Szerző Téma: Mindent a Matizról  (Megtekintve 432706 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Re:Mindent a Matizról
« Válasz #2240 Dátum: 2017 Augusztus, 07, 12:35:34 pm »
Nos, kicsit utána jártam a dolgoknak, mert abba az évben volt a váltás, és egy ideg más paraméterek voltak. Később (nem biztos) volt gyári baterry saver, egy kis fekete doboz. Bekötési rajzot találtam, ebből ki indulva a kormány mögötti részen van ha van...

Valami ilyesmi mit a képen. Itt azt irja 2001-2004 az az Matiz I:

http://www.ebay.ie/itm/DAEWOO-CHEVROLET-MATIZ-2001-2004-BATTERY-SAVER-ECU-RELAY-96643337-/301498077443?hash=item4632af9103:g:~M4AAOSwa39Uv~fI

De aki igazán tud erről valamit az sebike, lejjebb az aláírásába van a telefonszáma. Autó alkatrészekkel is foglakozik.
« Utoljára szerkesztve: 2017 Augusztus, 07, 12:41:45 pm írta zsolt160 »
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető atothg

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2241 Dátum: 2017 Augusztus, 08, 18:15:43 pm »

Köszönöm a választ.
Akkor be fogok szerelni utólagosan visszajelzőt.
A nappali menetjelző fényt már beszreltem, így kisebb az esélye, hogy a fényszóró bekapcsolva marad nappal.

Hali!
Így ne vidd műszakira, mert elhúzzák.
A 2 lámpatest között 60cm-nek kell lennie.
A legjobb, ha kiiktatod, míg vizsgálódnak. :-)
  • Opel Vectra A GT -> Chevrolet Lacetti 1.6 sw
  • Bp is.
üdv
atothg

Nem elérhető szilagyii

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2242 Dátum: 2017 Szeptember, 24, 18:09:35 pm »
Kérésem ,
Matiz I , rothad  ( :) )  a bal első srárhányóm. ha veszek egy bontotttat , otthon ki tudom cserélni , rejtett titkok vannak ?
  • Matiz
  • Budapest

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #2243 Dátum: 2017 Szeptember, 24, 21:00:34 pm »
nem nehéz meló, kb 4 csavar fogja a sárvédőt , egy a lámpa alatt valahol, egy felül a motorháztető alatt, egy ha kinyitod az ajtót felül, és egy alul, a küszöbnél. ha jól rémlik, jah meg az index vezetéket kell csak lehúzni :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető tothta

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2244 Dátum: 2017 Október, 24, 21:05:03 pm »
Kedves Klubtagok és Matizosok!
Egy  ideje sajna újra megjelent a fránya check p1043 kóddal ha jól emlékszem. A ap szenzor vákumcsövén a két pipára zsugorcsövet raktam mert kicsit meg volt repedve. Néha rángat a autó nőtt a fogyasztás és kicsit lomhább is lett. Egr lesz valószínűleg? ki lehet méretni hogy működik e az egr és a map?
  • Matiz II
  • Komárom-Esztergom megye

Nem elérhető mtbbike

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2245 Dátum: 2017 November, 17, 10:16:23 am »
Sziasztok!
Matizon cserélt már valaki km-spirált? Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nehéz átfűzni a tűzfalon? És miket kell bontani hozzá?
Pár hete szerelőhöz vittük, hogy cseréljék ki, mert nagyon zakatolt. 11000 Ft-ot kértek érte, azt mondták nagyon nehéz volt kicserélni, megszenvedtek vele. Halkabb lett, de nem múlt el. 1 hétre rá elszakadt a spirál, kiszedtem a km-órát, és látom hogy tiszta rozsda belül a spirál, tehát átvertek, nem lett kicserélve. Ezek után én szeretném kicserélni itthon.
  • MAtiz
  • Vas

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2246 Dátum: 2017 November, 17, 10:30:46 am »
Valszeg megfújta wd40-el aztán annyi... :(

Sziasztok!
Matizon cserélt már valaki km-spirált? Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nehéz átfűzni a tűzfalon? És miket kell bontani hozzá?
Pár hete szerelőhöz vittük, hogy cseréljék ki, mert nagyon zakatolt. 11000 Ft-ot kértek érte, azt mondták nagyon nehéz volt kicserélni, megszenvedtek vele. Halkabb lett, de nem múlt el. 1 hétre rá elszakadt a spirál, kiszedtem a km-órát, és látom hogy tiszta rozsda belül a spirál, tehát átvertek, nem lett kicserélve. Ezek után én szeretném kicserélni itthon.
  • mosmegmá' H astra, előtte Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2247 Dátum: 2017 November, 17, 12:45:25 pm »
Én megreklamálnám, pár izomagy társaságában. Azért a 11000.- Ft nem kis pénz a semmiért..... :censored:
  • Kaposvár

