Lazuló > Zöldterület

Kerti kisgépek karbantartás, javítás....

<< < (3/11) > >>

tacumás:
A csavart megtaláltad, azt kell kihajtani az olaj leengedéséhez. Javaslom, hogy újíts be egy zavarszűrős gyertyapipába és a légszűrő szivacsát mosd ki keverékes benzinnel. Tiszta benzin nem jó, mert a szivacsnak enyhén olajfilmesnek kell lennie, hogy megfogja a port. Ha mégis tiszta benzinnel mosod, akkor utána kicsit olajozd meg és nyomogasd, hogy viszonylag homogénen legyen benne az olaj. Motorolajnak majdnem mindegy, hogy mit teszel bele, ami új. Mivel ebben a motorban nincs olajszivattyú, így csak szóróolajozást kap. Nekem a hasonló gépem 1994-es és általában a kocsi megmaradt 10W-40 olaját kapta és szereti.

ll82:

--- Idézetet írta: tacumás - 2012 Április, 08, 14:16:16 pm ---A csavart megtaláltad, azt kell kihajtani az olaj leengedéséhez. Javaslom, hogy újíts be egy zavarszűrős gyertyapipába és a légszűrő szivacsát mosd ki keverékes benzinnel. Tiszta benzin nem jó, mert a szivacsnak enyhén olajfilmesnek kell lennie, hogy megfogja a port. Ha mégis tiszta benzinnel mosod, akkor utána kicsit olajozd meg és nyomogasd, hogy viszonylag homogénen legyen benne az olaj. Motorolajnak majdnem mindegy, hogy mit teszel bele, ami új. Mivel ebben a motorban nincs olajszivattyú, így csak szóróolajozást kap. Nekem a hasonló gépem 1994-es és általában a kocsi megmaradt 10W-40 olaját kapta és szereti.

--- Idézet vége ---
A 30-as olaj amit ír a gép papírja az kifejezetten léghűtéses motorokhoz való (ilyen kell pl az off bogárba is) :oke:

Futee:
Pls Help for Nekem!  :ima: :ima: :ima: :ima:

Adott egy ilyen  "magyar" korcs szörnyeteg: Robi55

Levittem ösöknek, mert csak jobb ezzel hirtelen kapálni....stb.

Szóval 3. húzásra beröffent a gép. Végigszántottam vele kb. a kert felét, amikor is kifogyott a benya.  :fejelfalnak:
Keverék betölt (1:33) Robika nem indul. :merges2: :merges2: :merges2:

Kb 1,5 óráig állt, amikor valamiért fogta magát és 123 ezredik indításra beindult.  :taps:
Kész a kert fele, Robi magától megállt...  :gondolkodik: :gondolkodik:

Na azóta cseszik beindulni.

Akitől megkaptam a kapát, azt mondta hogy "leszervizelte" és jo a gép.
Ha beindul, akkor huz mint a barom, aliglehet megtartani....de üzemmelegen lehetetlen beinditani.

Mivel még nem vagyok jártas a 2T motorok müködésében ( Ha jol tudom ezen egy 49ccm-es Java motor van) nem tudom hogy mi okozhatja a hibát.

Forumokat olvasva a következő pár info ragadt rám:

- Robi55 a magyar gyártás szégyene, szar, fos, szemét, trágya.  :gondolkodik:
- Gyújtástrafó, tirisztoros  fekete doboz hiba
- Karburátor szar
- Vegyél másik gépet Briggs vagy Honda motorosat.

Szóval valakinek esetleg hasonló tapasztalat?

Köszi!
Futee

DT:

--- Idézetet írta: Futee - 2012 Augusztus, 20, 14:50:53 pm ---Pls Help for Nekem!  :ima: :ima: :ima: :ima:

Adott egy ilyen  "magyar" korcs szörnyeteg: Robi55

Levittem ösöknek, mert csak jobb ezzel hirtelen kapálni....stb.

Szóval 3. húzásra beröffent a gép. Végigszántottam vele kb. a kert felét, amikor is kifogyott a benya.  :fejelfalnak:
Keverék betölt (1:33) Robika nem indul. :merges2: :merges2: :merges2:

Kb 1,5 óráig állt, amikor valamiért fogta magát és 123 ezredik indításra beindult.  :taps:
Kész a kert fele, Robi magától megállt...  :gondolkodik: :gondolkodik:

Na azóta cseszik beindulni.

Akitől megkaptam a kapát, azt mondta hogy "leszervizelte" és jo a gép.
Ha beindul, akkor huz mint a barom, aliglehet megtartani....de üzemmelegen lehetetlen beinditani.

Mivel még nem vagyok jártas a 2T motorok müködésében ( Ha jol tudom ezen egy 49ccm-es Java motor van) nem tudom hogy mi okozhatja a hibát.

Forumokat olvasva a következő pár info ragadt rám:

- Robi55 a magyar gyártás szégyene, szar, fos, szemét, trágya.  :gondolkodik:
- Gyújtástrafó, tirisztoros  fekete doboz hiba
- Karburátor szar
- Vegyél másik gépet Briggs vagy Honda motorosat.

Szóval valakinek esetleg hasonló tapasztalat?

Köszi!
Futee

--- Idézet vége ---
Elgázosodik a benzin a nagy melegtől.

zsolt160:
Nekünk is volt ilyen, tavasszal karburátor pucolás, és egész nyáron jó volt.
Szívató nincs rajta véletlenül folyamatosan? Akkor játssza ezeket el, túlmelegszik. :gondolkodik:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése