Szerző Téma: Utazási ajánlatok  (Megtekintve 89592 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

moyos

• Vendég
Re:Utazási ajánlatok
« Válasz #40 Dátum: 2011 Június, 29, 21:01:38 pm »
Mivel van ilyen téma is, ide írom be a választ Moyos kérdéseire, azért nem PÜ, mert hátha mást is érdekel. Kérdése lényegileg az, hogy Monfalcone-ból hogy érdemes eljutni Velencébe.

Válaszok:

1. Autópályán Velence fő parkolóiba: pályadíj  kb. 7 EUR+ parkolás (ennek pontos összegét nem tudom, mert sose ott parkoltam, de minimum 20 EUR) menetidő kb. 2 óra a parkolóig
2. Fő úton (SS14-es és SP42-es) Punta Sabbioni parkolóig: menetidő 2.5 óra, útdíj nincs, parkolási díj az önkormányzati parkolóban 12 órára 6 EUR, de vannak "maszekok" is, én nem hiszem, hogy azok olcsóbbak, max. 5 EURO, azt nem kérdeztem meg. Innen hajó visz be (nem emlékszem, de max. 30 perc), 12 órás napijegy 16 EUR, iskolás kor alatti gyermeknek nem kell, ill. ez a jegy az actv összes járatára jó, ami azt jelenti, hogy bent Velencében is vaporettozni lehet, újabb jegyvétel nélkül.

(az 1. esetben bent vagy velencében, de ha vaporettozni akarsz, vagy veszel egy utra jegyet 6.5-ért, vagy ott is a 16 euros jegy a következő lépcső)

3. utazási irodák ajánlatait megnézni, melyek általában
- busz+hajó kombinációk
- csak hajó
- busz Velencéig, Mestre felőli érkezéssel.

Árakat venetoi városok-Velence viszonylatban tudok, vsz. Monfalconétől drágábbak.
Pl. Bibione-velence busz-hajó: 23.5 EUR/fő, Lido di jesolo busz-hajó 18.5 Eur, Lido di Jesolo hajó 20 EUR gyerm. 10 EUR (az eddigiek returjegyek). Jesolotól már 18 eur körül is vannak jegyek.

A 3. pont irányában érdemes Monfalconéban tájékozódni, mert az lenne a legjobb nektek, ha kocsi nélkül utazhatnátok (nincs rá gond, nem fogy a benzin, stb.). Szerintem onnan a  reális ár 30 Eur környéke. Kisgyermekeket lazán kezelik, ált. ingyen utazhatnak kb. 4 évig, fél áron kb. iskolás korig.
Köszi szépen a részletes infókat. Legalább egy sörre vendég vagy, ha összefutunk!

