Szerző Téma: Kerti növényekkel kapcsolatos munkák  (Megtekintve 74596 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
Re:Kerti növényekkel kapcsolatos munkák
« Válasz #140 Dátum: 2018 Január, 08, 17:14:05 pm »
Hát igen, meg van bolondulva a világ. Nálam a tulipán fa az egyik teljesen rügybe van már most. A másik valamiért évek óta későn virágzik, és egyre kevesebbet. Nem tudom mit kellene tennem vele, mert van a gyökerétől hajtás, lehet ki kellene vágni, a hajtást meghagyni? :gondolkodik: :gondolkodik:
Ja, Kaposvár 13 CO!

Általában egy kanyarral indulnak a tőhajtások+ a szülő növény el is nyomja, rendszerint ferdék.
Esztétikailag nem az igazi (engem sem szokott érdekelni), de meg lehet próbálkozni vele.

Az egyik kivágott juharfám tönkjéből folyton nő mint az atom, idén kegyelmet kapott, jövőre tűzifa lesz belőle kerti sütéshez.

Én málnát ritkítottam + összeszedtem a talajtakaróként otthagyott leveleket, mert erősen kezdett rohadni.

Hóvirág virít. Gyerekkoromban mindig nőnapi virág volt, azaz március elején nyílt.

Azért a ritkításokkal csak óvatosan, mert fokozott növekedésre serkenti a növényeket.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #141 Dátum: 2018 Június, 01, 20:41:19 pm »
Durvára sikerült ez a tavasz, gyakorlatilag semmire nem volt időm.
Ennek következménye is van:
- nincs egy szem épp meggy, mindegyiket megfúrta a cseresznyelégy,
- kipusztult két 7-8 méteres tujánk. Ma jutottam el gazdaboltba, kaptam Apacs 50 wg és Flumite 200 mixet rá, kb 2 órán át permeteztem. A dolog szépsége, hogy nem elég a beteg növényt, ha atka okozza, akkor az egész területet meg kell szórni. 
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #142 Dátum: 2018 Június, 04, 07:56:45 am »
Lukácsházán próbáltuk cseresznyét szedni...de szinte a fa 80%-án el van rohadva, még ami be sem ért az is... ez a folyamatos eső, napsütés esőnek köszönhető.. a nagy fáról alig bírtunk leszedni egy kosárra valót.. nem nagy kosár... tegnap vépen voltunk, ott majdnem egy ágról szedtünk le egy kosárra valót, 20km... és vépen nem volt annyi eső :)  meggy is kezd rohadni, de arról jött le pár kiló, már üvegbe van a lekvár (nem én főztem, hanem Zsófi, ha én főzők pálinka lett volna  :szetvert: :sunyi: ) krumplira kell ránézni, le lett permetezve..de lehet a dögök ott vannak
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)