmagában szemlélve a Tacuma jó autó és jó vétel, ám a teljes piaci kínálat ismeretében ez az állítás már nem igaz.

Pedig az elsõ benyomások kellemesek az autóról. Az üléshelyzet jól beállítható – még annak ellenére is, hogy a kormányoszlop csak föl-le mozog – az autóból jó a kilátás, tehát vezetõ kifejezetten kényelmesen, stresszmentesen irányíthatja az autót. Ebben természetesen szervokormány segíti és hatalmas, elektromosan állítható és fûthetõ külsõ tükrök, és persze az 1,6 literes motor, ami könnyedén mozgatja a meglehetõsen terebélyes kocsitestet. A 105 lóerõs erõforrás ráadásul nem is igazán torkos, hiszen a városban alig fogyaszt többet 10 liternél, ami egy 1,3 tonnás családi autó esetében reális érték. A motorral csupán egy baj van: meglehetõsen zajosan mûködik, ami fõleg az autópályán, nagy sebességnél lehet kissé zavaró.

A Tacumát azonban nemcsak vezetni jó, hanem az utasok is kellemesen érzik benne magukat. Az úton szükséges apróbb tárgyaknak könnyû helyet találni az ülések alá vagy a padlóba épített dobozokban és a többi rakodóhelyen, a hátul utazók életét pedig számos megoldással teszi kényelmesebbé a Daewoo. A hátsó üléssor három különálló ülésbõl áll; a középsõ támláját lehajtva például pohártartós asztalt vagy praktikus könyöklõt kapunk, s ha ennél is több helyre van szükség, az elsõ ülések háttámlájából is kihajtható egy tálca.
Tulajdonképpen még az autó minõségével sem lenne nagy baj, és az utastérben felhasznált anyagok is megütik az átlagos szintet; igazából az autó külsõ és belsõ formaterve az, ami miatt nem lelkesednek érte különösen a vásárlók. A Pininfarina által rajzolt karosszéria korrekt, de ennél több jót nemigen lehet elmondani róla, és a kocsibelsõ sem szolgál izgalmas formai megoldásokkal. A nemrégiben végrehajtott modellfrissítés során ugyan áttervezték az autó orrát, de ez kevés az üdvösséghez egy olyan piacon, ahol a Scénic II diktálja a tempót. A Daewoo buszlimuzinjának egyetlen ütõkártyája az lehet, hogy ilyen alacsony áron egyetlen konkurens sem kínál ilyen felszereltséget – pl. alapáron jár a légkondi –, de még ez az extrakínálat sem emelkedik ki toronymagasan a mezõnybõl, így nem csoda, ha a kompakt buszlimuzinok hazai vásárlói ritkán hagyják pénzüket a Daewoo-kereskedõknél.

Értékelés - Daewoo Tacuma 1.6 SX

- Motor: az erõforrás a maga tizenhat szelepével, két vezérmûtengelyével és Euro 3-as környezetvédelmi normájával modernnek számít. Fogyasztása és dinamizmusa átlagos, zaja viszont átlagon felüli, bár ez nem a motor hibája; egyszerûen kevés a zajszigetelés.
- Ár/érték arány: a kompakt buszlimuzinok kínálatában nem található Magyarországon még egy autó, ami 3,7 millió forintért ilyen sokat nyújtana. A Tacuma alapfelszereléséhez tartoznak az elektromos ablakemelõk és a tükörmozgatás, a manuális légkondicionáló, az elsõ ködfényszórók – igaz, hifit viszont csak felárért kap a vásárló. Ez utóbbi talán nem véletlen, hiszen ebben az autóban bizonyára Daewoo audiót építenének, márpedig a vevõk többsége inkább egy nevesebb gyártó termékét választja.
- Használati érték: a Tacuma mindent tud, ami ebben a kategóriában elvárható: tágas, praktikus és jól variálható, kényelmes utazóautó, amiben az egész család komfortosan elfér, és még a csomagoknak is jut hely. Már ha nincs belõlük túlságosan sok, mert a 325 literes csomagtér nem igazán tágas, de a külön-külön ledönthetõ vagy kiemelhetõ ülések révén könnyen és sokféleképpen bõvíthetõ.
- Biztonság: ABS és két légzsák; itt véget is ér a Tacuma biztonsági berendezéseinek listája. A katalógusokban persze hosszan taglalják az állítható fejtámlákat és gyûrõdõ zónákat, de ez csak porhintés – egyértelmû, hogy ennél ma már többet vár el az a vevõ, aki családi autót vásárol.

Ez már azért reálisabb értékelés. :)
« Utoljára szerkesztve: 2008 Július, 24, 19:46:29 pm írta zsolt160 »

eXpero

• Vendég
Re:A családi egyterű!
« Válasz #1 Dátum: 2004 Március, 27, 12:07:10 pm »
Idézetet írta: "lufi"
...
Ez már azért reálisabb értékelés. :)

Én azért szeretnék egy tagunktól olvasni egy legalább ennyire részletes leírást - a sajátjáról.

palvik

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2004 Március, 30, 08:47:32 am »
Sziasztok! Még új vagyok itt, de lelkes. Én most veszek Tacumat, majd beszámolok a tapasztalatokról. Más dewwos tapasztalatom jócskán van, igencsak elégedett vagyok velük. (Igaz, hogy motor helyett kis koreaiak hajtják?  :D  Hihi. Na szóval, csak így tovább

Kiccs

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2004 Március, 30, 15:44:44 pm »

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2004 Április, 17, 13:25:57 pm »
Tapasztalatok alapján az els? futóm? elég gyenge. Sokszor ropognak a szílentek és a stabilizátor összeköt? ikergömbfej is hamar megadja magát.Van aki imádja a másik meg szidja. Kinek a pap kinek a papné.
  • Lacetti
SKY

eXpero

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2004 Május, 05, 19:59:27 pm »
Kornél, illetve Tacuma gazdák!
Milyen el?írt km-enkénti szervizei vannak a jószágnak?
És ezek mit tartalmaznak?
Köszi.

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2004 Május, 06, 08:32:37 am »
Idézetet írta: "Espero_96"
Kornél, illetve Tacuma gazdák!
Milyen el?írt km-enkénti szervizei vannak a jószágnak?
És ezek mit tartalmaznak?
Köszi.

Évente vagy 15000 km.
  • Lacetti
SKY

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #7 Dátum: 2004 Szeptember, 18, 18:26:37 pm »
A szervíz intervallumokban elvégezend? munkák ha jól tudom állandóan változnak, a GM-Daewoo folyamatossan kiegészíti a javítási munkákat! (valószín?, a tapasztalatok alapján a hibajelenségek elkerülése végett változtatják a munkákat) 8)
  • Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • R.I.P Nexia1.5 16V, Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #8 Dátum: 2004 November, 25, 21:55:25 pm »
Ide is hoztam egy írást a Tacuma leend? és mostani gazdáknak!!!

A kompakt egyter?
A Tacuma magyarra fordítva az élet élvezetét jelenti, és egyben
kínálja is leend? tulajdonosának, hisz a Daewoo legújabb modellje
már alapkoncepciójában ötvözi a sokoldalú felhasználhatóságot a
nagy autók kényelmével és kifinomultságával.
A merész, lendületes vonalvezetés sportos eleganciát ad az autónak,
s ez, valamint a tágas bels? és a meglep?en kompakt küls?
egyértelm?vé teszik, hogy a Tacuma a munkában és a szabadid?ben is
aktív, sokoldalú társ lesz. A Daewoo autógyár els? egyter?jét,
a Tacumát azzal a céllal fejlesztették ki, hogy csökkentse a különbséget
a kompakt egyter?ek és a középkategóriás autók között azok számára,
akik a középkategóriás autókhoz képest nagyobb sokoldalúságra
vágynak, ám nem szeretnének teljes méret? egyter?t venni.
E célból a Tacumánál a teljesítmény minden lehetséges elemét,
beleértve a menettulajdonságokat és a kezelhet?séget, a tartósságot
és a különböz? éghajlati viszonyok közt való teljesít?képességet,
igen alaposan - 2 millió kilométeren át - tesztelték az Egyesült
Királyságban és Ausztráliában.

A Küls?
A Daewoo legújabb modelljén minden szem szívesen id?zik majd.
Az olasz Pininfarina stúdióban tervezett Tacuma új iskolát nyit a
járm?tervezésben azzal, hogy formai elemeiben a középkategóriás
és egyter? jegyek ötvöz?dnek. A karosszéria er?t sugárzó, lendületes
vonalai elölr?l merész, oldalról és hátulról pedig dinamikus megjelenést
kölcsönöznek a járm?nek. Az egyedi h?t?rács újszer? módon,
mégis felismerhet?en alkalmazkodik a Daewoo jellegzetes h?t?rács-kialakításához.
A rövid motorháztet? elegánsan simul át a járm? oldalának vonalaiba,
amelyek a hátsó oldalablakok fél-oválisát megkerülve érnek véget a
magasra emelt hátsó lámpákkal és a sportos, krómozott ovális
kipufogócs?vel amúgy is igen egyénivé varázsolt farrészen.

A sokoldalú
A Tacuma számára már egy viszonylag kicsi parkolóhely is elegend?.
A városi közlekedés körülményei nem jelentenek gondot ennek az autónak,
amely éppúgy otthon érzi magát a zsúfolt utcákon, mint az autópályákon.
A Tacuma remekül kihasználja a bels? tér kínálta lehet?ségeket,
hiszen kényelmesen elfér benne öt személy, s a 347 literes csomagtérben
még a csomagjaiknak is b?ven akad hely.
Ha pedig a 35:30:35 arányban osztható hátsó ülés mindhárom támláját is
ledöntjük, az üléseket pedig el?rehajtjuk, a csomagtér 1425 literesre n?,
és ez a hátsó ülések kiemelésével tovább növelhet? 1847 literre.

A Bels?
A Daewoo koreai Design Forum stúdiója és az olasz Ital Design stúdió
által közösen tervezett Tacuma els?sorban kompakt egyter?, amely
b?ven elegend? teret kínál utasainak. Noha küls? méretei kedvez?ek a
városi forgalomban, a Tacuma rengeteg olyan tárolóhelyet kínál,
amelyekb?l soha nem lehet elég. Az ajtókon és az üléstámlák hátoldalán
lév? zsebek, a nagyméret? keszty?tartó, a beépített pohártartókkal
rendelkez? középkonzol, a fels? konzolba integrált szemüvegtartó,
hátul, a padlóban kialakított rekeszek és a hátsó ülések kartámaszaiba
épített pohártartók rengeteg helyet kínálnak a kisebb-nagyobb holmik tárolására.
Az els? ülések háttámlájáról lehajtható asztalkák szintén kiválóan
alkalmasak csészék és ennivalók elhelyezésére.

M?SZAKI ADATOK
Lökettérfogat (cm3): 1598-1998
Teljesítmény[kW(Le)]: 78(106)-95(129)
Nyomaték (Nm): 145-182
Hossz/szél./mag. (mm): 4352/1754/1578
Tengelytáv (mm): 2600
Csomagtartó (l): 455/1165
Üzemanyagtartály (l): 60
Menetkész tömeg (kg): 1345
Terhelhet?ség (kg): 400
Végsebesség (km/h): 175
Gyorsulás 0-100 km/h (s): 10,6

Kexy

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2005 Április, 18, 20:42:41 pm »
KB 3 ev mulva majd beszamolok hogy milyen :D

K

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2005 Április, 18, 21:04:41 pm »
Idézetet írta: "Kexy"

K

Az még egy kicsit odébb van nemde!!!??? ;-)

Kexy

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2005 Április, 18, 21:45:44 pm »
Idézetet írta: "Viper"

K

Az még egy kicsit odébb van nemde!!!??? ;-)

Kb addigra kell egy 3. auto :D

K

btotyi

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2005 Április, 20, 21:15:16 pm »
Nekem egy 5 hónapos Tacumám van. El?tte egy Nubira II-es volt. Most van benne 10e km de nagyon meg vagyok vele elégedve. A Kornél által emlegetett futóm? ropogás (stabilizátor szilent) hidegben megvolt, de ezt már a Nubira is tudta :). A gyerekeknek nagyon tetszik mert kényelmes hátul és jól kilátni. A motor (1.6) egy icipicit gyenge ehhez a tömeghez szerintem. A fogyasztás kb. 10 l f?leg városban.

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2005 Április, 20, 21:50:24 pm »
Idézetet írta: "btotyi"
Nekem egy 5 hónapos Tacumám van. El?tte egy Nubira II-es volt. Most van benne 10e km de nagyon meg vagyok vele elégedve. A Kornél által emlegetett futóm? ropogás (stabilizátor szilent) hidegben megvolt, de ezt már a Nubira is tudta :). A gyerekeknek nagyon tetszik mert kényelmes hátul és jól kilátni. A motor (1.6) egy icipicit gyenge ehhez a tömeghez szerintem. A fogyasztás kb. 10 l f?leg városban.

Gratulálok a kocsihoz! :oke:
Lenne egy kérdésem.
Els?sorban mi késztetett a Tacuma megvételére?
Mi tetszett meg benne?

btotyi

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2005 Április, 22, 09:39:25 am »

Lenne egy kérdésem.
Mi tetszett meg benne?

