Szerző Téma: Autó női szemmel  (Megtekintve 51818 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
Re: Autó nõi szemmel
« Válasz #20 Dátum: 2010 Június, 18, 15:12:33 pm »
Jövõhéttõl kezdve minden héten lesz egy autó márka amit kivesézünk! Hétfõn az Audival kezdünk, és minden nap más típusról írjuk le a véleményünket :) Ez lesz a terv :)

Hétfõ:
Audi A4   

Márka vagy típus? Mert elõre márkát írtál, a végére már egy típust?

Egy adot kocsi márka lesz egy hétig és minden nap más más pl. Hétfõ lanos, kedd ticó így képzeltem el, de szigorúan nem klubos kocsik lesznek :)
Az elõnyeiket kiemelve értékeljétek a más márkájú autókat, mer a végén még ide téved valami pöcs, azt nem lenne jó, ha elterjedne, hogy  Daewoosok fórumán más autó márkák fikázása folyik, nõi szemmel.

Nem fikázásról lenne szó! Csak elmondanánk mi miért nem vennénk meg az az autót, vagy mi az ami tetszik benne és jó lenne ha lenne a kocsinkban :D
Akkor erre lehetne egy újabb topikot csinálni a nõi sarokban külön.
Talán az jobb lenne.
  • Now: Chevrolet Nubira SW 1,8 16V Ex: Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
SZNUBI   06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető hencike

• Moderátor
  • Daewoo Maister!
  • Nem: Nő
  • NYUSZI-Anyoofis
    • Profil megtekintése
    • NYUSZIWEBLAPJA
Véleményeink az egyes autókról :D:D:D:D
« Válasz #21 Dátum: 2010 Június, 18, 15:21:08 pm »
Drága Hölgyeim és Édes Uraim akik kommentálják a hozzászólásainkat!

Íme az új topic!

Heti, napi program autók véleményezése és esetleg jó lenne ha mondjuk az egyes Urak párjai elmondanák a véleményeit az adott autóról. Nem kell, hogy a gép elõtt üljenek, ti úgy is itt vagytok és leírjátok, mint gondolnak.
Ez csak egy felvetés :D

Puszi
  • Daewoo Tico SX 1998
  • Debrecen-Tuzsér utvonal

Nem elérhető vakond

• Klubtag
  • Daewoo Maister!
  • Lacetti 1.6 Elite Aut 4a Vakond 2.0 Gyömr?
    • Profil megtekintése
    • http://www.palinkabaratok.eoldal.hu
Re: Autó nõi szemmel
« Válasz #22 Dátum: 2010 Június, 20, 15:22:54 pm »
Jövõhéttõl kezdve minden héten lesz egy autó márka amit kivesézünk! Hétfõn az Audival kezdünk, és minden nap más típusról írjuk le a véleményünket :) Ez lesz a terv :)

Hétfõ:
Audi A4   

Márka vagy típus? Mert elõre márkát írtál, a végére már egy típust?

Egy adot kocsi márka lesz egy hétig és minden nap más más pl. Hétfõ lanos, kedd ticó így képzeltem el, de szigorúan nem klubos kocsik lesznek :)
Az elõnyeiket kiemelve értékeljétek a más márkájú autókat, mer a végén még ide téved valami pöcs, azt nem lenne jó, ha elterjedne, hogy  Daewoosok fórumán más autó márkák fikázása folyik, nõi szemmel.

Nem fikázásról lenne szó! Csak elmondanánk mi miért nem vennénk meg az az autót, vagy mi az ami tetszik benne és jó lenne ha lenne a kocsinkban :D
Akkor erre lehetne egy újabb topikot csinálni a nõi sarokban külön.
Talán az jobb lenne.
Nõi sarok, nõi szem. Azért szép lassan gyûlnek a testrészek! :taps:
Ha valami furcsa szagot érzel, el?zd meg az el?tted haladót!

Nem elérhető hencike

• Moderátor
  • Daewoo Maister!
  • NYUSZI-Anyoofis
    • Profil megtekintése
    • NYUSZIWEBLAPJA
Re: Véleményeink az egyes autókról :D:D:D:D
« Válasz #23 Dátum: 2010 Június, 21, 07:20:51 am »
Hétfõ van!

Audi A4:

Az egész kocsi kialakítása, megfelelõen néz ki egy nõi sofõrnek és egy férfi sofõrnek egyaránt. A kényelmes belsõ, elegáns vonalvezetésnek köszönhetõen úgy érezhetjük magunkat mint ha mi lennénk a királyok egy ilyen autóban :D
tetszik a kerek formája és a nagy orra az autónak :) A csomagtere szép nagy.
Egyedül talán a fogyasztása lehetne kevesebb :D A ticóhoz képest sok :hahota:
Meg talán a levegõbeáramló túl nagy :D

De elfogadnám összességében :D A régi és az új változatát is :D
  • Daewoo Tico SX 1998

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
« Válasz #24 Dátum: 2010 Június, 21, 07:59:20 am »
Hétfő van!

Audi A4:

Az egész kocsi kialakítása, megfelelően néz ki egy női sofőrnek és egy férfi sofőrnek egyaránt. A kényelmes belső, elegáns vonalvezetésnek köszönhetően úgy érezhetjük magunkat mint ha mi lennénk a királyok egy ilyen autóban :D
tetszik a kerek formája és a nagy orra az autónak :) A csomagtere szép nagy.
Egyedül talán a fogyasztása lehetne kevesebb :D A ticóhoz képest sok :hahota:
Meg talán a levegőbeáramló túl nagy :D

De elfogadnám összességében :D A régi és az új változatát is :D
Az A3 inkább női autó, mint az A4.
De a témánál maradva. Nagyon sokféle A4-es van, mert nem 1 ráncfelvarráson ment keresztül.
Az utolsó és az előtte lévő széria az ami nekem kifejezetten tetszik, bár vannak azért hibái. Az új forma miatt a hátsó beszálló tér egy magamfajta nagytestű embernek kifejezetten kicsit és nehézkes a beszállás. A belső hely eléggé elfogaható. A felszereltségtől függően sok extrával vannak felszerelve alapból.
Mindent összevetve egy jó autó.
Én a 2.0T és a TDI verziókat részesítem előnyben.

Puszi
sznuni
  • Budapest XX

josh

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2010 Június, 21, 12:28:45 pm »
Véleményem szerint kényelmes autó. Igaz az utolsó 2 felvarrottban nem utaztam, de a régi is meglehetõsen kényelmes elöl.
Hátra én könnyen beszállok, de a lábtér egy magasabb sofõr esetén nulla. A futómû hamar szétesik itt a balkán útjain (az újakon is, ezt tudom), és sok motor probléma adódik velük, többnyire elektronikus. Ez a futómû hiba az eggyel nagyobb 1. generációs A6-osokra is igaz.

A márkához kapcsolódóan, elég lerázósak. Egy ideig szívesen segítenek, de ha visszatérõ a probléma, akkor a kedvesség és segítõkészség csökken. És nemcsak itthon, hanem az osztrákoknál és a németeknél is. Röhejes dolog, hogy egy 6 hónapos autónál visszatérõ futómû probléma van amit sehol sem tudnak orvosolni max pár napig, és a kocsit se cserélik ki!

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #26 Dátum: 2010 Június, 21, 18:41:22 pm »
Hát, ma utaztam az új A4-ben hátul is. Én kicsinek találom, alig bírtam ki-be szállni és a hátsó lábteret is lehetne kritizálni (mondjuk ezért van A6 és A 8 meg Q7  :hahota:). Ebben a felszereltségben nem rossz(DSG váltó, színes kijelzõ), de ennyi pénzért tuti mást vennék. Nekem amúgy sem jön be a VW csoport.
Epica 2.0 D

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #27 Dátum: 2010 Június, 22, 08:42:40 am »
Nekem csak annyi nem tetszik az Audikban, hogy bazi nagy motrokat raknak bele. Minek mondjuk egy kis autóba 2-3e cm3-s motor?
  • Chevrolet Spark (2005-ós évjárat)

josh

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2010 Június, 22, 08:49:03 am »
Nekem csak annyi nem tetszik az Audikban, hogy bazi nagy motrokat raknak bele. Minek mondjuk egy kis autóba 2-3e cm3-s motor?

Mert nem kifejezetten városi autók. Ahol az 1.2 meg 1.4 mocik már becsületesen fogyasztanak, ott a nagy motorok ideálisan (autópálya tempó). Arról nem is beszélve, hogy egy-egy országúti elõzésnél nem árt, ha van kraft a verdába és nemcsak az ima ereje van veled. Ugyanis ezek az autók többnyire 150-200kg-mal nehezebbek egy kis autótól, aminek az ugyanolyan dinamikus mozgatásához sok-sok lóerõ kell (+40-50LE minimum).

Én kifejezetten nem értem, hogy pl a Chevy miért hoz ki olyan kevés autót 2literes benzinmotorral, és miért nincs 2.5 v6 vagy 3 literese is.

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #29 Dátum: 2010 Június, 22, 09:50:33 am »
Én megmondom õszintén, hogy nekem elég volna a Chevytõl egy 1.2-es motor. Mert ami benne van, az is megy, de azért jó lenne hosszútávon egy 1.1 vagy 1.2-es motor. Nagyobb nekem már nem kéne. De szerintem azért vannak csak ilyen kis motorú autók náluk, mert ezeket szerintem inkább városba tervezték, mint országútra meg autópályára. De van Chevyben is szerintem nagy motorú autók, mondjuk a nagyobb, családi autók.

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
« Válasz #30 Dátum: 2010 Június, 22, 10:11:00 am »
Én megmondom õszintén, hogy nekem elég volna a Chevytõl egy 1.2-es motor. Mert ami benne van, az is megy, de azért jó lenne hosszútávon egy 1.1 vagy 1.2-es motor. Nagyobb nekem már nem kéne. De szerintem azért vannak csak ilyen kis motorú autók náluk, mert ezeket szerintem inkább városba tervezték, mint országútra meg autópályára. De van Chevyben is szerintem nagy motorú autók, mondjuk a nagyobb, családi autók.
Azért vannak ilyen motorú autók, mert erre van igény a vezetõség szerint akik rendelik az autókat.
Más országokban van nagyobb motorral rendelkezõ modellek. Pl. a Klaosban nálunk csak a külföldrõl behozott tipusokban van 1,6-os motorral. Én szivesen vettem volna olyat. De mivel nincs ezért lett 1.4-es.
Tehát ezt honatyáink döntik el milyen autóból milyen tipust hoznak ide be.
Rendelni szerintem lehet, de vagyok benne biztos.
  • Budapest XX

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2010 Június, 22, 10:51:24 am »
Véleményem szerint kényelmes autó. Igaz az utolsó 2 felvarrottban nem utaztam, de a régi is meglehetõsen kényelmes elöl.
Hátra én könnyen beszállok, de a lábtér egy magasabb sofõr esetén nulla. A futómû hamar szétesik itt a balkán útjain (az újakon is, ezt tudom), és sok motor probléma adódik velük, többnyire elektronikus. Ez a futómû hiba az eggyel nagyobb 1. generációs A6-osokra is igaz.

A márkához kapcsolódóan, elég lerázósak. Egy ideig szívesen segítenek, de ha visszatérõ a probléma, akkor a kedvesség és segítõkészség csökken. És nemcsak itthon, hanem az osztrákoknál és a németeknél is. Röhejes dolog, hogy egy 6 hónapos autónál visszatérõ futómû probléma van amit sehol sem tudnak orvosolni max pár napig, és a kocsit se cserélik ki!
Nem szeretnék VW-Porche-Audi konszern topicot nyitni, de azért a futómûrõl egy kis adalék. Ezen tipusoknál elég rég óta probléma az, hogy az elsõ futómû útviszonyoktól függõen kb. 20-60 ezer km-ként megadják magukat. Minden esetben  jobb oldalon kezdõdik a dolog. Igazából egy véletlen során derült fény a dologra (üveges szemmel bámulva a felemelt kocsi lebontott elsõ futómûvét), mikor feltünt, hogy a jobb felsõ lengõkar bekötései nem egytengelyûek. Be is lett mérve és láss csodát, valóban. Megvolt a magyarázat, hogy miért verõdött ki állandóan a szilent (ami már nem is blokk, mert a lengõkarba van öntve), ami bizony a könnyûfém lengõkar cseréjét vonta maga után. Ez pedig darabonként 82000 Ft volt. 2003-ban!!! A német gyár is értesítve lett a vezérképviseleten keresztül, ki is jöttek -2 öltönyös, 1 mérnök, 1 szerelõ- akik megállapították, hogy valami sorozatbeli gyártástechnológiai hiba folytán lehet az eltérés, de nem jellemzõ a tipusokra. Jegyzem meg Audi, VW, Skoda alkotja a gk. park 80%-át. Mikor megtudták, hogy az eltelt 1 évben 37 autónál jelentkezett ez a probléma és a vezérképviselet azon kívül, hogy kifizettette az összeget, nem volt hajlandó érdemben foglalkozni a dologgal, ill. hogy más márkát fog preferálni a cég, rögtön megszelidültek. Kb. másfél hónapon belül megszületett az egyedi megállapodás -amelyik ma is él!-, miszerint az adott alkatrészre un. élettartam garanciát adnak. Ez országos szinten kb. 1400 autót "ér".
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

ni_lovag

• Vendég
« Válasz #32 Dátum: 2010 Június, 22, 15:10:33 pm »

Nem szeretnék VW-Porche-Audi konszern topicot nyitni, de azért a futómûrõl egy kis adalék...
Amit írtál, nagyrészt igaz, többektõl hallom én is.
Sebijoe szavaival élve a Wv konszern a Golf2 után elfelejtette az autógyártást.

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2010 Június, 22, 18:32:54 pm »

Nem szeretnék VW-Porche-Audi konszern topicot nyitni, de azért a futómûrõl egy kis adalék...
Amit írtál, nagyrészt igaz, többektõl hallom én is.
Sebijoe szavaival élve a Wv konszern a Golf2 után elfelejtette az autógyártást.
Nem nagyrészt, hanem teljes egészében, mivel én is "benne" voltam. :igaz: Nem is örült a Porche Hungaria
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető hencike

• Moderátor
  • Daewoo Maister!
  • NYUSZI-Anyoofis
    • Profil megtekintése
    • NYUSZIWEBLAPJA
« Válasz #34 Dátum: 2010 Június, 22, 22:27:42 pm »
Tudom, hogy azt írtam naponta változtatjuk a típusokat, de egy picit módosítok!

Visszamegyünk a RETRO korba!

TRABANT a házifeladat! Véleményeket kérek!

Bevallom õszintén eddig még csak egyszer ültem trabantban :D Akkor is hátulra ültem az anyósülést kiszedték, mert kellett a virágoknak a hely :D Érdekes a vezetése, nekem bonyolult, de lehet megszoknám. Sajnos tömegszinû fehér és világos szürke szinben látni, ami nem egy nõnek való :) A zöld trabi szerencsét hoz. A hátsó hosszú lámpák, úgy néznek ki mint egy rajzfilm figura szeme :D Az elsõ lámpák és a rács úgy néz ki mintha mosolyogna a kocsi ránk :D Az óriási kormány nem sok teret ad :D

Egyenlõre ennyi :D
  • Daewoo Tico SX 1998

zsola

• Vendég
« Válasz #35 Dátum: 2010 Június, 23, 05:32:45 am »
A trabi az igazi autó.
Még gyerek voltam, nekünk 10évig volt.Útáltam meg szerettem is.
Ment 100-105körül, egyszrcsak csatt, és utána 1 henger 20km/h kamion elõzés után.Gyújtással mindig baj volt.

Nekem volt egy saját is. 30éves volt.
Télre kapott egy kipufogódob közetgyapotozást kívülre, meg egy ventillátort a befúvó csõbe. így volt benne valami fûtés.
A váltó marhára tetszett.
Féltengelyt pár óra alatt lehetett cserélni benne udvarban, fél óra alatt lehetett benne hengerfejtömit cserélni.

josh

• Vendég
« Válasz #36 Dátum: 2010 Június, 23, 10:38:58 am »
A trabantból a 601-rõl beszélünk?

Szerintem nagyszerû szerkezet. Lehet szidni õket, de teljesen jók voltak.
Keveset ettek, azért mentek is. Elöl éppen elférõsek, hátul szûkösek. És sajnos a kasztni se volt valami törés biztos.
Az állandó gyújtás hibát a rossz minõségû megszakítók okozták, meg az, hogy sok gyújtás alaplapról levették vagy nem olajozták a kenõfilcet (no meg a gyújtásra azért így is rá kellett állítani évente 1-2x).

Ebbõl is látszik, hogy nem gondozásmentesek voltak. De unatkozni nem lehetett mellettük  :oke:
Sok havernak volt Trabija, természetesen szerelhettem õket.  :oke: Én szeretem a technológiájukat.

Ádám

• Vendég
« Válasz #37 Dátum: 2010 Június, 23, 11:47:31 am »
Trabant 601?
Remek autó! Van egy trabantos barátom, szoktunk trabantozni erre-arra, pl. téli út Lengyelországba, négyen, sok csomaggal. Jól pakolható, több fér bele, mint pl. egy Swift-be. Esõ, vihar? Nem számít, mert a biztonságosnak mondható 80-90 km/h ideális a trabinak, nem kell lelassítani a körülmények miatt. Autópályára sosem kell költeni, mert felesleges (max 110-et megy). Terep? Bátran lehet vele földutakon repeszteni, ott is ahol a Nexia alja már leérne.
Jó lenne, ha lenne újra trabant kategóriájú autó, csak persze a mai kornak megfelelõ (biztonságos karbon karosszéria, környezetbarát motor, 0 elektronika, 0 luxus), de nem lesz már ilyen soha szerintem.
Annyit még hozzátennék, hogy én most nem tudnék Trabantot vezetni, mert ahhoz érteni kell :-)
« Utoljára szerkesztve: 2010 Június, 23, 11:51:37 am írta Ádám »

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2010 Június, 23, 11:58:10 am »
Zöld Trabant 601es gazdája voltam.
Igénytelen, remek kis autó volt, ami elvitt mindenhová. A burkolat alatt a váz hajlamos volt a gyors rozsdásodásra, akárcsak a küszöbök.
100 -110km/h sebességgel simán lehetet vele menni, bár olyankor a zaj igencsak nagy volt.
Mivel nem volt üzemanyagszint jelzõ benne, csak nívópálca, ezért néha kannával a kezemben megsétáltatott a benzinkútig. Átlagban 6,litert fogyasztott az én tarabim, de fogyasztásban a Trabantok között is volt eltérés.
A belsõ és a csomagtér, a kisméretû kasznihoz képest tágas volt és sok mindent el lehetet benne vinni, és viszonylag jól elfért benne négy személy, igaz olyankor a menet teljesítmény határozottan csökkent némi csörgõ hang kíséretében.
Télen a fûtés hiánya miatt befagyott az ember segge, de voltak kísérletek, ill szigetelési megoldások, hogy azt miként lehet hatékonyabbá tenni és számtalan megoldással lehetet találkozni.
A gyári, kézi ablakspricelöt szerintem mindenki lecserélte elektromosra, ill akinek még 6V os rendszerû volt a trabija, az átalakította 12V-ra, mert a 6V os fényszórók gyertyafénye mellet nem sokat lehetet látni az útból.
Mivel alul volt a trabi motorjának a gyújtás része, az nagy esõben alulról néha beázott, de ronggyal kitörölve azt, tovább lehetet menni. Aztán néha a féltengely is eltört, bár nálam ez egyszer sem fordult elõ.
A motor, az egyszerûsége miatt, akár az útszélén is könnyen javítható volt, akár komplett motorcserét is könnyem megoldott két ember, mindenféle egyszerû kéziszerszámmal.
Olyan mint motor olaj, vagy vízfelforrás, a motor szerkezetébõl adódóan nem kellet foglalkozni.
A kézi váltott gyorsan meglehetet szokni és azt is, hogy a benzincsapot nyitni, zárni kell.
A menet tulajdonságai télen érvényesültek, hisz bármekkora hó is volt, mindegyik Mecsekben található dombon szépen felvitte az embert 40-50km/h-al.
Aki pedig még jobbá akarta tenni, az beépítette a Wartburg háromhengeres motorját ill annak az elsõ fékjeit, ami egy olcsó átalakítás volt és óriási nõt vele a menet és fékteljesítmény.
Olcsó, egyszerû, megbízható, könnyen fenntartható autó a Trabant.
  • Dombóvár
Lacetti 1.6 Elite HB 2006

Nem elérhető Dóri25

• Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2010 Június, 23, 12:34:47 pm »
A mi családunkban nagypapámnak volt egy négyütemû Trabija. Sokat nem ültem benne, de az volt a 3. autója egy kispolszki és egy lada után. Én konkrétan nem tudok róla sokat beszámolni, mert vezetni akkor még nem tudtam, így azt nem tudom, milyen volt. Az egyik rokonnak van egy 25 éves Trabija, még ma is megy. Õ indulásnál elég jól megbõgeti, olyankor füstöl szegény, mint a gyárkémény. Már elég sokan le akartak csapni arra a Trabira, de a 81 néhány éves öregasszony nem adja el, mert neki boltba járni jó. Olyan Trabi, hogy nincs benne kuplung, mert a férjének sajnos csak egy lába volt. De azt mondta az öregasszony, hogy ha õ eladná, akkor legfeljebb csak múzeumba adná be veterán autónak.  :hahota:
Abban talán egyszer ültem, amikor vittük a kutyáját állatorvoshoz. Nagypapáméban hátul ültem, de a lábaimnak valahogy szûk volt a hely.