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #41 Dátum: 2011 Július, 10, 12:32:51 pm »
Múlt héten megjártam Horvátországot.
Vasárnap reggel 6órakor indultunk 5en, apum Seat Cordobájával, de kb másfél óra múlva vissza kellett fordulnunk szlovéniából, ugyanis felvillant az EPC lámpa és nem volt gáz, elvette az elektromos gázt a kocsi, csak alapjáraton ment, ha le lett állítva és újraindítva ment tovább, egy darabig..... kb 6-7x megcsinálta 20km-en keresztül inkább a visszafordulás mellett döntöttünk, itthon átpakoltunk mindent a nexiámba, hát be is fért minden, 5 személy plusz a csomagok fullon volt GaBiKa, ennyire még nem volt megpakolva, és elindultunk, én hátul utaztam és már vépről ahogy kiértünk nagyobb huppanoknál a jobb hátsó kerék beleért a kerékdobba, (hülyegyereknek kell 15-ös kerék a kocsira  :szetvert: ) de nem volt vészes, gumim nem fogyott el. murka sobotán megálltunk pályamatricát venni (mo-n nem lehetett venni, sehol, de jobban is jártunk kicsit, mert így nem a seat szélvédőjére lett ragasztva ) onnantól autópálya, végig koperig, ott át a határon, és go pula felé, a szlovén pályamatrica 7napos 15euro volt szlovén MOL kúton vettük. kopertől megy szintén egy autópálya puláig, de mi vodjannal lejöttünk róla az 31 kuna volt, kb 70-80km (4.23 euro) lent nagyon meleg volt, szállást elfoglaltuk, és irány a tengerpart, jó buli volt, szállás nem volt az igazi, nem volt valami nagy tisztaság, de sokat nem is tartozkodtunk ott.
Hétfőn éjjel esett az eső, de nem azt jelentette, hogy kedden hideg volt, dög meleg volt, még ha nem is sütött a nap, elmentünk Rovinj-ba sétálni egyet, szép hely nekem tetszik, szűk utcák, szép kilátás a tengerre, sok ember  :szetvert:
Pulát is megjártuk megnéztük a colosseumot, a kikötőnél végig sétáltunk, az óvárosba bementünk, el lehet pár órát tölteni sétálva mindkét helyen.
a további napokba strandoltunk és sétáltunk, nem volt eső, nagyon meleg volt, a víz kicsit hideg volt az elején, után már lehet csobbani, a víz felül meleg volt, alul hideg, de ki lehetett bírni.
pénteken reggel bepakoltunk a kocsiba és go haza, kb 8.45kor, ismét apum vezetett, autópályán nem volt gond, átléptük a határt, beértün koperbe, autó neki állt rángatni, apu hiába nyomta a gázt nem ment, aztá felpörgött és elindult, aztá megint rángat, gázra nem reagál, eljöttünk egy opel-chevrolet szervíz mellett de ott nem volt gond, felkanyarodtunk volna az autópálya felé, kocsi leáll, ki kellett tolni a sorból, elindultam Zsófival vissza a szervízbe, megkérdeztem deutsch? no english, mondom cool, első mondatom HELP ME! elmagyaráztam nagyjából, hogy mi a kocsival a gond, meg hogy hol találják, autómentőt hívtak, és kb 1óra múlva be is hozta az autómentő a kocsit, mondtam, hogy mennénk tovább jó lenne nekiállni :) be is jártak vele, legutóbb akkor csinált ilyet az autóm amikor eltömödőtt a benzinszűrő, de az kb tavaly ősszel ki lett cserélve, a tank is ki lett tisztítva, gondolom ennyi idő alatt nem tömödhet el, kicserélték, teszt, és még mindig csinálja az autó, utána megint szétkapták, és a benzinpumpát tesztelték, állítólag az adta meg magát, kicsit várni kell míg beszereznek egyet, kb 5és fél  óát voltunk ott a szervízbe, de a végén megcsinálták az autót, és haza is tudtunk vele jönni, 242,45 eurot fizettünk, úgy hogy adtak 10% kedvezményt, nemtom mé de kaptunk, lehet mer klubtag vagyok, majd jól felírom őket a partnereink közé :rohog: (www.istra-avto.si  :szetvert: ) kb este 8 órakor értünk haza, ott már végig toltam az autópályán 140-150-el. majd beszkennelem a papírt, hogy mit csináltak rajt, meg hogy milyen dolgokat tettek bele, mert a doboz is megvan.
szó mi szó, a nyaralásunk jó volt az oda meg a visszautat leszámítva, a tengerpart a városok a séták a pizzák minden jó volt, jól éreztük magunkat, holnap meg kezdődhet előről a meló  :szomoru:
üdv Szassza
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2011 Július, 10, 13:00:37 pm »
Pedig szlovén matricát mi tavaly a balatonlellei MOL kúton vettünk az autópályánál, illetve Zalakomárnál is lehet venni elvileg a MOL honlapja szerint.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #43 Dátum: 2011 Július, 10, 13:08:41 pm »
3héttel ezelőtt szombathelyen is lehetett venni, múlt héten meg kifogytak, vagy nemtom :gondolkodik:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

meszi65

• Vendég
« Válasz #44 Dátum: 2011 Július, 10, 21:28:26 pm »
ha valaki szeretne vonyarcvashegyen campingezni és a strandtól 500 m olcsó nyaralni , szóljon adok egy email cimet és telefonszámot  :hahota: :hahota: ezt a hétvégét ott töltöttem , elég jól birta a Nexia.. kicsit lomha volt mert meg lett pakolva de kibirta  :taps:

