Szerző Téma: Lanos Tuning  (Megtekintve 262462 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

josh

• Vendég
Re:Lanos Tuning
« Válasz #2600 Dátum: 2009 Október, 06, 23:33:20 pm »
Üdv!

Nekem tudnátok abban segíteni, hogy hol lehet beszerezni üvegszál paplant vagy üvegszál szövetet?? Én akárhogy keresek a neten... Mindig valami más jön be.. De nem az amit én akarok...

A kocsiba akarok hangszórót az elsõ ajtóra és muszáj kiemelni, mert nem fér bele a gyári helyre, bele akad az ablak mikor le engedem, de ha ki emelem akkor az ajtó borítást nem tudom a helyére rakni...  és ha már vágom az ajtó borítást, akkor valami normális módon szeretném véghez vinni az átalakítást.... Mûgyantát már találtam, de ezt a szövetet sehol.

Ha valaki dolgozott már ilyennel, akkor segítsen, hogy hol keressem. Valami spéci boltban vagy esetleg tüzép?

Elõre is köszi mindenkinek...

Novia Kft  web: http://www.novia.hu/ (1149 Budapest Nagy Lajos király útja 108, úgy emlékszem az Egressy után van balra, ha az M3 felé mész a Nagy Lajoson) vagy Alvinplast Kft Budaörsön Gyár u. 2 web : http://www.alvin-plast.hu/ (ennek az oldalnak nagyon jó a fórumja - Vegyész nick-el válaszol az ottani vegyészmérnök a kérdésekre).
Én a Noviánál jártam. Azt mondták felesleges Epoxy gyantára költeni, elég a poliészter gyanta (fedni kell a felületet mert UV érzékenyek a gyanták egy-két kivétellel) és hozzá az üveg paplan vagy fátyol (az epoxyhoz szövet kell mindenképpen!!!). Aztán kell formaleválasztó (2kg-os volt csak nekik akkor, ez kb életem végéig elég lesz). Poliésztergyantát érdemes 3 vagy 5kg-osat venni. Nem árt fémhenger (buborékok kidolgozása). A gyantát oldja az aceton ami baromi drága, érdemesebb mindent eldobhatóra tervezni (ecsetek, kesztyûk) és venni nitrohigítót (ez is oldja csak nem annyira a henger mosásához). A keverési arány az szent és sérthetetlen (térhálósító + gyanta).
Fontos hogy csak baromi jól szellõzõ helységben kell csinálni, mert komoly baja lehet az embernek tõle és 2 kesztyût nem árt felvenni (alulra gumikesztyû felülre vékonyabb munkáskesztyû). Csiszolásnál maszk és szemüveg és zárt ruházat, mert a por is szúr. Ajánlom a 300g/m2 paplant jól lehet vele dolgozni, rétegenként kb 0,3-0,4mm vastagságú lesz a kész termék. Ha akarsz vehetsz alapba szinezõt is hozzá.

Egyébként a munka nem ott kezdõdik, hogy sablont csinálsz, meg megcsinálod az üvegszál formát, hanem a csiszolásnál. Érdemes a külsõ sablont szépre megcsinálni (és jól rádolgozni az elsõ réteget, ne legyen benne buborék stb)!

Ha kérdés van szívesen segítek.

josh

• Vendég
« Válasz #2601 Dátum: 2009 Október, 07, 00:01:15 am »
Már szinte mindent elolvastam arról, hogy miként kell megcsinálni (persze csak értelmes munkákat), de az alapanyagot sehol se nagyon írták, hogy mi is kell konkrétan...

Végülis én úgy gondoltam el... Hogy rá építeném az ajtóra... Öcsém asztalos, fából megcsinálja nekem a kiemelést meg a formát hogy miként álljon a hangszóró... Csak azt akarom elérni, hogy ne nagyon üssön el az ajtó többi részétõl. A formát oda rögzíteni a burkolatra és azt bevonni valami anyaggal és hozzá csiszolni az ajtóburkolathoz és lefesteném...

Meg lehet ezt oldani?

Egy ACR Stúdió - debreceni hifi stúdió - csinált ilyet egy vw caddy-be (Caddy). Azt meg is tudod csinálni, csak arra figyelj, ha elöl nem elektromos ablakod van, hogy eléggé közel van a hangszóró. Láttam már olyat, hogy utólag meghajlították a tekerõkart kifelé, hogy elférjen a hangszórótól!
« Utoljára szerkesztve: 2009 Október, 07, 16:00:49 pm írta Viper »

josh

• Vendég
« Válasz #2602 Dátum: 2009 Október, 08, 09:23:58 am »
Csak nekem  a burkolatra lenne építve, mintha gyári lenne.

