Szerző Téma: Klíma  (Megtekintve 64074 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ll82

• Vendég
Klíma
« Dátum: 2011 Szeptember, 04, 18:24:11 pm »
Úgy gondolom egy kollektív tipusfüggetlen topicot nyitnék a klímának mivel nem minden tipus topicban van külön erre csevegőfelület!igény úgy gondolom lenne rá ha meg nem akkor töröljük ezt!

josh

• Vendég
Re:Klíma
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember, 04, 18:29:59 pm »
Lakásklímával kapcsolatban egyből egy kérdést indítanék (ha már nem autótípus függő).
Szeretnék vásárolni lassan egyet. A házam, mint már láttad és valószínű tudod is 15cm-es grafitos hungit kapott. Valószínű kapni fognak az ablakok még hővisszaverős fóliát (jelenleg ez a fő hőforrás a házban, hiába 1,1-es az üveg), de szeretnék klímát is.
Mivel nap közben nem vagyunk itthon, ezért a használat eléggé behatárolt lenne, azaz este 7-8 felé bekapcs és max éjfélig lenne rá szükség mindez a nagyszobában.
Az lenne a kérdés, hogy mindenképpen inverteresben gondolkodjak, vagy elég az on-off rendszerűből venni egy A osztályosat?

ll82

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember, 04, 18:36:53 pm »
Lakásklímával kapcsolatban egyből egy kérdést indítanék (ha már nem autótípus függő).
Szeretnék vásárolni lassan egyet. A házam, mint már láttad és valószínű tudod is 15cm-es grafitos hungit kapott. Valószínű kapni fognak az ablakok még hővisszaverős fóliát (jelenleg ez a fő hőforrás a házban, hiába 1,1-es az üveg), de szeretnék klímát is.
Mivel nap közben nem vagyunk itthon, ezért a használat eléggé behatárolt lenne, azaz este 7-8 felé bekapcs és max éjfélig lenne rá szükség mindez a nagyszobában.
Az lenne a kérdés, hogy mindenképpen inverteresben gondolkodjak, vagy elég az on-off rendszerűből venni egy A osztályosat?
Inverteresben gondolkodj csak!Kissebb energiafogyasztás kevésbé szárítja a levegőt és átlag 30 százalékkal drágább csak de mondtam keress és találunk akcióst!

zsoka78

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2012 Április, 08, 16:30:36 pm »
Sziasztok!

2006-os Tacumához szeretnék segítséget kérni klíma tisztításhoz. Kiszedtük a pollenszűrőt és nem látjuk, hol szívja be a levegőt a klíma, bal oldalon a hőcserélő van, jobb oldalon meg két cső. A motortérben is néztük, ott sem láttuk. Szóval hová kellene befújni a klímatisztító spray-t?

ll82

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2012 Április, 09, 09:02:06 am »
Sziasztok!

2006-os Tacumához szeretnék segítséget kérni klíma tisztításhoz. Kiszedtük a pollenszűrőt és nem látjuk, hol szívja be a levegőt a klíma, bal oldalon a hőcserélő van, jobb oldalon meg két cső. A motortérben is néztük, ott sem láttuk. Szóval hová kellene befújni a klímatisztító spray-t?
A levegőt az ablaktörlő alatti árokból szívja!Ha látod a hőcserélőt akkor azt is érdemes megtisztítani erre kaphatók aktívhabos tisztítósprayk ! :oke:

Nem elérhető Maad

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2012 Április, 26, 20:26:28 pm »
Sziasztok!Tud valaki ajánlani egy jó szervízt/szerelőt ahol utántöltenék, átvizsgálnák a klímámat.Elsősorban Újpesten.
  • Kalos 1.4 Sedan 2004
  • Budapest

ll82

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2012 Május, 03, 18:19:16 pm »
Sziasztok!Tud valaki ajánlani egy jó szervízt/szerelőt ahol utántöltenék, átvizsgálnák a klímámat.Elsősorban Újpesten.
Én esetleg???
Elcsesztem mert ez volt az 1000.DIK hozzászólásom :pirul: :sir:
« Utoljára szerkesztve: 2012 Május, 03, 18:41:04 pm írta ll82 »

ll82

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2012 Május, 03, 18:21:48 pm »
Emberek!Itt van lassan a nyár így javaslom mindenki most kapcsolja be és próbálja ki a klímáját ne nyáron érje a meglepetés hogy mindenki két-három hétre ad időpontot!

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #8 Dátum: 2012 Május, 03, 18:26:05 pm »
enyém kééész  :oke: csak egy kis víz kellett hogy a por ne karcolja össze az üveget ha leengedem, elöl - hátul  :szetvert: :szetvert:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Reanult Laguna l 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely)

Nem elérhető WERES

• PR Manager
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2012 Május, 04, 08:15:57 am »
Emberek!Itt van lassan a nyár így javaslom mindenki most kapcsolja be és próbálja ki a klímáját ne nyáron érje a meglepetés hogy mindenki két-három hétre ad időpontot!
nekem műxik, mint mindig  :kacsint:
Lacetti R+

ll82

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2012 Május, 04, 22:53:33 pm »
:oke:

josh

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2012 Május, 04, 22:58:42 pm »

Nekem működget, de mint megbeszéltük ősszel kell egy új szárítószűrő. Hamarosan melózhatsz, mert sebike segít alkatrészben!  :fetreng: :fetreng:

ll82

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2012 Május, 04, 23:01:39 pm »

Nekem működget, de mint megbeszéltük ősszel kell egy új szárítószűrő. Hamarosan melózhatsz, mert sebike segít alkatrészben!  :fetreng: :fetreng:
Szavadon foglak!

Totek

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2012 Május, 07, 23:52:48 pm »
Sziasztok!

Nekem az lenne a gondom,hogy megállt a klímám!
Tünetek: Hideg nincs,a kompresszor kattan,mintha behúzna,de a hütöventik,csak alapon mennek!
Egyszer valaki azt mondta,hogy kompresszor hiba,vettem is egyet,de még nem volt pénzem belerakatni,mert állítólag az sokba kerül!

Esetleg ha valaki ismerne valakit,aki szívesség képen megnézné,vagy esetleg be is üzemelné,kéz kezet mos alapon :)  Ha van ilyen,bár kétlem. :) Természetesen segítenék leszedni és összepiszkítani magam.

Futee

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2012 Május, 08, 05:10:36 am »
Sziasztok!

Tünetek: Hideg nincs,a kompresszor kattan,mintha behúzna,de a hütöventik,csak alapon mennek!
Egyszer valaki azt mondta,hogy kompresszor hiba,vettem is egyet,de még nem volt pénzem belerakatni,mert állítólag az sokba kerül!

Esetleg ha valaki ismerne valakit,aki szívesség képen megnézné,vagy esetleg be is üzemelné,kéz kezet mos alapon :)  Ha van ilyen,bár kétlem. :) Természetesen segítenék leszedni és összepiszkítani magam.

ll82 Cartárs  :oke: :igaz: :igaz:

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2012 Május, 08, 13:33:41 pm »

ll82 Cartárs Te klímás vagy?! Nem figyeltem megint valahol! Ez az enyém se százas még mindig. Miért vagy Te olyan messze?! Ügyesek ezek a fiúk, akikhez viszem szerelgetni szerintem, de a klíma macerásabb, mert össze kell hangolni egy „vándor klímással”, végezni kell míg ott van. Szóval nem az igazi. Amúgy meg nem tudom kihez vigyem itt Kanizsán. Na mindegy! majd keresgélek! De ha már szóba került: milyen használt komresszort szabad megvenni? Látok 13-ért egyet, meg újat 80eft-ért.
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

Nem elérhető tacumás

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2012 Május, 08, 20:03:24 pm »

ll82 Cartárs Te klímás vagy?! Nem figyeltem megint valahol! Ez az enyém se százas még mindig. Miért vagy Te olyan messze?! Ügyesek ezek a fiúk, akikhez viszem szerelgetni szerintem, de a klíma macerásabb, mert össze kell hangolni egy „vándor klímással”, végezni kell míg ott van. Szóval nem az igazi. Amúgy meg nem tudom kihez vigyem itt Kanizsán. Na mindegy! majd keresgélek! De ha már szóba került: milyen használt komresszort szabad megvenni? Látok 13-ért egyet, meg újat 80eft-ért.
Ha már Kanizsa: Pápainál voltam, mert hogy az Bosch, meg minden. Akkora volt a számla, hogy majdnem dobtam egy hátast. Évekkel később az ipari parkban a RenoCar nevű cégnél voltam (kb. 2 éve), nekik akkor volt új a klímás cuccuk és a kocsi ellenőrzését a fél műhely nézte, miközben a hozzáértő magyarázta nekik, hogy mi micsoda. Ahogy nekem lejött, valami félautomata rendszer lehet, mert elég sokáig ment úgy, hogy hozzá sem kellett nyúlni. Akkor 7 eFt. volt.
  • Ex Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS, most SX4 4*4,
  • Zala megye

josh

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2012 Május, 08, 20:10:33 pm »
Sziasztok!

Azért kéz kezet mos alapon kicsit erős.... Pláne, hogy mennyi az olaj, meg a gáz ára. Meg a felszerelésé.

Az hogy szerelgetni kell nem nagyon nagy feladat, de még az is lehet probléma egyes típusokon.
meg lehet felesleges is kompresszort szerelni, meg a bontottat érdemes lehet szétszedni és megnézni, kicserélni a szimmeringeket, mert ha hamar elereszti a gázt a rendszer az új kompresszornál, akkor ki lesz a hibás?

ll82

• Vendég
« Válasz #18 Dátum: 2012 Május, 08, 22:49:19 pm »

Az új az mindig jobb meg biztosabb csak nagyon drága!A használtat is meg lehet venni csak sajna sok szerlő nem cseréli le a kompiban az olajat (mert sajnos ez az olaj is olyan mint a fékfolyadék=rántja magába a nedvességet levegőn)!

ll82

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2012 Május, 08, 22:51:34 pm »

Ha már Kanizsa: Pápainál voltam, mert hogy az Bosch, meg minden. Akkora volt a számla, hogy majdnem dobtam egy hátast. Évekkel később az ipari parkban a RenoCar nevű cégnél voltam (kb. 2 éve), nekik akkor volt új a klímás cuccuk és a kocsi ellenőrzését a fél műhely nézte, miközben a hozzáértő magyarázta nekik, hogy mi micsoda. Ahogy nekem lejött, valami félautomata rendszer lehet, mert elég sokáig ment úgy, hogy hozzá sem kellett nyúlni. Akkor 7 eFt. volt.
A töltőgépek olyan mondhatni félautómaták bár lyukas rendszert is megtöltenek de egy hibátlan rendszernél nem rossz megoldás!