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #45 Dátum: 2011 Július, 11, 20:53:49 pm »
Horváthországba- Vir szigetekre 2 főnek még - hely kiadó szeptember 14.-21.-ig, fix. 38.000Ft/fő + kaja. Az ár tartalmazza a szállást/klimás apartman/, útiköltséget! Számold ki még a Balcsinál is olcsóbb!  Akit érdekel hívjon a 70/774-33-07/sebikedinusa/ -es vagy a 70/433-44-31/sebike/ telefonszámon
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

moyos

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2011 Július, 17, 15:42:50 pm »
Az út letudva Martonvásár-Monfalcone / Marina Julia oda vissza + az egyéb kitérők.
Odafelé M7-M70 végig, majd Szlovénia és Olaszország nem pályán. Na ezt nem ajánlanám senkinek! Szlovéniában olyan helyekre vitt a navi, hogy ... tisztára rally feeling - hegyi felfutó majd le murván. ÉS számozott út volt! Mindegy, letudva. Odafelé mentünk pihenővel 10 órát. Visszafelé pályán (tanulva a korábbiakból) 6 óra.
Mindösszesen kapott az Elyse 1589km-t amit megszámított 2 tank benyából 3 tökéletes hengerrel és egy sánta negyedikkel - az egész megfejelve egy tetőboxxal hogy a rovarok se örüljenek   :fetreng:
Meg vagyok vele elégedve (mármint a verdával). Most kezdődhetnek a projectek: Hengerfej kerestetik még mindig, valamint kezdődik a hátsó tárcsafékesítés. De ezt majd Leonellel...

JA! Aki arrafelé megy nyaralni! Szlovéneknél tankoljatok, mert az olaszok 20-50 centtel drágábbak. Szlovéneknél az átlag 95-ös 1,26 juró volt. Olaszoknál 1,48-nál olcsóbban nem láttam sehol.
Érdekesség (nekem mindenképp az volt) hogy a lámpasorrend piros után zöld volt sárga nélkül.
Velence még mindig a helyén van, és irtó drága. Punta Sabioniig mentünk autóval HFT CARtárs instrukciói alapján. Itt érdemes megjegyezni, hogy az Információnál az egyik hölgy győri :igaz: hiába próbáltam csiszolni az ánglius-tudásomat. Parkolni maszekhoz mentünk - tök jó volt: integető emberkék ugráltak a kocsik elé, és tessékelték be őket a parkolókba. Ez 7 EURO volt, de fedél alatt volt a verda - ERGO árnyékban. Bazira nem mind1. Továbbá 50m-re voltunk a mólótól.
Ha még eszembe jut valami említésre méltó, leírom.
Pacsik!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Pécs
« Válasz #47 Dátum: 2011 November, 02, 15:58:52 pm »
Sziasztok,

Pécs a tervezett úticél. Gyerekekkel. Múzeumok közül elsősorban a Vasarely érdekel. Mit érdemes még megnézni?
Parkolás hol mennyiért biztonságos, illetve a Havi-hegy, Misina-tető, Tubes kilátók közül melyiket érdemes megnézni.
Zsolnay ?

• Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
Re:Pécs
« Válasz #48 Dátum: 2011 November, 02, 16:24:25 pm »
Sziasztok,

Pécs a tervezett úticél. Gyerekekkel. Múzeumok közül elsősorban a Vasarely érdekel. Mit érdemes még megnézni?
Parkolás hol mennyiért biztonságos, illetve a Havi-hegy, Misina-tető, Tubes kilátók közül melyiket érdemes megnézni.
Zsolnay ?
Amit felsoroltál, mindent érdemes megnézni.  :szetvert:
Állatkert is gyönyörű.
Parkolás elég drága, és szinte az egész belváros fizetős. Mi az árkádban raktuk le a kocsit, ez bent van a központban, itt két óra ingyen van, és csak utána kell fizetni.
  • CEED SW '08 EX Limited 1.6 16v Benzin
  • Tscholnok
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2011 November, 02, 17:26:37 pm »
Sziasztok,

Zsolnay ?
Állatkert is gyönyörű.
Parkolás elég drága, és szinte az egész belváros fizetős. Mi az árkádban raktuk le a kocsit, ez bent van a központban, itt két óra ingyen van, és csak utána kell fizetni.

