Szerző Téma: Kalos/Aveo tapasztalatok, vélemények  (Megtekintve 423693 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Dzsino86

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:Kalos/Aveo tapasztalatok, vélemények
« Válasz #2400 Dátum: 2017 Június, 21, 05:52:55 am »
Köszönöm szépen. És esetleg rugot lehet e cserélni elöll,a szebb esztétika érdekében?  Kisebb rugot tetetnék bele előre. Sokszor látok utakon kalosokat amiknek viszont nem annyira nagy a kerék ívben a hézag.
  • daewoo kalos 1.4 s . 2004
  • Budapest

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
    • http://gportal.hu/portal/sznuni
« Válasz #2401 Dátum: 2017 Június, 22, 19:50:41 pm »
Lehet kapni ültető szettet, ami 4 rugóból áll.
De el kell döntened dolgokat.
Komfortnak annyi, nem elég rugót cserélni, mert telót is kell.
Rongálja a futóművet (csapágyakat, szilenteket, lengéscsillapító).
Valamit valamiért.

Köszönöm szépen. És esetleg rugot lehet e cserélni elöll,a szebb esztétika érdekében?  Kisebb rugot tetetnék bele előre. Sokszor látok utakon kalosokat amiknek viszont nem annyira nagy a kerék ívben a hézag.
  • Daewoo Kalos 1,4i 8V 2004
  • Budapest XX
Öreg kalóz nem vén Kalos (MIK : MEN IN KALOS) 06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető benkoa

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2402 Dátum: 2018 Január, 22, 19:46:02 pm »
Üdv Mindenkinek!
Hátha valakit érdekel.
Vasárnap reggel 8 órakor, amikor gyönyörűen szakadt a hó (Pest-megye) a fiam szól, hogy menjek az udvarra, mert az Aveo-ja járó motorral önállóan bezárta az ajtajait! Szuper! És tényleg. Tudni kell, hogy a pár hónapja vett autóhoz (Aveo 1,4 4 ajtós, 2006. 07.) csak egy kulcsot kaptunk, és eddig nem is csináltattunk másikat!!!!!!! Na, az, az egy kulcs bent volt a fülkében bezárva, a motor gyönyörűen járt, előtte való nap lett teletankolva, szakadt a hó, szóval minden szép volt.
Mivel nem vagyok autótolvaj, így kb. 1 órába telt, hogy egy kis festék károsítás árán, (köszönve a járó motornak, és a műhelyemnek) elértem az ablaklehúzó kapcsolót, ami után bejutottunk.
Hétfő reggel irány a kulcsmásoló, Bp XVIII. ker. (Közben az éjszaka megálmodtam, hogy csináltatni kellene egy sima ((immo nélküli és nyomógomb nélküli)) kulcsot is a tartalék indítókulcs mellé, amit mindig valahol az autó közelében (rejtve) kellene tartani, az ilyen esetekre. (Kulcsmásoló szaki: Ez az "önbezárás" ((ez is???)) sajnos tipikus Aveo hiba 2008-ig).
A kulcsok elkészültek a kérésem szerint. Tehát van egy pót kulcs (csak immos)  és egy pót/pót kulcs, ami csak az ajtót nyitja, de nem indít.

Kérek egy kis segítséget: Az ajtó távirányítója nálunk még nem működött, most próbáltam megcsináltatni. A kulcsos szaki méregetett, illetve különböző programozó gépekkel próbálkozott, de a végén azt mondta, hogy az autó adójával van gond, javíttassam meg. Ehhez kérnék tanácsot. Mit is kéne javítani, vagy javíttatni, mit kéne mérni?

Köszönöm.
  • Chevrolet Aveo 1,4 16V sedan 2006/07
  • Gyömrő

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2403 Dátum: 2018 Január, 22, 21:55:03 pm »
Már nem emlékszem, gyári vagy utólagos beszerelés? Mert a gyárit tanítani kell Scan100-al, már a távirányítót.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Január, 22, 21:56:34 pm írta zsolt160 »
  • Simson, Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető benkoa

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2404 Dátum: 2018 Január, 23, 10:29:58 am »
 "zsolt160
Már nem emlékszem, gyári vagy utólagos beszerelés? Mert a gyárit tanítani kell Scan100-al, már a távirányítót."

