Szerző Téma: Mindent a Matizról  (Megtekintve 696201 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

WaseK

• Vendég
Re:Mindent a Matizról
« Válasz #20 Dátum: 2004 Március, 22, 13:40:47 pm »
Azért szerintem DbDragnak több a kára mint 30e Ft. 2 gumi, 2 alufelni, meg a futóm?ve elszállt szerintem.
Persze abban ne is reménykedj, hogy annyit fogsz kapni, hogy meg tudj venni minden újra. De legalább több mint a semmi. :!:

Idézetet írta: "rosszcica"
Hasonlóan jól jártam én is két hete. A Kerepesi úton az Örs vezér terénél sikerült kátyút fognom, persze éjszaka. Mögöttem egy kamion kb. 90-el, mellettem a sor haladt, úgyhogy szem behúny, halk sikoly és bele....   :x
Zsír új vasfelni kuka, téli gumi kuka. Másnap kiment a párom és az egyik fotósunk lefényképezni a "lukat" ami 10 cm mély volt, ez egy matyi virsligumival halál. Elvittem Vácra, és ez volt a mázlim, mert tudtak nekem szerezni 1 db gumit, úgyhogy nem kell cserélni párban, de így is a gumi 6800, a felni 7000 + az átvizsgálás, futóm? ellenôrzés meg az idegbaj.
Akinek ilyen jelleg? problémája van, mindenképpen kérjen a szerelôjétôl szakvéleményt, amolyan jó velôset, és csatolja a szerelési számlához amikor beadja a kárigényt. Egyébként nem tudom, hogy 20-30 ezer forintnál megéri e a hercehurca, és az önkormányzatoknál a megalázás, ahogy foglalkoznak az emberrel... Én már letettem róla :?

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Nem: Férfi
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #21 Dátum: 2004 Március, 22, 19:08:45 pm »
A teend?ket illet?en igazatok van, de az is fontos, hogy a rend?rségi jegyz?könyv - ha készült - is legyen csatolva. Rc és a többiek mindent leírtak az ilyenkor szokásos teend?kr?l. Csoda-kategória, aki még nem járt így, ha van dbdragban kitartás, érdemes végigcsinálni, mert ez szemétség, amit ebben az országban megtehetnek VELÜNK!
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

DbDrag

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2004 Március, 23, 13:41:42 pm »
Sziasztok!

Nagyon jól esik a tör?désetek! :cry:
Az ügynek a következ? a menete:1, Mindenféle képpen hívjatok rendört,mert akkor nem kétséges az ügy.2,Hordjatok magatokkal fényképez?t,mert ezt nem hoznak a helyszínel?k! :?:
3,Ezután 3 napon belül be kell jelenteni a F?városi Közterület-Fenntartó RT.-nél személyesen!Cím:Bp.1081. Alföldi u.7.
4,Ezt követ?en be kell fáradni az autóval a Hungária Biztosítóhoz a Hamzsabégi útra,ahol felmérik a kárt.5,Majd lehet menni javíttatni az autót SZÁMLÁRA!!!6,Ezt be kell majd nyújtani a biztosítónak,ez alapján fognak majd kb.5 hét elteltével fizetni.
Röviden ennyi!Ha ne adj' Isten valakinek ilyen problémája lenne szóljon és segíteni fogok ha szükségét látja! :wink:

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #23 Dátum: 2004 Március, 24, 18:25:17 pm »
Kipróbáltam a Matyit, mikor szabályoz le. A kövekez?képpen néz ki, de nem teljes a lista:
    2-esben 70 km/h-nál szabályzott le
    3-asban 110 km/h

1-est, 4,-est városban nem tudtam próbálni, mert egyben éppen csak addig érdemes tartani amig megmozdul az autó, mert utánna nagy a hangja, 4-est holnap megpróbálom, megyek Nagykanizsára! Az ötödiket azért nem írtam, mert:
    1. eddig nem sikerült addig pörgetni a motort
    2. a felnimr?l levertem a centirt, és még nem vittem gumishoz, 130 km/h-nál már nagyon ráz!
  • Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • R.I.P Nexia1.5 16V, Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #24 Dátum: 2004 Március, 24, 21:03:02 pm »
Idézetet írta: "zsolt160"
Kipróbáltam a Matyit, mikor szabályoz le. A kövekez?képpen néz ki, de nem teljes a lista:
    2-esben 70 km/h-nál szabályzott le
    3-asban 110 km/h

1-est, 4,-est városban nem tudtam próbálni, mert egyben éppen csak addig érdemes tartani amig megmozdul az autó, mert utánna nagy a hangja, 4-est holnap megpróbálom, megyek Nagykanizsára! Az ötödiket azért nem írtam, mert:
    1. eddig nem sikerült addig pörgetni a motort
    2. a felnimr?l levertem a centirt, és még nem vittem gumishoz, 130 km/h-nál már nagyon ráz!

A haverom Matizával 160km/h-t mentünk(legalábbis annyit mutatott az óra), amikor jöttünk haza Egerb?l. Hárman ültünk a kocsiba.
Lehet hogy még ment volna, de nekem már halálfélelmem volt, mert eléggé instabillá vált a verda!
Ez a tapasztalatom!
Úgyhogy lehet félni, nehogy elszálljon! :shock:

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #25 Dátum: 2004 Március, 24, 21:07:38 pm »
Idézetet írta: "Viper"
A haverom Matizával 160km/h-t mentünk(legalábbis annyit mutatott az óra), amikor jöttünk haza Egerb?l. Hárman ültünk a kocsiba.
Lehet hogy még ment volna, de nekem már halálfélelmem volt, mert eléggé instabillá vált a verda!
Ez a tapasztalatom!
Úgyhogy lehet félni, nehogy elszálljon! :shock:

Ez igaz, de még akkor sem szabályzott le az elektronika! egyébként tény, nagy sebességnél nagyon instabil, olyan érzés, mint ha elakarna emelkedni a földt?l! :P
  • Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #26 Dátum: 2004 Március, 24, 21:15:09 pm »
Zsolt, a 2-est, 3-ast hasonló sebességnél észleltem, 1-es 25-30 körül még megy, 5-ösbe 150-nél sem tilt le, nekem eddig ez a legtöbb, de nekem 150-nél nem volt instabil, lehet, 160-nál már az lett volna.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Attila

• Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2004 Március, 25, 08:26:46 am »
Én csak egyszer akartam kipróbálni a végét, de 145-148 fölé nem igazán tudtam vinni.  Egyedül voltam, 98-as benzinnel..
Azóta nem próbálkozom..

fizikus

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2004 Március, 25, 16:43:12 pm »
Szevasztok topic-lakók!

Nagyon úgy néz ki, hogy az orromnál fogva vezetnek, mert rendesen csúszik kis matizkánk átvétele.Nagyban megy a ködösítés!A gáz az, hogy a keresked? állítja,már benn van az országban.Én viszont ma HFT kollega ötletén felbuzdulva kinyomoztam, hogy ez nem így van!!!!!Még Majosházára sem érkezett meg. Kezdek zabos lenni! :merges:

B?vebb információk ma este a chat-en!

WaseK

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2004 Március, 25, 16:53:38 pm »
Idézetet írta: "fizikus"
Szevasztok topic-lakók!

Nagyon úgy néz ki, hogy az orromnál fogva vezetnek, mert rendesen csúszik kis matizkánk átvétele.Nagyban megy a ködösítés!A gáz az, hogy a keresked? állítja,már benn van az országban.Én viszont ma HFT kollega ötletén felbuzdulva kinyomoztam, hogy ez nem így van!!!!!Még Majosházára sem érkezett meg. Kezdek zabos lenni! :merges:

Nem akarom elkiabálni, de ismer?s a helyzet. Anno amikor anyámék vettek egy peugeot 206-ost, akkor azzal mentek be a keresked?höz, hogy megvolt milyen felszereltséget, milyen szinben, motorral akarnak.
Kitétel volt, hogy 3 héten belül. Fickó megnézte a gépbe, de közölte, hogy ilyen nincs az országban, rendelni kell az másfél hónap legalább. Már épp felálltak, amikor azt mondta, hogy talán még van egy megoldás, de telefonálnia kell hozzá. Mikor visszajött, akkor azt mondta, hogy van egy ilyen rendelés valahol vidéken, de visszamondták és azt megkaphatjuk. A jó, hogy már úton is van a kocsi, jó eséllyel 2 héten belül meglesz. Tetszett a dolog belementek. Aztán eltelt a 2 hét, akkor jöttek a ködös magyarázatok, hogy itt van mog ott, van most már kamionon stb. Szó mi szó, mi is telefonálgattunk a központba meg mindenhova, de addig ügyeskedtek amíg milyen meglep? :!:  másfél hónap múlva megkaptuk a kocsit.
Bocs, nem akartam elkeserít? lenni.

