Szerző Téma: Ajánlott márkaszervizek  (Megtekintve 83902 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
Re:Ajánlott márkaszervizek
« Válasz #140 Dátum: 2011 Június, 18, 11:34:06 am »
Sziasztok!

Kb 1000 éve nem jártam erre, de most egy szomorú apropó kapcsán gondoltam kicsit felélesztem a témát: Kornél elhagyta a Váci szervíz kötelékét. :-(
Mivel nekem (és gondolom másoknak is) az ő személye volt az indok a kijárásra, úgy érzem, hogy a továbbiakban nem fogom megjárni a Dunaharaszti - Vác útvonalat...
Láttam pár ajánlást szervizekkel kapcsolatban, kíváncsi lennék, hogy van-e valakinek hosszabb távú és még mindig pozitív tapasztalata egynémely szervízzel, alapvetően Budapest területén.

Köszi a segítséget!

HeAtUP
Budapesten Tomy61-et tudom ajánlani, pontosabban Budakalászon http://crinjektor.hu

Valamint Leonel-t  http://forum.chevyklub.hu/index.php?topic=1711.msg169470#msg169470
  • CEED SW '08 EX Limited 1.6 16v Benzin
  • Tscholnok
Mostmegmá '08 Kia Ceed SW 1.6 16v Ex Limited benzin
Ex 2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Skoda Fabia '07 1.4 16v Elegance
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

HeAtUP

• Vendég
« Válasz #141 Dátum: 2011 Június, 19, 00:32:43 am »
Sziasztok!

Kb 1000 éve nem jártam erre, de most egy szomorú apropó kapcsán gondoltam kicsit felélesztem a témát: Kornél elhagyta a Váci szervíz kötelékét. :-(
Mivel nekem (és gondolom másoknak is) az ő személye volt az indok a kijárásra, úgy érzem, hogy a továbbiakban nem fogom megjárni a Dunaharaszti - Vác útvonalat...
Láttam pár ajánlást szervizekkel kapcsolatban, kíváncsi lennék, hogy van-e valakinek hosszabb távú és még mindig pozitív tapasztalata egynémely szervízzel, alapvetően Budapest területén.

Köszi a segítséget!

HeAtUP
Budapesten Tomy61-et tudom ajánlani, pontosabban Budakalászon http://crinjektor.hu

Valamint Leonel-t  http://forum.chevyklub.hu/index.php?topic=1711.msg169470#msg169470

Köszi szépen!

Leonel-t ismerem még régebbről, csak most láttam, hogy szervizelnek is, nem csak alkatrész-kereskednek!

Nem elérhető alex79

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tőzsdehírek.hu
« Válasz #142 Dátum: 2012 Március, 12, 10:05:56 am »
Chevrolet Gyulai megbízható éves szervizre? Tényleg kicserélik az olajat, stb...
  • Chevrolet Cruze SW LT+ 1.6 smokey gray

leonel

• Vendég
« Válasz #143 Dátum: 2012 Március, 12, 10:29:41 am »
Chevrolet Gyulai megbízható éves szervizre? Tényleg kicserélik az olajat, stb...

Tőlem nem biztos, hogy etikus a vélemény nyilvánítás - így csak annyit mondok - voltak már rossz tapasztalataink is velük...

Nem elérhető alex79

• **
    • Profil megtekintése
    • Tőzsdehírek.hu
« Válasz #144 Dátum: 2012 Március, 12, 16:36:33 pm »

Tőlem nem biztos, hogy etikus a vélemény nyilvánítás - így csak annyit mondok - voltak már rossz tapasztalataink is velük...

Köszi. Más ügyben (nem éves) szerviz nekem is volt rossz tapasztalatom, de jó is. Közben megoldódott, találtam sokkal jobb áron másikat.

Sconto

• Vendég
« Válasz #145 Dátum: 2013 Február, 09, 17:17:52 pm »
Üdv,

Olvasgatom a fórumot egy ideje, de sajnos nem találtam olyan hozzászólást amit keresek.
Tudnak valaki mondani Székesfehérvár és környékéről megbízható szervízt?
Közeljövöben tervezek venni egy 2008as Aveo(sedan) -t és jol körbe szeretném járni a témát.
Köszönöm!

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #146 Dátum: 2013 Február, 09, 22:03:42 pm »
Üdv,

Olvasgatom a fórumot egy ideje, de sajnos nem találtam olyan hozzászólást amit keresek.
Tudnak valaki mondani Székesfehérvár és környékéről megbízható szervízt?
Közeljövöben tervezek venni egy 2008as Aveo(sedan) -t és jol körbe szeretném járni a témát.
Köszönöm!

A szunában (segerélyesi út) eddig csak vizsgáztatni voltam, meg ott szoktam az éves assistance-t megújítani.
Mindez korrekt volt.

• Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető McRae

• Hallott már a Daewoo-ról
    • Profil megtekintése
« Válasz #147 Dátum: 2013 Május, 21, 09:33:47 am »
Az esztergomi szervízről van valakinek tapasztalata?
  • Aveo 1.2 16V
  • Tatabánya-Székesfehérvár-Budapest

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #148 Dátum: 2013 Május, 21, 16:42:32 pm »
Az esztergomi szervízről van valakinek tapasztalata?
Igen, de vegyes a kép. Kötelező szervízre sosem hordtam oda, legfőképp azért, mert nem lehetett vinni az alkatrészt. Mára már változtattak ezen a szokásukon. Eddig csak izzócserét csináltattam ott vagy átvizsgálást hosszabb út előtt. Illetve volt fékellenőrzés egyszer. Viszont a karosszériás rész nagyon jó, szépen, színeltérés nélkül tudnak autókat javítani.
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető alex79

• **
    • Profil megtekintése
    • Tőzsdehírek.hu
« Válasz #149 Dátum: 2013 Szeptember, 16, 10:35:07 am »
Lassan esedékes lesz (jövő év elején) az 1.6 kombi Cruze éves szervize / 15.000 km-es/. Budapest környékén melyiket ajánlanátok? Jártam már Gyulainál, Gombosnál, Gödöllői szerveizekben korábban.
Árajánlatkéréssel fogom kezdeni és hogy tételesen sorolják fel mi mennyibe kerül.

Gondolkodom, hogy egyáltalában érdemes-e 5 éven át márkaszervizbe vinni, mert a korábbi cruzzal sem volt semmi baj 3 éven át /60.000 km volt benne mikor cseréltem a kombira/

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #150 Dátum: 2013 Szeptember, 16, 11:11:26 am »
Lassan esedékes lesz (jövő év elején) az 1.6 kombi Cruze éves szervize / 15.000 km-es/. Budapest környékén melyiket ajánlanátok? Jártam már Gyulainál, Gombosnál, Gödöllői szerveizekben korábban.
Árajánlatkéréssel fogom kezdeni és hogy tételesen sorolják fel mi mennyibe kerül.

Gondolkodom, hogy egyáltalában érdemes-e 5 éven át márkaszervizbe vinni, mert a korábbi cruzzal sem volt semmi baj 3 éven át /60.000 km volt benne mikor cseréltem a kombira/
Egy évvel ezelőtt bekértem 9 szerviz ajánlatát az éves/15000-es szervizelésre. Jellemző módon 45-50 között adtak ajánlatot írásban. 1 helyen adtak -szintén írásban, sőt, munkalapon/számlán, névre szólóan- 25.260 Ft-os árat. Tételesen felsorolva minden. Természetesen a gyári előírásoknak megfelelően. Érdekes volt, hogy pl. a munkaidő, a munkadíj, az olaj ára (azonos olaj), az egyéb anyagok mind kevesebbek voltak, mint a többieké.
Amikor odamentem a munkafelvételnél mindenről tájékoztattak, minden esetleges problémára rákérdeztek és bekísértek/bemutattak a szerelőnek, mert kértem, hogy ott lehessek, amikor átnézik az autót, stb. Elsőre ezt én mindig kisírom :)
A szerviz nagyon kulturált és jól felszerelt, a szerelő profi módon tette a dolgát. Azt hiszem, mindent elmond az, hogy amikor bevitték a kocsit, ülésvédőt tettek fel - ezt sajnos nem mindenütt jellemző-, a kolléga kesztyűben dolgozik (akinek fogdosták már össze olajos kézzel pl. a kormányát, vagy a slusszkulcsát tudja milyen ez). Az olaj nem csöppent le a motorra, stb. Ellenőriztek mindent, ahogyan elő van írva.
Amikor elkészült az autó, akkor megkérdezték, hogy lemossák-e, mert úgy gondolják, hogy a jó kapcsolatban ez is benne foglaltatik. Egyébként kézi mosó van!
A végén 22.100 Ft-ot fizettem, mert pollenszűrőt nem kellett cserélni (minek is kéne, ha 30 ezernél van előírva, de megnézték!)
Tanulság: megéri körbekérdezni és írásos árajánlatot kérni
« Utoljára szerkesztve: 2013 Szeptember, 16, 11:13:23 am írta DT »
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető kalos975

• Ismer olyat akinek Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #151 Dátum: 2013 Szeptember, 16, 12:53:18 pm »
Nehéz kérdés,hogy érdemes-e vagy nem mert ha garanciális időben valami hiba előjön és ingyen javítják akkor megéri ha semmi baja nincs garancia alatt akkor pénzkidobás én a saját példámat tudom mondani mert 1999-2003- ig volt egy Matiz-om nem vittem márkaszervizbe és szerencsére nem volt semmi vele a 2003-2010-ig használt Kalos-om se vittem szintén nem volt baja apukám 2004-ben vásárolt Kalos-át 2010-ig hordta szervízbe és a kerékcsapágyat ami az első kílómétertől morgott nem cserélték ki. 
  • Daewoo Kalos 1.4 sedan
  • Vác

Nem elérhető alex79

• **
    • Profil megtekintése
    • Tőzsdehírek.hu
« Válasz #152 Dátum: 2013 Szeptember, 17, 11:52:35 am »

Egy évvel ezelőtt bekértem 9 szerviz ajánlatát az éves/15000-es szervizelésre. Jellemző módon 45-50 között adtak ajánlatot írásban. 1 helyen adtak -szintén írásban, sőt, munkalapon/számlán, névre szólóan- 25.260 Ft-os árat. Tételesen felsorolva minden. Természetesen a gyári előírásoknak megfelelően. Érdekes volt, hogy pl. a munkaidő, a munkadíj, az olaj ára (azonos olaj), az egyéb anyagok mind kevesebbek voltak, mint a többieké.
Amikor odamentem a munkafelvételnél mindenről tájékoztattak, minden esetleges problémára rákérdeztek és bekísértek/bemutattak a szerelőnek, mert kértem, hogy ott lehessek, amikor átnézik az autót, stb. Elsőre ezt én mindig kisírom :)
A szerviz nagyon kulturált és jól felszerelt, a szerelő profi módon tette a dolgát. Azt hiszem, mindent elmond az, hogy amikor bevitték a kocsit, ülésvédőt tettek fel - ezt sajnos nem mindenütt jellemző-, a kolléga kesztyűben dolgozik (akinek fogdosták már össze olajos kézzel pl. a kormányát, vagy a slusszkulcsát tudja milyen ez). Az olaj nem csöppent le a motorra, stb. Ellenőriztek mindent, ahogyan elő van írva.
Amikor elkészült az autó, akkor megkérdezték, hogy lemossák-e, mert úgy gondolják, hogy a jó kapcsolatban ez is benne foglaltatik. Egyébként kézi mosó van!
A végén 22.100 Ft-ot fizettem, mert pollenszűrőt nem kellett cserélni (minek is kéne, ha 30 ezernél van előírva, de megnézték!)

Köszi a választ! És melyik volt ez a szerviz?

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #153 Dátum: 2013 Szeptember, 17, 12:02:10 pm »

Köszi a választ! És melyik volt ez a szerviz?
Ez Orlando esetében a Gombos, de pl. Győrben a Nádor is hasonló jó áron dolgozik. Igaz ezen kívül csak még 1 hely van, az ország másik vége. Végig kell érdeklődni szerintem az "elérhető" szervizeket.
Gombosék amikor alsó motortérvédő burkolatot vettem, minden további nélkül megnézték, hogy passzol-e (passzolt, mert nem Orlando típusúnak volt nyilvántartva) és egy fillér nélkül mindezt. Pedig kb. 40-50 percig feltartottam Őket (emelő, szerelő, stb.)
« Utoljára szerkesztve: 2013 Szeptember, 17, 12:06:45 pm írta DT »
  • Budapest

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #154 Dátum: 2013 Szeptember, 17, 12:12:45 pm »
igaz Gombos nincs még partnereink között de pl  a NÁdor igen :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #155 Dátum: 2013 Szeptember, 17, 13:03:24 pm »
igaz Gombos nincs még partnereink között de pl  a NÁdor igen :oke:
Pedig van velük Orlandós kapcsolat
  • Budapest