Szerző Téma: Mindent a Matizról  (Megtekintve 696979 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető GSdriver

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Mindent a Matizról
« Válasz #2320 Dátum: 2020 Július, 25, 16:29:51 pm »
Sziasztok!
A családban csendben és szorgosan szolgál egy idén nagykorúvá vált (2002-es) Daewoo Matiz 0.8SE. Az elmúlt napokban jó olajszint mellett kigyulladt a check engine lámpa, majd elvittük egy márkafüggetlen szervizbe, ahol már máskor más hibáját orvosolták. Elsőre törölték a hibakód tárolót, de másnap újra kigyulladt a lámpa. Tudtok esetleg Szeged környékén megbízható Matiz Mestert, ahová el lehetne vinni az autót?
Köszi szépen a segítséget.
  • Daewoo Matiz 0.8SE
  • Szeged

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #2321 Dátum: 2020 Július, 26, 08:28:02 am »
Hát konkrétat nem igazán.
Nem beszélve arról, hogy már nem is igazán foglalkoznak konkrétan a típusokkal, csak kevés szerviz.
De azon a kőrnyéken sajnos nincs ismerettségem. De elvileg lehet egy egyszerű olajgomba hiba, vagy olajpumpa vagy komolyabb csapágy probléma. Valóban jó lenne hozzá valami szaki. Sok sikert. Hátha van itt valaki aki ismer ott valakit.

Sziasztok!
A családban csendben és szorgosan szolgál egy idén nagykorúvá vált (2002-es) Daewoo Matiz 0.8SE. Az elmúlt napokban jó olajszint mellett kigyulladt a check engine lámpa, majd elvittük egy márkafüggetlen szervizbe, ahol már máskor más hibáját orvosolták. Elsőre törölték a hibakód tárolót, de másnap újra kigyulladt a lámpa. Tudtok esetleg Szeged környékén megbízható Matiz Mestert, ahová el lehetne vinni az autót?
Köszi szépen a segítséget.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető GSdriver

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2322 Dátum: 2020 Július, 26, 10:18:49 am »
Azért köszi. Az olajgomba logikus lehetne, az autó rendben ment, amíg nem gyulladt ki a lámpa és azóta is menetképes.
  • Daewoo Matiz 0.8SE
  • Szeged

Nem elérhető nyaki

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2323 Dátum: 2020 Augusztus, 21, 20:31:25 pm »
Üdv Májszter urak!
A korábbi hideg motornál egyenetlen alapjárati problémát megoldottam és most minden flottul működik, de a MIL továbbra is folyamatosan világít és törölni szeretném, hogy lássam, van-e  ténylegesen még valami más hiba is tárolva. Kérdésem lenne, hogy a Matiz milyen kommunikációs protokollt használ az OBD csatin keresztül? Az ELM327 olvasóm a Torque progival támogatva nem ismeri fel, miközben a saját Hyundaiommal hibátlanul működik.
Az ELM327 olvasómban a v.2.1 firmware van és elvileg ismeri az összes 2001 előtti (J1850-VPW) és utáni (ISO 14230-4 KWP) OBD2 protokollokat is.
Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2020 Augusztus, 21, 21:23:21 pm írta nyaki »
  • Daewoo Matiz II 2003
  • Nyíregyháza
"Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik"

Nem elérhető VGabi82

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2324 Dátum: 2020 Augusztus, 27, 02:11:30 am »
Üdv Májszter urak!
A korábbi hideg motornál egyenetlen alapjárati problémát megoldottam és most minden flottul működik, de a MIL továbbra is folyamatosan világít és törölni szeretném, hogy lássam, van-e  ténylegesen még valami más hiba is tárolva. Kérdésem lenne, hogy a Matiz milyen kommunikációs protokollt használ az OBD csatin keresztül? Az ELM327 olvasóm a Torque progival támogatva nem ismeri fel, miközben a saját Hyundaiommal hibátlanul működik.
Az ELM327 olvasómban a v.2.1 firmware van és elvileg ismeri az összes 2001 előtti (J1850-VPW) és utáni (ISO 14230-4 KWP) OBD2 protokollokat is.
Köszi

Szia.
Mi volt a megoldás?
Hasonló hidegen egyenetlen alapjárattal küzdök a Spark-al.
  • Chevrolet Spark 2006, 0.8
  • Nyíregyháza

Nem elérhető nyaki

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2325 Dátum: 2020 Szeptember, 07, 22:26:57 pm »
Üdv Májszter urak!
Köszi

Szia.
Mi volt a megoldás?

