Szerző Téma: Autó női szemmel  (Megtekintve 51922 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Nem: Férfi
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Re: Véleményeink az egyes autókról :D:D:D:D
« Válasz #40 Dátum: 2010 Június, 23, 15:19:05 pm »
A mi családunkban nagypapámnak volt egy négyütemû Trabija. Sokat nem ültem benne, de az volt a 3. autója egy kispolszki és egy lada után. Én konkrétan nem tudok róla sokat beszámolni, mert vezetni akkor még nem tudtam, így azt nem tudom, milyen volt. Az egyik rokonnak van egy 25 éves Trabija, még ma is megy. Õ indulásnál elég jól megbõgeti, olyankor füstöl szegény, mint a gyárkémény. Már elég sokan le akartak csapni arra a Trabira, de a 81 néhány éves öregasszony nem adja el, mert neki boltba járni jó. Olyan Trabi, hogy nincs benne kuplung, mert a férjének sajnos csak egy lába volt. De azt mondta az öregasszony, hogy ha õ eladná, akkor legfeljebb csak múzeumba adná be veterán autónak.  :hahota:
Abban talán egyszer ültem, amikor vittük a kutyáját állatorvoshoz. Nagypapáméban hátul ültem, de a lábaimnak valahogy szûk volt a hely.

az a kuplung nélküli a hycomat.
szerintem is jó a 601. sokat vezettem, és én mindig élveztem a vezetését.
szüleimnek is volt több, gyakorlatilag abban nõttem fel.

a négyütemû kissé gyengébb eresztés, de annak is van elõnye.

lehet hobbyautónak lesz még trabantom.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2010 Június, 23, 15:40:06 pm »
Még jó, hogy ez a nõi sarok, azt mi férfiak írjuk le a véleméynünket.  :omg: :hahota: :fetreng:  :szetvert:
  • Dombóvár
Lacetti 1.6 Elite HB 2006

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
  • Nem: Nő
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2010 Június, 23, 16:11:18 pm »
Talán mert a férfiak többsége vezetett már ilyen autót. Nekem sok élményem nem volt a Trabantokról. Nekünk Wartburgunk volt.
  • Chevrolet Spark (2005-ós évjárat)

Balage81

• Vendég
« Válasz #43 Dátum: 2010 Június, 23, 16:23:33 pm »
Még jó, hogy ez a nõi sarok, azt mi férfiak írjuk le a véleméynünket.  :omg: :hahota: :fetreng:  :szetvert:

Jó hogy le esett valakinek...  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2010 Június, 23, 16:45:45 pm »
Ha lenne élményem, én is leírnám. De nekem ami élményem volt, már leírtam. De ha gondoljátok, a Wartburgról tudok írni véleményt, mert azt vezettem is pár évig.
  • Chevrolet Spark (2005-ós évjárat)

p.lorant

• Vendég
« Válasz #45 Dátum: 2010 Június, 23, 19:56:01 pm »
Hétfõ van!

Audi A4:

Az egész kocsi kialakítása, megfelelõen néz ki egy nõi sofõrnek és egy férfi sofõrnek egyaránt. A kényelmes belsõ, elegáns vonalvezetésnek köszönhetõen úgy érezhetjük magunkat mint ha mi lennénk a királyok egy ilyen autóban :D
tetszik a kerek formája és a nagy orra az autónak :) A csomagtere szép nagy.
Egyedül talán a fogyasztása lehetne kevesebb :D A ticóhoz képest sok :hahota:
Meg talán a levegõbeáramló túl nagy :D

De elfogadnám összességében :D A régi és az új változatát is :D
Az A3 inkább nõi autó, mint az A4.
De a témánál maradva. Nagyon sokféle A4-es van, mert nem 1 ráncfelvarráson ment keresztül.
Az utolsó és az elõtte lévõ széria az ami nekem kifejezetten tetszik, bár vannak azért hibái. Az új forma miatt a hátsó beszálló tér egy magamfajta nagytestû embernek kifejezetten kicsit és nehézkes a beszállás. A belsõ hely eléggé elfogaható. A felszereltségtõl függõen sok extrával vannak felszerelve alapból.
Mindent összevetve egy jó autó.
Én a 2.0T és a TDI verziókat részesítem elõnyben.

