Szerző Téma: Kerti növényekkel kapcsolatos munkák  (Megtekintve 138267 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Kerti növényekkel kapcsolatos munkák
« Válasz #160 Dátum: 2021 Január, 25, 13:36:39 pm »
milyen gépezeted van? elektromos vagy benzines?

Elektromos.
Mióta érdekeltségeim vannak a villamos energiaszektorban, azóta csak villanyos dolgaim vannak :)

Viszont ki kel majd vágnom pár fát, ahhoz lehet hogy bérelek majd benzines utánfutós darálót.
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető reggel12

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #161 Dátum: 2021 Március, 24, 21:22:09 pm »
Sziasztok! :-)
Még régen a 80-as években a nagymamámnak a kertjében egy nagy terebélyes cseresznyefa. Gyakorlatilag nem permetezte egyszersem és mindig volt rajta termés bőven, úgyhogy rajta kívül két családot ellátott cseresznyével.
A kérdésem az, hogy melyik cseresznyefajta, amelyik nem szükséges permetezni a cseresznyefát?
  • DAEWOO LANOS
  • Városi közlekedés

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #162 Dátum: 2021 Március, 25, 08:13:41 am »
Még régen a 80-as években a nagymamámnak a kertjében egy nagy terebélyes cseresznyefa. Gyakorlatilag nem permetezte egyszersem és mindig volt rajta termés bőven, úgyhogy rajta kívül két családot ellátott cseresznyével.
A kérdésem az, hogy melyik cseresznyefajta, amelyik nem szükséges permetezni a cseresznyefát?

Sajnos így van.
Nincs tél, a kártevők áttelelnek.
Nem lehet égetni, a kártevők áttelelnek a komposztban.
Extenzív fajták érzékenyebbek.
Cseresznyelégy ellen nem tudsz mit tenni, csak a talajfertőtlenítés működik, de ahhoz már késő. Az meg mindent kivisz, gilisztát is.
Ez pont az a kategória mint az autó, ma már nem tudsz 10-13-17-es kulccsal javítható autót venni, mert nincs.

Kertészetben érdemes megkérdezni, barackot én is úgy kértem, ne kelljen hozzányúlni.
Egy lemosót kap ősszel (kén+rézgálic), egyet tavasszal és év közben max még egy kénest gomba ellen, meg max olajos kontakt tetűírtót. Felszívódót hacsak lehet nem szórok rá.

Érdemes figyelembe venni, hogy ha egy valaki nem permetez, akkor a szomszéd gyakorlatilag hiába teszi, vissza fogja fertőzni az övét is.
attis

Nem elérhető reggel12

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #163 Dátum: 2021 Március, 25, 14:22:40 pm »

Sajnos így van.
Nincs tél, a kártevők áttelelnek.
Nem lehet égetni, a kártevők áttelelnek a komposztban.
Extenzív fajták érzékenyebbek.
Cseresznyelégy ellen nem tudsz mit tenni, csak a talajfertőtlenítés működik, de ahhoz már késő. Az meg mindent kivisz, gilisztát is.
Ez pont az a kategória mint az autó, ma már nem tudsz 10-13-17-es kulccsal javítható autót venni, mert nincs.

Kertészetben érdemes megkérdezni, barackot én is úgy kértem, ne kelljen hozzányúlni.
Egy lemosót kap ősszel (kén+rézgálic), egyet tavasszal és év közben max még egy kénest gomba ellen, meg max olajos kontakt tetűírtót. Felszívódót hacsak lehet nem szórok rá.

Érdemes figyelembe venni, hogy ha egy valaki nem permetez, akkor a szomszéd gyakorlatilag hiába teszi, vissza fogja fertőzni az övét is.

Köszönöm az információt :-)
  • DAEWOO LANOS
  • Városi közlekedés

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #164 Dátum: 2021 Június, 08, 08:40:49 am »
Okulásul:

Kezdeményező voltam, próbáljuk ki a természetes védekezést. Jó sok helyen írnak szódabikarbóna, cukor, ecet, szappan megfelelő keverékéről, hogy az milyen jó tetű ellen.
Találtam többet, kiválasztottam azt, amire jó sokan lelkendeztek, hogy mennyire szuper, még hivatkoztak is rá mindenfelől.
Hát nem az.
Konkrétan szinte leégette  a fél körtefámat, még az alatta levő paradicsom is megsínylette.
Ezek egyszerre ilyen biopicsák, meg fotelkertészek szerintem.
Kerülendők!

Szóval elmentem a 'bótba és vettem Mospilan-t, ami ugyanannyiba kerül, mintha én kutyulnám - pedig eurofamilys hozzávalók - aztán megszórtam ma hajnalban a vegetációt. Kapot fél deci káliszappant is 10 literenként. 7-14 napa a várakozási idő, még simán benne leszünk. 'Zőccségen csak 3 nap.

attis

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #165 Dátum: 2021 Június, 08, 08:47:32 am »
Közben ázik a bodzaszörpnek való. Egyesével tépkedtem vágtam szét vagy 60 virágot a tetűk eltávolítása érdekeben.
Hamupitécskének éreztem magam  :sunyi:
attis