Szerző Téma: Mindent a Matizról  (Megtekintve 696205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

angel

• Vendég
Re:Mindent a Matizról
« Válasz #40 Dátum: 2004 Március, 30, 12:59:04 pm »
Egy kérdésem lenne, mégpedig, hogy van a motor controll lámpa a műszerfalon... Namost lehet, hogy én értettem félre, de úgy olvastam a könyven, illetve mikor zsolt160 mondta, akkor úgy értettem, hogy 4 másodperccel az után, hogy 2. állásba tettem (álló motor, gyújtás), ki kellene aludnia. Viszont nekem csak akkor alszik ki, ha már jár a motor. Menet közben nem villan fel, meg semmi. Ebből lehet gond, vagy megint csak nő vagyok?  :oops:

angel

• Vendég
« Válasz #41 Dátum: 2004 Március, 30, 13:29:57 pm »
:oops: Ok, köszi  :vezet:

Idézetet írta: "Attila"
Idézetet írta: "Szilva"
Egy kérdésem lenne, mégpedig, hogy van a motor controll lámpa a műszerfalon... Namost lehet, hogy én értettem félre, de úgy olvastam a könyven, illetve mikor zsolt160 mondta, akkor úgy értettem, hogy 4 másodperccel az után, hogy 2. állásba tettem (álló motor, gyújtás), ki kellene aludnia. Viszont nekem csak akkor alszik ki, ha már jár a motor. Menet közben nem villan fel, meg semmi. Ebből lehet gond, vagy megint csak nő vagyok?  :oops:

Csak járó motornál kell kialudnia!! :lol:  :lol:

fizikus

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2004 Március, 30, 18:02:04 pm »
Rosszcica!

HFT barátunk tippjének köszönhetem, hogy ha minden igaz, akkor csütörtökön átvehetjük a picikénket!Jézusom!!!!! Most néztem a naptárra!Az bizony április 1.-je lesz! :idiota: Reméljük ez nem csak beugratás volt a szalon részéről.
Egyébként annyira új szülött a lelkem,hogy tán' még a magzat mázat se mosták le róla. :csao:

Képzeljétek, hogy jártam. Mivel az elmúlt években nem nagyon volt szükségem a jogsimra, hidegzuhanyként ért a felismerés:Letelt a 10 év,épp most!!Március 31-én, azaz holnap lejár! Hát nem muris? :lol:
Ma gyorsan elrohantam a háziorvoshoz, és bejelentkeztem az önkorm.-hoz.5+4 rúgó.Pont ez hiányzott! :merges:
Milyen szomorú lenne, ha nem én hozhatnám ki a kis drágát a szalonból! :(

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #43 Dátum: 2004 Március, 31, 08:37:56 am »

Az enyémben I-es, kb 15 másodperc után akkor is lekapcsol, ha nem jár a motor!
Igazándibol az a lényeg, hogy ezalatt az idő alatt "teszteli" a rendszert az egy bájtos "számítógépe", illetve ez idó alatt szippantya lel az első slukkot az AC (benzin pumpa)!
  • Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Attila

• Vendég
« Válasz #44 Dátum: 2004 Március, 31, 09:11:42 am »
Idézetet írta: "zsolt160"

Az enyémben I-es, kb 15 másodperc után akkor is lekapcsol, ha nem jár a motor!
Igazándibol az a lényeg, hogy ezalatt az idő alatt "teszteli" a rendszert az egy bájtos "számítógépe", illetve ez idó alatt szippantya lel az első slukkot az AC (benzin pumpa)!

15mp??? Nekem 2-3mp alatt megcsinál mindent, de a lámpa nem alszik el, ha csak gyújtáson van a kocsi!!!
Ez is különbség a Ies és a IIes között?

rosszcica

• Vendég
« Válasz #45 Dátum: 2004 Március, 31, 09:39:08 am »
Nekem gyújtás után sacc 5 mp, és elalszik a lámpa :wink:

Attila

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2004 Március, 31, 16:51:29 pm »
Segítsetek!
Valaki bontotta már le teljesen a Matiz műszerfalát? Nem csak az előlapot, és a km-órát. Az egészet!

Hangszigetelni akarom a kocsit:)

fizikus

• Vendég
« Válasz #47 Dátum: 2004 Április, 02, 13:50:32 pm »
Drága barátaim!

Nagyon köszönöm a gratulációkat.Őszintén mondom, együttérzésetekkel megkönnyítettétek a várakozás szinte elviselhetetlen napjait. Ezt soha nem fogom nektek elfelejteni! :cry:

Tegnap éjfélkor, még a debreceni vidámpark előtti tök kihalt úton gyakoroltunk a feleségemmel(Nem félre érteni! :lol: )Sajnos Ő szinte teljesen elfelejtett vezetni, és ezért tiszta depressziós lett.Nem győzöm önteni bele a lelket.Máris jobban megy neki, mert ez a kis matyika olyan kezes mint egy bárány.

