Szerző Téma: Fogyasztási adatok, tapasztalatok  (Megtekintve 73299 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Nem: Férfi
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
Re: Fogyasztási adatok, tapasztalatok
« Válasz #360 Dátum: 2010 Március, 16, 17:19:47 pm »
Nem sokat járok a kocsival, így a fogyasztásom is igen magas, fõleg ugye télen. 1.4 16V város télen/nyáron 11l/8-9l, Hosszútávon klímával (25Co) 130 km tempó mellett 6-7 l! Ez szerintem egy ilyen köbcentis kocsinak ilyen súly mellet elfogadható, és aki ettõl eltérõt ír (volt 5l fogyi is írva a neten) az nem vaja be az igazat. Nekem a Matiz II-em evett városba 7l-t és az csak 800cm3-es, az Matiz I városba az evett 5.5-6l-t!!!! (régi szép idõk)
  • Már csak Simson-al nyomulok! De azzal nagyon!
  • Kaposvár

ggaben

• Vendég
« Válasz #361 Dátum: 2010 Április, 29, 20:33:40 pm »
Sziasztok

Ma volt alkalmam egy Komló-Midszent-Komló kör alkalmával hosszabb távra kivinni a kis Kalózom.Az elõtt városban való pár napos járkálasommal együtt így sikerült 563 km-t 2 nap alatt belegyûrnöm a gépbe.Osztottam szoroztam és 6,8 Literre jött így ki a fogyi,úgy hogy a tele tankban 12L E85 is jelen volt.Végig 3 személyel haladtam úgy hogy ahol engedte az út ott 110-120 ahol nem ott 90-100-as tempó,városban amit megkívánt a forgalom.

1.4 16V

Üdv
Gaben

ggaben

• Vendég
« Válasz #362 Dátum: 2010 Május, 11, 11:41:27 am »
Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy az 1.4 16v Kalosokban van-e üzemanyag szint jelzõlámpa, olyan ami világít ha kevés benne a nyál.? Ennek a müszerfal tetetén az óránál vannak a visszajelzõi.
Ha van akkor kürülbelül hány liter lehet a tankban amikor el kezd villogni?
Válaszokat elõre is köszi.

Üdv
Gaben

Nem elérhető sebike

• Service Man
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
    • sn-car
« Válasz #363 Dátum: 2010 Május, 15, 20:11:28 pm »
Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy az 1.4 16v Kalosokban van-e üzemanyag szint jelzõlámpa, olyan ami világít ha kevés benne a nyál.? Ennek a müszerfal tetetén az óránál vannak a visszajelzõi.
Ha van akkor kürülbelül hány liter lehet a tankban amikor el kezd villogni?
Válaszokat elõre is köszi.

Üdv
Gaben

van kb 5-7 liter
  • Chevrolet Nubira SW Platunum 2.0 D Aut
  • Kaposvár
15 évig VOLT márkaszervizes, KAPOSVÁR
70/4334431
www.sn-car.hu

Nem elérhető zsolt160

• "A" Mozigépész!
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Alelnök
    • Profil megtekintése
    • Ősrégi oldalam!
« Válasz #364 Dátum: 2010 Május, 15, 21:27:36 pm »
A 14 számmal jelölt helyen fog világítani, már ha jó benne az égõ! :fetreng:
  • Már csak Simson-al nyomulok! De azzal nagyon!
  • Kaposvár

Nem elérhető Lacee

• Már ült Daewoo-ban
  • Im
    • Profil megtekintése
« Válasz #365 Dátum: 2010 Július, 18, 15:19:12 pm »
  • Daewoo Kalos 1.4S 8v / LPG, Flexifuel / 2004.02.
  • Ágfalva-Sopron, Ágfalva-Szombathely, Ágfalva-Tiszabezdéd
No AC No AIRBAG No PROBLEM!

Nem elérhető Viper

• Daewoo-Chevy God!
  • Nexia1.5 16V(96')by H&H
    • Profil megtekintése
    • http://vipernexia.uw.hu/
« Válasz #366 Dátum: 2010 Július, 18, 15:57:01 pm »
Errõl mi a véleményetek?

http://www.greentech.hu/index.php?cPath=1&gclid=CM2czJuR9aICFQlgZwodlDar7A
hát elég nagy parasztvakítás lehet ez is :igaz:
aszongya hogy:
"A beszerelést követõ 8-10 lóerõs nyereség mellett mérhetõen 10-15%-al csökken a motorzaj, 50%-al csökken a motor károsanyag kibocsájtása és nem utolsó sorban maximálisan 17% üzemanyag megtakarítás érhetõ el ennek az eljárásnak az alkalmazásával"
mindenesetre érdekes :gondolkodik:
ha netán valaki venne ilyet, akkor kíváncsi lennék mit tud :szetvert:
  • Nexia 1.5 16V (96') by H&H Design
  • Budapest

josh

• Vendég
« Válasz #367 Dátum: 2010 Július, 18, 22:54:53 pm »
Errõl mi a véleményetek?

http://www.greentech.hu/index.php?cPath=1&gclid=CM2czJuR9aICFQlgZwodlDar7A
hát elég nagy parasztvakítás lehet ez is :igaz:
aszongya hogy:
"A beszerelést követõ 8-10 lóerõs nyereség mellett mérhetõen 10-15%-al csökken a motorzaj, 50%-al csökken a motor károsanyag kibocsájtása és nem utolsó sorban maximálisan 17% üzemanyag megtakarítás érhetõ el ennek az eljárásnak az alkalmazásával"
mindenesetre érdekes :gondolkodik:
ha netán valaki venne ilyet, akkor kíváncsi lennék mit tud :szetvert:

Ehhez a car saveup cucchoz van hasonlóm. Supertech a neve. Érdekes, mert mikor rossz volt a lambdaszonda valóban segített. Nem tudom hogyan, de az elsõ 2 tank üzemanyagnál kevesebbet fogyasztott. Szonda csere után semmit se tapasztaltam. Annyit evett, mint elõtte.

Nem elérhető moongee

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #368 Dátum: 2010 Július, 19, 07:29:59 am »
A Discoveryn, az Állítólag egyik részében kipróbáltak néhány ,üzemanyag megtakarító készüléket. Ez, az üzemanyag fogyasztás csökkentõ mágnes, köztük volt. Nem pont ez, de az elve ugyanez volt. A lényeg a lényeg, semmivel sem fogyasztott kevesebbet.
  • Kalos 1.4 8v
  • Budapest

Nem elérhető moongee

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Fogyasztási adatok, tapasztalatok
« Válasz #369 Dátum: 2010 Augusztus, 15, 21:05:59 pm »
Sziasztok!
Részemrõl elõször és utoljára fogyasztási adat. Sznunival értek egyet, nem igazán érdekel a fogyasztás, mert a kocsi jó, megy, amire nekem kell tökéletesen megfelel. Tehát 2 felnõtt, 1 gyerek + csomagok 368,9 km  26,71 l benzinnel. Átlag 7,24 l. Ebbõl 300 km autópálya, szabályok betartásával (szokásos 130-nál 3500 pörög a motor  :oke:) , a maradék, dugó lépésben és rövid menetek amikor a motor fel sem melegszik. A benzin kagylós. Valószínûleg télen full városi használatban több lesz, de mint írtam nem érdekel.
  • Kalos 1.4 8v
  • Budapest

Nem elérhető Lacee

• Már ült Daewoo-ban
  • Im
    • Profil megtekintése
« Válasz #370 Dátum: 2010 Augusztus, 31, 15:49:44 pm »
Kíváncsiságból nagyon odafigyelve mértem  most a fogyasztást (Kalos1.4 S) 15km-s szakaszon:

Tiszta Benzinnel 7.5l /100Km
15l Benzin és  25l Etanollal (átalakító nélkül) pedig 8.5l /100Km

Ha nagyon babán bánok a gíppel  :medium-smiley-032:

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
  • Chevrolet Orlando 1.8 LT Plus
    • Profil megtekintése
« Válasz #371 Dátum: 2010 Augusztus, 31, 15:58:41 pm »
Kíváncsiságból nagyon odafigyelve mértem  most a fogyasztást (Kalos1.4 S) 15km-s szakaszon:

Hogyan mértél 15 km-en?
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető HFT

• Klubtag
  • Globális moderátor
  • Daewoo-Chevy Angel!
  • Globális moderátor
    • Profil megtekintése
« Válasz #372 Dátum: 2010 Augusztus, 31, 15:59:38 pm »

Hogyan mértél 15 km-en?

ilyen rövid távon nem lehet pontosan mérni szerintem.
  • Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Renault Megane III GT 1.4 TCe Dinamique
  • Dunaharaszti
HFT

Nem elérhető DT

• Daewoo-Chevy Angel!
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #373 Dátum: 2010 Augusztus, 31, 16:07:02 pm »

Hogyan mértél 15 km-en?

Azért kérdeztem, hátha van valami új módszer, mert 42 év és kb. 1 millió km alatt ilyennel  még nem találkoztam. Szerintem ez az eredmény sacc per kábé pontosságú. Még a gyári fedélzeti computerek (fogy.mérõk) sem adnak megbízható adatot ekkora távon. Pontosabban adnak, de az csak arra a 15 km-re vonatkozik, nem pedig 100 km-re. De, ez már sokszor lerágozz csont.
  • Budapest
A szivem másik csücske: Daewoo Tacuma 1.6 SX AC ABS (2003)

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #374 Dátum: 2010 Augusztus, 31, 19:21:20 pm »

Hogyan mértél 15 km-en?

Azért kérdeztem, hátha van valami új módszer, mert 42 év és kb. 1 millió km alatt ilyennel  még nem találkoztam. Szerintem ez az eredmény sacc per kábé pontosságú. Még a gyári fedélzeti computerek (fogy.mérõk) sem adnak megbízható adatot ekkora távon. Pontosabban adnak, de az csak arra a 15 km-re vonatkozik, nem pedig 100 km-re. De, ez már sokszor lerágozz csont.
Ez olyan, mint a digitális multiméter.

Tájékoztató jellegû mérésre szolgál. :rohog: :szetvert:

Telitanktól telitankig lehetne valamelyest pontosan mérni.  :oke:
  • Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG
  • Tatabánya - Esztergom - Csolnok - Gyõr
2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető Lacee

• Már ült Daewoo-ban
  • Im
    • Profil megtekintése
« Válasz #375 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 19:15:46 pm »

Hogyan mértél 15 km-en?

pontosítok: 15km-s szakaszon használom az autót nap mint nap, és így  futva 100km- ként fogyaszt ennyit az ótó :medium-smiley-032:

Nem elérhető georgio74

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #376 Dátum: 2010 November, 26, 23:02:09 pm »
Ha már van ilyen topic, leírnám a fogyasztási adataimat egy Chevrolet Aveo 1,4/16V Elite sedan típusú gépkocsira vetítve.
Az elsõ adat egy sima E95 teletankolás és viszonylag üresre járatott tankra érvényes, a másik ugyanez csak fele-fele E85/E95 -re.
Hát igen érdekes lett a tankolás eredménye.
Levezetem.
A múltkor kiszámoltam, hogy 454,3 km-t mentem, és tankoltam 36,40 L.  tiszta benzint.
Így az egyenlet szerint : tankolt benzin mennyiség / megtett út x 100 = 8,01 L fogyasztás jön ki.
Namost.
Legutóbb közel fele fele arányban tankoltam bio-etanolt és sima 95-ös benzint.
Most mentem 382 km-t, és tankoltam 15,02 L. bio-etanolt és 20,21 L. sima benzint. (ez az arány nem mérvadó, csak az összesített liter számít)
Ezeket összeadva kijön 35,23 L  a 382 km-re, így a vegyes fogyasztásom 100-on = 9,22 L.
Hogy egyszerûbb legyen mindkét esetben ugyanazzal a benzin árral számoltam, hiába emelték idõ közben.
A CSAK BENZIN-es esetben 100 km 2770,65 Ft-ra jön ki. ( 8,01 L. x 345,90 Ft = 2770,65 Ft)
A VEGYES TANKOLÁS esetén kettéosztottam a 9,22 L. fogyasztást, így kijön, hogy 100 Km-en elhasználtam 4,61 L. sima benzint és 4,61 L. bio-etanolt.
4,61 L. benzin = 1594,59 Ft
4,61 L. bio-etanol = 1175,08 Ft ( a bio-etanol most 254,90 Ft/L.)
Ez összesen = 2769,67 Ft / 100 Km.
Tehát ha ezt az 1 (!!!) Ft-ot nem vesszük figyelembe akkor mondhatjuk, hogy NORMÁL 95-ÖS BENZIN ESETÉN  minkét tankolási módszernél azonos a 100 km -re vetített összeg.
Ezek az adatok normál 95 benzin esetében érvényesek,városi forgalomban, aki adalékos 95 tankol annak átbillen a mérleg nyelve a bio etanol felé.
Ezen adatok birtokában most már tudom, hogy mindig felesbe fogok tankolni, hisz jót tesz az autónak és jót tesz a környezetnek.
És ha jobban elterjednek a bio-etanol kutak át is fogom alakíttatni a rendszert, pláne hogy most tudtam meg, hogy az nem azt jelenti, hogy többet nem járhatok benzinnel.

• Chevrolet Aveo 1,4/16V Elite
  • Óbuda

josh

• Vendég
« Válasz #377 Dátum: 2010 November, 26, 23:11:20 pm »
Ha már van ilyen topic, leírnám a fogyasztási adataimat egy Chevrolet Aveo 1,4/16V Elite sedan típusú gépkocsira vetítve.
Az elsõ adat egy sima E95 teletankolás és viszonylag üresre járatott tankra érvényes, a másik ugyanez csak fele-fele E85/E95 -re.
Hát igen érdekes lett a tankolás eredménye.
Levezetem.
A múltkor kiszámoltam, hogy 454,3 km-t mentem, és tankoltam 36,40 L.  tiszta benzint.
Így az egyenlet szerint : tankolt benzin mennyiség / megtett út x 100 = 8,01 L fogyasztás jön ki.
Namost.
Legutóbb közel fele fele arányban tankoltam bio-etanolt és sima 95-ös benzint.
Most mentem 382 km-t, és tankoltam 15,02 L. bio-etanolt és 20,21 L. sima benzint. (ez az arány nem mérvadó, csak az összesített liter számít)
Ezeket összeadva kijön 35,23 L  a 382 km-re, így a vegyes fogyasztásom 100-on = 9,22 L.
Hogy egyszerûbb legyen mindkét esetben ugyanazzal a benzin árral számoltam, hiába emelték idõ közben.
A CSAK BENZIN-es esetben 100 km 2770,65 Ft-ra jön ki. ( 8,01 L. x 345,90 Ft = 2770,65 Ft)
A VEGYES TANKOLÁS esetén kettéosztottam a 9,22 L. fogyasztást, így kijön, hogy 100 Km-en elhasználtam 4,61 L. sima benzint és 4,61 L. bio-etanolt.
4,61 L. benzin = 1594,59 Ft
4,61 L. bio-etanol = 1175,08 Ft ( a bio-etanol most 254,90 Ft/L.)
Ez összesen = 2769,67 Ft / 100 Km.
Tehát ha ezt az 1 (!!!) Ft-ot nem vesszük figyelembe akkor mondhatjuk, hogy NORMÁL 95-ÖS BENZIN ESETÉN  minkét tankolási módszernél azonos a 100 km -re vetített összeg.
Ezek az adatok normál 95 benzin esetében érvényesek,városi forgalomban, aki adalékos 95 tankol annak átbillen a mérleg nyelve a bio etanol felé.
Ezen adatok birtokában most már tudom, hogy mindig felesbe fogok tankolni, hisz jót tesz az autónak és jót tesz a környezetnek.
És ha jobban elterjednek a bio-etanol kutak át is fogom alakíttatni a rendszert, pláne hogy most tudtam meg, hogy az nem azt jelenti, hogy többet nem járhatok benzinnel.

A képlet ott nem stimmel, hogy 50-50%-ba számoltál fogyasztást, és a keveréked nem volt 50-50%-os.
Ki kellene számolnod mennyi benzin maradt a tankba, hozzáadni mennyi benzint tankoltál rá.
Utána lehetne számolni a keverék arány tudatába, hogy mennyi E85 fogyott. A másik nem bekalkulált dolog az idõjárás alakulása, ugyanis hideg idõbe ugye meghosszabbodik a bemelegítési ciklus, ilyesmi. Ez pedig fogasztásba nem keveset szokott dobni sajnos.

UI: egyébként szerintem is megéri E85-el járni, még akkor is, ha nem pénzbe valósul meg a "jól járás"

Nem elérhető georgio74

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #378 Dátum: 2010 November, 26, 23:34:36 pm »
Amire írtad, hogy nem 50-50 %-ban tankoltam az nem a fogyasztás kiszámítására szolgáló tankolás volt.
Az volt a RÁTANKOLÁS az elfogyasztott fele-fele tankra, azért írtam, hogy ott csak a liter számít nem az arány.
Csak a pontosság kedvéért írtam le részletesen mit tankoltam utána, azt is írhattam volna hogy 35,23 L benzint tankoltam rá, kár volt részleteznem, csak bezavart.
Amúgy meg nem értem miért számít a megmaradt benzin mennyisége, hisz az elhasznált üzemanyagot osztottam a megtett úttal.
Tény ,hogy teletankolni sokféleképpen lehet, de én direkt ugyanúgy nyomtam a pisztolyt , a második kattanásig.
Biztos így sem pontos, de azért ezek már tényleg csak tizedek.
Szõrözni meg tényleg lehet az idõjáráson , stb, de ezek az adatok úgy születtek, hogy ugyanazon az útszakaszon jártam, ugyanazzal a stílusú vezetéssel, ugyanazon idõjárási viszonyok között kb 2 hét eltéréssel.
  • Chevrolet Aveo 1,4/16V Elite
  • Óbuda

josh

• Vendég
« Válasz #379 Dátum: 2010 November, 26, 23:47:56 pm »
Amire írtad, hogy nem 50-50 %-ban tankoltam az nem a fogyasztás kiszámítására szolgáló tankolás volt.
Az volt a RÁTANKOLÁS az elfogyasztott fele-fele tankra, azért írtam, hogy ott csak a liter számít nem az arány.
Csak a pontosság kedvéért írtam le részletesen mit tankoltam utána, azt is írhattam volna hogy 35,23 L benzint tankoltam rá, kár volt részleteznem, csak bezavart.
Amúgy meg nem értem miért számít a megmaradt benzin mennyisége, hisz az elhasznált üzemanyagot osztottam a megtett úttal.
Tény ,hogy teletankolni sokféleképpen lehet, de én direkt ugyanúgy nyomtam a pisztolyt , a második kattanásig.
Biztos így sem pontos, de azért ezek már tényleg csak tizedek.
Szõrözni meg tényleg lehet az idõjáráson , stb, de ezek az adatok úgy születtek, hogy ugyanazon az útszakaszon jártam, ugyanazzal a stílusú vezetéssel, ugyanazon idõjárási viszonyok között kb 2 hét eltéréssel.

Azért fontos, mert amit tankoltál nem rétegzõdik be, hanem összekeveredik. így ha marad 10liter benzined a tankba, arra rátankolsz 20 liter benzint és 15 liter E85-öt, akkor 33,3% E85 és 66,6% benzin lesz benne. Ha a fogyasztásod ezután 8 liter, akkor az összetétele nem 4 liter E85 és 4liter benzin lesz, hanem 5,3liter benzin és 2,7liter E85.
Árakat pedig csak úgy lehet számolni, ha pontosan tudod a keverék arányt.
Ezen felül az írásod nekem nem egyértelmû mert E95 nincs, ez benzin akar lenni vagy E85 csak elgépelted?