Szerző Téma: Spark  (Megtekintve 194934 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Spark
« Válasz #40 Dátum: 2007 Március, 13, 23:55:07 pm »
Idézetet írta: "parkanyif"
Sziasztok!
Friss jövevényként el?ször is köszönöm Nektek az itt olvasott tapasztalatokat, tanácsokat, segítettek a döntésben...
Friss Spark tulajdonos vagyok, egy hete vettem át a Gépet, nagyon kellemes csalódás ért (bár természetesen vétel el?tt kipróbálhattam a kiszemeltemet)!
Fogyasztás remek (6l, abszolút vegyes üzem, rövidebb- és -kicsit- hosszabb távok, kímél? üzemmód, de mégsem totyogás), remélem a második tank is legalább ennyi km-en keresztül kitart, hogy a kés?bbiekr?l ne is beszéljünk...
Jó futóm?, csend, kiváló világítás és kényelem jellemzi a kocsit, komolyan mondom, beleszerettem.
Egy problémám viszont akad, "félmeleg" állapotban 1-b?l 2-be váltva kis roppanást hallok és érzek is. Csak felfelé váltva, visszaváltáskor semmi ilyesmi nem tapasztalható. Úgy érzem, hogy kicsit enyhült a dolog (750 km után járok), de szívesen venném a Ti tapasztalatotokat, hátha találkozott valamelyik?tök ilyen gonddal. Bízom benne, hogy az ok a váltó "nyers" mivolta és id?vel összekopik a dolog!
Várom válaszotokat, üdv Nektek!
Mivel a Spar a Matiz fiatalosítása, ezért szinte ua. A váltó sajna egy kicsit ilyen, de 15000 km, vagy egy évnél a kötelez? szerviz idelyén cserélik a váltó olaját, ez is segít, na meg persze a bejáratás.
A fogyasztás olyan 8000-10000 km után áll be, tehát lesz ez még kevesebb is! :oke:
  • Chevrolet Lacetti 1.4 LPG!
  • Kaposvár

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Spark
« Válasz #41 Dátum: 2007 Március, 16, 19:57:11 pm »
Idézetet írta: "zsolt160"
Idézetet írta: "parkanyif"
Sziasztok!
Friss jövevényként el?ször is köszönöm Nektek az itt olvasott tapasztalatokat, tanácsokat, segítettek a döntésben...
Friss Spark tulajdonos vagyok, egy hete vettem át a Gépet, nagyon kellemes csalódás ért (bár természetesen vétel el?tt kipróbálhattam a kiszemeltemet)!
Fogyasztás remek (6l, abszolút vegyes üzem, rövidebb- és -kicsit- hosszabb távok, kímél? üzemmód, de mégsem totyogás), remélem a második tank is legalább ennyi km-en keresztül kitart, hogy a kés?bbiekr?l ne is beszéljünk...
Jó futóm?, csend, kiváló világítás és kényelem jellemzi a kocsit, komolyan mondom, beleszerettem.
Egy problémám viszont akad, "félmeleg" állapotban 1-b?l 2-be váltva kis roppanást hallok és érzek is. Csak felfelé váltva, visszaváltáskor semmi ilyesmi nem tapasztalható. Úgy érzem, hogy kicsit enyhült a dolog (750 km után járok), de szívesen venném a Ti tapasztalatotokat, hátha találkozott valamelyik?tök ilyen gonddal. Bízom benne, hogy az ok a váltó "nyers" mivolta és id?vel összekopik a dolog!
Várom válaszotokat, üdv Nektek!
Mivel a Spar a Matiz fiatalosítása, ezért szinte ua. A váltó sajna egy kicsit ilyen, de 15000 km, vagy egy évnél a kötelez? szerviz idelyén cserélik a váltó olaját, ez is segít, na meg persze a bejáratás.
A fogyasztás olyan 8000-10000 km után áll be, tehát lesz ez még kevesebb is! :oke:

gratula a kocsihoz. szerintem is javulhat még a váltó.
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

parkanyif

• Vendég
Spark
« Válasz #42 Dátum: 2007 Április, 02, 20:46:02 pm »
Sziasztok!
Köszi a gratulációt!
Lassan elérem a 2000 km-t és -úgy érzem- határozottan javul a váltó (bár ezzel a problémával könnyedén együtt lehet élni, akinek volt Mitsubishi L200-a, az tudja mir?l beszélek)! Egyébként a Chevrolet becsületes csapatnak t?nik, a minap felhívtak, érdekl?dtek a kocsi iránt, jól m?ködik-e, van-e panaszom, stb. Igazán rendes dolog, más márkáknál még sosem tapasztaltam ilyet. Remélem semmi trükk nincs benne...
Ma pedig csomagot küldtek, Magyarország és Budapest térkép volt a tartalma, egész igényes kiadásban+regisztrációs kártya (visszaküldend?).

Lassan már a kollégák is hozzászoknak a géphez, pedig sokat zrikáltak miatta. Irígyek nem biztos, hogy lesznek, de már valami ilyesmi volt tapasztalható, például minap a benzinkútnál...
Király a járm?, remélem mindenki ilyen elégedett vele (és én is az maradok)! :oke:

Nem elérhető Bandesz

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
  • Komárom
    • Profil megtekintése
Hangszóró csere
« Válasz #43 Dátum: 2007 Május, 13, 21:26:45 pm »
Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket hogy a Sparkban hogy tudom kicserélni az els? két hangszótót? Hogyan férek hozzá?

Köszönöm

Bandesz
Bandesz

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Re: Hangszóró csere
« Válasz #44 Dátum: 2007 Május, 16, 14:30:39 pm »
Idézetet írta: "Bandesz"
Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket hogy a Sparkban hogy tudom kicserélni az els? két hangszótót? Hogyan férek hozzá?

Köszönöm

Bandesz
Szerintem hasonlóképpen mint a Matizban, le kell venni a m?anyag burkolatot, amit alapban négy csavar és kárpitbolhák tartanak. A Matizban a csavarok az ajtó küszöbfelöli alsó részén, illetve az ajtóban lév? könyöktatrtóban lév? "lyukban", és az ajtó zsanérja fel?li részen is van csavar.
  • Kaposvár

Nem elérhető Bandesz

• **
  • Komárom
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2007 Május, 18, 19:23:37 pm »
Sziasztok!

Köszönöm

Bandesz
Szerintem hasonlóképpen mint a Matizban, le kell venni a m?anyag burkolatot, amit alapban négy csavar és kárpitbolhák tartanak. A Matizban a csavarok az ajtó küszöbfelöli alsó részén, illetve az ajtóban lév? könyöktatrtóban lév? "lyukban", és az ajtó zsanérja fel?li részen is van csavar.

Chevrolet Sparkom van és az els? szélvéd?höz van feltéve a m?szerfal tetejére a  hangszórók és nem az ajtókban. Ha ajtóban lenne nem lenne vele gondom.
Bandesz

sebijoe

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2007 Május, 18, 20:57:32 pm »
Sziasztok!

Köszönöm

Bandesz

Chevrolet Sparkom van és az els? szélvéd?höz van feltéve a m?szerfal tetejére a  hangszórók és nem az ajtókban. Ha ajtóban lenne nem lenne vele gondom.

A hangszóró burkolatot kipattintod alatta van két db csavar és már kint is van.
 :okefigura:

Nem elérhető Bandesz

• **
  • Komárom
    • Profil megtekintése
Rádió csere
« Válasz #47 Dátum: 2007 Május, 20, 12:38:23 pm »
Sziasztok!

A Saprkban van gyárilag beszerelve egy cd-s rádió ezt szeretném kicserélni mp3-asra az mp3-ast már meg is vettem de a gyárit nem tudom hogy lehet kivenni az autóból. Tudna valaki ebben nekem segíteni hogy hogy tudom kiszedni?

Köszönöm

Bandesz
Bandesz

sebijoe

• Vendég
Re: Rádió csere
« Válasz #48 Dátum: 2007 Május, 21, 08:18:07 am »
Sziasztok!

A Saprkban van gyárilag beszerelve egy cd-s rádió ezt szeretném kicserélni mp3-asra az mp3-ast már meg is vettem de a gyárit nem tudom hogy lehet kivenni az autóból. Tudna valaki ebben nekem segíteni hogy hogy tudom kiszedni?

Köszönöm

Bandesz

A középkonzol burkoló keretét kell kipattintani, csak vigyázz el ne törd, vagy nehogy megsértsd a m?szerfalat, a rádió a gyári Blaupunkt van benne? Ha a az akkor az esetleg érdekelne!
 :okefigura:

Nem elérhető Bandesz

• **
  • Komárom
    • Profil megtekintése
Re: Rádió csere
« Válasz #49 Dátum: 2007 Május, 21, 15:53:29 pm »
Idézetet írta: "sebijoe"
Sziasztok!

Köszönöm

Bandesz

A középkonzol burkoló keretét kell kipattintani, csak vigyázz el ne törd, vagy nehogy megsértsd a m?szerfalat, a rádió a gyári Blaupunkt van benne? Ha a az akkor az esetleg érdekelne!

