Szerző Téma: Utazási ajánlatok  (Megtekintve 89780 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető hencike

• Moderátor
  • Daewoo Maister!
  • Nem: Nő
  • NYUSZI-Anyoofis
    • Profil megtekintése
    • NYUSZIWEBLAPJA
Utazási ajánlatok
« Dátum: 2010 Augusztus, 27, 09:58:44 am »
Szijasztok!

Ezt a témát azért hoztam létre, mert lesz jövõ évi nyaralások is, és szeretném ha leírnátok a tapasztalataitokat, élményeiteket. Akár rossz akár jó!

A jövõ évi nyaralásokhoz mondanátok ötleteket, hogy hova érdemes menni vagy hova nem :D

Legyen szép napotok!
  • Daewoo Tico SX 1998
  • Debrecen-Tuzsér utvonal

sebijoe

• Vendég
Re:Utazási ajánlatok
« Válasz #1 Dátum: 2010 Augusztus, 27, 10:21:11 am »
Mi 2007-ben a görög tengerparton nyaraltunk és ellátogattunk a Meteorákhoz nagyon szép érdekes táj a sziklák tetején levõ kolostoraival amik ma is funkcionálnak.

http://kep.tar.hu/tar/galeriaim/50523481?o=12

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #2 Dátum: 2010 Augusztus, 27, 10:43:57 am »
Idén mi eger és környékén volt, szép helyek vannak arra is. érdemes körülnézni, szállásügyben is sokfajta választási lehetõség van, a közelbe van aztán szilvásvárad, lillafüred, miskolc, aggtelek, aki hosszabb idõre megy még tokaj is útba ejthetõ. tetszett nekünk, de sokmindenre nem volt idõnk. viszont aki a barlangfürdõbe megy miskoltapolcára az ne a környéken parkoljon mert 300ft/óra a díja, mi 8kg aprót szórtunk bele hogy 3óra 10percre elég legyen a jegy.
tavaly is Magyarországon voltunk, akkor balaton keszthely.
Jövõre indulok vissza horvátba mert már 2 éve nem voltam, adott a hely, vannak ismerõsök akik adnak ki szobát, oda szotkunk menni, az árak is barátságosak. pulától kb 15km-re északra, van egy üdülõfalu barbariga, oda járunk már jó 10 éve :) majd képeket is nyomatok fel, készítek mappát a nyaralásokról :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #3 Dátum: 2010 Augusztus, 27, 10:52:42 am »
útibeszámolóm a júniusi lignanoi nyaralásunkról: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=101497908&t=9057954
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető apoofis

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
    • Facebook profiloldalam
« Válasz #4 Dátum: 2010 Augusztus, 27, 22:43:51 pm »
Ha az idei augusztus 20.ára gondolok, akkor az egyik szemem sír a másik nevet. Azt, hogy mért sír nem firtatnám, azt viszont igen, hogy mért nevet.