Attila

• Vendég
« Válasz #30 Dátum: 2004 Március, 25, 19:37:50 pm »
Idézetet írta: "fizikus"
Wasek ,nem voltál elkeserít?. Ez van sajna!
Ami idegesít, az inkább az, hogy tegnap is érkezett a kereskedésbe 4 matiz,és minden nap kapnak árut. Csak az én alváz számú picikém nem akar megjönni! Nem tudom mi lehet a megoldás?  :??:

De egyre kevésbé vagyok toleráns!  :hello:

Wasek!

Nem pontosan ide vág, de megint nem jó a sorrend a hozzászólásoknál.
Ez érdekes! :?:

Nem akarlak elkeseríteni, de Én 3 hónapot vártam a Matizra. 2 hónapot igértek. Mondjuk annyiban korrektek voltak, hogy amkor rendeltem, akkor kerek perec megmondták, hogy még most kezdik a gyártást, mert fekete szervós Matizt szinte senki nem keresett.
De átvételkor nagy volt az öröm:)

Ronaldo

• Vendég
« Válasz #31 Dátum: 2004 Március, 26, 09:52:55 am »
Sziasztok!

Egy uj Matizba utolagosan be lehet szereltetni kozponti zarat + riasztot, hogy a garancia ne vesszen el? Ha igen, BP-n tudtok valami olyen helyet ahol ezt viszonylag olcson megcsinalnak, es kb mennyibe kerulne?

udv,
 Ronaldo

Anonymous

• Vendég
« Válasz #32 Dátum: 2004 Március, 26, 13:46:42 pm »
Idézetet írta: "Ronaldo"
Sziasztok!

Egy uj Matizba utolagosan be lehet szereltetni kozponti zarat + riasztot, hogy a garancia ne vesszen el? Ha igen, BP-n tudtok valami olyen helyet ahol ezt viszonylag olcson megcsinalnak, es kb mennyibe kerulne?

udv,
 Ronaldo

Nézd meg a Vilcomp-nál. Én is oda fogog majd menni. Nagyon jók az áraik. www.vilcomp.hu

AmTi

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
« Válasz #33 Dátum: 2004 Március, 27, 21:56:15 pm »
Én Simonitz waxot használtam egyszer, ezt aztán a daewoo-szervízben is használták a 15 ezres szervízkor, amikor a karosszériát is átnézték.
Ez a viaszos, színes krém feltölti a karcokat, de eltüntetni csak a nagyon felszínes karcokat tudja, ahol még a fényezés színrétege megmaradt.
  • Dunaharaszti
HFT

angel

• Vendég
« Válasz #34 Dátum: 2004 Március, 29, 11:11:37 am »
Sziasztok!

Szóval egy kis rögtönzött élménybeszámoló...
Szerda este vettük át az új matizt... Fizikus: Nekünk egy olyan kocsi lett kiválasztva, ami ott állt bent a szalonban, semmit nem kértünk bele plusszba, ráadásul már akkor megmondták a rendszámot (ami végül tényleg az is lett) és nekünk így kellett 2 hetet várni... :(
De a lényeg, hogy megvan!!! :)
Szóval a tapasztalatok, így kb. 4 nap alatt :DDD
1.) Nem kértünk bele rádiót, viszont akartunk bele tenni... Az el?lap, amit betettek, hátulról van megfogatva csavarokkal, szóval m?szerfalat kellett hozzá bontani, hogy egy rádiót be lehessen tenni... Kicsit furi volt...
2.) A bal hangszóró nem m?ködik, majd az els? szerviznél megmondom, cseréljék ki...
3.) A kuplungon állítatni kell... Én azt hittem én vagyok csak béna, de aztán apám is mondta, hogy gázos a dolog, kb. 1 ponton fog a kuplung 1-ben... Ott kell elindulni, azt szia...
4.) Ez már annyira semmiség, de pl. olyan is van, hogy a betétlapomon írtak valamit, és ezért a másodpéldány már ki van töltve... Össze vissza x, nevek stb :))) Szóval azt is cseréltetni kell...
Hát így egyenl?re ennyi...
Ja, még valami, kb. 250km van benne, és mindjárt feléhez ér a benzin, tehát most olyan 20l lehet még benne...
Amíg nincs fénykép, addig annyit üzennék, hogy ha láttok egy matizt, tele kabalával, a hátsó ablakon T bet?vel, és egy csajszival, aki izgul mint állat... na az vagyok én :DDD