Puszi
sznuni
csatlakoznék az elottem szolokhoz ...jo auto az A4 és igen a 2.0TDi az egy érdekes választás mint fogyasztás és akár még gyorsulás szempontjábol is :) én nem vagyok egy nagy testu emberke, de én akkor is a A6ost részesitem elonyben a 2009es modelt 3.0 TDi avant Quattro... szerintem ha gazdag lennék akkor ez lenne a kovetkezo auto :D csak nem vagyok gazdag :( ... vagy az álmom egy RS6 avant, amiben egy 5.0 BiTurbo lamborghiny motor berreg és alig 580Lovacska nyomja a sofort az ulésbe ....mindehez keramikus tárcsa fékek ... hmm már csak 150ezer euró és egy Jurki benzínkut és meg is veszem  :taps: :taps: :taps: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2010 Június, 23, 20:28:04 pm »
Hétfõ van!

Audi A4:

Az egész kocsi kialakítása, megfelelõen néz ki egy nõi sofõrnek és egy férfi sofõrnek egyaránt. A kényelmes belsõ, elegáns vonalvezetésnek köszönhetõen úgy érezhetjük magunkat mint ha mi lennénk a királyok egy ilyen autóban :D
tetszik a kerek formája és a nagy orra az autónak :) A csomagtere szép nagy.
Egyedül talán a fogyasztása lehetne kevesebb :D A ticóhoz képest sok :hahota:
Meg talán a levegõbeáramló túl nagy :D

De elfogadnám összességében :D A régi és az új változatát is :D
Az A3 inkább nõi autó, mint az A4.
De a témánál maradva. Nagyon sokféle A4-es van, mert nem 1 ráncfelvarráson ment keresztül.
Az utolsó és az elõtte lévõ széria az ami nekem kifejezetten tetszik, bár vannak azért hibái. Az új forma miatt a hátsó beszálló tér egy magamfajta nagytestû embernek kifejezetten kicsit és nehézkes a beszállás. A belsõ hely eléggé elfogaható. A felszereltségtõl függõen sok extrával vannak felszerelve alapból.
Mindent összevetve egy jó autó.
Én a 2.0T és a TDI verziókat részesítem elõnyben.

Puszi
sznuni
csatlakoznék az elottem szolokhoz ...jo auto az A4 és igen a 2.0TDi az egy érdekes választás mint fogyasztás és akár még gyorsulás szempontjábol is :) én nem vagyok egy nagy testu emberke, de én akkor is a A6ost részesitem elonyben a 2009es modelt 3.0 TDi avant Quattro... szerintem ha gazdag lennék akkor ez lenne a kovetkezo auto :D csak nem vagyok gazdag :( ... vagy az álmom egy RS6 avant, amiben egy 5.0 BiTurbo lamborghiny motor berreg és alig 580Lovacska nyomja a sofort az ulésbe ....mindehez keramikus tárcsa fékek ... hmm már csak 150ezer euró és egy Jurki benzínkut és meg is veszem  :taps: :taps: :taps: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Tévúton/vakvágányon jártok ti mind  :hahota:
Ha nagyon sok pénzem  lesz, akkor a.) nem megyek sehova, ha akar valaki valamit, majd eljön. b.) mindenhova taxival/sofõrrel megyek. Majd én fogok parkolót keresni ?!?!? Majd én fogom lemosni ?!?! Majd énem iszom sört ?!?!?!?   :hahota: :hahota: :hahota:
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

p.lorant

• Vendég
« Válasz #47 Dátum: 2010 Június, 24, 19:23:02 pm »
Tévúton/vakvágányon jártok ti mind  :hahota:
Ha nagyon sok pénzem  lesz, akkor a.) nem megyek sehova, ha akar valaki valamit, majd eljön. b.) mindenhova taxival/sofõrrel megyek. Majd én fogok parkolót keresni ?!?!? Majd én fogom lemosni ?!?! Majd énem iszom sört ?!?!?!?   :hahota: :hahota: :hahota:

no de akkor hol az élvezet??? akkor minek a sok pénz, ha nem tudjuk kiélvezni???? azok az emberek akik gazdagok és mindent mással csináltatnak azok mit élnek??? semmit ... én élném az életet nagy kanállal enném a pudingot aranytálbol és rónám a kilométereket a RS6 avantommal...és pofán rohognép a politikusokat, hogy "aproért" csinálnak magukbol majmot a parlamentben :D:D:D (apro ha milliomos lennék persze  :fetreng: :fetreng:) :oke: :oke: :oke: :oke:
« Utoljára szerkesztve: 2010 Június, 24, 20:50:51 pm írta Yeti »