Üdv!
Fojtószelep ház és alapjárati motor (ISA) alapos tisztítása, repedezett gumicsövek cseréje (a MAP szenzoré különösen xar volt) és az alapjárat ismételt beállítása az állítócsavarral, a TPS jeladó tisztítása és ellenőrzése. Ennyi volt dióhéjban.
Nekem most szerencsém volt, mert hidegen az egyenetlen alapjáratot okozhatta volna többek között, akár a gyújtáskör alkatrészei, az IAT vagy az ECT hőfokjeladók is. ...no meg egyéb kontakthiba.
« Utoljára szerkesztve: 2020 Szeptember, 07, 22:30:08 pm írta nyaki »
  • Daewoo Matiz II 2003
  • Nyíregyháza
"Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik"

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2326 Dátum: 2020 Szeptember, 08, 06:52:31 am »
Üdv Májszter urak!
Köszi

Szia.
Mi volt a megoldás?

Üdv!
Fojtószelep ház és alapjárati motor (ISA) alapos tisztítása, repedezett gumicsövek cseréje (a MAP szenzoré különösen xar volt) és az alapjárat ismételt beállítása az állítócsavarral, a TPS jeladó tisztítása és ellenőrzése. Ennyi volt dióhéjban.
Nekem most szerencsém volt, mert hidegen az egyenetlen alapjáratot okozhatta volna többek között, akár a gyújtáskör alkatrészei, az IAT vagy az ECT hőfokjeladók is. ...no meg egyéb kontakthiba.
alapjáratot nem a folytószelep állítócsavarjával állítunk,az ELM-et meg dobd a kukába
« Utoljára szerkesztve: 2020 Szeptember, 09, 09:02:18 am írta Szassza »
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető hugyecz

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2327 Dátum: 2020 Október, 11, 09:18:42 am »
Sziasztok, óriási segítségre lenne szügségem,vettünk a feleségemnek egy 2005-ös sparkot és az eggyik napról a másikra nem indul be,
megnéztük de nem ad szikrát! Egy szerelőtől kaptam trafót és főtengely jeladót de semmi változás!
Amit eddig csináltam fójtószelep,EGR szelep tisztítás,váltóolaj,fékolaj csere,benzinszűrő csere bár ez nem földeléses!
Mit kéne megnéznem még?Van egy odb kiolvasóm de hibát nem ír!
  • CHEVROLET SPARK 1.0 2005
  • Vác

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2328 Dátum: 2020 Október, 11, 14:50:09 pm »
Sziasztok, óriási segítségre lenne szügségem,vettünk a feleségemnek egy 2005-ös sparkot és az eggyik napról a másikra nem indul be,
megnéztük de nem ad szikrát! Egy szerelőtől kaptam trafót és főtengely jeladót de semmi változás!
Amit eddig csináltam fójtószelep,EGR szelep tisztítás,váltóolaj,fékolaj csere,benzinszűrő csere bár ez nem földeléses!
Mit kéne megnéznem még?Van egy odb kiolvasóm de hibát nem ír!

valószínű immo letiltott
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető lovas

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2329 Dátum: 2020 November, 11, 10:59:59 am »
Mindenkit üdvözlök!

Vettem egy matíz-t 08 s 2003-as  de nincs hozzá felhasználói könyv, valaki esetleg tudna küldeni?
Kérdésem, hogy az ajtóból mi csepeg? Szurok szerű?

Köszönöm
  • daewoo matíz
  • Jászság

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2330 Dátum: 2020 November, 12, 20:04:15 pm »
Mindenkit üdvözlök!

Vettem egy matíz-t 08 s 2003-as  de nincs hozzá felhasználói könyv, valaki esetleg tudna küldeni?

