Lazuló > Zöldterület

Kerti kisgépek karbantartás, javítás....

<< < (10/11) > >>

Rammstein:

--- Idézetet írta: attis - 2015 Április, 19, 08:31:04 am ---
--- Idézetet írta: josh - 2015 Április, 19, 08:26:29 am ---Az akku sokkal több odafigyelést igényel, mint a benzines eszköz.
Sajnos az akkuk mai napig nem szeretik, ha nincsenek feltöltve teljesen (egyes akkuknál utána kicsit vissza kell meríteni), nemcsak télen, hanem munka végeztével sem rohangál az ember töltőzni, hanem elrakja a gépet és kész. A benzinesből meg ősszel leüríted a benzint és kész, néha olajcsere és levegőszűrő tisztítás.

--- Idézet vége ---

Én a zaj miatt nem szeretem a benzinest, elsősorban ha a szomszéd használja...

--- Idézet vége ---

En meg ugy vagyok vele,h vezetekest inkabb ne. Az akksis meg problemasabb,dragabb. De az durva,h meg akksis funyiro sincs ami megerne,de elektromos autokat gyartanak. :) pedig a problemak ugyanazok.

Rammstein:
Beújítottam kerti gépekből. Fűkaszából Hitachi lett, mert a McCulloch-ra brutál sokat kellett volna várni (állítólag kifogyott akkoriban a nagykerekből is). De végülis nem bántam meg jól teszi a dolgát. A fűnyírót is lecseréltem a legnagyobb MTD-re (53cm vágószélesség és mulcsozni is tud) Briggs motorral. Volt Kawasaki motorral is, de a jól bevált Briggs-et nem akartam lecserélni, mert nekem már 20 éve megvan és a mostani olajcsere és élezés valamint légszűrő tisztítás után megkapta anyám. :-) Még mindig egy rántásra indul. Node az új nem semmi. Meglepő volt, hogy nincs szivató, sem benzinpumpa.... Felöntöttem olajjal és benzinnel, mondom barátnőmnek keresse már meg addig a kézikönyvben a szivató helyét. :-) Aztán mondom, ha nem találja, akkor berántom, mi történhet?! Hát beindult egyből. :-) Maradjon is így! :-)

Szassza:
arra lennék kíváncsi, hogy megoldható-e a következő:
lenne kettő db magasnyomású mosó, az enyém Kärcher K2.38-as, a másik típusát nem tudom, de kb ekkora lehet az is
egyszerre szeretnénk üzemeltetni a kettőt.
a következőre gondoltunk, hogy kell úgyis kb 30-40méteres slag, beletennénk egy elosztót , az elosztótól a gépekig lenne még kb 2-3 méter slag, és akkor egyszerre menne a két magasnyomású
ez így kivitelezhető lenne? nem lenne mondjuk az, hogy az erősebb mosó, több vizet igényel és ezáltal a másik mosóhoz nem jut annyi víz?
mert a lényeg a lényeg, hogy nem akarunk 2x 40méter slagot venni, hanem akkor 1x 40m, 2x kb 3méter, meg egy elosztó és kész
ilyen elosztót néztem:

attis:

--- Idézetet írta: Szassza - 2015 Július, 17, 10:56:42 am ---arra lennék kíváncsi, hogy megoldható-e a következő:
lenne kettő db magasnyomású mosó, az enyém Kärcher K2.38-as, a másik típusát nem tudom, de kb ekkora lehet az is
egyszerre szeretnénk üzemeltetni a kettőt.
a következőre gondoltunk, hogy kell úgyis kb 30-40méteres slag, beletennénk egy elosztót , az elosztótól a gépekig lenne még kb 2-3 méter slag, és akkor egyszerre menne a két magasnyomású
ez így kivitelezhető lenne? nem lenne mondjuk az, hogy az erősebb mosó, több vizet igényel és ezáltal a másik mosóhoz nem jut annyi víz?
mert a lényeg a lényeg, hogy nem akarunk 2x 40méter slagot venni, hanem akkor 1x 40m, 2x kb 3méter, meg egy elosztó és kész
ilyen elosztót néztem:

--- Idézet vége ---

Nem tudom mennyi vizet szállít a tiéd, de a hobby nagynyomásúak messze nem használják ki a locsolócső keresztmetszetét. (A tisztítás nem csak az előállított  nyomástól, a szállított víz kapacitásától is függ). Annyi lehet, hogy kicsit leeseik a bemenő oldali nyomás, de nem számottevően.
Mindenesetre próbáld ki. Lehet, hogy egy fél collos 40 m-es csövön már akkor a veszteség amúgy is, hogy megérzi a mosóberendezés. Ekkor a főágban mehetsz felfelé 3/4, 1", stb méretekre :O)

josh:

--- Idézetet írta: attis - 2015 Július, 17, 12:25:47 pm ---Nem tudom mennyi vizet szállít a tiéd, de a hobby nagynyomásúak messze nem használják ki a locsolócső keresztmetszetét. (A tisztítás nem csak az előállított  nyomástól, a szállított víz kapacitásától is függ). Annyi lehet, hogy kicsit leeseik a bemenő oldali nyomás, de nem számottevően.
Mindenesetre próbáld ki. Lehet, hogy egy fél collos 40 m-es csövön már akkor a veszteség amúgy is, hogy megérzi a mosóberendezés. Ekkor a főágban mehetsz felfelé 2/4, 1", stb méretekre :O)

--- Idézet vége ---

Azért a nyomás is számít, nálunk az üzemi nyomás 2bar csak. Locsolás közben még egy csapot megnyitsz és csak pisil...

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése