Szerző Téma: Leganza, Evanda, Epica  (Megtekintve 681530 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Tgabor35

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Leganza, Evanda, Epica
« Válasz #2780 Dátum: 2021 Augusztus, 23, 18:30:03 pm »

KLALA69Z13B077023
« Utoljára szerkesztve: 2021 Augusztus, 23, 18:41:12 pm írta Szassza »
  • Daewoo Evanda
  • Miskolc

Nem elérhető Rahan

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2781 Dátum: 2021 December, 22, 15:27:22 pm »
Sziasztok!

Ajánljatok nekem egy jó Daewoo Evanda (2003) szervizt Veszprém, Vas, Zala, esetleg Somogy, Fejér, vagy Komárom-Esztergom megyében (Tapolcán lakom). Az elsődleges hibajelenségek a következők voltak 293 673 kilométeróra állásnál: - nehézkes, fulladozó hidegindítás; - messzire bűzlött a benzinszagtól.

A javítás 2021 09 07-10 között: cserélve 4 db gyújtógyertya, holtpont jeladó, 1 db vezérműszíj, 2 db vezérmű vezető csapágy, 1 db vezérmű feszítő csapágy, vízpumpa, lambdaszonda, főtengely szimering, 2 db vezérműtengely szimering, hosszbordásszíj csere (+2 lityi fagyálló).

Azóta a rángatás megmaradt, de csak egy bizonyos hőmérsékleti tartományban, a hidegindítást követően (ha a hűtőfolyadék kb. 45-50 körül), majd ezt követően abbahagyja. Az alapjárat szakaszosan egyenetlen. 

Két napja újra előjött az irdatlan benzinszag, nyomja befelé az utastérbe + az autó környékén már messziről szagolható.

A javítás óta a mai napig megtettem az autóval kb. 8500 kilométert.

Megköszönök minden tippet.
  • Daewoo Evanda 2003
  • Tapolca, Budapest

Nem elérhető josh

• Daewoo Maister!
    • Profil megtekintése
« Válasz #2782 Dátum: 2021 December, 26, 10:58:03 am »
Sziasztok!

Ajánljatok nekem egy jó Daewoo Evanda (2003) szervizt Veszprém, Vas, Zala, esetleg Somogy, Fejér, vagy Komárom-Esztergom megyében (Tapolcán lakom). Az elsődleges hibajelenségek a következők voltak 293 673 kilométeróra állásnál: - nehézkes, fulladozó hidegindítás; - messzire bűzlött a benzinszagtól.

A javítás 2021 09 07-10 között: cserélve 4 db gyújtógyertya, holtpont jeladó, 1 db vezérműszíj, 2 db vezérmű vezető csapágy, 1 db vezérmű feszítő csapágy, vízpumpa, lambdaszonda, főtengely szimering, 2 db vezérműtengely szimering, hosszbordásszíj csere (+2 lityi fagyálló).

Azóta a rángatás megmaradt, de csak egy bizonyos hőmérsékleti tartományban, a hidegindítást követően (ha a hűtőfolyadék kb. 45-50 körül), majd ezt követően abbahagyja. Az alapjárat szakaszosan egyenetlen. 

Két napja újra előjött az irdatlan benzinszag, nyomja befelé az utastérbe + az autó környékén már messziről szagolható.

A javítás óta a mai napig megtettem az autóval kb. 8500 kilométert.

Megköszönök minden tippet.

Méress üzemanyag nyomást+szállítási mennyiséget. Érdemes lehet reseteltetni a keverék adoptációs értékeket. Gondolom nem túl hosszú utakra használod a kocsit, az meg tudja bolondítani a betanult értékeket.
  • Epica 2.0B Aut / 2.0D Aut
  • BP