Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: [1] 2 3 ... 10
1
Kávézó zamatos témákkal / Re:Filmszemle
« Utolsó üzenet: írta kabe77 Dátum Tegnap - 12:24:39 »
A Szaljut 7 nekem tetszett, orosz filmhez képest nagyon jó és izgalmas.
A Gyilkos nyomon szintén jó film volt, kb. 2 hónapja láttam, kétszer is megnéztem.
A Coco viszont annyira nem volt jó, egyszer nézhető volt számomra.

Ami viszont nagyon tetszett, az a Westworld sorozat. Véletlenül találtam rá az HBO GO-n, megnéztem az első részt, aztán utána a teljes első évadot is azonnal egy nap alatt. Kíváncsiságból megnéztem az eredeti filmeket is, ami alapján készült. Nálam 10/10 a sorozat, várom a második évadot.
2
« Utolsó üzenet: írta SRGedeon Dátum 2018 Április, 18, 07:09:28 am »
Hát az Expedíció az Expedíció! :) magyarul legalábbis. Egyszer nézős, de egyszer azért jó.
https://port.hu/adatlap/film/mozi/expedicio-annihilation/movie-193586

A Gyilkos nyomon az a Gyilkos nyomon.
https://port.hu/adatlap/film/mozi/wind-river-gyilkos-nyomon-wind-river/movie-188472
Nem is tudom. Talán a Nem vénnek való vidék jut róla eszembe. Úgy hangulatilag.

A Szaljut az a Szaljut 7. Többé kevésbé megszokott sablon alapján készült film, de egész nézhető.
https://port.hu/adatlap/film/mozi/salyut-7-salyut-7/movie-199778

Rajzfilmek közt meg van a Coco. Bár én kezdem unni a holtak világát egy kissé.
https://port.hu/adatlap/film/mozi/coco-coco/movie-188830

Meg a Ferdinánd. Erre azt mondták inkább angolul nézzem, jók az akcentusok.
https://port.hu/adatlap/film/mozi/ferdinand-ferdinand/movie-184022

Óriásplakátost igen, az nem rossz film.
Többit nem sikerült azonosítani, mi az eredeti címük?
A Forbrydelesen  krimi egy jó sorozat, ajánlom (talán gyilkos ügy a címe magyarul?) Fasza kis politikai behatásokkal, befolyásolásokkal, összefonódásokkal.

Ja, asszem az lesz.

Az Expedíciót látta valaki?
Mostanában csönd volt itt.
A Három óriásplakátot? A Gyilkos nyomon-t? Mi jót láttam még? Most nem jut eszembe. Szaljut! Nem is volt annyira rossz!
3
« Utolsó üzenet: írta attis Dátum 2018 Április, 17, 23:31:17 pm »
Óriásplakátost igen, az nem rossz film.
Többit nem sikerült azonosítani, mi az eredeti címük?
A Forbrydelesen  krimi egy jó sorozat, ajánlom (talán gyilkos ügy a címe magyarul?) Fasza kis politikai behatásokkal, befolyásolásokkal, összefonódásokkal.

Ja, asszem az lesz.

A Három óriásplakátot? A Gyilkos nyomon-t? Mi jót láttam még? Most nem jut eszembe. Szaljut! Nem is volt annyira rossz!
4
« Utolsó üzenet: írta SRGedeon Dátum 2018 Április, 17, 21:29:54 pm »
Ja, asszem az lesz.

5
Kávézó zamatos témákkal / Re:Viccek! Kezdődjön jól a napod!
« Utolsó üzenet: írta attis Dátum 2018 Április, 17, 20:42:18 pm »
- Elegem van, levetem magam a tizedikről!
- De mi két emeletesben lakunk...
- Kuss, ugrom majd 5x !
6
Kávézó zamatos témákkal / Re:Viccek! Kezdődjön jól a napod!
« Utolsó üzenet: írta attis Dátum 2018 Április, 17, 20:39:13 pm »
Szaharai homok?
Frászt, mikromigráncsok!
7
« Utolsó üzenet: írta attis Dátum 2018 Április, 17, 20:32:44 pm »
Na itt a harmadik évad, lement már az első rész és meg is található ahol kell. 13 rész. Jókat írnak.
Most nagy erőkkel gondolkodom, hogy egyesével nézzem vagy várjam meg a végét és akkor egyben.

Most mostani scifit olvastam. A Térség, The Expanse.
A szerzőként kiírt név egy szerzőpárost takar, egyikük Mr. Martinnal dolgozott (dolgozik) együtt a Tűz és jég dalain (Trónok harca, stb.).
A hatás érződik ezeken is. Öt kötet jelent meg eddig magyarul, ha igaz a héten jelenik meg a hatodik. (Szintén, ha igaz kilencre van szerződésük.)
Ezt az ötöt már elolvastam, nekem egészen jók. Igaznak érzem, amit mások is írtak: néhol sablonos, meg hogy gondoltak már a készültekor esetleges megfilmesítésre, de ez belefér.
Készült is filmsorozat belőle már, két évad lement cirka 20, 45 perces résszel. Úgy másfél kötet (első meg a második első fele :) ) fért bele. Kis, de a film változatnak talán jót tevő eltérésektől eltekintve úgy megy ahogyan a könyvek. Megnéztem ezt is már. (Jobb mint a Covenant! Azon is voltam a hétvégén, hát egy alsós cserkészcsapat értelmesebb lett volna ezeknél! De értem én, nem is folytatom.)

Szóval, aki kedveli az olvasmányos, hosszú történeteket fantasztikus környezetben, az ne hagyja ki!
A sorozatot is érdemes megnézni. Nem tudni lesz-e folytatás, mert bár nem írnak róla rosszakat, és a látvány egészen jó (nincs igazán ismert színész benne, a pénzt nem rájuk költötték inkább a ámítógépesekre), alacsony volt az első évad nézettsége. A második javult kicsit! Kiderül.

Én inkább várnék. Az Agent of Shield  5-ik évadát epizódonként nézzük, elfelejtem mi volt a következő szombatig. Inkább összevárni...

8
« Utolsó üzenet: írta SRGedeon Dátum 2018 Április, 17, 19:38:03 pm »
Na itt a harmadik évad, lement már az első rész és meg is található ahol kell. 13 rész. Jókat írnak.
Most nagy erőkkel gondolkodom, hogy egyesével nézzem vagy várjam meg a végét és akkor egyben.

Most mostani scifit olvastam. A Térség, The Expanse.
A szerzőként kiírt név egy szerzőpárost takar, egyikük Mr. Martinnal dolgozott (dolgozik) együtt a Tűz és jég dalain (Trónok harca, stb.).
A hatás érződik ezeken is. Öt kötet jelent meg eddig magyarul, ha igaz a héten jelenik meg a hatodik. (Szintén, ha igaz kilencre van szerződésük.)
Ezt az ötöt már elolvastam, nekem egészen jók. Igaznak érzem, amit mások is írtak: néhol sablonos, meg hogy gondoltak már a készültekor esetleges megfilmesítésre, de ez belefér.
Készült is filmsorozat belőle már, két évad lement cirka 20, 45 perces résszel. Úgy másfél kötet (első meg a második első fele :) ) fért bele. Kis, de a film változatnak talán jót tevő eltérésektől eltekintve úgy megy ahogyan a könyvek. Megnéztem ezt is már. (Jobb mint a Covenant! Azon is voltam a hétvégén, hát egy alsós cserkészcsapat értelmesebb lett volna ezeknél! De értem én, nem is folytatom.)

Szóval, aki kedveli az olvasmányos, hosszú történeteket fantasztikus környezetben, az ne hagyja ki!
A sorozatot is érdemes megnézni. Nem tudni lesz-e folytatás, mert bár nem írnak róla rosszakat, és a látvány egészen jó (nincs igazán ismert színész benne, a pénzt nem rájuk költötték inkább a ámítógépesekre), alacsony volt az első évad nézettsége. A második javult kicsit! Kiderül.
9
Nubira/Lacetti/Cruze / Re:NUBIRA I-II
« Utolsó üzenet: írta Harold Dátum 2018 Április, 16, 22:28:15 pm »
Igen, az.
Finomabb jobb lábbal lehet picit javítani rajta, de nekem is hasonló az étvágya. Nehéz a kaszni:)

Igen,megoldódott,utána olvastam és neki áltam normális benzint tankolni bele!
Az autó tetszik,mert elég dinamikus,csak a fogyasztása nem valami takarékos vegyes használatban 9L.körül jött ki!
Ez normális?
10
Kalos, Aveo / Re:Dísztárcsa
« Utolsó üzenet: írta georgio74 Dátum 2018 Április, 16, 18:20:52 pm »
Nos a dísztárcsákat felújítottam. Pár gondolat a munkafolyamatról hátha másnak is hasznos lehet.
Először is maga a dísztárcsa anyaga olyan brutálisan jó műanyagból készült ami ellenáll a nitro-hígítónak.
Én konkrétan a Nitro Cell Special-t használtam, ami egy erősebb változata az aromás hígítóknak.
Szitanyomóként dolgozom , tehát gyakorlatilag korlátlan mennyiségben tudom használni. Kb 3-4 liter ment rá mire 3x átmostam ecsettel egy tálcában és már nem volt rajta még gyári festék sem.
Ezzel a zsírtalanításnak is eleget tettem, de azért utolsó mozzanatként patikai papírtörlővel átdörgöltem, míg az hófehér nem maradt.
Úgy gondoltam, hogy bár el lehet túlozni a végtelenségig az alapozást , festést , lakkozást, de egy fényezés sem bír ki egy padkázást / horzsolást, így feleslegesnek tartottam ezeket.
A jó minőségű festék spray-re fektettem a hangsúlyt és bár sokat megvizsgáltam végül egy OBI-s homok struktúrájúnál tettem le a voksom.
Nyilván lutri volt így előre kijelenteni, hogy jó, de egy próbát megért. Pláne így tudván, hogy bármikor újra lemoshatom a felvitt réteget.
Mivel mint említettem szitanyomó vagyok és rendelkezésemre áll lakkozó helyiség is elszívóval és minden egyébbel, és amúgy is 24 évnyi gyakorlatom van a fújással kapcsolatban , nekiláttam.
Kétszer fújtam le , egyszer leködöltem, majd másodszorra vékonyan de homogénre fújtam. Direkt nem akartam vastagon mert az csak roppan, törik, pereg.
Pénteken lefújtam, bent hagytam száradni és hétfőn feltettem. Körömmel kapartam mint állat, meg sem mozdult.
Keresztkulcsot bírta, pedig nagyon féltem tőle. Most hogy napközben ezerrel süt a nap és baromi meleg van, kap egy kis beégetést meg UV-t.
Ha egy évet kibír pattogzás nélkül már megérte vele 2-3 órát kínlódni. A spray kb 3000 Ft volt.
Képeket mellékelek (remélem sikerült)
Üdv.
Oldalak: [1] 2 3 ... 10