Szerző Téma: Kalos/Aveo Tuning!  (Megtekintve 361667 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Nem: Férfi
    • Profil megtekintése
    • sn-car
Re:Kalos/Aveo Tuning!
« Válasz #2340 Dátum: 2017 December, 13, 21:34:33 pm »
Üdvözlök Mindenkit!
Kérdésem lenne hozzátok, hátha, valaki már csinált ilyet.
Az autóban (Aveo Sedan, 2006, 1,4 benzin) nincs gyári ködlámpa, de én szeretnék tenni bele.
Megvettem a 2 db. ködlámpát, és a takaró keretet. Az indexkapcsolón nincs ködlámpa jel, ezért (gondolom) azt is cserélni kell.
Tudomásom szerint, kell még egy relé is.
Mennyi az esélye, hogy be van vezetékezve, illetve mit kell venni még a lámpákon-, és a beépítő kereten kívül?
Köszönöm.

Szia!

Kell kapcsolót is beszerezni és nincs bevezetékelve amiben gyárilag nem volt, tehát vezetékezni is kell, valamint kell hozzá égő és az égő csatlakozója is.
A műszerfalon van egy vak kapcsoló, szerintem ha nem akarsz kart is venni, akkor oda köttesd be.
Egy villanyász nem árt hozzá.

Üdv:
sznuni

Ez ebben a formában nem igaz,a műszerfali rész ki van vezetékelve egészen a biztosítéktábláig,csak a motortérben kell megcsinálni a köteget
Tehát nincs kivezetékelve.
Az hogy a kormánynál ez megvan az csak annak köszönhető, hogy ha kicserélek a kormánykapcsolót akkor az a része megvan, de a többi nincs.  :kacsint: :oke:

a biztosítéktábláig kivan!onnan 1 szál vezeték a lámpáig+1 test az nem nagy munka ami macerás lenne az kivan!! a táblába 1 relé és 1 biztosíték és kész!
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #2341 Dátum: 2017 December, 13, 21:38:02 pm »
Köszönöm a hozzászólásokat!
-Az autó a fiamé, és a komplett ködlámpát karácsonyi ajándéknak szánom, ezért kellene pontosan tudnom, hogy mire van szükség a szereléshez.
Most jöttem egy bontóból, ahol azt mondták, hogy a 4 ajtós Sedan Aveoban 2006, nincs üres kapcsolóhely, sőt semmilyen "egyedülálló" kapcsoló nincs, vagyis az indexkart kell kicserélni ködlámpás változatra. Bontott nincs.
Tehát a hozzászólásokból az derült ki számomra hogy:
- a ködlámpás indexkapcsoló beszerelése után működni fog a rendszer a motortéri biztosítéktábláig, majd innen kell tovább vezetékezni. Itt találtam egy relét R4 számmal, illetve egy biztosítékot F9 megjelöléssel, ami a könyv szerint a ködlámpát  kezeli. Mivel nincs szabad relé hely a biztosítéktáblán, akkor ez lesz az első ködlámpa reléje is?
- a motorháztetőt felnyitva, szemben, baloldalt, egészen lent, találtam egy kiépített csatlakozót, ami pont olyan, hogy illik a ködlámpára. A másik oldalt nem tudtam megnézni, mert az nagyon "zsúfolt", illetve a meglepetés miatt nem volt rá elég idő.

Valamilyen szép, praktikus (szabályos) megoldás létezik-e anélkül, hogy az indexkapcsolót kicserélnénk? ( Más fajta kapcsoló, hova és milyen?)
Kell-e másik relé az első ködlámpához, vagy elegendő az R4 relé, és az F9 biztosíték?
Mi lehet az a fentebb említett csatlakozó, amin nincs semmilyen fogyasztó?
Köszönettel: benkoa

ami kell hozzá 2 lámpa,a lökhárítóba beépítéshez 2 műanyag betét oldalanként és egy világítás kapcsoló úgy lesz normális és gyári jellegű,1 biztosíték 1 relé és max 5m 1,5es kábel pár sarúés kb 3 óra alatt benn van,minden alkatrészt tudok adni ÚJba polcról.
  • Chevrolet Nubira SW WTCC R+
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető benkoa

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2342 Dátum: 2017 December, 14, 09:44:34 am »

ami kell hozzá 2 lámpa,a lökhárítóba beépítéshez 2 műanyag betét oldalanként és egy világítás kapcsoló úgy lesz normális és gyári jellegű,1 biztosíték 1 relé és max 5m 1,5es kábel pár sarúés kb 3 óra alatt benn van,minden alkatrészt tudok adni ÚJba polcról.