Nem elérhető mtbbike

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2248 Dátum: 2017 November, 17, 13:22:18 pm »
Igen, valószínűleg csak megfújta WD40-el. 5000 volt a spirál és 6000 a munkadíj, legalábbis ezt mondta.
Mutatta a régi spirált, de nyilván az nem ezé a kocsié volt.
  • MAtiz
  • Vas

Nem elérhető Bunkó

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2249 Dátum: 2018 Január, 26, 19:53:23 pm »
Sziasztok!
Remélem van valakinek ötlete.
Pár napja jelentkezett valami sípoló hang (én a motor felől hallom) ami 60 felett kezdődik.
Nem mindig jelentkezik, de ha igen akkor hangosan sípol, majd egyszer csak megszűnik.
Ami érdekes lehet még, hogy ha szaggatva hallom, akkor a sebességmutató is ugrál.
Van hogy jó pár kilóméteren keresztül sípol. Ha lemegyek 60 alá, akkor gyakorlatilag mindig elhallgat. Tegnap pl már csak 80-nál kezdte el. Álló helyzetben bármennyire pörgetem a motort, nem jelentkezik, csak ha mozgásban van az autó.
  • Daewoo Matiz 0.8
  • Budapest

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2250 Dátum: 2018 Január, 26, 20:13:05 pm »
Megerősítelek, az a gond!
Ha egyszer leírod a probléma forrását, konkrétan, hogy ugrál a sebesség mérő, ergo ott a gond, mi a kérdés, ha ott a válasz? Mivel a motortérből jön ezért vagy a bovden, vagy a meghajtása a spirálnak nem az óra a rossz...
« Utoljára szerkesztve: 2018 Január, 26, 20:19:30 pm írta zsolt160 »
  • Kaposvár

Nem elérhető Bunkó

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2251 Dátum: 2018 Január, 27, 05:50:13 am »
Megerősítelek, az a gond!
Ha egyszer leírod a probléma forrását, konkrétan, hogy ugrál a sebesség mérő, ergo ott a gond, mi a kérdés, ha ott a válasz? Mivel a motortérből jön ezért vagy a bovden, vagy a meghajtása a spirálnak nem az óra a rossz...

Ezt nekem írtad?
  • Daewoo Matiz 0.8
  • Budapest

Nem elérhető Bunkó

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2252 Dátum: 2018 Január, 27, 06:34:16 am »
Amit elfelejtettem, és talán fontos lehet hogy megnőtt a fogyasztás. Tele tankkal nem tudtam elmenni 500 km-t úgy hogy főként pályán közlekedtem.
  • Daewoo Matiz 0.8
  • Budapest

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2253 Dátum: 2018 Január, 27, 17:56:10 pm »
(30*100)/500=6. Mennyit vársz, mennyi legyen a fogyasztás? Ez nem kötözködés, de ez szerintem gyári adat, főleg ha betartod a KRESZ szabályt, és 130-al mész. 5 litert is kihozhatsz, csak akkor 70-80 km/h haladj. A számolás alapja, 35 literes a tank, gondolom lámpa kivillanásnál tankoltál, ezért -5. 400 km esetén 7,5 a fogyasztás, de mint írtam, függ sebességtől nagyon, de lehetnek egyéb tényezők. De ez még nem utal semmi gondra.
Az I. Matizok (Euro 3) fogyasztása jobb volt mint a II (Euro 4). vagy a többi Spark (Euro 5), mert ezt a norma besorolást így tudják teljesíteni. Volt nekem mindegyik, hidd el tudom. I fapados nálam autópályázásnál evett 5,5-6 litert, a II klímás már 6 alá nem nagyon ment, klímával is 0,5 literrel evett csak többet, igaz én 130 km/h mentem az autópályán vele. A másik, ennyi idős autónál nem lehet várni 5 literes fogyasztást. (igaz, pontos típust, évjáratot nem írtál a kocsiról, de Daewoo-t írtál az maximum Matiz II lehet, de első szériás, mert utána már Chevrolet emblémával jöttek le a gyártó sorról)
Ja, igen neked írtam. Ha látod, hogy a km óra is rakoncátlankodik, akkor az adhat ilyen hangot, vagy a meghajtó mechanika, vagy bovden. Óra azért nem valószínű, mer azt a műszerfalból hallanád. Ja, és ezért nem hallod ha pörgeted a motor, ha állsz egy helyben.
  • Kaposvár

Nem elérhető Bunkó

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2254 Dátum: 2018 Január, 27, 18:24:38 pm »
(30*100)/500=6. Mennyit vársz, mennyi legyen a fogyasztás? Ez nem kötözködés, de ez szerintem gyári adat, főleg ha betartod a KRESZ szabályt, és 130-al mész. 5 litert is kihozhatsz, csak akkor 70-80 km/h haladj. A számolás alapja, 35 literes a tank, gondolom lámpa kivillanásnál tankoltál, ezért -5. 400 km esetén 7,5 a fogyasztás, de mint írtam, függ sebességtől nagyon, de lehetnek egyéb tényezők. De ez még nem utal semmi gondra.
Az I. Matizok (Euro 3) fogyasztása jobb volt mint a II (Euro 4). vagy a többi Spark (Euro 5), mert ezt a norma besorolást így tudják teljesíteni. Volt nekem mindegyik, hidd el tudom. I fapados nálam autópályázásnál evett 5,5-6 litert, a II klímás már 6 alá nem nagyon ment, klímával is 0,5 literrel evett csak többet, igaz én 130 km/h mentem az autópályán vele. A másik, ennyi idős autónál nem lehet várni 5 literes fogyasztást. (igaz, pontos típust, évjáratot nem írtál a kocsiról, de Daewoo-t írtál az maximum Matiz II lehet, de első szériás, mert utána már Chevrolet emblémával jöttek le a gyártó sorról)
Ja, igen neked írtam. Ha látod, hogy a km óra is rakoncátlankodik, akkor az adhat ilyen hangot, vagy a meghajtó mechanika, vagy bovden. Óra azért nem valószínű, mer azt a műszerfalból hallanád. Ja, és ezért nem hallod ha pörgeted a motor, ha állsz egy helyben.

Köszönöm a választ. Nálam lámpa nem világít, a piris sáv aljánál tankoltam, de akkor megnyugodtam kissé.
2002-es Matizom van, most lett cserélve a vezérlés szett és kuplung. Így nyugodtan használhatom akkor az autót?
  • Daewoo Matiz 0.8
  • Budapest

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2255 Dátum: 2018 Január, 27, 18:52:35 pm »
Most jövök rá, hülyeséget írtam, nem bovden, spirál! Ha lecsavarod a váltóról és úgy nem hallod a hangot menet közben (igaz akkor a sebességet sem tudod), akkor a spirált kell cserélni. Ha akkor is van hang, akkor a váltóban a meghajtás lehet rossz. Ez drágább dolog.
  • Kaposvár

Nem elérhető Bunkó

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2256 Dátum: 2018 Január, 27, 19:01:48 pm »
Most jövök rá, hülyeséget írtam, nem bovden, spirál! Ha lecsavarod a váltóról és úgy nem hallod a hangot menet közben (igaz akkor a sebességet sem tudod), akkor a spirált kell cserélni. Ha akkor is van hang, akkor a váltóban a meghajtás lehet rossz. Ez drágább dolog.

Ezt itthon meg tudom csinálni?
Remélem nem a váltó. Most volt kuplung csere, az se volt olcsó :)
  • Daewoo Matiz 0.8
  • Budapest

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2257 Dátum: 2018 Január, 27, 21:06:33 pm »

Vagy kóvályog az egész váltótengely és az ledarálta a kihajtás fogaskerekét. Nekem anno a Wartburgomon volt sajnos ilyen
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Bunkó

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2258 Dátum: 2018 Január, 27, 21:12:35 pm »

Vagy kóvályog az egész váltótengely és az ledarálta a kihajtás fogaskerekét. Nekem anno a Wartburgomon volt sajnos ilyen
Most volt kuplung csere, elvileg a váltót is megnézték.
  • Daewoo Matiz 0.8
  • Budapest

Nem elérhető Bunkó

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2259 Dátum: 2018 Április, 01, 09:53:49 am »
Sziasztok!
Új jelenség. 😊 tegnap este nem indult a gép. Forgatta, de nem kapta el. Betolni se tudtuk, majd sokadik próbálkozásra nagy nehezen elindult de ha meg kellett állnom, csak nagy gázzal tudtam elindulni kis fordulaton leállt a motor a kuplung felengedésekor.
  • Daewoo Matiz 0.8
  • Budapest