Hááááááááááát, belépődíjban a két Zsolnay (mauzóleum + múzeum, a székesegyház, a Vasarely , meg a tv torony alsó hangon 12e Ft  négyünknek csak belépődíjban.

Megjegyzem, hogy pl Amsterdamban 100Euro egy 4 napos mindenre jó bérlet, közlekedéssel, összes múzeummal, látnivalóval, 2xsétahajókázással (még az Ajax stadion is benne van), szélmalmostul, kikötőstül, idegenvezetve...
attis

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
« Válasz #50 Dátum: 2011 November, 02, 17:32:23 pm »
Sziasztok,

Zsolnay ?
Állatkert is gyönyörű.

Hááááááááááát, belépődíjban a két Zsolnay (mauzóleum + múzeum, a székesegyház, a Vasarely , meg a tv torony alsó hangon 12e Ft  négyünknek csak belépődíjban.

Megjegyzem, hogy pl Amsterdamban 100Euro egy 4 napos mindenre jó bérlet, közlekedéssel, összes múzeummal, látnivalóval, 2xsétahajókázással (még az Ajax stadion is benne van), szélmalmostul, kikötőstül, idegenvezetve...
De az nem Magyarország.  :szetvert:
  • Tscholnok

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2011 November, 02, 18:27:04 pm »
Sziasztok,

Zsolnay ?
Állatkert is gyönyörű.

Hja, senki nem kérdezi meg a turisztot, mi lenne neki a jó, akar-e mindenfel külön jegyeket venni, vagy szeretne egy bérletet? Ha esetleg mégis rájönnének, akkor meg úgysem lehet megállapodni az A meg a B muzeummel, hiszen más a tulajdonos és mindkettő magyar :O)
attis

Nem elérhető Jani

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Én vagyok itt a Jani! :D
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2011 November, 02, 18:43:09 pm »
Sziasztok,

Zsolnay ?
Állatkert is gyönyörű.

Hja, senki nem kérdezi meg a turisztot, mi lenne neki a jó, akar-e mindenfel külön jegyeket venni, vagy szeretne egy bérletet? Ha esetleg mégis rájönnének, akkor meg úgysem lehet megállapodni az A meg a B muzeummel, hiszen más a tulajdonos és mindkettő magyar :O)
Budapest kártya van. http://www.budapest-card.com/
Lehet Pécsen is van ilyen.

Ez van http://www.iranypecs.hu/portal/fooldal/praktikus_informaciok/kedvezmenykartyak
  • 2005 Lacetti SW Elite+ 1.6 LPG
  • Budapest

LPG

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2011 November, 02, 19:43:43 pm »
Sziasztok,

Zsolnay ?
Állatkert is gyönyörű.

Ez van http://www.iranypecs.hu/portal/fooldal/praktikus_informaciok/kedvezmenykartyak

Köszi, néztem én is, de nem vagyok nyugdíjas :O)
A katolikus egyházi fennhatóság alá tartozó székesegyházba a világ egyetlen kártyája sem jó, hacsak nem én vagyok a pápa. De akkor meg a családi kedvezmény ugrott, meg a gyermekjegy :O) Ugyanitt megemlíteném, hogy a párizsi múzeum kártya jó volt a NotreDam-ba is...
Kb erről szólna a történet: nekem volt az elmúlt 5 évben ennyi látogatóm (jegyeladásból, bevallott, adózott jövedelem alapján), neked volt annyi. Akkor a múzeum kártya bevételét is ennek arányában osszuk meg! Ugyanez sokszereplős játékban is.
Visszatérve Párizsra: az analógia az lenne, ha a Halászbástya, Mátyás templom, Bazilika (jó, ott nem kell fizetni emlékeim szerint), Libegő, Sikló, Parlament, János-hegyi kilátó is benne lenne a jegyben. Azért a semminél több, szép kezdeményezés, hátha kinövi magát!
attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2011 November, 07, 21:58:56 pm »
Sziasztok,

Zsolnay ?
Állatkert is gyönyörű.