A gyári Blaupunkt cd-s rádiót nem terveztük eladni mert ha valami történik az új rádióval akkor azt visszateszem a régit ha tönkremegy  az új és  még veszek másikat bele.
Bandesz

holodoc

• Vendég
Spark
« Válasz #50 Dátum: 2007 Június, 03, 12:02:40 pm »
Üdv.

Itt az ideje, hogy 2500 gondtalan km után beszámoljak Sparkos tapasztalataimról.Az autót szüleim tanácsára vettem, nekik Matizka volt és 6 évig hiba nélkül szolgálta ?ket.A Spark kinézete alapból tetszett, f?leg a hátulja illetve a bels?, amin látszott mennyit fejl?dött a kisautó, az els? széria óta.Els?re picit szokatlan volt a nem túl sok lóer? hisz egy tdi fábiából ültem át.Mára tökéletesen megszoktam, csak eleinte nem értettem miért nem húz semmit a kocsi, aztán lassan leesett, hogy talán ezt a motort nem kéne 2000-nél elváltani, mivel 3000 után kezd feléledni.Az autó nagyon tetszik, csupán egyetlen apró pont lenne amin igazitanék, ez pedig még egy osztás az üléssinen.Sajna teljesen hátul van a szék, de még egy 3-4 cm jól jönne.Ha találok rá megoldást akkor tökéletes lesz.Igy is nagyon kényelmes, a hangszigetelés meglepett, gondoltam zajosabb lesz.Amit nagyon vártam az a fogysztás alakulása, mert eddig 4.5 volt a tdi-vel, amit gondoltam úgyse tudok elérni.Nos az els? tankolás után 5.7 jött ki, de a fórum olvasás után nem mérgel?dtem hisz még kell 5-6000 km és elvileg beáll.Nos azóta nemtom mi történt, de 4.6-4.7-re jön ki minden tankolásnál az átlag, ami nekem tökéletesen megfelel.Ha ez még csökken akkor igazán boldog leszek  :fogsor:
A kocsiról röviden:Spark Star, ezüstmetál, villanyablak, szervó, kulcsos kpzár, egy kis zene, és a többi ami alapból jár a kocsihoz.
Végül, örülök hogy a Chevy mellett döntöttem, és remélem sokáig boldog tulajdonosa lehetek.  :oke:

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Spark
« Válasz #51 Dátum: 2007 Június, 03, 15:38:07 pm »
Idézetet írta: "holodoc"
Üdv.

Itt az ideje, hogy 2500 gondtalan km után beszámoljak Sparkos tapasztalataimról.Az autót szüleim tanácsára vettem, nekik Matizka volt és 6 évig hiba nélkül szolgálta ?ket.A Spark kinézete alapból tetszett, f?leg a hátulja illetve a bels?, amin látszott mennyit fejl?dött a kisautó, az els? széria óta.Els?re picit szokatlan volt a nem túl sok lóer? hisz egy tdi fábiából ültem át.Mára tökéletesen megszoktam, csak eleinte nem értettem miért nem húz semmit a kocsi, aztán lassan leesett, hogy talán ezt a motort nem kéne 2000-nél elváltani, mivel 3000 után kezd feléledni.Az autó nagyon tetszik, csupán egyetlen apró pont lenne amin igazitanék, ez pedig még egy osztás az üléssinen.Sajna teljesen hátul van a szék, de még egy 3-4 cm jól jönne.Ha találok rá megoldást akkor tökéletes lesz.Igy is nagyon kényelmes, a hangszigetelés meglepett, gondoltam zajosabb lesz.Amit nagyon vártam az a fogysztás alakulása, mert eddig 4.5 volt a tdi-vel, amit gondoltam úgyse tudok elérni.Nos az els? tankolás után 5.7 jött ki, de a fórum olvasás után nem mérgel?dtem hisz még kell 5-6000 km és elvileg beáll.Nos azóta nemtom mi történt, de 4.6-4.7-re jön ki minden tankolásnál az átlag, ami nekem tökéletesen megfelel.Ha ez még csökken akkor igazán boldog leszek  :fogsor:
A kocsiról röviden:Spark Star, ezüstmetál, villanyablak, szervó, kulcsos kpzár, egy kis zene, és a többi ami alapból jár a kocsihoz.
Végül, örülök hogy a Chevy mellett döntöttem, és remélem sokáig boldog tulajdonosa lehetek.  :oke:

gratulálok a sparkhoz és sok balesetmentes km-t kívánok!
  • Tico:1999-2001, Matiz: 2002-2006, Nubira: 2004-2008, Tacuma: 2006-2010, Orlando: 2013-2016
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • R.I.P Nexia1.5 16V, Lacetti SW 1.6
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
Spark
« Válasz #52 Dátum: 2007 Június, 03, 19:18:53 pm »
Idézetet írta: "HFT"
Idézetet írta: "holodoc"
Üdv.

Itt az ideje, hogy 2500 gondtalan km után beszámoljak Sparkos tapasztalataimról.....Végül, örülök hogy a Chevy mellett döntöttem, és remélem sokáig boldog tulajdonosa lehetek.  :oke:

gratulálok a sparkhoz és sok balesetmentes km-t kívánok!
Én is hasonló jókat kívánok neked! ;-)  :integet:  :oke:

pirana

• Vendég
Spark
« Válasz #53 Dátum: 2008 Február, 15, 19:09:07 pm »
Sziasztok,

egyenl?re csak csöndes megfigyel? vagyok, mert csak kb. 2 hét múlva lesz meg a kis autóm (Spark star) így nem igazán bírom megosztani a tapasztalataimat (már autó ügyben :fogsor:  ) max. a jelenlegi közel 18 éves Szamarámról, de ez nem hiszem, hogy bárkit is érdekel :sir:
Azért arra ne számítsatok, hogy a mindenféle m?szaki-adatok taglalásánál füstölni fog a klaviatúra a kezem alatt, de azért majd igyekszem.
 :integet:  :integet:  :integet:

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
    • FB
Spark
« Válasz #54 Dátum: 2008 Február, 15, 19:11:51 pm »
Idézetet írta: "pirana"
Sziasztok,

egyenl?re csak csöndes megfigyel? vagyok, mert csak kb. 2 hét múlva lesz meg a kis autóm (Spark star) így nem igazán bírom megosztani a tapasztalataimat (már autó ügyben :fogsor:  ) max. a jelenlegi közel 18 éves Szamarámról, de ez nem hiszem, hogy bárkit is érdekel :sir:
Azért arra ne számítsatok, hogy a mindenféle m?szaki-adatok taglalásánál füstölni fog a klaviatúra a kezem alatt, de azért majd igyekszem.
 :integet:  :integet:  :integet:

szia, üdv a fórumon és grat az autóhoz.
nem vagy te valamilyen kapcsolatban vakond testvérrel?
  • Dunaharaszti
HFT

pirana

• Vendég
Spark
« Válasz #55 Dátum: 2008 Február, 15, 19:16:06 pm »
Hát ennyit az inkognitómról.... a jelenlegi felesége vagyok.

pirana

• Vendég
Spark
« Válasz #56 Dátum: 2008 Február, 15, 19:36:09 pm »
Hát még én! Az életben nem vezettem automata autót :-D

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Spark
« Válasz #57 Dátum: 2008 Február, 15, 20:06:07 pm »
Hát még én! Az életben nem vezettem automata autót :-D
Én egy Citroen-t nagyon klassz volt. Egy bajom volt vele, hogy ha lejt?s volt a keresztez?dés érdemes parkoló állásba tenni, ilyenkor nem a fékek fogják meg a kocsit, hanem egy rögzít?, és sokszor volt, hogy még megállás el?tt beraktam, aztán hallottam a kosztatást, míg meg nem állt az autó. De tényleg jó, mert induláskor nyomod a gázt (mert nincs a féken a lábad), berántod D-be (drive) és egyb?l kil?sz!
Moci ezres vagy nyóccázas lesz?
  • Kaposvár

pirana

• Vendég
Spark
« Válasz #58 Dátum: 2008 Február, 16, 07:38:33 am »
A Lacetti automata, szóval az egyetlen, aki jól járt, az Vakond, nem kell hozzászoknia az újdonsághoz :-D  
Igen 0.8-as, nekem arra, hogy az oviig "elszáguldjak" meg a melóhelyre, arra tökéletes, autópályát valószín?leg az életben nem fogunk látni (már az autókám meg én)... arra ott a Lacetti.

Nem elérhető zsolt160

• "A" volt Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Spark
« Válasz #59 Dátum: 2008 Február, 16, 10:36:05 am »
A Lacetti automata, szóval az egyetlen, aki jól járt, az Vakond, nem kell hozzászoknia az újdonsághoz :-D  
Igen 0.8-as, nekem arra, hogy az oviig "elszáguldjak" meg a melóhelyre, arra tökéletes, autópályát valószín?leg az életben nem fogunk látni (már az autókám meg én)... arra ott a Lacetti.
Az nem baj, de amint látom te eléggé aktívan leszel (remélem) a fórumon, így n?i szemmel is látjuk miért is jó a Matiz, pardon... a Spark! :hehehe:
  • Kaposvár