Szerző Téma: Utazási ajánlatok  (Megtekintve 97826 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
Re:Utazási ajánlatok
« Válasz #140 Dátum: 2017 Augusztus, 02, 11:58:32 am »
Marika néni kávézójába (Budapest, Angyal u. 28) ettünk egy burgert, ami nagyon elég volt, és jó! :oke:

Székesfehérvár, Big Daddy Hamburkert (régi Rác söröző)  :oke:
« Utoljára szerkesztve: 2017 Augusztus, 02, 15:52:57 pm írta attis »
  • Duster, előtte H-Astra kombi, Lacetti SW, Nubira3, Espero 2.0aut
  • Szfehérvár, Balaton, M7, Bp
attis

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #141 Dátum: 2017 Augusztus, 02, 15:16:54 pm »
Marika néni kávézójába (Budapest, Angyal u. 28) ettünk egy burgert, ami nagyon elég volt, és jó! :oke:

Székesfehérvár, Big Daddy Hamurkert (régi Rác söröző)  :oke:

Sok helyen nincs összeállva a hambi. Hiába jó a cucc amit beleraknak nem egész az ízvilág. Nem a nagyság a lényeg.
Én úgy szoktam mondani, hogy nincs benne a szíve a készítőnek.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #142 Dátum: 2017 Augusztus, 02, 15:55:11 pm »
Ez gondolom nem nekem szólt, nálam sem az ehetetlen adag a lényeg, meg hogy degeszre zabáljam magam :)
Az említett Hamburkert viszont finom - legalábbis az a 4-5 féle amit kóstoltam. És van pl paleo zsömle is a gluténérzékeny csemetéimnek.
Ráadásul vendéglőnek néz ki, nem gyorskajáldának, vagy talponállónak. Csíki sör is van.

( https://www.google.hu/maps/uv?hl=hu&pb=!1s0x4769f7ac944a98f5:0x154580b3bbb3031b!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname%3D113935213152318757930%26id%3D6222919966766102482%26target%3DPHOTO!5shamburkert+sz%C3%A9kesfeh%C3%A9rv%C3%A1r+%C3%A9tlap+-+Google-keres%C3%A9s&imagekey=!1e3!2s-XmZ5XVNhtIM/VlxAvUTHd9I/AAAAAAAAAB0/5FN54AG7_2kX-lbQRigT3QIdfwXPvO8IACLIB&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjN_dDfpLjVAhWMB8AKHetWC4YQoioIbjAK )

Székesfehérvár, Big Daddy Hamburkert (régi Rác söröző)  :oke:

Sok helyen nincs összeállva a hambi. Hiába jó a cucc amit beleraknak nem egész az ízvilág. Nem a nagyság a lényeg.
Én úgy szoktam mondani, hogy nincs benne a szíve a készítőnek.
« Utoljára szerkesztve: 2017 Augusztus, 02, 15:57:26 pm írta attis »
attis

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #143 Dátum: 2021 Január, 15, 13:27:44 pm »
remeljuk iden ez a topik is feleled :)
en 2020-ba Balatonberenyig jutottam :) olaszba volt foglalas, de lemondottuk.
iden is szeretnenk menni kulfoldre.. de ha oltasi igazolashoz kotik akkor kapjak be...
nem tudom akkor hogy lesz... bar most ugy nez ki meg kell indulnom olaszorszagba bologna kozelebe. egyik soforunk leesett a letrarol es muteni kell, valoszinu nekem kell elmenni erte es hazahozni, a kamiont meg egy masik sofor viszi tovabb onnan. de az sem nyaralas lesz  :szetvert: :sunyi:
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Reanult Laguna l 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #144 Dátum: 2021 Január, 15, 13:42:26 pm »
remeljuk iden ez a topik is feleled :)
en 2020-ba Balatonberenyig jutottam :) olaszba volt foglalas, de lemondottuk.
iden is szeretnenk menni kulfoldre.. de ha oltasi igazolashoz kotik akkor kapjak be...
nem tudom akkor hogy lesz... bar most ugy nez ki meg kell indulnom olaszorszagba bologna kozelebe. egyik soforunk leesett a letrarol es muteni kell, valoszinu nekem kell elmenni erte es hazahozni, a kamiont meg egy masik sofor viszi tovabb onnan. de az sem nyaralas lesz  :szetvert: :sunyi:

én oltatom magam, családom. Anyukám 80+ éves, elsősorban miatta.
attis

Nem elérhető Szassza

• Klub Titkár
  • Daewoo-Chevy God!
  • Predator
    • Profil megtekintése
    • Magyar Daewoo-Chevrolet Klub
« Válasz #145 Dátum: 2021 Január, 15, 14:12:19 pm »
beregisztraltal? amerikai , orosz, vagy kinai?
  • Daewoo Nexia 1.5 8v 1996 GLE,Daewoo Matiz 1998, Reanult Laguna l 1998, Seat Cordoba 2004, Hyundai IX35 2013
  • Vép (Szombathely)

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #146 Dátum: 2021 Január, 15, 14:20:28 pm »
beregisztraltal? amerikai , orosz, vagy kinai?