Szia!
Gyári a távirányító. A "kulcsos ember" kétféle diagnosztikai műszert is rádugott, de nem ismerte fel. Most, hogy nézem a Scan 100-at, olyan biztos nem volt.
  • Gyömrő

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2405 Dátum: 2018 Január, 23, 20:46:12 pm »
Pedig hidd el csak az a jó.
  • Kaposvár

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2406 Dátum: 2018 Január, 23, 21:06:08 pm »
Üdv Mindenkinek!
Hátha valakit érdekel.
Vasárnap reggel 8 órakor, amikor gyönyörűen szakadt a hó (Pest-megye) a fiam szól, hogy menjek az udvarra, mert az Aveo-ja járó motorral önállóan bezárta az ajtajait! Szuper! És tényleg. Tudni kell, hogy a pár hónapja vett autóhoz (Aveo 1,4 4 ajtós, 2006. 07.) csak egy kulcsot kaptunk, és eddig nem is csináltattunk másikat!!!!!!! Na, az, az egy kulcs bent volt a fülkében bezárva, a motor gyönyörűen járt, előtte való nap lett teletankolva, szakadt a hó, szóval minden szép volt.
Mivel nem vagyok autótolvaj, így kb. 1 órába telt, hogy egy kis festék károsítás árán, (köszönve a járó motornak, és a műhelyemnek) elértem az ablaklehúzó kapcsolót, ami után bejutottunk.
Hétfő reggel irány a kulcsmásoló, Bp XVIII. ker. (Közben az éjszaka megálmodtam, hogy csináltatni kellene egy sima ((immo nélküli és nyomógomb nélküli)) kulcsot is a tartalék indítókulcs mellé, amit mindig valahol az autó közelében (rejtve) kellene tartani, az ilyen esetekre. (Kulcsmásoló szaki: Ez az "önbezárás" ((ez is???)) sajnos tipikus Aveo hiba 2008-ig).
A kulcsok elkészültek a kérésem szerint. Tehát van egy pót kulcs (csak immos)  és egy pót/pót kulcs, ami csak az ajtót nyitja, de nem indít.

Kérek egy kis segítséget: Az ajtó távirányítója nálunk még nem működött, most próbáltam megcsináltatni. A kulcsos szaki méregetett, illetve különböző programozó gépekkel próbálkozott, de a végén azt mondta, hogy az autó adójával van gond, javíttassam meg. Ehhez kérnék tanácsot. Mit is kéne javítani, vagy javíttatni, mit kéne mérni?

Köszönöm.

kulcsos ember dobja ki a szutykát mert azzal nem fog menni a kulcsmásolós kulcsok drágák és fél megoldások amit ott elkérnek 1 kulcsért annyiból lehet csinálni normális kulcsot is
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető drkun

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2407 Dátum: 2018 Január, 24, 10:22:05 am »
Sziasztok!
Velem is megtörtént ez sajnos.
December 21.-én hajnalban végeztem a melóhelyen (Bank),kimentem,hogy melegítsem az autót és közben lekaparom a jeget az ablakokról.Ablakok felhúzva,ajtó becsukva,jár a motor.Egyszer csak bezárta magát.Nekem van pótkulcsom de otthon messze.A táskám a kocsiban az iratokkal,pénzzel.Beszaladtam a mellettünk lévő Rendőrségre,segítsenek valahogy.Még azt is megkérdeztem hátha van bent a fogdán egy autótolvaj aki kinyitná.Röhögtek,nem volt.Vissza a járó autóhoz.Jöttek a kukások,nekik is szóltam.Az egyik srác mondta,ha van egy fűrész lapom,kinyitja.Nem volt nálam éppen.A szemben lévő kis kifőzde szakácsát is kihívtam,hozott szerszámokat és megpróbáltuk csavarhúzokkal az ablak gumiját kiszedni,legyen egy kis rés és lenyomjuk.Nem ment.Ekkor már fél óra eltelt és nagyon pipa voltam.Kértem egy kalapácsot és betörtem a bal hátsó ablakot.Persze kamera mindenhol.
Még aznap délután Erzsébeten a kedvenc bontósomnál húsz perc alatt  beraktak egy üveget.
Hát nem esett jól Karácsony előtt.
Az autót ettől függetlenül imádom:2006-os 1.4-es sedan Aveo
üdv:Kun Sanyi
  • Chevrolet Aveo 1.4 sedan és Spark
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető surgery

