Szerző Téma: Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/  (Megtekintve 1272489 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
    • sn-car
Re:Kérdések , Válaszok /Racer, ill. Nexia-val kapcsolatban/
« Válasz #13740 Dátum: 2017 Április, 20, 21:26:52 pm »
Sziasztok, daewoo nexia 1.5 8 szelepes 1996 évjárat 55kw 75 ló, sajnos nincs hozzávaló olajpumpa, opeléből melyiket tehetem bele amivel jó is lesz? Köszi előre is a válaszokat.

létezik hozzá,de 2 fajta főtengely lehet benn és más az olajszívattyú,nem kell bele opelt tenni
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Józsi373

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13741 Dátum: 2017 Április, 21, 18:32:15 pm »
Sziasztok, daewoo nexia 1.5 8 szelepes 1996 évjárat 55kw 75 ló, sajnos nincs hozzávaló olajpumpa, opeléből melyiket tehetem bele amivel jó is lesz? Köszi előre is a válaszokat.

létezik hozzá,de 2 fajta főtengely lehet benn és más az olajszívattyú,nem kell bele opelt tenni

Értem két félét találtunk hozzávalót nagy nehezen, bga és fai gyártmányt, g15mf motorhoz van elvileg, remélem jó lesz bele fai gyártmányt rendeltük.
  • Daewoo nexia 1.5 G15MF 8 szelepes 55KW 75ló
  • Balassagyarmat, Dunakeszi, Salgótarján

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #13742 Dátum: 2017 Április, 22, 07:42:34 am »

Értem két félét találtunk hozzávalót nagy nehezen, bga és fai gyártmányt, g15mf motorhoz van elvileg, remélem jó lesz bele fai gyártmányt rendeltük.

nem a gyártmány a lényeg!! más az olajszívattyú amúgy mind a mai napig van hozzá csak nem a 2 nagy multinál kell nézni
egyik fajta 13700,másik 18500
« Utoljára szerkesztve: 2017 Április, 22, 07:48:57 am írta sebike »
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető Józsi373

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13743 Dátum: 2017 Április, 26, 09:36:28 am »

nem a gyártmány a lényeg!! más az olajszívattyú amúgy mind a mai napig van hozzá csak nem a 2 nagy multinál kell nézni
egyik fajta 13700,másik 18500

Egy hans pries lett beszerelve, ehez a tipushoz, sajnos a fai nem volt jó a főtengely miatt mert ebben nem az volt, a lényeg hogy megy remélem sokáig jól fog szuperálni az új olajszivattyúval

Nem elérhető zsolt974

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13744 Dátum: 2017 Július, 18, 18:00:46 pm »
T. Urak

A szívósoron levő csőcsonk kilyukadt. Valaki tapasztalt már ilyet?

ha esztergáltatok oda egy csonkot,bele lehet ragasztani a régi helyére? Valahogy kioperálom,van valami specko 2k fém ragasztóm.

Vagy inkább szívósor csere? 
Szerintetek melyik a jobb megoldás?
  • nexia 95 8v
  • Tolna megye

Nem elérhető Józsi373

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13745 Dátum: 2017 Augusztus, 20, 19:18:58 pm »
Sziasztok, szeretett nexiámon sajnos cserélni kell a küszöböt, megnéztük egy részét és sajnos a belső része is cserés, nézte karoszériás is és megtudja csinálni, kérdésem hogy a küszöb belső részét komplett belső küszöböt honnan tudnák venni? Külső küszöböt azt találtunk kadettét viszont belsőt nem találtunk sehol sajnos, pedig karoszériás is mondta hogy úgy könyebb és erősebb jobb ha kivan külső és belső egyben cserélve.

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #13746 Dátum: 2017 Augusztus, 20, 22:02:15 pm »
én is ugyanígy vagyok, külső van, belső viszont nincs, sajna a karosszériásnak kell összerakni hogy jó legyen
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető Józsi373

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13747 Dátum: 2017 Október, 03, 21:09:03 pm »
Sziasztok, lenne egy elég fura kérdésem, nexiára 1.5 8v feltehető a lanos 1.5 8v hengerfeje? én nézegettem méregettem ugyan az kivéve a szelep szárai 1,1 mm hosszabbak, nem tudom lehetséges hogy  a lanosnak másak a dugói mint a nexiának.

Nem elérhető josh

• Daewoo a mindene
    • Profil megtekintése
« Válasz #13748 Dátum: 2017 Október, 04, 21:55:50 pm »
Sziasztok, lenne egy elég fura kérdésem, nexiára 1.5 8v feltehető a lanos 1.5 8v hengerfeje? én nézegettem méregettem ugyan az kivéve a szelep szárai 1,1 mm hosszabbak, nem tudom lehetséges hogy  a lanosnak másak a dugói mint a nexiának.

Szinte biztos, hogy kicsit más, mert a sűrítési aránya nagyobb a lanosnak (ha szakad a vezérműszíj, akkor a szelepeknek vége), más a vezérműtengely elékelése is. A szelep emelést nemcsak a szelep hossza határozza meg, hanem a himbával képzett áttétel és a vezérműtengely bütykének emelési magassága.

Én nem csináltam ilyen átalakítást, de szinte biztos, hogy hiba nélkül rárakható és működni fog vele
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető Józsi373

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13749 Dátum: 2017 Október, 05, 17:22:59 pm »

Szinte biztos, hogy kicsit más, mert a sűrítési aránya nagyobb a lanosnak (ha szakad a vezérműszíj, akkor a szelepeknek vége), más a vezérműtengely elékelése is. A szelep emelést nemcsak a szelep hossza határozza meg, hanem a himbával képzett áttétel és a vezérműtengely bütykének emelési magassága.

Én nem csináltam ilyen átalakítást, de szinte biztos, hogy hiba nélkül rárakható és működni fog vele

Üdv, majd ha lesz szabadidőm összerakom és majd írok hogy mik a tapasztalatok.  :)