Szerző Téma: Leganza, Evanda, Epica  (Megtekintve 349315 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető kabe77

• Daewoo Maister!
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
Re:Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2540 Dátum: 2017 November, 28, 07:46:47 am »
Szerintem félreértettük egymást :pirul: :oke:
Egyáltalán nem kételkedem, hogy ennyibe kerül, sőt. A váltóolaj például drágább is lehet, legalábbis amit én választottam. A motorolaj szűrővel szintén stimmel nálam is, a megfelelő Dexos2-es Liqui Moly 18 ezer volt (5+1 liter akcióban, ez egyébként nem sokkal drágább mint a Lacettibe használt olaj, abba a 4+1 litert vettem 15e körül). De ahogy már pü-ben is írtam neked, nálam egyelőre "csak" a deklis leengedés lesz majd, aztán meglátjuk (egyelőre nincs gond a váltóval, nagyon odafigyelek rá, egy picit ilyen hideg időben hagyom "melegedni" is fél-egy percig, illetve azokra is figyelek, amiket te ajánlottál nekem).
Az észrevételem csak arra vonatkozott, hogy egy részét azoknak, amit leírtál, nem minden évben kell cserélni, persze az éves futásteljesítménytől függően. Nyilván megvételkor érdemes végigcsinálni egy ilyen szervizelést, ha nem biztos a kocsi előélete. Én például csak átnézettem a kocsit Tomival, mivel elég bizonyíték volt arra, hogy mindent időben megcsináltak a kocsin (szervizkönyv és számlák). Ettől függetlenül most decemberben (a kézikönyv előírásához képest hamarabb is) az olajcserével összekötve minden lényeges alkatrész cserélve lesz, amiket írtam is. Vízpumpa és hosszbordásszíj még nem, illetve majd Tomi megnézi, hogy kell-e, szervoolaj pedig az enyémben már nincs. :oke:
  • Malibu 2.4 LTZ (ex Lacetti 1.6 LPG)
  • Esztergom-Dorog-Annavölgy

Nem elérhető Zsolthyundai

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2541 Dátum: 2017 November, 28, 23:35:16 pm »
Üdv mindenkinek!Idézőjelben új vagyok itt,mert régen Zsolthyundai néven már jártam itt.Sőt sokatokkal (remélem) voltunk együtt Szikin,Minitalin és debrecenbe közös Hyundai Daewoo találkozón.Az lenne a kérdésem,hogy vagytok megelégedve a Leganza tipussal.Lekéne cserélnem a Lantrámat és a Nubirákat nézegettem közben találtam egy Leganzát.Eddig nem is hallottam róla.Ezért kérnék segítséget tőletek.Elég vegyes híreket találtam róla(hűtés,fűtés stb gondok).Előre is köszönöm. :isteni:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/daewoo/leganza/daewoo_leganza_2.0_cdx-12257681
« Utoljára szerkesztve: 2017 November, 28, 23:39:15 pm írta Zsolt »
  • Nubira 2
  • Budapest

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • Daewoo-Chevy Mennyországban!
  • *
  • Leganza 2.0 CDX 1999 Nagykanizsa
    • Profil megtekintése
« Válasz #2542 Dátum: 2017 November, 29, 18:28:15 pm »
Szia!

Különösebb csodát nem tudok mondani. Nekem megfelel arra amire kell. Igazi bajom nem volt még vele, bár fűtés az most tényleg alig van. Korábban több volt, de valahol elveszett. :) Most már tényleg nem bízom másra, én fogom szétpusztítani jövő nyáron. Klímám manuális. Nincs vele baj, csinálja, amit kell, ha kapcsolgatod. Digites nem tudom, de arról én is olvastam rosszakat. Elektromos baj is volt, eddig kettő-három. Most éppen megszűnt működni az ülés állító. Talán föld baja van ennek is, ha direktben viszek rá 12V, meg föld, akkor működik. De ha jól emlékszem 2003-ban gyártották utoljára, a legfiatalabb is 14-15 éves. Ezt, azt már elnézhetünk neki.
Rozsdásodás bajaim nem voltak. Pontosabban a hátsó lengéscsillapító fölső valami beépítődarabkái,elfelejtettem mi a nevük azok igen, elfogytak, de a karosszéria csak ott, ahol egyszer belémcsúsztak és javítani kellett. El is kéne vinnem valahova, mert egyre kevésbé tetszik.
Ennek a 2 literesnek a fogyasztása lemegy nyolc alá ha 50-90 szép lájtosan, de inkább 8 fölött és akár 13 is városiban télen. Az utóbbi időben csak autópályán rohangásztam tetőcsomagtartóval, boxszal, biciklivel, meg város. Meglátszik.
Amúgy a javítgatása szerintem olyan se sok, se kevés. Elfogadható átlag, amibe kerül.
Itt lentebb a kék fogyasztás ikonomra kattintva megnézheted miket csináltam vele az elmúlt években. 