Hencikével nyakunkba vettük a világot huszadikán, mondván keresünk egy normális rendezvényt :yoyo:. Balkány mínusz, Biri mínusz, Nagykálló mínusz :gondolkodik:. No mondom, akkor irány Nyíregyháza, Vadaspark :oke:. Fellelkesedve elindultunk Nyíregyre, hogy bemenjünk a Falumúzeumba, és a Vadasparkba. De lelkesedésünk hamar alábbhagyott, mikor megláttuk a parkoló kocsik tömegét. Még jobban elszontyolodtunk, mikor megláttuk, hogy mekkora sor álla a Vadaspark elõtt :csodalkozik:. No akkor mondom irány tovább, én nem állok este 10-ig sorba. Elindultunk Gávavencsellõre a Krumplifesztiválra. De mint kiderült az 21.én volt  :fejelfalnak:. Hát mondom ilyen nincs. Akkor irány Tokaj. Menet közben megálltunk Szabolcsban. Na ez egy jó döntés volt, ugyanis itt találtunk egy kis hangulatos falunapot, és megnéztük a híres Szabolcsi földvárat is. Innen egyenes út vezetett Tokajba. Ekkor már nagyon éhesek voltunk. Mondom ilyen nemes napon nem dukál a Hot-Dog. Beültünk a Millenium  étterembe, ami a nap legjobb döntésének bizonyult. Hencike rendelt egy sárgabaracklevest, csirkemellfilét sült krumplival, valamint csokis palacsintát, mindenféle öntettel. Én ettem egy babgulyást, szalonnába csavart szûzérméket krokettel, valamint túrós palacsintát vaníliaöntettel. Õszintén szólva eddig azt hittem mindent meg bírok enni, de ha most nem kellett volna várni a fogások között akkor nem tudom, hogyan birkóztam volna meg a menüvel. Bõséges és finom. Bár Hencike kicsit kifogásolta a sárgabaracklevest, de szerintem az se volt rossz, csak hát ahány ház, annyi szokás. Mindezért a lakomáért kb 7000 forintot fizettünk. Remek volt a kiszolgálás, remek volt az étel íze. Megfelelõ ár-érték arány. Szerintem. Mindezek után felugrottunk a kompra a másik településen, aminek a nevét mindig elfelejtem. Majd irány haza. Szép kirándulás volt. Mindenkinek ajánlanám.
  • Chevrolet Nubira SW 1.6 /2006/
  • Debrecen, Balkány, Biri, Nagykálló, Nyíregyháza, Hajdúszoboszló

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nem elérhető apoofis

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
    • Facebook profiloldalam
« Válasz #5 Dátum: 2010 Augusztus, 29, 21:50:46 pm »
No itt van pár kép a 20. áról :D

• Chevrolet Nubira SW 1.6 /2006/
  • Debrecen, Balkány, Biri, Nagykálló, Nyíregyháza, Hajdúszoboszló

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #6 Dátum: 2010 Szeptember, 05, 20:45:29 pm »
Aki Hajdúszoboszlón jár, annak figyelmébe ajánlanám a Debreceni találkozón szállást szolgáltató Apartmanházat.
Hajdúszoboszló központjában, a fürdõtõl 3 perc sétára, hihetetlen felszereltséggel, és konszolidált árakon.
Aki volt most Debrecenben, az mindent tud!  :oke:

www.lizaapartman.hu
  • CEED SW '08 EX Limited 1.6 16v Benzin
  • Tscholnok
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • R.I.P Nexia1.5 16V, Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #7 Dátum: 2010 Szeptember, 05, 20:54:23 pm »
Aki Hajdúszoboszlón jár, annak figyelmébe ajánlanám a Debreceni találkozón szállást szolgáltató Apartmanházat.
Hajdúszoboszló központjában, a fürdõtõl 3 perc sétára, hihetetlen felszereltséggel, és konszolidált árakon.

www.lizaapartman.hu
Hibátlan :igaz: :oke:
Ajánlom én is mindenkinek :kacsint:

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #8 Dátum: 2010 Szeptember, 06, 17:07:17 pm »

www.lizaapartman.hu
Hibátlan :igaz: :oke:
Ajánlom én is mindenkinek :kacsint:
És én  is.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető hencike

• Moderátor
  • Daewoo Maister!
  • NYUSZI-Anyoofis
    • Profil megtekintése
    • NYUSZIWEBLAPJA
« Válasz #9 Dátum: 2011 Március, 25, 09:05:27 am »
Lassan itt a nyaralási szezon :D Aki a télen vagy valamikor volt valahol, leírhatná véleményét a helyről :D
  • Daewoo Tico SX 1998
  • Debrecen-Tuzsér utvonal

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #10 Dátum: 2011 Március, 25, 10:13:14 am »
Mi Harkányban voltunk 3 napot még Februárban.
Bátran ajánlom a szállást: http://harkany-szallas.uw.hu/
Jól felszerelt, igényes, olcsó szállás.
A harkányi fürdő számomra kicsit érdekes volt, de jó, és kellemes.
A Siklósi Wellness fürdő olcsóbb, és jobban is tetszett.
A környék csodálatos, Siklós, Villány, Mohács, Pécs, csak ajánlani tudom mindenkinek!
Mellesleg NKR73 is volt ugyanitt, és ők is meg voltak elégedve.  :oke:
  • CEED SW '08 EX Limited 1.6 16v Benzin
  • Tscholnok
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

josh

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2011 Március, 25, 10:17:30 am »
Lassan itt a nyaralási szezon :D Aki a télen vagy valamikor volt valahol, leírhatná véleményét a helyről :D

Szeptember végén voltam Hévizen. Szenzációs a tófürdő, így ősszel, viszonylag kevesen vannak ilyenkor.
A város központjából induló minibusszal fel lehet menni a hegyre a boros pince sorra. Jó ételek, nagyon finom ütős borok és nem olyan vészes árak! Mivel utószezon volt, így közvetlen a központba sikerült kivenni egy apartmant, terasszal és nem igazán emlékszem már a pontos árra, de olyan 12e/éj volt az apartman ára.

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2011 Március, 25, 10:46:02 am »
Én voltam párommal január közepén Kehidakustányba, egy hosszú hétvégét töltöttünk el. a fürdőtől kb 200m-re voltunk egy nagyszerű panzióba, nekem nagyon bejött. jól fel volt szerelve, újszerű volt, modern, kényelmes ággyal, volt bent egy kis konyha, kávéfőző, teafőző,tűzhely, mikró, mosogató, edények, étkészlet, minden, külön széf is volt. a fürdő is tetszett, nem voltak sokan, a víz nagyon kellemes volt, a benti csúszda .urva jó :oke: mivel tél volt így kint nem nagyon lehetett tartózkodni, de azért a medencébe kimerészkedtünk, majd dobok fel pár képet  :oke:

itt a panzió webcíme, ajánlom őket :oke:
http://kehidakustanypanzio.hu/
« Utoljára szerkesztve: 2011 Március, 25, 10:48:03 am írta Szassza »
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2011 Március, 25, 18:49:47 pm »
Mi nyáron Debrecenben voltunk a virágkarneválon. A szálloda, ahol voltunk, jó volt, mivel csöndes helyen volt, mivel bent volt az erdőben. Igaz, a villamos csengetése behallatszott, de nem volt vészes. A városközpont kényelmes sétával kb. fél óra volt, de jó volt a séta. Igaz, én elfáradtam, de nem is az a lényeg. Nekem egyedül az nem tetszett, hogy ha vacsorázni akartál, nem volt az étlapon választék, minden este ugyanazt tudtad enni. De a közelben volt egy nagyon jó pizzázó, kb. 5-10 perc sétára, az jó volt, ízlettek a pizzák.
Mi, ha tudunk, szerintem idén is odamegyünk megnézni a karnevált.
  • Chevrolet Spark (2005-ós évjárat)

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2011 Március, 26, 16:58:28 pm »
Mi nyáron Debrecenben voltunk a virágkarneválon. A szálloda, ahol voltunk, jó volt, mivel csöndes helyen volt, mivel bent volt az erdőben. Igaz, a villamos csengetése behallatszott, de nem volt vészes. A városközpont kényelmes sétával kb. fél óra volt, de jó volt a séta. Igaz, én elfáradtam, de nem is az a lényeg. Nekem egyedül az nem tetszett, hogy ha vacsorázni akartál, nem volt az étlapon választék, minden este ugyanazt tudtad enni. De a közelben volt egy nagyon jó pizzázó, kb. 5-10 perc sétára, az jó volt, ízlettek a pizzák.
Mi, ha tudunk, szerintem idén is odamegyünk megnézni a karnevált.
Rióba nem mentek? Igaz nem virág, de jó kis karnevál. :szetvert:
Ha nyerek a Lottón (nagyon sokat), elviszem az egész klubbot. :hahota: :szetvert:

• Dombóvár
Lacetti 1.6 Elite HB 2006

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2011 Március, 26, 17:25:09 pm »
Oda én nem készülök. Látsz esélyt arra, hogy nyersz?

meszi65

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2011 Március, 29, 14:00:46 pm »
halihó!
Egy kis segítség kéne  :hahota:
nyáron (aug.ban) azt tervezem hogy 5 napon keresztül körbe autózom a Balatont. Pihenő helyet 4 városra terveztem:
Keszthely, Balatonmáriafürdő, Siófok, Balatonfüred. Itt fogunk megszállni.
További megállók még lesznek, de ezek csak látnivalók miatt.
A segítség amit kérek, hogy a felsorolt városokban szállást kellene találni  :hahota:
Leginkább sátorozásra gondoltunk, de lehet kisebb apartmanházak is.
Lényeg hogy minél occóbb legyen  :taps:
Ha valami jó kis látványosságot is tudtok , azt is szívesen várom  :hahota: De most a szállás lenne a legfontosabb  :fetreng:
Csatolok egy képet is hogy könnyebb legyen  :hahota:

« Utoljára szerkesztve: 2011 Március, 30, 14:31:32 pm írta hencike »

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2011 Március, 29, 14:18:39 pm »
Szia!

Keszthelyen szállást nem tudok, de a keszthelyi Festetics kastélyt és vasútmodell kiállítást ajánlom. Legalábbis nekünk tetszett. Ez egymással szemben van, csak át kell menni az úton. Mondjuk én ha jól emlékszem, a kastélynak csak az udvaráig jutottam, mert éppen felújítás volt, de talán belülről is meg lehet nézni. Ha érdekel ilyesmi, ajánlom a megtekintést. Mivel mi is csak ezért mentünk át Keszthelyre, nem nagyon tudok szálláshelyet ajánlani. A Balaton partján meg főleg nem, de attól függetlenül más még tudhat valamit.
« Utoljára szerkesztve: 2011 Március, 30, 14:32:07 pm írta hencike »

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2011 Március, 29, 14:42:47 pm »
halihó!
Egy kis segítség kéne  :hahota:
nyáron (aug.ban) azt tervezem hogy 5napon keresztül körbe autózom a Balatont. Pihenő helyet 4 városra terveztem:
Keszthely, Balatonmáriafürdő, Siófok, Balatonfüred. Itt fogunk megszállni.
További megállók még lesznek, de ezek csak látnivalók miatt.
A segítség amit kérek, hogy a felsorolt városokban szállást kellene találni  :hahota:
Leginkább sátorozásra gondoltunk, de lehet kisebb apartmanházak is.
Lényeg hogy minél occóbb legyen  :taps:
Ha valami jó kis látványosságot is tudtok , azt is szívesen várom  :hahota: De most a szállás lenne a legfontosabb  :fetreng:
Csatolok egy képet is hogy könnyebb legyen  :hahota:

Szega, én tudok szállást Keszthelyen, 2éve voltam ott, nagyon tetszett jó kis hely, nekem bejött, lehet érdeklődni :oke:

http://5mp.eu/web.php?a=patria

bátran ajánlom, Pátri Zoltán
hivatkozz rám, bár nem tudja ki vagyok :rohog:
nekünk tetszett, 4napot voltunk náluk :oke:
« Utoljára szerkesztve: 2011 Március, 30, 14:32:54 pm írta hencike »

josh

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2011 Március, 29, 15:00:04 pm »
Szia!

Keszthelyen szállást nem tudok, de a keszthelyi Festetics kastélyt és vasútmodell kiállítást ajánlom. Legalábbis nekünk tetszett. Ez egymással szemben van, csak át kell menni az úton. Mondjuk én ha jól emlékszem, a kastélynak csak az udvaráig jutottam, mert éppen felújítás volt, de talán belülről is meg lehet nézni. Ha érdekel ilyesmi, ajánlom a megtekintést. Mivel mi is csak ezért mentünk át Keszthelyre, nem nagyon tudok szálláshelyet ajánlani. A Balaton partján meg főleg nem, de attól függetlenül más még tudhat valamit.

A Festetics kastélyba nagyon időbe kell menni ha mindent meg akarsz nézni (kb. 5-6 óra végigmenni mindenen ezt mondták a pénztárnál), és akkor eléggé izmos pénz is (mindre külön kell megvenni). A vasút kiállítás a vadász kiállítással másik épületben van, az utca túl oldalán külön pénztárral. A furcsa az volt, hogy nem volt idegenvezetés és ki se volt bent táblázva semmi. De mindenképpen érdekes megnézni, mert szép és érdekes így is.
A sétáló utcán visszafelé van pár múzeum pl. az egyik sarkon TV-rádió múzeum, de van kínzó eszközös múzeum is. Babamúzeum is van (ez Tihanyba is van).
Szigligeti várromba érdemes még felmászni (tényleg mászni kell olyan meredek), Badacsonyba én megszállnék külön (ha nem ott, akkor olyan helyen ami hajóval megközelíthető). A hegyen van számtalan túra útvonal és ugye borospincék, a Kazinczy ház mellett forrás. Keszthelyen nem aludnék inkább Hévíz (pár km csak), itt a tófürdő, lehet jót fürödni, és a központból induló kis "vonat" busszal fel lehet menni a pincesorra a hegyre. Érdemes nem egyből bemenni az első pincébe, hanem végigsétálni rajta, elég jó a kilátás szerintem. Az ételek is finomak és nem túl vészesek. A borok pedig nagyon finomak és testesek.
Érdemes lehet még a Csillagvárt megnézni (viasz szobrok, sajna jól el van dugva és későn mentünk így 10percünk lett volna megnézni, letettünk róla) Balatonszentgyörgyön, esetleg elmenni a Kis-Balatonhoz (Balaton ház, Bivaly rezervátum), annyira nem látványos, de nagyon nyugodt akár lehet pecázni is.
A déli parton nem tudok túl sok látnivalót, ezek többnyire strand települések. Talán a Balatonboglári gömb kilátóba érdemes felmenni, sajnos a Balatonszemesi kisvasút is haldoklóba van, így a csisztapusztai fürdőbe se jár már. Vagy a Balatonlellei borheteknél szoktak programok lenni koncertekkel, sok finom étellel és itallal.
Siófok se a régi már, de lehet dizsizni legalább.
Füreden az aquapark, mellette a görög "város" üzletei és séta a kikötőben. Érdemes megnézni, hogy Füreden mikor van valamilyen kulturális hét. Lehetnek érdekes programok. Jah és be lehet fizetni vitorlásozni (nem volt időm kipróbálni, de biztos jó lehet). Füredtől el szoktam kalandozni Veszprémbe is, hiszen 20km kb. az út. Itt van vadaspark, ami kb. 2éve bővült a Szavanna résszel, a várnegyed, érdemes lemenni a hegyoromra a kereszthez, tűztorony az Óváros téren (nem tűnik nagyon magasnak, de végül is brutálisan az, paráztam is) és a várnegyedből levezető út és a fő út kereszteződésénél a Mackó cukrászda, ahol olyan jó a Somlói, mint máshol sehol, mellette Palócz ház, múzeum és a Petőfi színház.
Vonyarcvashegy bor és strand.
Hazafelé meg menj be Sümegre is, hátha van várjátékok!

Sajnos évről évre kell azzal szembesülni, hogy egyes önkormányzatok a Balaton környékén nem tudnak elég pénzt félre tenni a szúnyogok irtására (jellemzően egyre kevesebbet). Este iszonyat kimenni, egyes városokba keményen ellepnek a dögök. Van ahol csak percenként 2-3 zümmög, és a szúnyogriasztó sprayek nem hatják meg őket. Erre is készüljetek fel!

UI: Ami nekem tetszik nagyon az Somlójenő mellett a Somló-hegy. Itt csak azért is felmásznék rá olyan érdekes. Persze vannak pincék is. Vár és kilátó is, utána olvastam!
« Utoljára szerkesztve: 2011 Március, 30, 14:30:45 pm írta hencike »