Köszi, néztem én is, de nem vagyok nyugdíjas :O)
A katolikus egyházi fennhatóság alá tartozó székesegyházba a világ egyetlen kártyája sem jó, hacsak nem én vagyok a pápa. De akkor meg a családi kedvezmény ugrott, meg a gyermekjegy :O) Ugyanitt megemlíteném, hogy a párizsi múzeum kártya jó volt a NotreDam-ba is...
Kb erről szólna a történet: nekem volt az elmúlt 5 évben ennyi látogatóm (jegyeladásból, bevallott, adózott jövedelem alapján), neked volt annyi. Akkor a múzeum kártya bevételét is ennek arányában osszuk meg! Ugyanez sokszereplős játékban is.
Visszatérve Párizsra: az analógia az lenne, ha a Halászbástya, Mátyás templom, Bazilika (jó, ott nem kell fizetni emlékeim szerint), Libegő, Sikló, Parlament, János-hegyi kilátó is benne lenne a jegyben. Azért a semminél több, szép kezdeményezés, hátha kinövi magát!

Csütörtökön még felhívogattam Baranya megyei múzeumokat. Pont értekeztek a belépődíjakról, így nem tudtak mondani semmit. Kellemes meglepetésre családi jegyet kaptunk a múzeumokba, asszem 50%, forintosítva 1800/család.
Sikerült a hét egyetlen igazán ködös napját kiválasztani, tejfehér szemerkélésben haladtunk majdnem végig. Igyekeztem minél többet pályán menni, így SZFV-Dunaújváros, M6, M60 lett az útvonal. A kicsi egy cseppet sem aludt, várta az alagutakat, utána meg már minek :O)

Köszi a tippet, Árkádban parkoltunk. Változás: csak az első óra ingyenes, utána 2 óra 300, majd a 4-ik órától 400 Ft a parkolási díj.
Dzsámi, székesegyház, Vasarely, Zsolnay fértek bele.
Csontváry kiállítás sajnos elköltözött Szentesre és Szegedre, arról lemaradtunk. A honlapon erről nem volt infó, pedig okt 1. óta zárva van.
A Vasarely tényleg állat, 80%-át ismertem de meglepődtem némelyiken, nem tudtam, h pl a zebrások textilből/re készültek. Ki van találva a világításuk is nagyon.

Kószáltunk egyet a városban, kaja az Árkádban (BK-ban elfogyott a csirkeszendvics), én mondjuk nem eszem ilyet, inkább kerestem egy gyrosost, amitől jól laktam és finom is volt.

Misina-tetőre a köd miatt nem mentünk fel, inkább zárásként felballagtunk a Havi-hegyre a kápolnához.
Sokat onnan sem láttunk, pedig már oszladozott a pára és a köd. Kocsival terveztük, de a Tettye utcát és teret átépítik sétálóvá, mag csatornáztak is egy csomó helyen. Kevergés helyett parkoltam és gyalogoltunk. Legalább lejártuk az ebédet és végigsétáltunk (másztunk) Tettye városrészen is.

Ennyi fért bele, a mostoha látási viszonyok miatt elég soká tartott az út.