Attila

• Vendég
« Válasz #35 Dátum: 2004 Március, 29, 11:32:04 am »
Idézetet írta: "Szilva"
Sziasztok!

Szóval egy kis rögtönzött élménybeszámoló...
Szerda este vettük át az új matizt... Fizikus: Nekünk egy olyan kocsi lett kiválasztva, ami ott állt bent a szalonban, semmit nem kértünk bele plusszba, ráadásul már akkor megmondták a rendszámot (ami végül tényleg az is lett) és nekünk így kellett 2 hetet várni... :(
De a lényeg, hogy megvan!!! :)
Szóval a tapasztalatok, így kb. 4 nap alatt :DDD
1.) Nem kértünk bele rádiót, viszont akartunk bele tenni... Az el?lap, amit betettek, hátulról van megfogatva csavarokkal, szóval m?szerfalat kellett hozzá bontani, hogy egy rádiót be lehessen tenni... Kicsit furi volt...
2.) A bal hangszóró nem m?ködik, majd az els? szerviznél megmondom, cseréljék ki...
3.) A kuplungon állítatni kell... Én azt hittem én vagyok csak béna, de aztán apám is mondta, hogy gázos a dolog, kb. 1 ponton fog a kuplung 1-ben... Ott kell elindulni, azt szia...
4.) Ez már annyira semmiség, de pl. olyan is van, hogy a betétlapomon írtak valamit, és ezért a másodpéldány már ki van töltve... Össze vissza x, nevek stb :))) Szóval azt is cseréltetni kell...
Hát így egyenl?re ennyi...
Ja, még valami, kb. 250km van benne, és mindjárt feléhez ér a benzin, tehát most olyan 20l lehet még benne...
Amíg nincs fénykép, addig annyit üzennék, hogy ha láttok egy matizt, tele kabalával, a hátsó ablakon T bet?vel, és egy csajszival, aki izgul mint állat... na az vagyok én :DDD

Gratula a kocsihoz!

-Hangszórók: Úgy is csapnivalóak, érdemes beruházni akármilyen hangszóróba, mert jobban fog szólni /bár a Kossuth rádiót tök jó hallgatni rajta/
- Kuplung: Szerintem megszokható. Bár tényleg egy picit 1 helyen fog, de amúgy jó..
- Benzinszint mér?: Az elején Nekem kb 9-10 litert fogyasztott, most már sokkal kevesebbet. Ne nézd a fogyasztást az els? 5-10.000 km-en!
- Magnó beszerelés: Láttam már sokkal szörny?bbet is. Pl Vectra.

Használd egészséggel!!

U.i.: Nem akarlak idegesíteni, de nem használták azt a kocsit bemutató autóként?? Csak a kuplung miatt kérdem.

angel

• Vendég
« Válasz #36 Dátum: 2004 Március, 29, 11:53:48 am »
Szia Attila!
Sajna de... ez volt kint a bemutató teremben.... Tehát én így is, úgy is meg fogom mondani, hogy állítsanak rajta..., amúgy kb. olyan a kuplung, hogy nem kinyomom, hanem ráteszem a lábam, aztán beesett... szóval elég furi :(
Szerintem nem olyan gáz ez a fogyasztás, mivel ebb?l a 250km-b?l kb. 150-et full dugóban tettem meg, ha 3-ban voltam, akkor már nagy szám volt... :)
Ja, és még valami... Tegnap megnéztem a motort... Hát érdekes... :) Átláttam a motortéren keresztül a földre... Na, azóta nem nagyon merek menni vele :))
Ja, és mondták, hogy az els? szervizig nem mehetek vele 100 fölött... Hát mondjuk ezzel 90nél már elég rázós élményeim vannak  :oops:  De majd megszokom!! :D
Ja, és még egy kérdés is lenne... Nem igazán tudom még kerülgetni a gödröket..  :( Mindenkinek ilyen kemény a lengéscsillapítója? Mint ha nem is lenne benne...
A másik pedig, hogy a fék elég furi nekem... Olyan, hogy ha belefékezek, akkor a kocsi eleje megáll, de a segge elém akar jönni...  :shock:  Ez olyan 50-60-nál már egészen érezhet?... Attól lehet, hogy még nem koptak össze a pofák?