Üdv mindenkinek!Idézőjelben új vagyok itt,mert régen Zsolthyundai néven már jártam itt.Sőt sokatokkal (remélem) voltunk együtt Szikin,Minitalin és debrecenbe közös Hyundai Daewoo találkozón.Az lenne a kérdésem,hogy vagytok megelégedve a Leganza tipussal.Lekéne cserélnem a Lantrámat és a Nubirákat nézegettem közben találtam egy Leganzát.Eddig nem is hallottam róla.Ezért kérnék segítséget tőletek.Elég vegyes híreket találtam róla(hűtés,fűtés stb gondok).Előre is köszönöm. :isteni:

« Utoljára szerkesztve: 2017 November, 29, 18:33:16 pm írta SRGedeon »
  • Leganza 2.0 CDX 1999
  • Nagykanizsa (Sárbogárd - Szeged)
A veréb tud repülni, mégis milyen sokat üldögél az ágon!

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2543 Dátum: 2017 November, 29, 20:29:57 pm »
Helló!Köszi a választ!Ezt találtam még,csak nincs horog és így elég nehéz a futót oda gyorskötözőzni  :hahota:  Ráadásul még messze is van.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/daewoo/leganza/daewoo_leganza_2.0_cdx-12294777
  • Nubira 2
  • Budapest

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2544 Dátum: 2017 November, 29, 21:28:16 pm »
Szia! Sziki pálinkázós... Azért a leganza kicsit rizikós. Mivel öregek és nem ismered az előéletét én nem vennék. A 2.0 motor szeret főtengely csapágyas lenni. Meg a műszerfalról szokott felválni a borítás. Inkább egy fiatalabb Lacetti, Nubira 2/3, de abból is csak 1.6

Idézetet írta: Zsolt link=topic=39.msg256856#msg256856
date=1511908516

• Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2545 Dátum: 2017 November, 29, 21:32:12 pm »
Amit elfelejtettem: A hátsó üléstámlák előre dönthetők valamennyire. Néha jól jött, hogy hosszabb dolgokat becsúsztathassak a csomagtartó felöl vagy a hátul ülő benyúlhasson a csomagtartó végébe.
Találni azért mostanában, bár mivel nem érdekel nem tudom milyenek lehetnek. Jófogáson is volt a múltkor.
De pár hónapja valamelyik német oldalon találtam egyet 15 ekm-rel. Kb 1.5 mFt-t kértek érte. Vajon hol bújhatott el?

Helló!Köszi a választ!Ezt találtam még,csak nincs horog és így elég nehéz a futót oda gyorskötözőzni  :hahota:  Ráadásul még messze is van.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/daewoo/leganza/daewoo_leganza_2.0_cdx-12294777
  • Leganza 2.0 CDX 1999

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2546 Dátum: 2017 November, 30, 10:07:53 am »
Helló Josh!Megnyugodtam,hogy nem lettem elfelejtve egészen  :taps:  Köszi az infókat.Én is a Nubirákat néztem,mert kombit szeretnék,de ha tuti a gép akkor mindegy.Még 2 másik márkában szokott lenni megfelelő,de még nem jött össze.
  • Nubira 2
  • Budapest

Nem elérhető grigorov

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2547 Dátum: 2017 December, 04, 22:09:03 pm »
Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek!

Egy 2.0D Epicát hajtok, nemrég volt olajcsere és mostanában igen sűrűn csinálja ezt a szűrő tisztításos folyamatot. :(

Tudtok valami ötletet, hogy miért lehet, stb.?

Köszi,

Gergő
  • Chevrolet Epica
  • Budapest

Nem elérhető Rammstein

• Daewoo guru
    • Profil megtekintése
« Válasz #2548 Dátum: 2017 December, 04, 22:57:12 pm »
Sziasztok,

Egy 2.0D Epicát hajtok, nemrég volt olajcsere és mostanában igen sűrűn csinálja ezt a szűrő tisztításos folyamatot. :(

Köszi,

Gergő

Megfelelő olaj van benne? Valami DPF-es olajd kell bele emlékeim szerint.
Epica 2.0 D

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2549 Dátum: 2017 December, 05, 16:24:49 pm »
Sziasztok,

Köszi,

Gergő

Megfelelő olaj van benne? Valami DPF-es olajd kell bele emlékeim szerint.

5w40 c3 minősítéses olaj kell bele. De valószínű a hidegnek is köze van hozzá (nem annyira melegszik át a blokk és emiatt is lehet fokozott a koromképződés)
  • BP

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2550 Dátum: 2017 December, 07, 21:40:52 pm »
Sziasztok,

Köszi,

Gergő

részecskeszűrő nyomásértékei jók??
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető grigorov

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2551 Dátum: 2017 December, 23, 20:25:46 pm »
Sziasztok,

Chevrobiék csinálták az olajcserét, szóval az nem szabadna hogy gond legyen.