Szép, nyüzsgő egyetemi város, ajánljuk.
attis

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2012 Január, 06, 21:13:14 pm »
Aki esetleg utazást tervezget, annak ajánlanék egy aukciós oldalt.
Mi most foglaltunk le egy kupont.
Itt minden 5000ft-ról indul, és van egy azonnali ár.
változó mennyiért lehet egy adott ajánlatra licitálni, de érdemes alaposan körülnézni.
Mi most vettünk egyet, azaz megvettük azonnali áron, Szentgotthárdra a Hotel Gothard**** -ba.
licitnél ez 2 éjszaka, 2 főre vonatkozna, reggelivel, állandó fürdőbelépővel az élményfürdőbe.
Azonban utánanéztem kicsit, és megvettem inkább azonnali áron, mert mindenki egyből lecsap rá.
Amiért megvettem, az az, hogy ha azonnali áron veszem meg, egy éjszakát ajándékba kapunk, és a reggeli helyett félpanzióra módosul az ellátás, kizárólag hétköznapon, és ünnepnapok kivételével.
Mindezt 48400ft-ért.
Ha valaki felmegy a Gothard honlapjára, ez a három éjszaka 100.000 Ft lenne.
Így féláron megvettem, amit egy évig felhasználhatok, és szabadon átruházható.
Érdemes körbenézni, mert kiszámolva egy olcsó panzió árát, plusz kaja, mellé meg a fürdőbelépők, még többe került volna.
www.gulliver.hu  :oke:

Így most február 5-től párommal ketten 4 napig az Őrségben kényeztetjük magunkat.  :pirul:
  • Tscholnok

www.lacettiklub.hu

antaistv

• Vendég
« Válasz #56 Dátum: 2012 Március, 14, 16:13:49 pm »
Tavaly nekünk Szlovákia volt az uticél, Somoskőújfalunál mentünk át a határon. Mindenképp hazai vidéket is szerettünk volna útba ejteni, hogy a helyi utazási ajánlatok között is nézelődtünk,hogy ne csak abból álljon az utunk, hogy "odamegyünk és hazajövünk"… így találtuk rá egy nagyon kedves kis helyre. Tavaly jártunk Salgótarján mellett, egy kis település szállodájában.

A környéken szétnéztünk, és hasonlóan gyönyörű helyeket találni északon…voltunk a Salgó várában, a Somoskői várban, ott vannak a bazaltorgonák, ott van még a Medves-fennsík is, de egyébként az egész vidék gyakorlatilag túraútvonalak sorából áll. A helyi vadasparktól kezdve a környék bányataváig minden jól megközelíthető!!A várak alatt pl.: parkoló van, úgyhogy aki nem szeret túrázni, annak is tökéletes...mellesleg az út szerpentines végig :D

A környéken van egy szálloda a kényelmeseknek, de vannak faházak is a szálloda területén.

A terület amúgy szinte ismeretlen, a köztudatban nem hallani róla…internetes anyag is szinte nulla…mi is csak szálláskeresés során, a szálloda honlapját böngészve találtuk meg, hogy milyen lehetőségek vannak a vidéken.

Itt voltunk: www.medves.hu/belfoldi-utazasi-ajanlatok

Egyébként most olyan last minute akciót hirdetnek, melyben azt írják, hogy annyit fizetsz, amennyit szeretnél, a vendég szabja meg az árat...így marad pénz benzinre...

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2012 Március, 14, 17:12:59 pm »
Tavaly nekünk Szlovákia volt az uticél, Somoskőújfalunál mentünk át a határon. Mindenképp hazai vidéket is szerettünk volna útba ejteni, hogy a helyi utazási ajánlatok között is nézelődtünk,hogy ne csak abból álljon az utunk, hogy "odamegyünk és hazajövünk"… így találtuk rá egy nagyon kedves kis helyre. Tavaly jártunk Salgótarján mellett, egy kis település szállodájában.

A környéken szétnéztünk, és hasonlóan gyönyörű helyeket találni északon…voltunk a Salgó várában, a Somoskői várban, ott vannak a bazaltorgonák, ott van még a Medves-fennsík is, de egyébként az egész vidék gyakorlatilag túraútvonalak sorából áll. A helyi vadasparktól kezdve a környék bányataváig minden jól megközelíthető!!A várak alatt pl.: parkoló van, úgyhogy aki nem szeret túrázni, annak is tökéletes...mellesleg az út szerpentines végig :D

A környéken van egy szálloda a kényelmeseknek, de vannak faházak is a szálloda területén.

A terület amúgy szinte ismeretlen, a köztudatban nem hallani róla…internetes anyag is szinte nulla…mi is csak szálláskeresés során, a szálloda honlapját böngészve találtuk meg, hogy milyen lehetőségek vannak a vidéken.

Itt voltunk: www.medves.hu/belfoldi-utazasi-ajanlatok

Egyébként most olyan last minute akciót hirdetnek, melyben azt írják, hogy annyit fizetsz, amennyit szeretnél, a vendég szabja meg az árat...így marad pénz benzinre...

A "megközelítés" menüpont alatt nagyon ötletes a videó, nézzétek meg!
 http://www.medves.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=19&Itemid=121
attis

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
« Válasz #58 Dátum: 2012 Július, 22, 14:07:59 pm »
Az elmúlt három napot Sopron környékén töltöttük, amit bátran ajánlok mindenkinek.
Csütörtökön hajnalban indultunk, és első célunk az Ausztriai Family park volt.
Ugyan elsőre kicsit borsosnak tűnt a jegyár négyünkre, de ezért az árért a park 90%-át ingyen használhattuk. Volt pár fizetős játék, de azok kicsik voltak, meg nem is olyan egetverőek. Viszont a nagy hinták, elemek, csúzdák mind ingyen voltak.
Olyan hatalmas a park, és annyi minden van, hogy a nytivatartás szinte arra elég, hogy az ember végigjárja a parkot, és felüljön mindenre.
Szétáztattuk magunkat a krokodil vasúton http://www.freizeitparkfun.de/Familypark%20Neusiedlersee%2010.009.jpg , ránktüsszentett a barlangban a szunyókáló sárkány, traktoroztunk, ültünk az alma hintán, disznón lovagoltunk, megnéztük az állatokat, végigsorolni is nehéz lenne mi mindent csináltunk ott. Sokan voltak, de megérte! Ajánlom mindenkinek.
Hazafelé vételeztünk egy kis nasit a helyi áruházakban, lényegesen jobban jártunk anyagilag, mint itthon.
Miel a szállásunk étterme már nem üzemelt, elmentünk egy közeli, ajánlott étterembe.
Ez felűlmúlta várakozásainkat, ugyanis árban elég barátinak is volt mondható, főképpen az kettőt rendel egyet fizet akció.
Ebben sokfajta étel volt, és hatalmas adagok. Rendeltünk négy ételt, Brassói, Velővel töltött borda, Marhapörkölt, de igencsak kifogott rajtunk. Egy étlet kompletten dobozba is kértünk, mikor kihozták a gyerekeknek, mert félelmetes adagok voltak. Bőven megérte.
Pénteken reggel még esett az eső, de elindultunk Fertőboz-ra, megnézni a vasutat.
Pont elcsíptük az első Széchenyi emlék vonatot, amivel átvonatoztunk Nagycenkre. Ott megnéztük a kastély parkot, és a vasútállomáson a mozdony kiállítást. Majd visszavonatoztunk Fertőbozra, onnan pedig megcéloztuk Fertőrákost.
Itt is pont elértük a hajót, és tettünk egy egy órás hajókirándulást a Fertő tavon, Magyar és Osztrák oldalon.
Gyönyörű volt.
Innen visszamentünk Sopronba ebédelni, majd elvittük a gyerekeket a plázába, egy játszóházba. Ők már úgy is pörögni akartak, mi meg pihenni egy kicsit.
Majd innen elindultunk megnézni a bob pályát, amit végülis ki is próbáltunk, nagy sikere volt ennek is.
Majd egy rövid ausztriai vásárolgatás következett a határszélen, és Sopronban egy gyors vacsora.
Szombat reggel elég hűvös lett, és esett is, így úgy döntöttünk, hogy kijelentkezés után megcélozzuk Sárvárt, egy befejező attrakciónak.
Jó döntésnek bizonyult, mindannyian nagyon élveztük, ráadásul az új épületben már elég sok élmény elem van, amit a gyerekek rendesen ki is használtak.
Mikor már elfáradtunk mindannyian, elindultunk haza, öt kilométer után a hátsó sorból intenzív szuszogás volt hallható.  :szetvert: :fetreng:
Nagyon jól éreztük magunkat, elég sok mindent kipróbáltunk, megnéztünk, de még megyünk vissza, annyira jó volt.
  • Tscholnok