Köszönöm a segítséget!
A ködlámpák, a keretek, a relé és biztosíték már megvannak. Csak a kapcsoló kérdést kell megoldanom.  Valószínűleg keresek egy gyári bontottat.

benkoa
  • Chevrolet Aveo 1,4 16V sedan 2006/07
  • Gyömrő

Nem elérhető benkoa

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2343 Dátum: 2018 Január, 09, 13:02:26 pm »
Mindenkinek Boldog Újévet Kívánok!

Még mindig a ködlámpa probléma. (Hátha valaki tud megoldást.)
...Az előzőekben írtam, -de megismétlem-, hogy a fiam karácsonyra (Aveo 4 ajtós 2006) ködlámpa szettet kapott, és a fizikai beszerelést én vállaltam magamra, a bekötést, egy szakember fogja megcsinálni. A szett tartalma: 1 db ködlámpás kormánykapcsoló,
                                                                                                  2 db ködfényszóró (utángyártott TYC),
                                                                                                  2 db beépítő keret,
                                                                                                  a biztosíték és a relé a biztosítéktáblában van.
Még midig nem tudom, hogy ki van-e építve a vezetékkötegben a ködlámpa, de úgy szeretnék készülni, hogy a szereléskor legyen egy kész kábelem a bekötéshez. Na itt a bökkenő. Szerettem volna venni a (melléklet kép) ködlámpába beépített csatlakozó "anyukához" megfelelő "apukát", de a boltokban sem, illetve a szakosodott bontóban sem tudtak segíteni. (Pl.: az új lámpa nálam volt a bontóban, de ott csak Lacettihez való volt, ami lóg az aljzatban). Az interneten is hiába keresgetnék, hiszen nem tudom, hogy mit is keressek. Sem méret, sem szám nincs a csatlakozón.     Persze kaptam mindenféle jó tanácsot, hogy:oldjam meg rádugós saruval, majd öntsem be az aljzatot műgyantával, vagy vágjam le a kábelt és forrasszam át, stb.... Szeretném, ha ott a gyári csatlakozó lenne, de honnan, és milyen?   
Köszönettel.
  • Gyömrő

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2344 Dátum: 2018 Január, 09, 20:58:16 pm »
Ez nem egy 2érintkezős superseal 1.5-es csatlakozó? Elég rosszul látni telefonról
Www.ripca.hu oldalon a menüben : autóvillamosság-csatlakozók-vízmentes-1.5mm itt vannak, neked a 2pines apa kell szerintem

...Az előzőekben írtam, -de megismétlem-, hogy a fiam karácsonyra (Aveo 4 ajtós 2006) ködlámpa szettet kapott, és a fizikai beszerelést én vállaltam magamra, a bekötést, egy szakember fogja megcsinálni. A szett tartalma: 1 db ködlámpás kormánykapcsoló,
                                                                                                  2 db beépítő keret,
Még midig nem tudom, hogy ki van-e építve a vezetékkötegben a ködlámpa, de úgy szeretnék készülni, hogy a szereléskor legyen egy kész kábelem a bekötéshez. Na itt a bökkenő. Szerettem volna venni a (melléklet kép) ködlámpába beépített csatlakozó "anyukához" megfelelő "apukát", de a boltokban sem, illetve a szakosodott bontóban sem tudtak segíteni. (Pl.: az új lámpa nálam volt a bontóban, de ott csak Lacettihez való volt, ami lóg az aljzatban). Az interneten is hiába keresgetnék, hiszen nem tudom, hogy mit is keressek. Sem méret, sem szám nincs a csatlakozón.     Persze kaptam mindenféle jó tanácsot, hogy:oldjam meg rádugós saruval, majd öntsem be az aljzatot műgyantával, vagy vágjam le a kábelt és forrasszam át, stb.... Szeretném, ha ott a gyári csatlakozó lenne, de honnan, és milyen?   
Köszönettel.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Január, 09, 21:02:45 pm írta josh »
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2345 Dátum: 2018 Január, 09, 21:21:30 pm »
Megtaláltam, ez lesz a neked való
http://www.ripca.hu/termekek/?PID=35427&op=product

Ez nem egy 2érintkezős superseal 1.5-es csatlakozó? Elég rosszul látni telefonról
Www.ripca.hu oldalon a menüben : autóvillamosság-csatlakozók-vízmentes-1.5mm itt vannak, neked a 2pines apa kell szerintem

2 db beépítő keret,
Köszönettel.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP

Nem elérhető benkoa

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2346 Dátum: 2018 Január, 10, 16:08:49 pm »

"Ez nem egy 2érintkezős superseal 1.5-es csatlakozó? Elég rosszul látni telefonról
Www.ripca.hu oldalon a menüben : autóvillamosság-csatlakozók-vízmentes-1.5mm itt vannak, neked a 2pines apa kell szerintem"

Üdvözletem!
Köszönöm "josh". A tanácsod után , ma reggel fogtam magam és bementem a FERVILL üzletébe, ahol forgalmaznak Ripka, és egyéb csatlakozókat is. Az üzletben egy nagyon kedves hölgy segített (ránézésre egyből mondta, hogy ilyen nincs), és végigpróbáltunk egy csomó  2 pines "apukát", de egyik sem volt jó. Mivel már több órát töltöttem a számítógép előtt -csatlakozót keresve-, és autóztam vagy 150 km-t, ezért ott az üzletben vettem (PA66GF jelölésű) készleteket, és úgy döntöttem, hogy átépítem a csatlakozókat. Tudni kell, hogy az új csati semmilyen mérete nem egyezik a régiével, -kivéve a vezeték mérete- vagyis az anya "csúszka" része kisebb az eredetinél, ezért oda valami újat kell készíteni, hogy felrögzítsem, illetve a meglévő csatlakozót szét kell barmolni, hogy ne veszítsek a beépített vezeték hosszából. ....és így tovább.
Köszönettel.
  • Gyömrő

Nem elérhető benkoa

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2347 Dátum: 2018 Április, 03, 10:40:57 am »
Üdvözlök Mindenkit!
Szükségem lenne, (megint) egy kis segítségre.
4 db használt felnit szeretnék venni, (Aveo Sedan 2006, 1,4) ezért szükségem lenne, a 14", illetve a 15" felnik pontos méretére. Különösen az ET számra, mert ezt semmilyen írott formában nem találom. (A felnikeresőben a 14"-ra ET 45-öt, a 15"-ra pedig ET 38-at ad a kereső.)   
Ami jelenleg rajta van (175/65 14"téli gumival) 5,5 J X14" ET 49. Mennyivel térhetek el (mennyi az eredeti???) mérettől?
Köszönöm!
  • Gyömrő

Nem elérhető drkun

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2348 Dátum: 2018 Április, 03, 17:03:17 pm »
Szia!
Nekem ugyanez az autóm van,a téli acélfelnim és a nyári gyári könnyűfém felnim is ET45-ös,6J-15,és 185/65R15-gumikkal megyek.Nem tudom,hogy ez segítség-e neked de nekem szuperül megy vele az autóm.
Üdv:Kun Sanyi
  • Chevrolet Aveo 1.4 sedan és Spark
  • Taksony,Pesterzsébet,

Nem elérhető benkoa

• **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2349 Dátum: 2018 Április, 03, 20:09:10 pm »
Szia!
 Ez is segítség. Így legalább azt tudom, hogy a 15"-ös felnik ET száma 45. Azt már nem tudom, hogy honnan vettem (melyik keresőből) a 15"-hoz a 38-as ET-t, most nem találom. A 14"-hoz viszont szintén 45 mm-t ír a kereső.
Tehát, akkor mindkét méretnél (14" és 15") egyforma, 45 mm az ET szám?
 Köszönöm a választ.
benkoa
  • Gyömrő