Nem elérhető hencike

• Moderátor
  • Daewoo Maister!
  • NYUSZI-Anyoofis
    • Profil megtekintése
    • NYUSZIWEBLAPJA
« Válasz #48 Dátum: 2010 Június, 24, 22:07:57 pm »
Skoda 100, 120-as:

Nekünk három is volt a családban, egymást váltották két piros 100as és egy fehér 120as. Ritka az olyan autó amelyikben elöl van a csomagtartó :D Tetszett sõt volt egyszer mikor kis malacokat szállított apu benne :hahota: A vezetésére nagyon nem emlékszem mert kicsi voltam még :) De jól bírhatják mert még látok egy kettõt belõle :d
  • Daewoo Tico SX 1998
  • Debrecen-Tuzsér utvonal

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2010 Június, 24, 22:23:25 pm »
Skoda 100, 120-as:

Nekünk három is volt a családban, egymást váltották két piros 100as és egy fehér 120as. Ritka az olyan autó amelyikben elöl van a csomagtartó :D Tetszett sõt volt egyszer mikor kis malacokat szállított apu benne :hahota: A vezetésére nagyon nem emlékszem mert kicsi voltam még :) De jól bírhatják mert még látok egy kettõt belõle :d
A szüleimnek van egy 100-as, 4 lámpás elsõ szériás 1970-bõl.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #50 Dátum: 2010 Június, 25, 08:29:13 am »
Nekünk is volt egy 100-as. Olyan szine volt, hogy olyat ,ég másik autón soha se láttam.
Nagggggyyyyyoooooonnnnnnn világos zöld és mindene le volt festve ilyenre. Még a dísztárcsa közepe is.
Én nagyon szerettem. Egyszer le is fotózták gyorshajtáért és el is küldték a képet.
Úgy adtuk el, hogy adtuk a képet hozzá. Ez még tud annyival is menni. El is vitték mint a cukrot.
Szóval. Az eruópai autók egyik gyöngyszemének tartom. A mai napig futkosnak Skodák, bár mostmár látszik a VW konszern kezenyoma a kocsikon.
Sebaj a név tovább él.
Nekem igazából azért tetszett, mert az akkori méretemhez képest tágas volt. Gyermek voltam gyermeki méretekkel. Nyílván ez most teljesen más szemszögbõl tudnám mondani. Voltak bajok azért vele, de könnyen orvosolható problémák voltak.
Szerintem nagyon jó kis autók voltak.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

pirana

• Vendég
« Válasz #51 Dátum: 2010 Június, 25, 09:04:53 am »

Mi bugyikék Zapival kezdtük, aztán jött a 100-as Skodánk, rettenetes mustárszínben  :yoyo: és ezt követte a 105-ös Skoda, ez már teljesen hétköznapi piros színben. A színeket csak azért írtam, mert külön tanulmányt lehetne írni az akkori felhozatalról...és nem azért, mert nõ vagyok, és szín alapján választok autót, meg a körömlakkomhoz :nyelv:

De kedves emlékeim vannak ezekrõl az autókról, és igen, tényleg tágas volt egy gyereknek, hosszabb úton aludtam hátul (fekve, mert ugye hol volt még gyerekülés, meg biztonsági öv, ja és állandóan rántott husit csinált az anyu, azt nyammogtam végig... de szép is volt  :hahota: )

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #52 Dátum: 2010 Június, 25, 09:08:11 am »

Mi bugyikék Zapival kezdtük, aztán jött a 100-as Skodánk, rettenetes mustárszínben  :yoyo: és ezt követte a 105-ös Skoda, ez már teljesen hétköznapi piros színben. A színeket csak azért írtam, mert külön tanulmányt lehetne írni az akkori felhozatalról...és nem azért, mert nõ vagyok, és szín alapján választok autót, meg a körömlakkomhoz :nyelv:

De kedves emlékeim vannak ezekrõl az autókról, és igen, tényleg tágas volt egy gyereknek, hosszabb úton aludtam hátul (fekve, mert ugye hol volt még gyerekülés, meg biztonsági öv, ja és állandóan rántott husit csinált az anyu, azt nyammogtam végig... de szép is volt  :hahota: )
Ugye ugye?
Nekem is hasonló élményeim vannak.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2010 Június, 25, 09:36:18 am »