Nekem aztán tökmindegy. Ami jut.
Tudom, hogy a  10 millió virológus országában ez nem megszokott  :???:
Én úgy vagyok vele, valszeg mindennek van kockázata.
Elkapni és belehalni, vagy hónapokig szövődménynel küzdeni, na annak meg valós esélye van.
Ha csak eboltási bizonyítvánnyal engednek be koncertre, színházba, meccsre, akkor pusztán már azért is.

Gyógyszergyárban dolgozó gyógyszerész-vegyész barátom a hagyományost részesíti előnyben, a géntechnológiásról hosszú távon semmit nem tudni.
Amúgy az 1 napos korukban - a gyakorlatilag 0 immunrendszerű gyerekeimet beoltották hagyományos vakcénákkal. Ja meg engem is annó. Ja meg anyámat is annó. Ja meg téged is  :oke:

Csak akkor épp nem nyiltakoztak idióta politikusok és nem posztoltak róla hasonlóan idióta felhasználók és nem írtak róla még idiótább újságírók semmit...

Tegye fel a kezét, aki kötelező oltásoknál tudta ki a gyártó, mi a hatásmechanizmus?

Igen, tekintettel idős édesanyámra rögtön regisztráltam, amint lehetett.

ui: engem katona koromban újraoltottak kanyaró ellen. Önkéntesség nem nagyon jött szóba (Honvéd elvtárs, vigyázz! Két lépést előre ... LÉPJ! Na, tűrje fel az ingét!)
Oszt még élek...
« Utoljára szerkesztve: 2021 Január, 15, 16:47:09 pm írta attis »
attis

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #147 Dátum: 2021 Január, 16, 00:21:01 am »
ui: engem katona koromban újraoltottak kanyaró ellen. Önkéntesség nem nagyon jött szóba (Honvéd elvtárs, vigyázz! Két lépést előre ... LÉPJ! Na, tűrje fel az ingét!)
Oszt még élek...
Na én akkor voltam katona, mikor kiderült, hogy az oltásunk nem teljesen jó, és el is kaptam a kanyarót. Én voltam az utolsó (laktanyákból az első, más laktanyából voltak már ketten) akit a laktanyából a korházba szállítottak. :rohog:
Nekem az a "szuri" (azért idéző jelbe mert nem tűvel, de bőr alá spriccelték) kellene ami után két évig a kanyarón kívül semmi betegségem nem volt akár jeges vizes fűben kúsztunk....
Ja és én is élek...
  • Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető attis

• Daewoo-Chevy God!
    • Profil megtekintése
« Válasz #148 Dátum: 2021 Január, 16, 09:24:48 am »
Oszt még élek...
Na én akkor voltam katona, mikor kiderült, hogy az oltásunk nem teljesen jó, és el is kaptam a kanyarót. Én voltam az utolsó (laktanyákból az első, más laktanyából voltak már ketten) akit a laktanyából a korházba szállítottak. :rohog:
Nekem az a "szuri" (azért idéző jelbe mert nem tűvel, de bőr alá spriccelték) kellene ami után két évig a kanyarón kívül semmi betegségem nem volt akár jeges vizes fűben kúsztunk....
Ja és én is élek...

Először is: mindenki azt csinél amit akar.
Utánanéztem, itthon életünk során 8-12 db kötelező oltást kapunk, többek közt olyan durván súlyos/halálos cuccok ellen mint a torokgyík, tbc, stb. A wiki szerint 1901-ben a halálesetek 25%-a TBC miatt volt.
Erre jön még 6-8 önkéntes oltás.
Egy ideje pl bárányhimlő ellen is adnak. Azt nekünk a gyerekdoki javasolta, ha 1-6 éves korában elkapja a kölök és szétvakarja az arcát, annak egész életében nyoma lehet. Mert egy egyévesnek hiába mondod, hogy ne vakarja....
Még egyszer: Se azt nem tudtuk ki gyártja, se azt hogy mi a kockázata, se azt hogy mi a hatásmechanizmusa.
Igen, a kanyaróról mintha az derült volna ki, nem volt hatékony az oltás, ezért katonaság alatt újraoltottak. Sűrített levegős oltópisztollyal tű nélkül tolták be bőr alá. A gyerekkoriakra meg nyilván nem emlékszem, de nem oltóközpontban, hanem vagy a védőnők, vagy a  gyerekdokik adták.

Szerintem zéró kommunikáció kellene róla, helyette TVreklámban és pénzért kellene adni. Akkor egymást taposnák érte az emberek... :sunyi:
attis