Attila

• Vendég
« Válasz #37 Dátum: 2004 Március, 29, 12:07:13 pm »
Idézetet írta: "Szilva"
Szia Attila!
Sajna de... ez volt kint a bemutató teremben.... Tehát én így is, úgy is meg fogom mondani, hogy állítsanak rajta..., amúgy kb. olyan a kuplung, hogy nem kinyomom, hanem ráteszem a lábam, aztán beesett... szóval elég furi :(
Szerintem nem olyan gáz ez a fogyasztás, mivel ebb?l a 250km-b?l kb. 150-et full dugóban tettem meg, ha 3-ban voltam, akkor már nagy szám volt... :)
Ja, és még valami... Tegnap megnéztem a motort... Hát érdekes... :) Átláttam a motortéren keresztül a földre... Na, azóta nem nagyon merek menni vele :))
Ja, és mondták, hogy az els? szervizig nem mehetek vele 100 fölött... Hát mondjuk ezzel 90nél már elég rázós élményeim vannak  :oops:  De majd megszokom!! :D
Ja, és még egy kérdés is lenne... Nem igazán tudom még kerülgetni a gödröket..  :( Mindenkinek ilyen kemény a lengéscsillapítója? Mint ha nem is lenne benne...
A másik pedig, hogy a fék elég furi nekem... Olyan, hogy ha belefékezek, akkor a kocsi eleje megáll, de a segge elém akar jönni...  :shock:  Ez olyan 50-60-nál már egészen érezhet?... Attól lehet, hogy még nem koptak össze a pofák?

Szia!
90-nél még nem kellene, hogy halálfélelmed legyen.. Én ált. 110-120-al közlekedek, és ez a sebesség még "biztonságosan" autózható. -bár mondták már rám, hogy kamikaze vagyok :) -
A fékek .. Óhh a fékek.. na azok tényleg érdekesek, f?leg egy kiadós es? alatt.. a hátsó fékek hatását Én sem mindig érzem..
Legéscsillapító.. Van benne.. De a futóm?ve -mint sok kisautónak- ennek is baromi kemény..

1 kérdés.. Úgy érzem, hogy nem vagy megelégedve.. Nem próbáltad ki a kocsit miel?tt lefoglalóztad? Akkor érezted volna mindezt..

angel

• Vendég
« Válasz #38 Dátum: 2004 Március, 29, 12:23:35 pm »
Lehet, hogy picit rosszul érzed... meg vagyok elégedve!!!!! de tényleg nem próbáltam ki, kaptam... Szerintem tök aranyos meg minden :))) de komolyan!!!
Ezeket azért írtam, mert nem tudom, hogy én vagyok ennyire béna (lévén friss jogsi), vagy más is így érzi... Nekem ezek a dolgok furik, csak azért írtam... Meg ha leírom, hogy jééé, észre sem veszem, hogy nincsen benne szervo, akkor nem tudsz vele mit kezdeni, nyugtázod, és kész :) De visszatérve tényleg azért írtam, mert nem tudom, hogy ez így "természetes"-e...

fizikus

• Vendég
« Válasz #39 Dátum: 2004 Március, 29, 18:21:33 pm »
Sziasztok!

Gratulálok én is Szilva a kicsinyédhez!(bár egy picikét bezizisztettél az első "negatív" tapasztalataiddal  :shock: )
Nagyon úgy néz ki, hogy  fizikusék háza felett is felragyogott a napocska.
Ugyanis a szalonba a hétvégén megérkezett "fizikus mátyás" családunk legifjabb tagja. :lol:
Ma megkötöttük a szerződést és kifizettük a kezdőrészletet.Átadás optimális esetben szerda vagy inkább csütörtök!!!!!!!!! :taps:
Bővebb információk az átvétel után. Most pedig ünneplünk!

:kocc: