Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: [1] 2 3 ... 10
1
Kávézó zamatos témákkal / Re:Ezermester
« Utolsó üzenet: írta attis Dátum Ma - 19:08:26 »
Tegnap asztaloskodás közben beszedtem egy szálkát.  Póbáltam kiharapni, de beletört. Sebaj, majd kijön, gondolta ChuckNorris. Mára nem volt ujjlenyomatom. Kis pöcsömnyi fél centis izé megbénítja a komoly férfiembert   :nono: :nono: Ma festeni akartam, nem ment, így fogtam és kivágtam. Rá egy kis pandemiás kortünetet (mindenhol jelenlevő kézfertőtlenítő), körbetekertem szigszalaggal - legjobb kötszer. A sebtapasznak semmi értelme. Így estére le is lohadt, tudtam dógozni' vele.

2
Kávézó zamatos témákkal / Re:CSEVEGŐ
« Utolsó üzenet: írta attis Dátum Ma - 18:34:51 »
Az EESZT oltásigazolásos app ügyetlenkedése kapcsán:
https://444.hu/2021/05/15/eveken-at-meseltek-el-a-legfeltettebb-titkaikat-a-pszichologusuknak-aztan-egy-nap-az-egesz-felkerult-az-internetre
Vajon a mi adataink rendben, védetten csücsülnek vhol? Nálunk is vannak magáncégek már. Azok?
Szerencsére nem járok, jártam pszichológushoz. :)

Nem most fogják ellopni, folyamatosan teszik, évek óta.
Amikor mondjuk a házidoki egy nyomtatóért cserébe odaengedte adott cég orvoslátogatóját a gépéhez, gyűjtsön amit akar. Nem most, már 10+ éve

3
« Utolsó üzenet: írta SRGedeon Dátum Ma - 08:50:53 »
Az EESZT oltásigazolásos app ügyetlenkedése kapcsán:
https://444.hu/2021/05/15/eveken-at-meseltek-el-a-legfeltettebb-titkaikat-a-pszichologusuknak-aztan-egy-nap-az-egesz-felkerult-az-internetre
Vajon a mi adataink rendben, védetten csücsülnek vhol? Nálunk is vannak magáncégek már. Azok?
Szerencsére nem járok, jártam pszichológushoz. :)
4
« Utolsó üzenet: írta zsolt160 Dátum Tegnap - 13:18:10 »
Szép! A kormányon még a SsangYong embléma van, meg az elején is, de a hűtőrács már Daewoo emblémára hajaz mint anno volt. Hátul a jel már Daewoo.
6
Kávézó zamatos témákkal / Re:Jó tudni!
« Utolsó üzenet: írta Rammstein Dátum Tegnap - 09:16:30 »
https://www.napi.hu/magyar-gazdasag/mar-letoltheto-a-vedettsegi-igazolas-mobilos-appja.729072.html
Jó ez csak baszik működni. A QR kódót nem ismeri fel. a beírt kódot sem fogadja el. még úgy sem ha copy-paste-el csinálom. Nem tudom, hogy miért nem lepődöm meg rajta, hogy nem működik.

Az igazolványon levő QR kódra egy QR kód olvasóval rápillantva, kiadja ugyanezeket az infókatt. Ha jól emlékszem online lekérdezve. Akkor
az app minek? Én nem töltök le ilyen hülyeségeket.
(Eleve van az a telóm, amivel bankolok, azon nincs más marhaság. Minden egyéb leirtva róla (tecső, pofakönyv, gyári regisztráljazonnalmertfontos mittudoménmik) A másikon vannak waze, meg sportstracker, meg bkk futár, meg ami kellhet...)

Az app arra jó, hogy a telefont az emberek nagy része magánál tartja, a kártyát meg elfelejti.

Jaja, a kényelem negy úr. Kéne maszk app és segtörlő app is a világnak  :yoyo:

A maszk appal kiegyeznek!  :oke:
Szerintem hasznos tud lenni egy app, mert kb. eleg a mobilt magaddal vinni es tudsz fizetni, kozlekedni(berlet), stb. es meg penztarcat/penzt sem kell magaddal vinni.

Én inkább a kockázat oldalát látom.
Külön van a személyim és a jogsim.
Külön a kártyáim, kp egyre ritkábban.
Legfontosabb telóm a N6310i :)
Több kulcscsomóm van.
Amint kapok céges belépőket, azonnal lehántom róla céglogós nyakbaakasztós színes madzagokat.

Oké, nem lehet mindenki paranoiás :)
(mottó: attól, hogy üldözési mániám van, még lehet hogy tényleg követnek  :sunyi: )

A kulcscsomo mas, mert az fizikailag nem igazan csokkentheto, mig a mobil app az azert mas, h tobb fizikai eszkozbol csinalhatsz egyet, de a tobbi kartya tartalma csak virtualisan letezik. A kulcsokat en logikailag rendszerezen csomoba. De a Svajci laksshoz meg spec kulcs van. 2 kozos bejaratu helyiseget minden kulcs nyit, de a sajat lakast nyilvan csak a sajat. (A kulcsnak is ugye 4 oldala van, mas-mas "koddal" megoldhato ez is)
En mondjuk szeretem, h egy mobillal is utazhatok (a hatuljara a tokba max a szemelyi kerul).
En pl. azt nem szeretem, ha a kartyakkal kell szorakozni. Meg hat azert van mar tobb tucatnyi kartyam osszessegeben.
De eloszor en is szkeptikus voltam, es hasonloan gondoltam, h minek app, ha van kartya. Aztan elkezdtem hasznalni, es valoban kenyelmes.
Nyilvan esz nelkul is lehet hasznalni a mobilt, akkor azert veszelyes is lehet.
7
« Utolsó üzenet: írta SRGedeon Dátum Tegnap - 07:44:49 »
Alig vártam pár éve még, hogy megszabadulhassak a több telefonosságtól. Utána megszabadultam a több telefonszámtól is. Akinek vmilyen okból ér annyit, az persze, nekem jobb, hogy egyszerűsödött a világom.
Viszonylag rendesen beleköltöztem a mobilba, de azért még nem indulok el pénztárca nélkül (abban van a személyim), de nincs már messze az sem.
Nem lettem (eddig :) ) mobilfüggő, így a nekem szükséges, és pár ehhez hasonló, jól jöhet még egyszer, hogy fönt van, típusú appon kívül nincs más.
Nagyon nem izgatom magam - nem hagyom, hogy izgassanak( néhány speciális esettől eltekintve :) ) mások, nem bélelem alufóliával a sapkámat, nincs VPN. Jelszókezelő van, hülye jelszavakkal. Majd kiderül elég-e.
(Tudom, ha megszerzik vhogyan a jelszót mindegy mennyire hülye. Az sem izgat. Bankos részen ettől még nem félek, többi kevésbé kritikus. Csinálok másikat.)

https://www.napi.hu/magyar-gazdasag/mar-letoltheto-a-vedettsegi-igazolas-mobilos-appja.729072.html
Jó ez csak baszik működni. A QR kódót nem ismeri fel. a beírt kódot sem fogadja el. még úgy sem ha copy-paste-el csinálom. Nem tudom, hogy miért nem lepődöm meg rajta, hogy nem működik.

Az igazolványon levő QR kódra egy QR kód olvasóval rápillantva, kiadja ugyanezeket az infókatt. Ha jól emlékszem online lekérdezve. Akkor
(Eleve van az a telóm, amivel bankolok, azon nincs más marhaság. Minden egyéb leirtva róla (tecső, pofakönyv, gyári regisztráljazonnalmertfontos mittudoménmik) A másikon vannak waze, meg sportstracker, meg bkk futár, meg ami kellhet...)
8
« Utolsó üzenet: írta attis Dátum Tegnap - 07:20:07 »

Az app arra jó, hogy a telefont az emberek nagy része magánál tartja, a kártyát meg elfelejti.

Szerintem hasznos tud lenni egy app, mert kb. eleg a mobilt magaddal vinni es tudsz fizetni, kozlekedni(berlet), stb. es meg penztarcat/penzt sem kell magaddal vinni.

Én inkább a kockázat oldalát látom.
Külön van a személyim és a jogsim.
Külön a kártyáim, kp egyre ritkábban.
Legfontosabb telóm a N6310i :)
Több kulcscsomóm van.
Amint kapok céges belépőket, azonnal lehántom róla céglogós nyakbaakasztós színes madzagokat.

Oké, nem lehet mindenki paranoiás :)
(mottó: attól, hogy üldözési mániám van, még lehet hogy tényleg követnek  :sunyi: )
9
« Utolsó üzenet: írta Rammstein Dátum Tegnap - 07:00:25 »

10
« Utolsó üzenet: írta SRGedeon Dátum Tegnap - 06:56:17 »
Igen ez aranyos volt. Mármint, hogy semmit nem csinált szinte. Később, kapott hibaüzenet ablakot - próbálkozzon később üzenettel. Este felé nekem már csinált mindent elsőre.
Az eredeti ígéret szerint ez az app mutatná a szurik pontos időpontját (1., 2.) vakcina típusát. Úgy ahogyan a cikkben emlegetett EESZT oldalon pl. az eProfil menüpont alatt látszik.
A héten talán sikerül összerakniuk. :)

Oldalak: [1] 2 3 ... 10