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #59 Dátum: 2012 Július, 22, 18:50:48 pm »
Az elmúlt három napot Sopron környékén töltöttük, amit bátran ajánlok mindenkinek.
Csütörtökön hajnalban indultunk, és első célunk az Ausztriai Family park volt.
Ugyan elsőre kicsit borsosnak tűnt a jegyár négyünkre, de ezért az árért a park 90%-át ingyen használhattuk. Volt pár fizetős játék, de azok kicsik voltak, meg nem is olyan egetverőek. Viszont a nagy hinták, elemek, csúzdák mind ingyen voltak.
Olyan hatalmas a park, és annyi minden van, hogy a nytivatartás szinte arra elég, hogy az ember végigjárja a parkot, és felüljön mindenre.
Szétáztattuk magunkat a krokodil vasúton http://www.freizeitparkfun.de/Familypark%20Neusiedlersee%2010.009.jpg , ránktüsszentett a barlangban a szunyókáló sárkány, traktoroztunk, ültünk az alma hintán, disznón lovagoltunk, megnéztük az állatokat, végigsorolni is nehéz lenne mi mindent csináltunk ott. Sokan voltak, de megérte! Ajánlom mindenkinek.
Hazafelé vételeztünk egy kis nasit a helyi áruházakban, lényegesen jobban jártunk anyagilag, mint itthon.
Miel a szállásunk étterme már nem üzemelt, elmentünk egy közeli, ajánlott étterembe.
Ez felűlmúlta várakozásainkat, ugyanis árban elég barátinak is volt mondható, főképpen az kettőt rendel egyet fizet akció.
Ebben sokfajta étel volt, és hatalmas adagok. Rendeltünk négy ételt, Brassói, Velővel töltött borda, Marhapörkölt, de igencsak kifogott rajtunk. Egy étlet kompletten dobozba is kértünk, mikor kihozták a gyerekeknek, mert félelmetes adagok voltak. Bőven megérte.
Pénteken reggel még esett az eső, de elindultunk Fertőboz-ra, megnézni a vasutat.
Pont elcsíptük az első Széchenyi emlék vonatot, amivel átvonatoztunk Nagycenkre. Ott megnéztük a kastély parkot, és a vasútállomáson a mozdony kiállítást. Majd visszavonatoztunk Fertőbozra, onnan pedig megcéloztuk Fertőrákost.
Itt is pont elértük a hajót, és tettünk egy egy órás hajókirándulást a Fertő tavon, Magyar és Osztrák oldalon.
Gyönyörű volt.
Innen visszamentünk Sopronba ebédelni, majd elvittük a gyerekeket a plázába, egy játszóházba. Ők már úgy is pörögni akartak, mi meg pihenni egy kicsit.
Majd innen elindultunk megnézni a bob pályát, amit végülis ki is próbáltunk, nagy sikere volt ennek is.
Majd egy rövid ausztriai vásárolgatás következett a határszélen, és Sopronban egy gyors vacsora.
Szombat reggel elég hűvös lett, és esett is, így úgy döntöttünk, hogy kijelentkezés után megcélozzuk Sárvárt, egy befejező attrakciónak.
Jó döntésnek bizonyult, mindannyian nagyon élveztük, ráadásul az új épületben már elég sok élmény elem van, amit a gyerekek rendesen ki is használtak.
Mikor már elfáradtunk mindannyian, elindultunk haza, öt kilométer után a hátsó sorból intenzív szuszogás volt hallható.  :szetvert: :fetreng:
Nagyon jól éreztük magunkat, elég sok mindent kipróbáltunk, megnéztünk, de még megyünk vissza, annyira jó volt.

tavaly aug.-ban mi is megcsináltuk ezt a sopronból induló familyparkos kirándulást, hasonló jó élményekkel.

mi ma hajnalban értünk haza Riminiből. hazafelé Firenzét is útba ejtettük.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT