Szerző Téma: Orlando - az új egyterû  (Megtekintve 120841 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Orlando - az új egyterû
« Válasz #40 Dátum: 2011 Augusztus, 01, 20:51:04 pm »
Fateromék becserélnék a Captiva 2.0 dizel automatát egy Orlando full extra 1.8 benzinesre. Ez az 1.8as motor mennyire jó és megbízható? van valakinek infoja?

Dízel után biztosan csalódás lesz, mert eléggé kell pörgetni, hogy menjen. Legalábbis aki a benzinest próbálta ezt mondta.
sztem is  :szetvert:
biztos nem fateromnak való, dehát ő dönt. tesztvezetésnél is buta volt, mint mindig és 1800as fordulatoknál váltogatott. nem tudja átállítani az agyát sajnos. az 1.6 zafira motor sem szerette a túl alacsony fordulatot, ezért sem értem miért akar most benzinest, azaz értem, mert a kereskedő rábeszélte.

Ha beletol egy gázszettet...

Attól, hogy te nem vennél, neki még bejöhet. Ezek szerint a full-extrába nem fér bele egy automata váltó?

Mondjuk én is erősen meggondolnám, hogy visszatérjek a benzinesre. Ma vonszoltam a  hajómat, kb 200 1/min-el kellet  a megszokott fölött váltani és érzésre ugyanúgy ment. Fogyasztásban rövid időre elérte a brutális 6,5-t :O) Sok tolatás, sólyázás, stb... :O).
« Utoljára szerkesztve: 2011 Augusztus, 01, 20:57:23 pm írta attis »
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető WERES

• PR Manager
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2011 Augusztus, 02, 14:07:27 pm »
Ezek szerint a full-extrába nem fér bele egy automata váltó?

a zsivány kereskedőnek nem, mert kb 1 millát akar keresni a bolton.ezt is mondtam faternak, ahogy szét néztem a piacon.
Lacetti R+

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2011 Augusztus, 02, 16:42:52 pm »

a zsivány kereskedőnek nem, mert kb 1 millát akar keresni a bolton.ezt is mondtam faternak, ahogy szét néztem a piacon.

miért akarja cserélni a captivát?
túl nagy
túl ságosan ráz
túl sokat eszik
túl ...
attis

Nem elérhető WERES

• PR Manager
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2011 Augusztus, 03, 00:23:28 am »

miért akarja cserélni a captivát?
túl nagy
túl ságosan ráz
túl sokat eszik
túl ...
az oka, amin én is elképedtem, hogy jövőre kéne nagyszervizelni a Captivát. mondom faternak, dehát minden autót illik szervizelni a megadott intervallumonként. ne sajnálja már azt a 100-150 ezret az autótól.  :fejelfalnak:
szóval no comment, de sztem felesleges lecserélni, hiába eszik 10 litert
Lacetti R+

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2011 Augusztus, 03, 06:58:44 am »
az oka, amin én is elképedtem, hogy jövőre kéne nagyszervizelni a Captivát. mondom faternak, dehát minden autót illik szervizelni a megadott intervallumonként. ne sajnálja már azt a 100-150 ezret az autótól.  :fejelfalnak:

Hát, igen... meg tudom érteni, mivel én is hasonló cipőben járok. Elgondolkozik az ember, hogy eljön az első jelentősebb kiadás, hogy érdemes-e megtartani, mi jöhet ki ezután, hisz ez nálam 105000km-nél lesz (kb. 7000km addig).
Epica 2.0 D

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #45 Dátum: 2011 Augusztus, 03, 12:47:11 pm »
Fateromék becserélnék a Captiva 2.0 dizel automatát egy Orlando full extra 1.8 benzinesre. Ez az 1.8as motor mennyire jó és megbízható? van valakinek infoja?

Én személy szerint NEM  venném meg az 1,8 as motorral kimondottan fordulatmotor és egy 2,0d után szidni fogja mint a bokrot..
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető WERES

• PR Manager
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2011 Augusztus, 03, 22:23:06 pm »

Én személy szerint NEM  venném meg az 1,8 as motorral kimondottan fordulatmotor és egy 2,0d után szidni fogja mint a bokrot..
köszi Sebike, nekem is ez a véleményem
Lacetti R+

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2011 Augusztus, 04, 21:26:00 pm »

Hát, igen... meg tudom érteni, mivel én is hasonló cipőben járok. Elgondolkozik az ember, hogy eljön az első jelentősebb kiadás, hogy érdemes-e megtartani, mi jöhet ki ezután, hisz ez nálam 105000km-nél lesz (kb. 7000km addig).

A használt-új árkülönbségen meg milliós nagyságrendet buksz.
Ilyenkor általában próbálnak racionális magyarázatot adni az emberek, pedig csak arról van szó, hogy egy új autóra cserélni, újat birtokolni, újba ülni egyszerűen jó ... :yoyo:
attis

Nem elérhető toemi12

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2011 Augusztus, 04, 22:02:04 pm »
Hát igen!

Kiszámoltam, hogy amit vettem Tacumát, az előző tulajnál havi 40.000 Ft volt az értékvesztése!!!
És ez még csak nem is így oszlik meg, hanem az első néhány évben veszíti a legtöbbet. (sőt, az első nap) :nevet:

• Tacuma 1,6 16V SX
  • Dk - Bp

Nagyforgi

• Vendég
« Válasz #49 Dátum: 2011 Augusztus, 04, 22:04:01 pm »
Hát igen!

Kiszámoltam, hogy amit vettem Tacumát, az előző tulajnál havi 40.000 Ft volt az értékvesztése!!!
És ez még csak nem is így oszlik meg, hanem az első néhány évben veszíti a legtöbbet. (sőt, az első nap) :nevet:

Hát igen amint a nevedre kerül több százalékot veszít az értékéből

Nem elérhető WERES

• PR Manager
    • Profil megtekintése
« Válasz #50 Dátum: 2011 Augusztus, 29, 23:46:50 pm »
nos, hát szebb az orlando belülről, mint a captiva volt és az ülése is sokkal jobb elől. majd, ha vezetem, leírom a tapasztalatokat az 1.8as erőgépről. amúgy ez is a 141 lovas? tudsz erről a motorról valami infot Sebike? ez is a 3000es fordulat körül szereti a váltást? e85öt bírja felesben?
Lacetti R+

Nem elérhető WERES

• PR Manager
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2011 Október, 04, 15:09:45 pm »
Megvolt az első vidéki utam az Orlandoval  :taps: nagyon szépen vezethető, kényelmes ülések, rövid pontos váltó. 2800 km van benne, 5 emberrel, klímával nem volt túl virgonc max 3-4 ezres fordulatig az 1.8
Lacetti R+

Simong.hu

• Vendég
« Válasz #52 Dátum: 2012 Január, 23, 17:50:06 pm »
Sziasztok!

Nem egész két hete vettem át az 1.8 LTZ Orlandomat. Nagyon meg vagyok elégedve vele, szerintem nincs baj a motorjával, kellően dinamikusan lehet vele közlekedni a városban (is).

Páran, Orlandosok, levelezünk az Index fórumán (Chevrolet Orlando topic), de nézegetem már egy ideje ezt a fórumot, amit DT is ajánlott. Kíváncsi vagyok, van-e itt érdeklődés ebben a témában, mert nagy mozgás nem látszik. Sajna sok Orlandoval sem lehet még találkozni, ez alatt az idő alatt talán ha két "kollégára" tudtam rávillogni.

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #53 Dátum: 2012 Január, 23, 17:52:37 pm »
Sziasztok!

Nem egész két hete vettem át az 1.8 LTZ Orlandomat. Nagyon meg vagyok elégedve vele, szerintem nincs baj a motorjával, kellően dinamikusan lehet vele közlekedni a városban (is).

Páran, Orlandosok, levelezünk az Index fórumán (Chevrolet Orlando topic), de nézegetem már egy ideje ezt a fórumot, amit DT is ajánlott. Kíváncsi vagyok, van-e itt érdeklődés ebben a témában, mert nagy mozgás nem látszik. Sajna sok Orlandoval sem lehet még találkozni, ez alatt az idő alatt talán ha két "kollégára" tudtam rávillogni.
Üdv itt a fórumon!  :oke:
Jól látod, nincs nagy mozgás, ugyanis még kevés a típussal rendelkező tag.
De ha ide átvonulnátok az indexről, akkor nagyobb lenne az élet.
Sőt, még a találkozókon is részt tudnátok venni, ami nagyon jó lenne.  :oke:

Üdv
Yeti
  • CEED SW '08 EX Limited 1.6 16v Benzin
  • Tscholnok
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető apoofis

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
    • Facebook profiloldalam
« Válasz #54 Dátum: 2012 Január, 23, 17:55:21 pm »
Sziasztok!

Üdv itt nálunk, remélem megtalálod a számításodat, mind az autóban, mind a Fórumban.

Annó az őszön volt szrencsém tesztvezetni egy Orlandót. Nem mentünk túl messzire vele, így nagy tapasztalatom nincs benne, de az eddigiek alapján én is meg vagyok vele elégedve. Arra meglátásodra, hogy mért nincs olyan sok szembe jövő Orlandó, csak azt tudom neked mondani, amit az értékesítő osztott meg velünk. Az a gond, hogy a Cunami, és a földrengések, pont azt a régiót sujtották, ahol az autó motorja készűl, így erősen visszaesett a termelés. Elmondása alapján elég sok Orlandó van a megrendelési listán, de sajana motor nélköl nem adhatják oda :D Amint normalizálódik a helyzet elárasztják az utakat az Orlandók :D
  • Chevrolet Nubira SW 1.6 /2006/
  • Debrecen, Balkány, Biri, Nagykálló, Nyíregyháza, Hajdúszoboszló

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

josh

• Vendég
« Válasz #55 Dátum: 2012 Január, 23, 18:21:18 pm »
Sziasztok!

Üdv itt nálunk, remélem megtalálod a számításodat, mind az autóban, mind a Fórumban.

Annó az őszön volt szrencsém tesztvezetni egy Orlandót. Nem mentünk túl messzire vele, így nagy tapasztalatom nincs benne, de az eddigiek alapján én is meg vagyok vele elégedve. Arra meglátásodra, hogy mért nincs olyan sok szembe jövő Orlandó, csak azt tudom neked mondani, amit az értékesítő osztott meg velünk. Az a gond, hogy a Cunami, és a földrengések, pont azt a régiót sujtották, ahol az autó motorja készűl, így erősen visszaesett a termelés. Elmondása alapján elég sok Orlandó van a megrendelési listán, de sajana motor nélköl nem adhatják oda :D Amint normalizálódik a helyzet elárasztják az utakat az Orlandók :D

Az a nagyobb probléma, hogy az embereknek nem nagyon van pénzük rá. A hitel meg tudjuk hogy áll mostanában...
Én egy 2literes fullos automata Orlandot teszteltem, eléggé fülig ért a szám  :oke:
Valahogy utána a Cruze 150lova nem tűnt annyira megnyugtatónak.

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #56 Dátum: 2012 Január, 23, 19:15:17 pm »
Tisztelettel várunk és hívunk ide minden orlando tulajdonost és érdeklődőt az indexes topikból iis átnyergelhettek ide.
Kellő érdeklődés és igény esetén több altémát is kaphat az orlando.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

sebijoe

• Vendég
« Válasz #57 Dátum: 2012 Január, 23, 19:46:14 pm »
Tisztelettel várunk és hívunk ide minden orlando tulajdonost és érdeklődőt az indexes topikból iis átnyergelhettek ide.

Lesz olyan olyan akinek esetleg Nick nevet kell változtatnia, hogy ide is kompetensen írhasson ( DT=Daewoo Tacuma ) most CO  ( Chevrolet Orlando ) lesz?  :oke:  :taps: :fetreng: :fetreng: :fetreng:

josh

• Vendég
« Válasz #58 Dátum: 2012 Január, 23, 19:53:48 pm »

Lesz olyan olyan akinek esetleg Nick nevet kell változtatnia, hogy ide is kompetensen írhasson ( DT=Daewoo Tacuma ) most CO  ( Chevrolet Orlando ) lesz?  :oke:  :taps: :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Ez nagyon jó  :fetreng: Lehet  :oke:

Simong.hu

• Vendég
« Válasz #59 Dátum: 2012 Január, 24, 08:21:34 am »
Köszönöm a biztatást és az üdvözlő szavakat!

Én is hallottam a "cunami elméletről", amiben lehet is valami, de amikor október végén először megnéztük az autónkat, akkor nagy készletből lehetett válogatni. Volt vagy hatféle benzines, mindenféle színben, navival, v. navi nélkül. Reméljük ez most már rendben lesz.

A pénzügyi helyzet viszont tényleg nem valami rózsás.  :ferdejel: Nagyon szomorú, hogy a jó félmillió forintos regadó csökkenést felemésztette a forint árfolyamból eredő veszteség. Hitelből meg most nem jó autót venni.