Ilyenhez akkor mi célszerûbb? Melyik gyantát javaslod, vagy inkább ezt már beszéljem meg a novia-ban?

A mûanyagokra nem köt rá egyik gyanta sem, idõvel a sok rezgés miatt leválik. Vagy próbáld meg felcsavarozni hátulról és bevonni az egészet kárpittal, vagy valami durva ragasztóval (pl szélvédõ ragasztóval) felragasztani és kikittelni epoxys kittel, esetleg az egész kárpitot egybefogni -a kiemelõ kerettel együtt- egy 90g/m2 üvegfátyollal.

És belsõ melóhoz pláne jobb a poliészter gyanta (olcsóbb, nem fog uv-t, ütést kapni).

Egyébként amiben nem vagy biztos, nyugodtan kérdezd meg a noviában, nagyon segítõkészek - én vagy 1,5 óráig voltam náluk.
Jah és 3kg-os csomag gyanta elég, de kezdj el már most csavaros tetejû üvegbõl készült üvegeket félre tenni. Ugyanis mûanyag edénybe adják, de a sztirol (erõsen mérgezõ, ez segít térhálósodni) a mûanyag edény falán keresztül diffundál és egy idõ után dobhatod ki a gyantát. Szóval egybõl át kell önteni az üvegekbe.

Futee

• Vendég
« Válasz #2603 Dátum: 2009 Október, 08, 22:01:24 pm »
Josh!

Egyeztessünk valahogy valamikor idõpontot a küszöbök miatt. :igaz:
Nincs elfelejtve, de idõm se sok van....este 7-ig fixen melózok. Illetve megnézném hogy hogy állna a kocsin egyáltalán a küszöböcske  :taps: :taps:

Köszi!

Futee

josh

• Vendég
« Válasz #2604 Dátum: 2009 Október, 08, 22:58:11 pm »
A mûanyagokra nem köt rá egyik gyanta sem, idõvel a sok rezgés miatt leválik. Vagy próbáld meg felcsavarozni hátulról és bevonni az egészet kárpittal, vagy valami durva ragasztóval (pl szélvédõ ragasztóval) felragasztani és kikittelni epoxys kittel, esetleg az egész kárpitot egybefogni -a kiemelõ kerettel együtt- egy 90g/m2 üvegfátyollal.

És belsõ melóhoz pláne jobb a poliészter gyanta (olcsóbb, nem fog uv-t, ütést kapni).

Egyébként amiben nem vagy biztos, nyugodtan kérdezd meg a noviában, nagyon segítõkészek - én vagy 1,5 óráig voltam náluk.
Jah és 3kg-os csomag gyanta elég, de kezdj el már most csavaros tetejû üvegbõl készült üvegeket félre tenni. Ugyanis mûanyag edénybe adják, de a sztirol (erõsen mérgezõ, ez segít térhálósodni) a mûanyag edény falán keresztül diffundál és egy idõ után dobhatod ki a gyantát. Szóval egybõl át kell önteni az üvegekbe.

Úgy lesz ahogy Te is mondtad... jobban át néztem az ajtó borítást.. egyébként is kittelni kellett volna sokat, mivel a régi ajtó borítás nagyon karcos... Teljesen be vonom... Úgyis akartam mást is alakítani rajta... Így egy csapásra több mindent megoldok.. :D

Csak félek már csak tavasszal lesz belõle vmi...  Nincs olyan hely, ahol meleg is van.. pára mentes levegõ és jól szellõzõ hely...

Addig viszont csinálok próbákat vagy marad a kárpitozásos megoldás...

Egy másik kérdés... mûszerfal leoperálás nélkül hozzá lehet férni a km órához? Valószínû kiégett benne az izzó és ha már cserélni kell, akkor azt is megtuningolnám kicsit...

Igen. Rádió körüli keret ki, fûtéskonzol ki, ott van 2 csavar kormány körüli felsõ burkolat le (a mûszerfal elõtti burkolatnál felül is van 2 csavar). Bal elsõ ajtó kinyit, mûszerfal oldalába a szerelõ ajtó kinyit, fényszóró magasságállító kinyom hátulról alatta a 2 csavart kicsavarod. ezután az egész mûanyag elemet elõre el tudod venni, majd 4db csavar fogja a mûszeregységet. kicsit kihúzod elõre megbillented, ekkor ki lehet oldani az elektromos csatikat. Utána a mûszeregység egészbe kivehetõ DE ha airbag-es az autó akkor ne rakd mûszeregység nélkül gyújtásra, mert mehetsz hibakódot töröltetni.

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
  • Segített: +8/-0
  • Nem: Férfi
  • Daewoo Lanos 1.6 SX "97" Dombóvár
    • Profil megtekintése
« Válasz #2605 Dátum: 2009 Október, 11, 16:57:35 pm »
Amennyiben fehér oldal irányjelzõt  szeretnék, akkor komplettet kell venni, vagy elég csak fehér burát.
A Lacetti oldal irányjelzõje kompatibilis a Lanossal, ha jól olvastam itt, az egyik korábbi hozzászólásban. Milyen árban van?

Cacadú

• Vendég
« Válasz #2606 Dátum: 2009 Október, 11, 17:04:34 pm »
Amennyiben fehér oldal irányjelzõt  szeretnék, akkor komplettet kell venni, vagy elég csak fehér burát.
A Lacetti oldal irányjelzõje kompatibilis a Lanossal, ha jól olvastam itt, az egyik korábbi hozzászólásban. Milyen árban van?

Én komplett vettem meg kb. 1000 ft volt.De hangyányit kellett lereszelnem az oldalából mert kicsit kiált,nem feküdt fel teljesen. :oke:

Nem elérhető whiteg

• Daewoo Maister!
  • Segített: +8/-0
  • Daewoo Lanos 1.6 SX "97" Dombóvár
    • Profil megtekintése
« Válasz #2607 Dátum: 2009 Október, 11, 17:18:02 pm »

Én komplett vettem meg kb. 1000 ft volt.De hangyányit kellett lereszelnem az oldalából mert kicsit kiált,nem feküdt fel teljesen. :oke:
Ok!  :oke: :ima:

Gregoar

• Vendég
« Válasz #2608 Dátum: 2009 Október, 25, 14:54:28 pm »
Üdv,

Szeretnék fóliát az autóra, de azt hallottam, hogy idén volt egy jogszabályváltoztatás, amirõl egy 3M fóliát forgalmazó cég nem tud (!!!!) Meg tudná mondani valaki, hogy mi a most érvényben lévõ, vagy hol lehetne ennek utána nézni? Én nem találtam...
Ugyanis nem vágyom nagyon sötét üvegekre, viszont baromi szimpi a biztonsági oldala, meg az UV szûrés. Meg azt mondták a fóliások, hogy egy hõvédõs 3M fóliával 5-8 fokot lehet "fogni" napsütésben.
Van valakinek ebben tapasztalata?

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Segített: +140/-2
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #2609 Dátum: 2009 Október, 25, 14:57:48 pm »
Üdv,

Szeretnék fóliát az autóra, de azt hallottam, hogy idén volt egy jogszabályváltoztatás, amirõl egy 3M fóliát forgalmazó cég nem tud (!!!!) Meg tudná mondani valaki, hogy mi a most érvényben lévõ, vagy hol lehetne ennek utána nézni? Én nem találtam...
Ugyanis nem vágyom nagyon sötét üvegekre, viszont baromi szimpi a biztonsági oldala, meg az UV szûrés. Meg azt mondták a fóliások, hogy egy hõvédõs 3M fóliával 5-8 fokot lehet "fogni" napsütésben.
Nekem H jelû fólia van fent a kocsin, "B" oszloptól hátrafele. Baromi jó, és valóban sokat fog. Fõleg, hogy a gyerekek nem égnek meg.
Akármilyen is a szabályváltoztatás, H jelû fólia felrakható.
De, azért utánanézek, mi változott, és mi az aktuális szabályozás. :oke:
  • Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG
  • Tatabánya - Esztergom - Csolnok - Gyõr
2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Nem elérhető Yeti

• Klubtag
  • Adminisztrátor
  • Daewoo-Chevy God!
  • Segített: +140/-2
  • Tscholnok
    • Profil megtekintése
    • Yeti és a Daewoo :)
« Válasz #2610 Dátum: 2009 Október, 25, 15:04:34 pm »
Üdv,

Nekem H jelû fólia van fent a kocsin, "B" oszloptól hátrafele. Baromi jó, és valóban sokat fog. Fõleg, hogy a gyerekek nem égnek meg.
Íme a legfrisebb Tuning szabályozás az NKH részérõl!
  • Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG
  • Tatabánya - Esztergom - Csolnok - Gyõr
2005 Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 16v Elite AC LPG + Radar
Ex 2002 Daewoo Lanos Sedan 1349ccm 275.000 Km

www.lacettiklub.hu

Gregoar

• Vendég
« Válasz #2611 Dátum: 2009 Október, 25, 23:06:46 pm »
Üdv,

Íme a legfrisebb Tuning szabályozás az NKH részérõl!