Igazából már korábban is tetszett de akkor még nagyon drága volt (~4.4M). Mikor a nubirát terveztem leváltani akkor a lacetti sw-t néztem ki és azt is akartam venni. Viszont vácon ott állt a szalonban egy tacuma akciós áron a listaárnál (~3.8M) majdnem 800e-rel olcsóbban. Így kaptam az alkalmon. Méretileg, felszereltségét tekintva szinte ugyanazt tudja mint a lacetti sw. A bels? tér viszont óriási és a teljes család nagyon kényelmesen elfér benne. Mindenféle rekeszek az ülések alatt és a padlótérben illetve a csomagtartóban. A pakolhatóságáról annyit, hogy az egyik kollégám 200*160 -as franciaágya gond nélkül elfért benne, persze egy kicsit szét kellett szedni.
A menetteljesítménye egy kicsit öreguras de a motor másképpen van hangolva. A végsebessége olyan 170 körül van de azt már nagyon nem szereti , ott állandóan padlóig kell nyomni a gázpedált.

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #15 Dátum: 2005 Április, 22, 09:58:28 am »

Lenne egy kérdésem.
Mi tetszett meg benne?

Igazából már korábban is tetszett de akkor még nagyon drága volt (~4.4M). Mikor a nubirát terveztem leváltani akkor a lacetti sw-t néztem ki és azt is akartam venni. Viszont vácon ott állt a szalonban egy tacuma akciós áron a listaárnál (~3.8M) majdnem 800e-rel olcsóbban. Így kaptam az alkalmon. Méretileg, felszereltségét tekintva szinte ugyanazt tudja mint a lacetti sw. A bels? tér viszont óriási és a teljes család nagyon kényelmesen elfér benne. Mindenféle rekeszek az ülések alatt és a padlótérben illetve a csomagtartóban. A pakolhatóságáról annyit, hogy az egyik kollégám 200*160 -as franciaágya gond nélkül elfért benne, persze egy kicsit szét kellett szedni.
A menetteljesítménye egy kicsit öreguras de a motor másképpen van hangolva. A végsebessége olyan 170 körül van de azt már nagyon nem szereti , ott állandóan padlóig kell nyomni a gázpedált.

Hátha még megtudnád azt, hogy most csak 3069000 .- egy Daewoos példány. Ott van kiállítva Vácon. Én is filóztam most, hogy megvegyem, de sajna még fiatal a Kalosom.

Üdv:
sznuni
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2005 Április, 22, 17:40:16 pm »
Idézetet írta: "sznuni"

Hátha még megtudnád azt, hogy most csak 3069000 .- egy Daewoos példány. Ott van kiállítva Vácon. Én is filóztam most, hogy megvegyem, de sajna még fiatal a Kalosom.

Üdv:
sznuni

Csak kiemelném: akciós áron a listaárnál (~3.8M) majdnem 800e-rel olcsóbban
Szóval kb. ? is annyiért vette és szerintem az ?vé is DAEWOO-s!!!!
Én örülök, hogy van végre valaki itt a fórumon, akinek Tacumája van.
Informálódhatunk minden dologról és lehet másnak is kedve lessz megvásárolni egy ilyen autót!

btotyi

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2005 Április, 25, 21:25:49 pm »

Üdv:
sznuni

Khm. mint írtam Vácon a szalonban volt kiállítva 3 059 000-ért.  :-x

Egyébként az emblémáktól és a DAEWOO feliratoktól eltekintve teljesen olyan mint a chevyk. A h?t?maszkról csak a chevy plus jele hiányzik illetve minden alkatrészén és az üvegeken stb. GMDAT felirat van.

Kexy

• Vendég
« Válasz #18 Dátum: 2005 Június, 22, 13:52:13 pm »

Üdv:
sznuni

Khm. mint írtam Vácon a szalonban volt kiállítva 3 059 000-ért.  :-x

Egyébként az emblémáktól és a DAEWOO feliratoktól eltekintve teljesen olyan mint a chevyk. A h?t?maszkról csak a chevy plus jele hiányzik illetve minden alkatrészén és az üvegeken stb. GMDAT felirat van.

A Daewoo jel szebb :D

btotyi

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2005 Június, 25, 14:14:58 pm »

A Daewoo jel szebb :D

És kevésbé lopják. Az egyik kollégám Lacettijér?l tegnap éjjel feszegették le.