Köszönöm

Az a "szurok" a páravédő fólia rögzítésére szolgált anyag ami meleg hatására  megolvadt
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető lovas

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2331 Dátum: 2020 November, 13, 08:00:10 am »
Mindenkit üdvözlök!

Köszönöm

Az a "szurok" a páravédő fólia rögzítésére szolgált anyag ami meleg hatására  megolvadt

Üdvözletem! Köszönöm a választ.
És akkor ezzel mit kell csinálni cserélni, újat betenni helyette.

• daewoo matíz
  • Jászság

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2332 Dátum: 2020 November, 17, 15:27:11 pm »
Mindenkit üdvözlök!

Köszönöm

Üdvözletem! Köszönöm a választ.
És akkor ezzel mit kell csinálni cserélni, újat betenni helyette.

semmit...
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető hugyecz

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2333 Dátum: 2020 November, 24, 18:47:37 pm »
Sziaszok,
Van egy kis gondom egy 2005-ös 1000ccm es sparkal, ingázik az alapjárat hidegen melegen, a fojtószelepet kitakarítottam picit jobb lett de nem az igazi.
a fojtószelep folyamatosan zúg elég hangosan, mi lehet a baj? Én a fojtószelep hibájára gondolok.
  • Vác

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2334 Dátum: 2020 November, 26, 19:59:37 pm »
Sziaszok,
Van egy kis gondom egy 2005-ös 1000ccm es sparkal, ingázik az alapjárat hidegen melegen, a fojtószelepet kitakarítottam picit jobb lett de nem az igazi.
a fojtószelep folyamatosan zúg elég hangosan, mi lehet a baj? Én a fojtószelep hibájára gondolok.

takarítás önmagában 0 ,mert az adaptív értéket is 0ázni kellene
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #2335 Dátum: 2020 November, 27, 08:44:49 am »
röviden ki kell ütni a kompúterből is a hibát.
utána várható jobb eredmény.  :kacsint: :oke:
Sziaszok,

• Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2336 Dátum: 2020 November, 27, 16:08:16 pm »
Sziaszok,

Nincs benn hiba ezért nincs mit törölni!
Vissza kell állítani a tanult értéket amihez megfelelő gép szükséges és még akkor is csak a kiindulási állapotnál vagyunk,de ez épp az amihez szerelő kell!
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető hugyecz

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2337 Dátum: 2020 November, 30, 13:16:26 pm »
Köszönöm a segítséget, a hangos zúgás ennél normális?
Még egy kérdés az értéket nem tanulja meg máshogy?Mert emulátorral kiütötték az imot (nem indult be) és most nem kommunikál a műszerrel az autó! A segítséget és tanácsot megköszönném.
Sziaszok,

Nincs benn hiba ezért nincs mit törölni!
Vissza kell állítani a tanult értéket amihez megfelelő gép szükséges és még akkor is csak a kiindulási állapotnál vagyunk,de ez épp az amihez szerelő kell!
« Utoljára szerkesztve: 2020 November, 30, 13:28:51 pm írta hugyecz »
  • Vác

Nem elérhető Tjoco65

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2338 Dátum: 2021 Január, 22, 11:30:46 am »
Tisztelettel köszöntök minden fórumozót!
Új belépő vagyok.
A feleségemnek vettünk egy Daewoo Matiz S08 2004, 76000 km
Csak az a baj hogy javítással kellett kezdeni, mert a volt tulaj nem
foglalkozott vele, csak hajtotta.
hibák:-P0300 hibakód, erre rá jöttem,a hármas henger benzin befecskendezője.
A motorját szétszedtem, mert az olaj olyan volt benne mint a kátrány.
Az olajszűrő papírbetétjét szétnyomta  a motorban, a karterszűrő alig kapott már olajat.
A rosszban az a jó, hogy a főtengelycsapágyaknak és a hengerfejnek nem lett baja.
Kérdezném, hogy nincs-e valakinek magyar nyelvű szerelési könyve, mert amit találtam a neten az mind angolul van, és nekem nem erősségem az angol?
Várom a segítséget!

• Daewoo Matiz S 08
  • Szolnok, Hajdú Bihar megye