Mi bugyikék Zapival kezdtük, aztán jött a 100-as Skodánk, rettenetes mustárszínben  :yoyo: és ezt követte a 105-ös Skoda, ez már teljesen hétköznapi piros színben. A színeket csak azért írtam, mert külön tanulmányt lehetne írni az akkori felhozatalról...és nem azért, mert nő vagyok, és szín alapján választok autót, meg a körömlakkomhoz :nyelv:

De kedves emlékeim vannak ezekről az autókról, és igen, tényleg tágas volt egy gyereknek, hosszabb úton aludtam hátul (fekve, mert ugye hol volt még gyerekülés, meg biztonsági öv, ja és állandóan rántott husit csinált az anyu, azt nyammogtam végig... de szép is volt  :hahota: )
Ugye ugye?
Nekem is hasonló élményeim vannak.

Apunak volt 120-as skodája, azon tanultam vezetni. Autót szerelni bátyám már korábban, zsigulikon, nagybátyám motorfelújított, szomszéd meg ladával versenyzett. Bár első élményünk az unokatesókkal a nagybátyámék által házilag gyártott gokartokon volt. 50ccm simson mocival, a "nagy" meg 250-es MZ-ből készült, felügyelet mellett azt is hajthattuk. Zúztunk vele az udvaron körbe-körbe :O)
« Utoljára szerkesztve: 2010 Június, 25, 09:45:17 am írta sznuni »
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető Jani

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Én vagyok itt a Jani! :D
    • Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2010 Június, 25, 19:41:16 pm »
Elsõ autóm egy ©koda 120L volt, amit 11évesen(az autó volt ennyi) vettem 92-ben.
Sajnos csak 2,5évig használhattam, mert totálkárosra törték. :sir:

• 2005 Lacetti SW Elite+ 1.6 LPG
  • Budapest

LPG

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2010 Június, 25, 21:20:47 pm »
Az igazi Skoda az MB 1000-es volt. A késõbbi években még RAC rallyt is nyertek az 1150 köbcentis kategóriában. Itt nálunk a Balatoni-Sándor páros nyert vagy 8 rally magyar bajnoki címet farmotoros Skodával.
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

josh

• Vendég
« Válasz #56 Dátum: 2010 Június, 25, 22:52:03 pm »
Ac pumpálás mindenkibnek megvolt?  :hahota:

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2010 Június, 25, 23:20:28 pm »
Ac pumpálás mindenkibnek megvolt?  :hahota:
Már ahol volt erre lehetõség. Pl. a mechanikusok többsége. De, a Mikuni, Airtex, Autolite,Carter és még egy páron nem volt kézi pumpálási lehetõség. Sajnos, szívtak is az ilyen AC-vel szerelt gépek (pl. Datsun 140/160 J, Chrysler Newport, stb.) tulajdonosai, ha "fennforgás" volt.
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
Re: Autó nõi szemmel
« Válasz #58 Dátum: 2010 Június, 27, 18:26:32 pm »
Tessék, nõisarok!  :taps:
  • Dombóvár
Lacetti 1.6 Elite HB 2006

Nem elérhető hencike

• Moderátor
  • Daewoo Maister!
  • NYUSZI-Anyoofis
    • Profil megtekintése
    • NYUSZIWEBLAPJA
Re: Autó nõi szemmel
« Válasz #59 Dátum: 2010 Július, 01, 22:27:40 pm »
Fiat Autóval kapcsolatban milyen élményeitek vannak?

Nekem apukámnak van egy Fiat Tipója! Szeretem jó kis autó, rendben tartja, tágas belülrõl, kényelmes is, csak nekem kicsit nagy a kocsi orra és nagyon be kell nyomni a kuplungot!  Mivel ferdehátú ezért nagyobb dolgokat is lehet bele pakolni :) Ja és jól lehet aludni a hátsó ülésen, persze addig érdekes míg kicsi az ember :D Törés teszten is átment, nagy baja nem lett, orral kicsit kocc volt egy másik autóval.
Tetszik az új fiat punto jól néz ki a mûszerfal nõknek kialakított és kényelmes (nagyon). Tetszik! A lámpák elegánsak! És tényleg hátul is elöl is elfér mindenki sõt csomagtartója is van.
Az új fiat brava szerintem egyszerû kinézetre, semmi különleges nincs benne. Belülrõl még nem láttam :(
  • Daewoo Tico SX 1998
  • Debrecen-Tuzsér utvonal