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2408 Dátum: 2018 Január, 24, 11:06:42 am »
Üdv az lenne a kérdésem van egy 2010 1,4 Lt  háromajtós Aveom ha jól tudom ebben már láncos vezérlés van?
  • Aveo
  • Budapest

Nem elérhető Szassza

• Moderátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #2409 Dátum: 2018 Január, 24, 11:22:46 am »
én úgy tudom igen, de ha leveszed az oil sapkát a motorblokkon elvileg lehet látni a láncot :oke:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE
  • Vép (Szombathely, Lukácsháza)

Nem elérhető surgery

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2410 Dátum: 2018 Január, 24, 11:35:37 am »
Akkor megnézem de én is úgy tudom hogy láncos  :taps:
  • Aveo
  • Budapest

Nem elérhető benkoa

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2411 Dátum: 2018 Január, 24, 15:42:29 pm »
sebike

"kulcsos ember dobja ki a szutykát mert azzal nem fog menni a kulcsmásolós kulcsok drágák és fél megoldások amit ott elkérnek 1 kulcsért annyiból lehet csinálni normális kulcsot is"

Szia "sebike"!
Kérlek,hogy fejtsd ki bővebben. Ugyanis itt a környékemen, (ami volt Chevrolet, már nem az) voltam érdeklődni, és horror árat mondtak a kulcs készítésére. A "kulcsos ember" pedig, azt csinálta, és annyiért, amit megbeszéltünk. Készített egy immos tartalék kulcsot 15000 Ft-ért, és egy "szervíz kulcsot 2000 Ft-ért. Mindkét kulcs azt csinálja, amit megfizettem, tehát az egyik nyit és indít, a másik, pedig nyit és nem indít (megpróbáltam). A műszereivel megpróbálta visszatanítani a nem működő, eredeti távos kulcsot, ami sajnos nem sikerült. Ezért pénzt nem is kért (nyilván), és azt mondta, hogy a kulcsot leellenőrizte, onnan jön a jel, tehát az autónál lehet a hiba, azt meg kell csináltatnom.
üdv: benkoa 
  • Gyömrő

Nem elérhető benkoa

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2412 Dátum: 2018 Január, 24, 15:48:26 pm »
drkun l
Sziasztok!
Velem is megtörtént ez sajnos.
December 21.-én hajnalban végeztem a melóhelyen (Bank),kimentem,hogy melegítsem az autót és közben lekaparom a jeget az ablakokról.Ablakok felhúzva,ajtó becsukva,jár a motor.Egyszer csak bezárta magát.Nekem van pótkulcsom de otthon messze.A táskám a kocsiban az iratokkal,pénzzel.Beszaladtam a mellettünk lévő Rendőrségre,segítsenek valahogy.Még azt is megkérdeztem hátha van bent a fogdán egy autótolvaj aki kinyitná.Röhögtek,nem volt.Vissza a járó autóhoz.Jöttek a kukások,nekik is szóltam.Az egyik srác mondta,ha van egy fűrész lapom,kinyitja.Nem volt nálam éppen.A szemben lévő kis kifőzde szakácsát is kihívtam,hozott szerszámokat és megpróbáltuk csavarhúzokkal az ablak gumiját kiszedni,legyen egy kis rés és lenyomjuk.Nem ment.Ekkor már fél óra eltelt és nagyon pipa voltam.Kértem egy kalapácsot és betörtem a bal hátsó ablakot.Persze kamera mindenhol.
Még aznap délután Erzsébeten a kedvenc bontósomnál húsz perc alatt  beraktak egy üveget.
Hát nem esett jól Karácsony előtt.
Az autót ettől függetlenül imádom:2006-os 1.4-es sedan Aveo
üdv:Kun Sanyi

Szia "drkun"!
Egy kicsit megnyugtat (tudom, téged nem), hogy a "kulcsos emberem" nem a levegőbe beszélt, vagyis tényleg ez is mehet a típushibák közé.
üdv: benkoa
  • Gyömrő

Nem elérhető benkoa

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2413 Dátum: 2018 Január, 24, 16:20:10 pm »
zsolt160
Pedig hidd el csak az a jó.

Szia "zsolt160"!
Tehát azt mondod, hogy a Scan 100-al lehet csak feltanítani a távirányítót?
üdv:benkoa
  • Gyömrő

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #2414 Dátum: 2018 Január, 24, 18:17:53 pm »
Igen. Sajnos ez van, ezt ki is használják ahol van ilyen (árban). :szomoru: :szomoru:
  • Kaposvár

Nem elérhető mexwel

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2415 Dátum: 2018 Január, 26, 04:47:18 am »
Néhány napja került hozzánk egy 2003-as Kalos.
Nagyon megvagyunk vele elégedve. :)
Esetleg van valakinek hozzá tartozó üzemeltetői kézikönyve?
Sajnos nem volt hozzá és jó lenne át tanulmányozni.
  • Daewoo Matiz
  • Szada

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
« Válasz #2416 Dátum: 2018 Január, 27, 06:57:28 am »
Néhány napja került hozzánk egy 2003-as Kalos.
Nagyon megvagyunk vele elégedve. :)
Esetleg van valakinek hozzá tartozó üzemeltetői kézikönyve?
Sajnos nem volt hozzá és jó lenne át tanulmányozni.

Üdv itt minálunk!

A honlapon ha regisztrálsz klubtagnak, akkor elérhető a kézikönyv a letöltések között.

Üdv
sznuni
  • Budapest XX
Öreg kalóz nem vén Kalos (MIK : MEN IN KALOS) 06/20-9-823-841 ;) :D O0  sznuni@gmail.com !!!!!!

Nem elérhető xnikol

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2417 Dátum: 2018 Március, 12, 11:44:03 am »
Nekem a torpan ás harmadikba ,negyedikbe is sebesség tartásánál jelentkezik,plusz még ingázik az alapjárat. Ez mi???
  • Chevrolet kalos 1.2 .2005'
  • Eger

Nem elérhető Zozor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2418 Dátum: 2018 Április, 22, 14:59:45 pm »
Sziasztok!

Friss regisztrálóként 2 kérdésem volna - az alany egy 2004-es  lépcsőshátú Kalos, 1.4S, 61kw-os paripa, amit a héten örököltem aputól (9,5 évig használta, apróbb hibával, de sehol sem hagyta cserben):

- 3db kulcs van az autóhoz, 2 ajtónyitó, 1 indítókulcs- cserélni kellett a gyújtáskapcsolót betéttel együtt. Namost ilyenkor van lehetőség arra, hogy távirányítós kulcs váltsa ki őket? Ha igen, mi a menete és kb. mennyibe kerülne?

- nem tudjuk merre van a kezelési kézikönyve (vagyis lehet, hogy nem is kaptak hozzá, csak a szervíz/garanciális füzetet) ebben tudtok-e segíteni? - bár visszaolvasva úgy láttam, klubtagnak kell lenni a letöltéshez?

Köszönöm: Zozor
  • Kalos 1.4S
  • Dunaújváros
"Mindegy mit értél el az életben, a gyászmenet az időjárástól függ..."

Nem elérhető sznuni

• KLUBELNÖK
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Klubelnök
    • Profil megtekintése
« Válasz #2419 Dátum: 2018 Április, 24, 21:29:46 pm »
Sziasztok!

Friss regisztrálóként 2 kérdésem volna - az alany egy 2004-es  lépcsőshátú Kalos, 1.4S, 61kw-os paripa, amit a héten örököltem aputól (9,5 évig használta, apróbb hibával, de sehol sem hagyta cserben):

- 3db kulcs van az autóhoz, 2 ajtónyitó, 1 indítókulcs- cserélni kellett a gyújtáskapcsolót betéttel együtt. Namost ilyenkor van lehetőség arra, hogy távirányítós kulcs váltsa ki őket? Ha igen, mi a menete és kb. mennyibe kerülne?

- nem tudjuk merre van a kezelési kézikönyve (vagyis lehet, hogy nem is kaptak hozzá, csak a szervíz/garanciális füzetet) ebben tudtok-e segíteni? - bár visszaolvasva úgy láttam, klubtagnak kell lenni a letöltéshez?

Köszönöm: Zozor

Üdv közöttünk!

Kezdjük.
Ne cseréld le a kulcsot. Mert az immo a kulcsban van. Tehát a kis piros pötty a pótkulcson az pontosan az immo kapcsoló.
Igen sajnos csak úgy érheted el a kezelési kézikönyvet ha klubtag leszel.
De keress a neten. Ezzel magunk ellen beszélünk, de ha neked az jó akkor próbáld meg azt.

Üdv:
sznuni
  • Budapest XX