Kb.3 és fél órai alvás után vele mentem dolgozóba, bár gyalog vagy 5 percre lakunk a stúdiónktól! A reggeli ébresztő műsoromból majdnem bealtató lett!! :bosszu:

Eddig csak pozitívum, és semmi negatív tapasztalat.Azért a tegnapi kálváriánk megkoronázása az volt hogy nem kaptunk daewoo csomagot a picihez(elsősegély,háromszög,izzó k.)Ez csak azért érdekes,mert a kolleganőmék pesten megkapták grátiszba!Sebaj! Így is jó üzletet csináltam!
Lenyűgözött mindenkit a családban.Még apukámat is, akinek volt némi fenntartása a Daewoo névvel kapcsolatban.(Korábban egy Daewoo hifi toronnyal szívott.)

Képzeljétek! Teljesen bekattantam!Azon veszem észre magam,hogy beszélek a kis drágához.Ma például megköszöntem neki,hogy"megszületett"'! :kocc:
Isten éltessen Fizikus Mátyás!

Tegnap megkötöttük a Cascot és a kötelezőt.Még a riasztón gondolkozok.Egy jobb cucc kb.45 rugó(meta).Lehet kihagyom,és inkább egy cd megy bele,mert a zene az nagyon hiányzik(a szakmámból kifolyólag!) Szerintetek?

Na most megyek, megsimogatom,és haza hozom vele az asszonyt a munkahelyéről! :vezet:

Na pá kedveseim!

Kiccs

• Vendég
« Válasz #48 Dátum: 2004 Április, 02, 15:28:33 pm »
csak egy iso-daewoo csatlakozó pár száz forint.

rosszcica

• Vendég
« Válasz #49 Dátum: 2004 Április, 02, 16:43:28 pm »
Ha belevakkanthatok....

A páromnak két risztó van a kocsijában, egy ami ajtóra -ablakra van kötve, egy pedig egy mozgásérzékelô, és visít de mocskosul ha valaki ólálkodik körülötte. Neki nincs rá szüksége, de ajánlottak egy Pager-t neki, amit rákötnek a riasztóra, nálad egy kis kijelzôs basz van, am 500-800 méteres körzetben érzékeli az autódat. Ha bizgerálják visít, és a kijelzôn mutatja, hogy az autód melyik részét lopják éppen le :) Ez 20 e ft. körül van. Szerintem ennyit megér, ha valaki tényleg félti a vadállatot :)

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #50 Dátum: 2004 Április, 02, 16:55:06 pm »
fizikus, gratula a kocsihoz! Riasztóról mindent elmondtak, egyedül annyi a saját tapasztalatom, hogy nekem  a rhino nem jött be.
Balesetmentes közlekedést!
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #51 Dátum: 2004 Április, 03, 11:08:34 am »
Sziasztok!
Fizikus, gratula!
A riasztó jó ha van, és az már tudja vezérelni a központi zárat, bár általában a rádió miatt törik fel az autókat, igazán Matiz lopásról még nem hallotam! (nekem az 5000,- bekerülési áron szerzett Piranya is tudta!) Bár az igazi védelem egy egyszerű rejtett kapcsoló!!! :oke:
Zene, amig nekem nem volt benne (kiderült a szalonban lenyúlták) haver egy teszet során (BMW-je volt akkor) megjegyezte, milyen csöndes a motor! :P  Nekem egy Blaupunkt Freiburg (asszem így írják) kártyás van, 5000.- Ft-ért vettem Ausztriában, kijelző hibás (bár igértek bele jót, de nem lett belőle semmi), és mostanság a kártyát sem lehet kivenni, mert nem indul el, de még így is van, hogy nem müxik, akkor várni amig villog a kilyelző, akkor egy gyors ki-be kapcs, és müxik! :twisted:  A gyári hangszórót ki szokták cserélni, bár nekem nincs gondom vele, nem akarok megsüketülni a kocsiban, arra otthon ott a HI-FI! :twisted:  Nekem a rádió a fontos, a hírek útközben, ha nincs jó zene, akkor kapcsolom át egy gobnyomással, bár amikor a szervízben volt a kocsi, a szerelő "kinyomta" a kazettát, bár ha megnyomta volna az src gombot akkor ....... :twisted: blabla...
Természetesen bármilyen apró gonddal fordulhatsz hozzánk, mi megpróbálunk mindenben 100%-ig segíteni, bár jó volna, mint a Matizklubban annó, ha lenne valaki a sponzorok közül aki válalná, hogy egy topikban hozzájuk feltett műszaki problémákra ők felelnének, mert hát ők több mindent tapasztaltak, mint mi!
Wasek, tudsz valakivel konzultálni?? (Tatabánya, Gyulai)
  • Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Attila

• Vendég
« Válasz #52 Dátum: 2004 Április, 03, 21:40:44 pm »
HFT:
Mi volt a baj a Rhino-val?? Nekem nagyon jól szuperál!

Zsolt:
A Váciaktól már itt van Kornél. Őt kellene meggyőzni!

Nem elérhető Kornél

• "A" Mester
  • Már ült Daewoo-ban
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2004 Április, 04, 11:43:22 am »
Idézetet írta: "Attila"
HFT:
Mi volt a baj a Rhino-val?? Nekem nagyon jól szuperál!

Zsolt:
A Váciaktól már itt van Kornél. Őt kellene meggyőzni!

Sziasztok !
Kornél vagyok. Próbálom felfogni mi is a kérdés a zene vagy a riasztó, de ehez csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy álltalában az árak takarják a minőséget. A hifi szól 5.000.-ért és 50.000.-ér is csak nem mindegy milyen minőségben. A riasztóknál ez ugyanúgy működik. Üdv :SKY
  • Lacetti
SKY

fizikus

• Vendég
« Válasz #54 Dátum: 2004 Április, 04, 21:29:09 pm »
Szia Kornél!

Szerinted mi lehet az egészséges kompromisszum, árban a riasztónál?Vér gagyit sem akarok, de nagyon sok pénzt se szeretnék beletenni!Biztos meg lehet valahol húzni a vonalat! :??:

Üdv:

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #55 Dátum: 2004 Április, 05, 21:27:48 pm »
Attila: nekem egyszer az indításgátló lefagyott, gariba cserélték. Most meg sziréna elromlott. Már nem garis, ezért szakemberrel átköttettem a dudára (mivel a riasztó többi része ok volt). Csak ennyi. Azért másfél év alatt még talán ennyinek se kellene lennie.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Attila

• Vendég
« Válasz #56 Dátum: 2004 Április, 05, 22:03:11 pm »
Idézetet írta: "HFT"
Attila: nekem egyszer az indításgátló lefagyott, gariba cserélték. Most meg sziréna elromlott. Már nem garis, ezért szakemberrel átköttettem a dudára (mivel a riasztó többi része ok volt). Csak ennyi. Azért másfél év alatt még talán ennyinek se kellene lennie.

Nekem eddig bő másfél év alatt 0 prroblémám volt

Anonymous

• Vendég
« Válasz #57 Dátum: 2004 Április, 08, 21:06:26 pm »
Sziasztok!

Kriszta vagyok, és én is boldog Matiztulajdonos, pontosan egy hónapja. Üdvözlet minden Matizrajongónak! Gondolom nem meglep?, de IMÁDOM!
Ismerem ám a fizikust, egész pontosan egy kicsit benne is vagyok a Matyijában, ill. a döntésben, hogy megveszi! : ).
Lenne egy kérdésem, hátha vki segíthet!
Apró gondom van vele, mégpedig az, hogy zörög valami a m?szerfalban, én valamelyik mutató rugójára tippelek. Lassan viszem az els? olajcserére és nem tudom, hogy szóljak e, többen azt mondták, hogy ne engedjem szétszedni, nehogy rosszabb legyen. Csak az a baj, hogy nagyon zavar! SOS! Mit tegyek?? Csak azt ne mondjátok, hogy hallgassam hangosabban a rádiót! : )))

yoggibear

• Vendég
« Válasz #58 Dátum: 2004 Április, 08, 23:28:26 pm »
Idézetet írta: "Krisztike"
Sziasztok!

Apró gondom van vele, mégpedig az, hogy zörög valami a m?szerfalban, én valamelyik mutató rugójára tippelek. Lassan viszem az els? olajcserére és nem tudom, hogy szóljak e, többen azt mondták, hogy ne engedjem szétszedni, nehogy rosszabb legyen. Csak az a baj, hogy nagyon zavar! SOS! Mit tegyek?? Csak azt ne mondjátok, hogy hallgassam hangosabban a rádiót! : )))

Melyik szervízbe viszed???

Természetesen szoljál és mond el az aggodalmadat is.....
Üdvözlünk  köreinkben és szeretettel várunk a találkozóinkon is!

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #59 Dátum: 2004 Április, 24, 09:00:49 am »
Nekem a keszty?tartóból jön zörgés, ha sok apró tárgy van ott, ami lötyög, mozog. A m?szerfalból nem jön zörgés.
Más. Matiz II-re els? szemöldököt tetetek fel. Ha vkit érdekel, a www.autotunigshop.hu weboldalról rendeltem, 6000 Ft a pár. Postán küldték, utánvéttel.
  • Dunaharaszti
HFT