A részecskeszűrő nyomásértékét hol tudom megnézni, hogy jók-e, vagy hogyan tudok ellenőrizni ez esetben?

Szíves válaszotokat előre is köszönöm,

Gergő
  • Chevrolet Epica
  • Budapest

Nem elérhető fil

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2552 Dátum: 2018 Január, 01, 12:03:37 pm »

Miben merül ki ez a "folyamat"? Én is egy 2.0D-t hajtok ,de azon kívül ,hogy időnként különösebb indok nélkül megugrik a kijelzett fogyasztás - aztán ez elmúlik - nem tapasztaltam semmit. A részecskeszűrő kontrollámpája - az indításon kívül - máskor még soha nem gyulladt ki eddíg.

• CHEVROLET EPICA 2.0 Diesel

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2553 Dátum: 2018 Január, 01, 19:12:46 pm »
Sziasztok,

Chevrobiék csinálták az olajcserét, szóval az nem szabadna hogy gond legyen.

A részecskeszűrő nyomásértékét hol tudom megnézni, hogy jók-e, vagy hogyan tudok ellenőrizni ez esetben?

Szíves válaszotokat előre is köszönöm,

Gergő

Kiolvasni élő adatból.
  • BP

Nem elérhető krob81

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2554 Dátum: 2018 Január, 03, 17:29:37 pm »
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni, van egy 2.0D Epicám, amit természetesen imádok!!
A problémám az, hogy nem működik a külső tükör fűtés és a hátsó ablak fűtés, nem is világít a gomb felett lévő kicsi visszajelző led.
Gondoltam biztosíték, de a leírásba és sehol sem találom melyik lehet??

Köszönöm előre is a segítségeteket.

• Chevrolet Epica
  • Budapest

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2555 Dátum: 2018 Január, 03, 19:22:02 pm »
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni, van egy 2.0D Epicám, amit természetesen imádok!!
A problémám az, hogy nem működik a külső tükör fűtés és a hátsó ablak fűtés, nem is világít a gomb felett lévő kicsi visszajelző led.
Gondoltam biztosíték, de a leírásba és sehol sem találom melyik lehet??

Köszönöm előre is a segítségeteket.

ki kell mérni
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2556 Dátum: 2018 Január, 06, 16:04:40 pm »
Van egy kis kuplung bajom a Leganzával. Délelőtt autózva éreztem, hogy kis akadásokkal veszi a sebességeket. Mintha nem emelne ki rendesen a kuplung. Szeptemberben kellett cserélni a munkahengerre menő csövet, gondoltam esetleg levegős egy kicsit. Elolvastam a service manualban hogyan kell légteleníteni. Hasonlót ír mint féknél. Megcsináltuk, azóta még annyira sem emel ki. Járó motornál nem lehet sebességbe tenni. Pedig volt benne egy kis levegő, láttam a buborékocskát a csőben. Ami még érdekes lehet, hogy az első légtelenítés után nem akart visszamenni a pedál a helyére. Picit megpiszkáltam, akkor visszaugrott.
Beszéltem közben a sráccal, aki szerelgetni szokta. Különösebbet telefonba persze nem tudott mondani, illetve annyit, hogy nem tudja mit ír a service manuál, de a kuplungot inkább átfolyósan szokták légteleníteni.
A kérdésem annyi: tud-e valaki valamit, amit itthon érdemes megpróbálnom, hogy legyen kuplungom.
Köszönöm!
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2557 Dátum: 2018 Január, 07, 08:41:41 am »
Tegnap aztán nem volt időm foglalkozni vele, majd ma megnézem újra. Végül is az is lehet, hogy idáig tartott a kuplungom. 230-nál jár, akár meg is engedheti magának. Ha esetleg az lesz, mit érdemes megnézni, cserélni ebben a korban ha már szétkapták? Hátsó főtengelyszimering?
Látok itt harminc-negyven körüli árban szetteket? Melyiket szabad beletenni? Bár most néhány nap ide-oda nem számít semmit, talán a Sebitől kéne megrendelnem ha az lesz. :)
  • Leganza 2.0 CDX 1999

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2558 Dátum: 2018 Január, 07, 13:34:35 pm »
Tegnap aztán nem volt időm foglalkozni vele, majd ma megnézem újra. Végül is az is lehet, hogy idáig tartott a kuplungom. 230-nál jár, akár meg is engedheti magának. Ha esetleg az lesz, mit érdemes megnézni, cserélni ebben a korban ha már szétkapták? Hátsó főtengelyszimering?
Látok itt harminc-negyven körüli árban szetteket? Melyiket szabad beletenni? Bár most néhány nap ide-oda nem számít semmit, talán a Sebitől kéne megrendelnem ha az lesz. :)

van polcon gyárim...
  • Kaposvár
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető SRGedeon

• Klubtag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2559 Dátum: 2018 Január, 07, 14:47:20 pm »
Az meg a legjobb!  És az mennyi?

van polcon gyárim...
  • Leganza 2.0 CDX 1999