Szerző Téma: Kérdések a szerviznek  (Megtekintve 607932 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető stampi

• Újonc
  • *
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések a szerviznek
« Válasz #5640 Dátum: 2017 Október, 02, 07:33:43 am »
  A szervizesem azt mondta: "ha ők nem tudják a hibát megtalálni , akkor Budapesten más szerelő sem fogja" . Sok olyan szervizzel konzultáltak akik foglalkoznak lacettivel . A kocsim még további két szervizbe járt már motor és elektronikai diagnosztikán . Ezeknél a szervizeknél sem tudják a hiba okát ! Te esetleg tudnál ajánlani olyan szerelőt aki  megtudja javítani a kocsimat ?
  • chevrolet lacetti
  • Budapest XI.-X.-XV. kerület .

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5641 Dátum: 2017 Október, 02, 18:22:19 pm »
  A szervizesem azt mondta: "ha ők nem tudják a hibát megtalálni , akkor Budapesten más szerelő sem fogja" . Sok olyan szervizzel konzultáltak akik foglalkoznak lacettivel . A kocsim még további két szervizbe járt már motor és elektronikai diagnosztikán . Ezeknél a szervizeknél sem tudják a hiba okát ! Te esetleg tudnál ajánlani olyan szerelőt aki  megtudja javítani a kocsimat ?

Amikor kiveszik a gyertyát olajos lesz. Szelepfedél tömítést cserélj
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #5642 Dátum: 2017 Október, 02, 19:45:33 pm »

ne haragudj de kontár alkatrész cserélő a szervizesed...
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető sx2004

• Daewoo-ja van
    • Profil megtekintése
« Válasz #5643 Dátum: 2017 Október, 02, 20:01:42 pm »
Vidd el ide: http://www.sprintautoklinika.hu/#/kezdolap
Megoldják a problémádat.
  • Nubira III. 1.6 SX

Nem elérhető captainb

• Klubtag
  • Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Lacetti 1.6 SW Elite júzer Pilisvörösváron
    • Profil megtekintése
« Válasz #5644 Dátum: 2017 Október, 02, 21:04:46 pm »
Hogfyne:

www.sprintautoklinika.hu. Óbudán, a Bojtár utcában. Kérjed, hogy Varga Tamás nézhesse meg az autódat. A hétre már nincs időpont, de ha holnap felhívod őket, akkor jövő hét elejére még kaphatsz. Addig senkit ne engedj már a közelébe. Egyébként tud már a problémádról elmeséltem neki.  :oke:

A nehezen indulásnak még lehet oka más is, lehet a jeladó nem is volt rossz, pl. ha nem pörög fel indításkor eléggé a motor, akkor is ezt a jeladót írja be hibának.
cq cq cq...

Nem elérhető stampi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5645 Dátum: 2017 Október, 03, 08:50:10 am »
Köszönöm !  Felfogom hívni őket .  Még egyszer köszönöm !
  • chevrolet lacetti
  • Budapest XI.-X.-XV. kerület .

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5646 Dátum: 2017 November, 20, 07:07:52 am »
Azon tűnődtem, hogyan egyeztethető össze a ez a két dolog:

a.) turbós motoroknál nagyon ajánlott megvárni, amíg a feltöltő fordulatszáma lecsökken
b.) stop-start rendszer a lámpánál.

• mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5647 Dátum: 2017 November, 20, 09:31:24 am »
Azon tűnődtem, hogyan egyeztethető össze a ez a két dolog:

a.) turbós motoroknál nagyon ajánlott megvárni, amíg a feltöltő fordulatszáma lecsökken
b.) stop-start rendszer a lámpánál.
Azert ezt csak le tudjak kezelni. Alapban hulyesegnek tartom a start stop rendszert. De manapsag nem is erdekli a gyarakat a hosszu tavu megelegedes a kocsival.
  • BP

Nem elérhető CAni

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5648 Dátum: 2017 December, 09, 16:17:53 pm »
Sziasztok!
Nézelődtem hogy a fórum melyik részén tehetném fel a kérdésem. Elég új vagy. Elnézést ha rossz helyre irogatok.
2005ös 1.2es Kalos-hoz szeretnék találni hengerfejet. Keresem a neten de nem igazán találtam és azt se tudom mi lenne a kb reális ára.
Tudnátok segíteni?
  • Kalos 2005 1,2
  • Budapest

Nem elérhető lzleo

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5649 Dátum: 2017 December, 13, 13:27:36 pm »
Sziasztok!
Lehet, hogy hülye kérdés, de a hibakódokat ki lehet olvasni visszamenőleg is. Ha perpill nem világít a motorhiba?

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5650 Dátum: 2017 December, 13, 15:56:38 pm »
Sziasztok!
Lehet, hogy hülye kérdés, de a hibakódokat ki lehet olvasni visszamenőleg is. Ha perpill nem világít a motorhiba?

Van amit ki lehet eltárolt/nem jelenlevő hibaként.
Csak gyári diagnosztika kell hozzá
  • BP

Nem elérhető lzleo

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5651 Dátum: 2017 December, 14, 04:55:08 am »
Sziasztok!
Az elmúlt hetekben többször is motorhibát jelzett egy ideig, de aztán rendre elaludt a lámpa.
Lehet, hogy meg kéne nézetnem...
Amit észrevettem, hogy a motorolajszint és a szervóolajszint is kicsit a MIN alatt van. Ettől is lehet?
Nem tudom, hogy pontosan mi van benne, úgyhogy nem merek akármit rátölteni.

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5652 Dátum: 2017 December, 14, 08:07:41 am »
Sziasztok!
Az elmúlt hetekben többször is motorhibát jelzett egy ideig, de aztán rendre elaludt a lámpa.
Lehet, hogy meg kéne nézetnem...
Amit észrevettem, hogy a motorolajszint és a szervóolajszint is kicsit a MIN alatt van. Ettől is lehet?
Nem tudom, hogy pontosan mi van benne, úgyhogy nem merek akármit rátölteni.

Nem attól lesz a hiba lámpa.

A motorolajból nyugodtan tölts rá (gondolom 5w30 van benne) vagy cseréld le, a szervó olajat meg cseréld/cseréltesd le (veszel 2 liter minimum Dexron III olajat, kiveszed a tartályt leengeded belőle az olajat, a visszatérő ágat belerakod egy 2 literes üvegbe, a helyét a tartályon ledugózod, feltöltöd csurig a tartályt az új olajjal, ráindítasz, amint a tartályból eltűnik az olaj leállítod a kocsit, megint feltöltöd olajjal a tartályt, megint ráindítasz amint elfogy az olaj, megint leállítod amíg 1 liter új olaj bele nem kerül a rendszerbe utána utoljára feltöltöd a tartályt, amint kimegy az olaj belőle leállítod a visszatérő csövet visszarakod a tartályra, visszaépíted a tartályt a helyére és feltöltöd max-ig).

Olaj nélkül járni nem a legjobb dolog
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5653 Dátum: 2017 December, 27, 21:41:39 pm »
Tegnap Badacsonyból jöttem haza, az utolsó 15 km-en elment a fűtés.
A garázs előtt átléptem teszt üzemmódba, 98 C volt a hűtővíz. Mert hőfokmérő ezeken ugye már nincs.
Szóval épp kibírta. Jó hogy nem útközben, bár szerintem indulás óta folyhatott...

Szerencsére nem hengerfej, vagy ilyesmi, hanem lukas volt egy vízcső. Ugyanaz, amit a Corsában kirágott a nyest. Erről nem tudtam eldönteni, hogy állat-e, vagy valami más okozta? Van olyan, hogy bizonyos csövek nyestidegenek, másikat meg direkt szeretik?
A blokk burkolata alatt volt valami fészekszerű behordott cafatokkal az injektorok között.

Abból indultam ki, nem lesz élő szerelő a két ünnep közt. Lebontottam a fél autót, kiszereltem a hibás darabot, elvittem magammal Unix/Bárdi/stb boltokba. Egy mindössze 9 cm hosszú 3/4-es gumicsőről beszélünk. 6.000 Ft az ára. De nem is volt készleten, illetve a rányomtatott termékkód alapján nem is találták. Nonszensz.

Vettem egy kicsit más alakú és sokkal hosszabb vízcsövet 600 Ft-ért egy noname alkatrészesnél, nagykéssel vágódeszkán méretre szabtam, aztán hosszas szenvedéssel visszaműtöttem a helyére.
Most nem folyik. Azért kéne egy kompatibilis darab, hátha van nem aranyárban is:

https://opel.7zap.com/hu/car/x03/f/0/13-1/
24-es jelű darab

Egyelőre desztvízzel töltöttem fel, keresek egy kicsit jobbat, ami nem feszül.

Tényleg nonszensznek tartom, hogy egy két 90 fokos könyökkel legyártott akármilyen vízcső 600 Ft, egy GM emblémés fele akkora, közel egyenes meg a 10x-ese.

Én vagyok a hülye, hogy sokallok 10 cm csőért ennyit?

Holnap elnézek hidraulika boltba is :)

attis

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #5654 Dátum: 2017 December, 28, 19:16:50 pm »
A garázs előtt átléptem teszt üzemmódba, 98 C volt a hűtővíz. Mert hőfokmérő ezeken ugye már nincs.
Szóval épp kibírta. Jó hogy nem útközben, bár szerintem indulás óta folyhatott...

Szerencsére nem hengerfej, vagy ilyesmi, hanem lukas volt egy vízcső. Ugyanaz, amit a Corsában kirágott a nyest. Erről nem tudtam eldönteni, hogy állat-e, vagy valami más okozta? Van olyan, hogy bizonyos csövek nyestidegenek, másikat meg direkt szeretik?
A blokk burkolata alatt volt valami fészekszerű behordott cafatokkal az injektorok között.

Abból indultam ki, nem lesz élő szerelő a két ünnep közt. Lebontottam a fél autót, kiszereltem a hibás darabot, elvittem magammal Unix/Bárdi/stb boltokba. Egy mindössze 9 cm hosszú 3/4-es gumicsőről beszélünk. 6.000 Ft az ára. De nem is volt készleten, illetve a rányomtatott termékkód alapján nem is találták. Nonszensz.

Vettem egy kicsit más alakú és sokkal hosszabb vízcsövet 600 Ft-ért egy noname alkatrészesnél, nagykéssel vágódeszkán méretre szabtam, aztán hosszas szenvedéssel visszaműtöttem a helyére.
Most nem folyik. Azért kéne egy kompatibilis darab, hátha van nem aranyárban is:

24-es jelű darab

Tényleg nonszensznek tartom, hogy egy két 90 fokos könyökkel legyártott akármilyen vízcső 600 Ft, egy GM emblémés fele akkora, közel egyenes meg a 10x-ese.

nincs utángyártott csak gyári létezik és az isuzu az már ilyen drágák a csövek hozzá
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #5655 Dátum: 2017 December, 29, 08:14:45 am »

24-es jelű darab

nincs utángyártott csak gyári létezik és az isuzu az már ilyen drágák a csövek hozzá

Köszi, hogy megnézted. Én is erre jutottam. Akkor is nonszensz :( Koalánál csak 4.800 pénz ...
Nyilván el vagyok kényeztetve, mert eddig nem kellett hozzányúlni.
Egyelőre ez marad benne (utángyártottam magam :O), következő szervizre veszek hozzá másikat, vagy legyártom 1024 Ft/m bruttó árú EPDM csőből, pont 11 darab jön ki belőle...
attis

Nem elérhető lzleo

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5656 Dátum: 2017 December, 29, 13:35:39 pm »
...A motorolajból nyugodtan tölts rá (gondolom 5w30 van benne)... a szervó olajat meg cseréld/cseréltesd le...
Olaj nélkül járni nem a legjobb dolog
Köszi! Vettem mindkettőből 1-1 litert, és rátöltöttem.
A hibakódot meg kiolvastattam. P0342, vezérműtengely-állás jeladó hiba.
Azt mondták, hogy ettől még használhatom, jövőre majd vissza kell térni rá. Idén már senki nem dolgozik.

Nem elérhető lzleo

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5657 Dátum: 2017 December, 29, 13:46:31 pm »
Egy újabb kérdésem is lenne.
Ősszel az asszony defektet kapott, és addig ment vele, hogy a 2016-ban vett Hankook Kinergy Eco K425 195/60 R15 88H nyári garnitúrából a defektes sajnos selejt is lett. Jól gondolom ugye, hogy mivel aszimmetrikus, ennél nem mindegy, hogy balost vagy jobbost veszek pótlásnak?
https://p1.akcdn.net/full/58059373.hankook-kinergy-eco-k425-195-60-r15-88h.jpg

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #5658 Dátum: 2017 December, 29, 19:14:58 pm »
Ősszel az asszony defektet kapott, és addig ment vele, hogy a 2016-ban vett Hankook Kinergy Eco K425 195/60 R15 88H nyári garnitúrából a defektes sajnos selejt is lett. Jól gondolom ugye, hogy mivel aszimmetrikus, ennél nem mindegy, hogy balost vagy jobbost veszek pótlásnak?

nincs ballos és jobbos gumi!
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #5659 Dátum: 2017 December, 29, 20:38:23 pm »
Az asszimmetriából csak annyi jön, hogy van külső, belső oldala a guminak. (Kell is, hogy találj ilyen értelmű jelet rajta: Inside-Outside.) Nem mindegy hogyan szerelik föl. De a gumisok ezt tudják.

nincs ballos és jobbos gumi!
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!