Ez az, amit kerestem köszönöm!  :oke:
Nekem is gyerkõc miatt kell, mert bár még csak 2 éves, de sokat panaszkodik...

Nem elérhető keyol

• Látott már Daewoo-t
  • Segített: +1/-0
    • Profil megtekintése
« Válasz #2612 Dátum: 2009 November, 10, 20:54:53 pm »
Sziasztok.A mûszerfalat kékre akarom megvilágítani.Szerintetek mit tegyek a gyári izzók helyére,kék ledet vagy kék izzót?Köszi

Nem elérhető mahart48

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2613 Dátum: 2009 November, 10, 21:24:28 pm »
  Helló
Nekem kék ledek vannak(8db)és nem tökéletes.Ezek szúró fényt adnak ami nem elõnyös.
Ezért nem világítja meg egyenletesen.
Ha izzót teszel jobban jársz és nem kell furkálnod sem.

Nem elérhető Sztaki

• Sztaki
  • Daewoo rajongó
  • Segített: +12/-0
  • Lanos 1.5i 8V SE (98) + Lanos 1.6 16V SX (2000)
    • Profil megtekintése
« Válasz #2614 Dátum: 2009 November, 10, 21:32:00 pm »
Sziasztok.A mûszerfalat kékre akarom megvilágítani.Szerintetek mit tegyek a gyári izzók helyére,kék ledet vagy kék izzót?Köszi
Ha lehet anyagában (üvegében) színezett izzót és akkor tartós marad.
  • Lanos 1.5i 8V SE (98) + Lanos 1.6 16V SX (2000)
  • Székesfehérvár, Békéscsaba, Bp.
"... nincs olyan gép, ami gyorsabban jár a gépeket pusztító gondolatnál és
nincs olyan gép, ami gyorsabban jár a gépeket romboló mozdulatnál ...."

Nem elérhető keyol

• Látott már Daewoo-t
    • Profil megtekintése
« Válasz #2615 Dátum: 2009 November, 10, 21:33:16 pm »
  Helló
Nekem kék ledek vannak(8db)és nem tökéletes.Ezek szúró fényt adnak ami nem elõnyös.

Én úgy tudom,hogy már vannak szórt fényû ledek is ..

Nem elérhető kila00

• Daewoo a mindene
  • Segített: +37/-0
  • E85 70-75% ; Lpg
    • Profil megtekintése
    • kila00 fotoalbum
« Válasz #2616 Dátum: 2009 November, 11, 08:57:43 am »
  Helló

Én úgy tudom,hogy már vannak szórt fényû ledek is ..
Azzal sem éred el a kívánt hatást! Sok vacakolással lehet elérni, hogy jó legyen, de akkor írányítani kell a ledeket, tesztelni merre fókuszáljon.... Én sokat szórakoztam vele, de még nem az igazi így sem!
A tungsramnak van anyagában szinezett üvegü égõje, az bele azt jócakát  :fetreng:
  • Lanos 1.6 16V Sedan (99) /Nubira III. 1.6 16V Sedan Lpg (04)
"Uram óvd és vezéreld mindazokat, kik a föld útjain száguldanak"

Nem elérhető speki

• Látott már olyat, aki látott Daewoo-t
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2617 Dátum: 2009 November, 11, 17:23:18 pm »
Én ilyen ledeket raktam be a kocsiba pirosba de szerintem elég jól világitanak

[a csatolmányt egy admin törölte]
  • Daewoo Lanos 1,5 V8

josh

• Vendég
« Válasz #2618 Dátum: 2009 November, 11, 18:53:12 pm »

Szórt fényû!  :oke:

Nem elérhető keyol

• Látott már Daewoo-t
    • Profil megtekintése
« Válasz #2619 Dátum: 2009 November, 11, 19:33:02 pm »

Szórt fényû!  :oke:

Ma vettem szórt fényû ledet talán olyat mint a Speki,de nagyon halovány volt pedig T10es.Elõtte öntapadó fóliát ragasztottam az izzókra,de még az is jobb volt.Accem marad az izzósapka.